LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Vietinis kabelinio Interneto tinklas

2003-05-08 | Kabelinių modemų technologija - tai nauja technologija greitam prisijungimui prie pasaulinio tinklo, naudojant kabelinės televizijos tinklus. Šiandien šita technologija daugiausiai taikoma JAV, bet kabelinių televizijų, kurios naudoja šitą duomenų perdavimo technologiją, jau yra ir Rytų, bei Vakarų Europoje. Per vieną modemą, per koncentratorius galima pajungti iki 16 kompiuterių – tai labai patogu nedidelėms įstaigoms, per vieną modemą gauti galimybę naudotis Interneto paslaugomis visuose kompiuteriuose. Kiekvienam kompiuteriui skiriamas savo vidinis IP adresas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinių modemų greitis

2003-05-08 | Interaktyvus priėjimas kabelinių modemų pagalba, leidžia personalinių kompiuterių vartotojams gauti informaciją iš Internet'o tinklo tūkstantį kartų greičiau, negu naudojant paprastus telefono modemus. 1-2 s. laikotarpyje vartotojas galės gauti duomenis, kurie telefono linija šiandien kraunami 20 min. kabelinis modemas pagreitina duomenų perdavimą nuo 28,8 Kb/s iki 10 Mb/s. Kompanijos, gaminančios kabelinius modemus, jau kuria kabelinius modemus iki 30 Mb/s

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinių modemų lankstumas

2003-05-08 | Kabelinis modemas gali prisijungti prie Internet'o skirtingais būdais. Tai leidžia išsirinkti vartotojui optimalų variantą. Yra keli signalo perdavimo būdai, kurie atsižvelgia į esamas infrastruktūras. Klientas gali pasinaudoti visais variantais tiesioginio ir atbulinio signalo perdavimui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kabelinių modemų maštabavimas

2003-05-08 | Kabeliniai modemai leidžia Internet tiekėjams lengvai didinti klientų skaičių. Tam pakanka pravesti kabelį nuo kliento patalpos prie artimiausio magistralės paskirstytojo. O jei tiesioginis ir atbulinis signalas perduodamas skirtingais kanalais, tai visa tai galima organizuoti dar paprasčiau. Pavyzdžiui vartotojas gauna radijo signalus, o atbulinį perduoda telefono linija. Be to skaitmeninė informacija gali būti perduodama net tele ir video kanalais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tinklo terminų ir trumpinių žodynėlis

2003-05-08 | AC - Alternating current. A signal which alternates its polarity between positive and negative with respect to an earth ground. Dynamic signals such as audio, radio waves and utility power are typically AC.

ACK - Abbreviation for the Acknowledge response in data communications.

ADC - Analog to Digital Converter.

ACR - Attenuation to Crosstalk Ratio. ACR is a comparison of signal strength to noise interference and is used as a "bandwidth" indicator. The ratio is not a test but a comparison between two previous test results. I compares signal loss (attenuation) to noise interference (NEXT). The larger the ACR, the better the transmission will be.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tinklų specifikacijos

2003-05-08 | 10Base-5. Kabelio tipas - Storas koaksialinis kabelis
RG-8/11 (geltonas ethernet) Topologija - magistralė
Maksimalus tinklo mazgų skaičius - 100. Max. segmentų skaičius - 5 (4 repeater'iai,2 segmentai be mazgų). Max. segmento ilgis - 500 m. Max. tinklo ilgis - 2500 m (300 mazgų)
Minimalus atstumas tarp sujungimo taškų - 2.5 m. Max. ilgis transiverinio kabelio - 50 m

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Padengiančio medžio algoritmas (STA - Spanning Tree Algorithm)

2003-05-08 | Yra skirtas sudaryti galimybę sukurti atsarginius sujungimus. Pagrįstas tuo, kad tiltas, startavimo metu ir kas tam tikrus laiko intervalus (paprastai 1-4 sekundės siunčia specialų paketą - BPDU (Bridge Protocol Data Unit) ). Pagal šią informaciją iš viso sujungimų grafo yra atmetami (paprasčiausiai, tiltai yra sukonfiguruojami nei priimti, nei siųsti informacijos per atjungtus interfeisus) tie ryšiai, kurie sudarytų ciklus. Taip gaunamas medis, pagal kurį siunčiama informacija. Jei tiltas negauna BPDU paketų ilgesnį laiką, laikoma, kad sujungimai pasikeitė ir todėl reikia perkonfiguruoti medį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išplėsti tinklai / Site LAN

2003-05-08 | Tinklu perduodamos informacijos kiekis

• 10Base-X technologijos gali praleisti iki 10Mbitų/s; 100Base-TX - iki 100Mbitų/s;

Tačiau tai yra teorinis dydis. Jis imanomas tik tuo atveju, jei visame tinkle bus tik vienas kompiuteris, kuris išveda į tinklą informaciją, o visi kiti tik priiminės ją (nerealu); Praktiškai gaunama <50% (TODO- tikslesni skaičių čia) šio pralaidumo - visas kitas kanalo plotis nueina kolizijoms; pralaidumą pasidalina VISI tinkle dirbantys kompiuteriai, taigi esant dideliam jų kiekiui kiekveinam tenka labai nedaug; Informacijos saugumas - bet kuris paketas gali būti priimtas bet kuriame tinklo įrenginyje; informacija yra skleidžiama visame tinkle, taigi bet kurioje jo vietoje įsiskverbimas į kabelius suteikia galimybę gauti visą tinklu einančią informaciją. Sistemos patikimumas - ciklai nėra leidžiami, todėl nėra galimybės sukurti sistemą, kuri sutrikus vienam jos elementui sugebėtų nukreipti informaciją kitu keliu iki [visų ar bent kai kurių] kitų tinklo dalių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bevieliai kompiuterių tinklai

2003-05-08 | Nešiojami kompiuteriai yra sparčiai auganti kompiuterių industrijos dalis. Dauguma šių kompiuterių savininkų nori turėti galimybę naudoti kompiuterių tinklais skrendant lėktuvu, važiuojant autobusu, traukiniu, automobiliu. arba sėdint sode ant suoliuko. Bevielis tinklas turi daug vartotojų. Žmonės naudojasi savo nešiojamais elektroniniais įrenginiais pokalbiams, faksų ir elektroninio pašto siuntimui, persiųsti failus, dirbti su toli esančiu kompiuteriu. Ir visa tai galima atlikti iš bet kurios vietos ar transporto priemonės. Bevielis tinklas labai naudingas laivynui, sunkvežimių, autobusų ir taksi vairuotojams, įvairioms gelbėjimo ir apsaugos tarnyboms ir t.t.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Teritorinis kompiuterių tinklas

2003-05-08 | Teritoriniai kompiuterių tinklai (TKT). (Wide Area Networks, WAN) Jie apima didelę geografinę erdvę, dažnai šalį ar kontinentą. Juos sudaro kompiuteriai, skirti vykdyti vartotojo programas. Pagrindiniai kompiuteriai (host) yra sujungiami į komunikavimo potinklį (communication subnet). Potinklio paskirtis yra persiųsti pranešimus iš vieno pagrindinio kompiuterio kitam. Daugumoje TKT potinkliai susideda iš dviejų skirtingų komponentų: perdavimo linijų ir perjungimo elementų. Perdavimo linijos (kanalai) leidžia perduoti informaciją iš vieno kompiuterio į kitą. Perjungimo elementai yra specializuoti kompiuteriai, kurie naudojami sujungti dvi ar daugiau perdavimo linijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!