LT   EN   RU  
2020 m. liepos 4 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Bevielių vietinių tinklų technologija

2003-05-08 | Pati paprasčiausia bevielių vietinių tinklų konfigūracija - nepriklausomi vietiniai tinklai, jungiantys kelis asmeninius kompiuterius prie bevielių suderintuvų. Bet kokiu metu du ar keli suderintuvai gali sukurti nepriklausomą tinklą. Šiems tinklams nereikia jokio administravimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Infraraudonoji technologija

2003-05-08 | Infraraudonosios (IR) sistemos naudoja ypač aukšto dažnio radijo bangas, kurios yra žemesnės tik už matomą elektromagnetinio spektro spalvą. Kaip ir šviesa, ši sistema negali įveikti kliūčių, todėl yra skirta tik tiesioginio matomumo zonoms. Šios sistemos nebrangios, tačiau apima ribotą diapazoną. Jos nėra patogios paslankiems vartotojams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tiesinės sekos spektro sklaidos technologija (DSSS)

2003-05-08 | Tiesinės sekos spektro sklaidos technologija (DSSS) sukuria kiekvienam bitui perteklinį iškrovos pavyzdį. Šis iškrovos pavyzdys vadinamas mikroschemos kodu. Kuo ilgesnė mikroschema, tuo geresnė duomenų perdavimo kokybė. Jei pažeisti vienas ar keli perduodamų dokumentų bitai, statiniai metodai leidžia sugrąžinti pirminius duomenis. Pašalinis vartotojas šias bangos girdės kaip mažo galingumo plačiajuostį triukšmą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Šokinėjančių radijo bangų technologija

2003-05-08 | Informacija šokinėjančiomis radijo bangomis perduodama per siauro dažnio radijo bangas, kurios pakeičia bangos dažnį, žinomą ir siuntėjui, ir priėmėjui. Naudojant šį ryšį būtina palaikyti vieną loginį kanalą. Pašaliniam vartotojui šios bangos suvokiamos kaip trumpos trukmės garso impulsas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dažnių sklaida

2003-05-08 | Dauguma bevielio ryšio prietaisų naudoja išplėsto dažnio radijo bangas. Šią ryšio priemonę labiausiai išplėtojo kariškiai. Šis ryšys yra paremtas laidumo savybėmis. Jeigu imtuvas nenustatytas tam tikram dažniui, spektras girdimas kaip triukšmo fonas. Yra du spektro perdavimo būdai: šokinėjančių radijo bangų technologija ir tiesinės sekos spektro sklaidos technologija. (DSSS).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bevielių vietinių tinklų nauda

2003-05-08 | Bevielio ryšio tinklai leidžia vartotojui prieiti prie informacijos, saugomos tinkle, ja keistis. Bevieliais tinklais duomenys perduodami daug sparčiau nei paprastais tinklais. Be to, jie patogesni už įpratus tinklus - jokių vielų. Šie tinklai leidžia vartotojui bet kada prieiti prie reikiamos informacijos net toli nuo biuro.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bevielių vietinių tinklų taikymas

2003-05-08 | Bevielio ryšio dažniai greičiau nei vielinis tinklas prijungia mobilųjį vartotoją prie pagrindinio tinklo. Pateikiame bevielio ryšio panaudojimo būdų pavyzdžių: bevielis ryšys ypač pravers gydytojams ir seselėms ligoninėse. Turėdami nešiojamus kompiuterius, bevieliu ryšiu prijungtus prie pagrindinio centro, jie greitai gaus skubią informaciją; bevielio ryšio tinklai palengvina tinklo valdytojo darbą, leidžia stebėti ir reguliuoti tinklą per atstumą;

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Video informacijos perdavimas

2003-05-08 | Sėkmingas skaitmenizuotos kalbos perdavimas viešais Frame Relay duomenų tinklais iškėlė video paslaugų perdavimo tais pačiais ryšiais atsiradimą. Skaitmeninis video nėra naujiena. Juo naudojasi daugybė ISDN vartotojų, nuomojančių linijas. Pagrindinis video informacijos apjungtos su kalba suspaudimo standartas yra pavadintas H.320. Frame Relay nėra nieko naujo. Jis egzistuoja keletą metų ir yra pakankamai paplitęs po visą pasaulį. Nauja H.320 standarte yra tai, kad naudojamas pastovus duomenų srautas maršrutizuojamas Frame Relay tinkle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Linux kaip maršrutizatorius

2003-03-14 | Yra keletas galimybių vietinio tinklo (VT) įjungimui į Internetą. Galima paminėti sekančius: komutuojama linija (dinaminis IP) arba skirtine linija su vienu IP adresu. Yra variantas naudoti vidinius IPT adresus. Bet kokiu atveju, kompiuteris su Linux turi turėti dvi tinklo jungtis: vieną - ryšiui su vietiniu tinklu, kitą - ryšiui su Internetu. Kaip žinoma, komutuojamo ryšio savybė – ryšio nepastovumas. Jo savybes galima inicializuoti arba rankiniu būdu su specialia komanda arba automatiniu. Panagrinėsime automatinį būdą. Automatinis prijungimas realizuojamas, pavyzdžiui, komanda diald: ji automatiškai nustato komutuojamą ryšį tada, kai atsiranda IP paketai, kuriuos reikia persiųsti iš vietinio tinklo į Internetą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pokalbių registravimo sistemos

2003-03-14 | Pradėsim nuo svarbiausio ir iš karto sudėsim visus taškus ant i: visi įrenginiai, pažymėti Phobos prekybiniu ženklu, apie kuriuos toliau bus kalbama, skirti tik viešam naudojimui. Tai reiškia, kad firmų, kuriose statomi tokie įrenginiai, darbuotojai apie tai turi būti įspėti – taip juodu ant balto nurodyta firmos gamintojos Vocord Telecom sutartyse. Daugiakanalės pokalbių registravimo orientuotos į visos informacijos, telpančios į balso dažnių diapazoną. O panašių įrenginių poreikis tikrai yra didelis. Pirmasis sektorius – visuomeninės ir valdžios struktūros. Visų pirma tai VRM, „Greitoji pagalba“, gaisrinė, energetikai, dujininkai ir t.t. Žodžiu, tos visuomeninės struktūros, kurios tiesiog privalo fiksuoti visus pokalbius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!