LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Vietiniai kompiuterių tinklai

2003-05-08 | (Local Area Networks, LAN). Vietinis kompiuterių tinklas (VKT) - tai uždaras tinklas viename pastate ar keliuose pastatuose iki kelių kilometrų dydžio. Jie plačiai naudojami sujungti kompiuterius įmonėse, organizacijose ar firmose. Tai leidžia bendrai naudoti įrenginius (pvz., spausdintuvus) ir informaciją. VKT skiriasi nuo kitų tinklų trimis parametrais: dydžiu, duomenų perdavimo technologija ir topologija. Jame paprastai naudojama speciali ryšio įranga, o ne modemai ar kitos ryšio priemonės. Toks tinklas gali būti sujungtas su kitais vietiniais tinklais bendros paskirties arba jam skirtomis ryšio linijomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių tinklų aparatinė dalis

2003-05-08 | Dviejų taškų tinklai turi daug sujungimų tarp atskirų kompiuterių porų. Kad patektu iš šaltinio į paskirties tašką, paketas šio tipo tinkluose gali pirmiau patekti į vieną ar daugiau tarpinių kompiuterių. Dažnai yra galimas padaugintas, įvairaus ilgio kelias, todėl maršruto parinkimo (routing) algoritmai vaidina svarbų vaidmenį šiuose tinkluose. Kaip taisyklė mažesni, geografiškai lokalizuoti tinklai daugiau naudoja transliacijos tinklus, tuo tarpu kai dideli tinklai dažniausiai taškas-su-tašku.
Alternatyvus tinklų klasifikavimas yra pagal jų mastelį. Daugiaprocesorinių sistemų klasifikacija, išrikiuota pagal jų fizinį dydį. Tai nuo informacijos persiuntimo tarp atskirų kompiuterio plokščių, procesorių (0.1 m) iki pasaulinio tinklo interneto (10000 km). Atstumas yra svarbi klasifikacijos metrika, nes skirtingame mastelyje yra naudojama skirtinga informacijos perdavimo technika.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių tinklų savybės

2003-05-08 | Duomenų persiuntimui šiuolaikiniame globaliniame tinkle yra naudojama labai daug modernių komunikacinių technologijų. Kiekvienas paketas savo trumpo gyvenimo metu yra taip dažnai verčiamas, kopijuojamas, išdarkomas, kad atrodo neįmanoma kaip jis iš viso gali būti persiųstas. Nežiūrint į savo sudėtingumą šiuolaikiniai kompiuterių tinklai yra kokybiški ir patikimi. Yra keletas savybių, dėl kurių jis toks yra. Šiuolaikinis tinklas yra labai įvairus, jame dirba IBM tipo, Macintosh kompiuteriai, darbo stotys ir magistralinės sistemos. DOS ir Windows terpės naudoja duomenis bendrai su UNIX ar bet kuria kita operacine sistema. Fiziniame lygyje dirba Ethernet, token ring kartu su FDDI ir ATM. Atskiras tinklo paketas gali eiti per koaksialinį kabelį, suvytą porą, optinį kabelį ar lazerinį ryšį, kol pateks į ryšio palydovą, o paskui panašiu mišriu keliu pateks į reikiamą kompiuterį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterių tinklų vartotojai

2003-05-08 | Kompiuterių tinklai organizacijoms, įmonėms, firmoms. Jau ir mūsų šalyje daug organizacijų turi kompiuterius, kurie yra išsidėstę skirtingose vietose, nutolę vienas nuo kito nemažu atstumu. Šie kompiuteriai gali dirbti ir atskirai, tačiau dažnai reikia gauti informaciją iš vieno ar kito kompiuterio. Kitas motyvas sujungti šiuos kompiuterius į tinklą yra bendras jų resursų naudojimas ir pinigų taupymas. Tai leidžia bet kam, dirbančiam prie kompiuterio, įjungto į tinklą, nepriklausomai nuo to, kur jis yra bendrai naudoti programas, įrenginius ir ypač svarbu duomenis. Kitas kompiuterių tinklų tikslas yra sudaryti didesnį duomenų ir programų saugojimo patikimumą. Pavyzdžiui, jei failus su informacija saugoti dviejuose ar trijuose asmeniniuose kompiuteriuose, tai vienam iš jų sugedus, ar sustojus programai, galima naudotis kitame kompiuteryje esančia informacijos kopija.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10BASE-T standarto kompiuterinis tinklas

2003-05-08 | Šio tinklo maksimalus pralaidumas yra 100 Mbps, tačiau taupant pinigus jo pralaidumas gali būti ir 10 Mbps. Tinklo greitis priklauso nuo tinklą sudarančių irenginių. Jeigu šakotuvų, tinklo plokščių ir kitos tinklo įrangos pralaidumas bus 10 Mbps tai pačio tinklo pralaidumas bus toks pat. Vėliau norint padidinti tinklo greitį jums tereiks pasikeisti tinklo irenginius o kabeliai liks tie patys. Tad 10BASE-T standartotinklo pranašumas dar yra ir tas, kad norint, padidinti tinklo pralaidumą iki 100 Mbps, tereikia pakeisti tinklo įranga ( instaliacinio kabelio keisti nereikia).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

10BASE-2 standarto kompiuterinis tinklas

2003-05-08 | 10BASE-2 standartokompiuterinis tinklas yra senesnio tipo kompiuterinis tinklas, tačiau dar nemažai firmų ir ypač privačių asmenų naudoja šį tipą, kadangi kartais jis yra pranašesnis nei
10BASE-T tipo tinklas: 1. 10BASE-2 standartokompiuterinis tinklas yra pigesnis, kadangi nėra reikalingi tinklo šakotuvai (hub‘ai). Šiam tinklo tipui naudojamas plonas koaksialinis kabelis, jungtys, „T“ formos trišakiai ir terminatoriai. 2. šio tinklo praktinis maksimalus ilgis gali siekti iki 300 m, o išskirtiniais atvejais ir daugiau, kas kai kuriais atvejais yra labai naudinga, ypač kai kompiuteriai, kuriuos reikia sujungti į kompiuterinį tinklą yra dideliu atstumu nutolę vienas nuo kito.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinių tinklų tipai

2003-05-08 | 10BASE-T – tai standartas, kuris nustato, kaip sujungti kelis ir daugiau įrenginių į vieną kompiuterinį tinklą, naudojant 8 gyslų (vytų porų) kabelį su RJ-45 kompiuterinėmis jungtimis. 10BASE-2 – tai standartas, kuris nustato, kaip sujungti kelis ir daugiau įrenginių į vieną kompiuterinį tinklą, naudojant ploną koaksialinį kabelį su BNC jungtimis. 10BASE-T/2 - tai standartas, kuris nustato, kaip sujungti kelis ir daugiau įrenginių į vieną kompiuterinį tinklą, naudojant tiek ploną koaksialinį kabelį su BNC jungtimis, tiek 8 gyslų (vytų porų) kabelį su RJ-45 kompiuterinėmis jungtimis

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuteriniai tinklai privatiems asmenims

2003-05-08 | Jeigu Jūsų namuose yra daugiau negu vienas kompiuteris arba jeigu kompiuterį turi Jūsų kaimynas ar netgi keli kaimynai, Jums pats laikas pagalvoti apie kompiuterinio tinklo diegimą. Kompiuterinio tinklo teikiami pranašumai: 1. kompiuterinis tinklas įgalins Jus naudotis pašnekesių programomis, kas leis Jums bendrauti be apribojimų su kaimynystėje esančiu draugu, visiškai pamirštant apie Lietuvos Telekomo vis didėjančius pokalbių tarifus. 2. kitas daugeliui svarbus kompiuterinio tinklo pranašumas yra tas, kad Jūs galėsite per tinklą žaisti su kaimynais Jums patinkančius žaidimus, kas suteiks Jums daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuteriniai tinklai firmoms ir organizacijoms

2003-05-08 | Jeigu Jūsų firma ar organizacija vienoje patalpoje ar netoli esančiose patalpose turi keletą kompiuterių, Jums pats laikas susimąstyti apie kompiuterinio tinklo diegimą. Kompiuterinis tinklas Jums gali būti naudingas daugeliu aspektų: 1. visi darbuotojai, dirbantys su kompiuteriais, pajungtais į bendrą tinklą, galės naudotis bendromis programomis bei vienu metu dirbti su ta pačia programa, kas suteiks galimybę dirbti daug efektyviau nei anksčiau. 2. kompiuterinio tinklo ir specialios programinės įrangos pagalba darbuotojai vienas su kitu galės bendrauti raštu ir net balsu, kas gali žymiai sumažinti Jūsų sąskaitas už pokalbius telefonu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mikrokorinė technologija

2003-05-08 | Bevielis ryšys yra varžomas tik nuotolio, kuriuo reikės perduoti duomenis. Bevieliam vietiniam tinklui naudojamos mikrokoriai , parinktos pagal telefoninę sistemą, siekiant išplėsti bevielio ryšio diapazoną. Prieigos mazge yra nešiojamas kompiuteris, į kurį įtaisytas bevielių vietinių tinklų suderintuvas, sujungtas su kitu prieigos mazgu ir jo mikrokorys arba ryšio vieta. Individualios mikrokorių įrengiamos, siekiant aprūpinti nenutrūkstamą ryšį su tinklu. Jos apdirba mažo galingumo signalus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!