LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
IP-adresų tinklo mazgams nurodymo proceso automatizavimas: DHCP protokolas

2003-03-14 | Kaip jau buvo minėta, IP-adresai gali būti nurodomi tinklo administratoriaus rankiniu būdu. Tai yra labai varginanti procedūra. Situacija yra sukomplikuojama dar ir tuo, kad daugelis vartotojų neturi pakankamai žinių tam, kad galėtų konfiguruoti savo kompiuterius darbe vidiniame tinkle, ir todėl turi pasikliauti administratoriaus. Dinaminis stočių konfigūravimo protokolas (Dynamic Host Configuration Protocol - DHCP) protokolas buvo sukurtas tam, kad atlaisvinti administratorių nuo šių problemų. Pagrindinė DHCP protokolo paskirtis yra dinamiškas IP-adresų nurodymas (nustatymas). Be dinaminio, DHCP protokolas gali palaikyti ir paprastesnius rankinio ir automatinio statinio adresų nurodymo būdus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Programa "nslookup"

2003-03-14 | Programa nslookup (paprastai talpinama /usr/sbin/nslookup UNIX sistemose) leidžia atlikti DNS-užklausas tiesioginiu (“rankiniu”) būdu. Pavyzdžiui: %nslookup www.centras.lt
Server: vytautas.vdu.lt Address: 193.219.38.33 Name: www.centras.lt Address: 213.197.128.101 Programos listingas reiškia, kad buvo apklaustas serveris vytautas.vdu.lt (jo IP-adresas 193.219.38.33) ir gautas atsakymas: simbolinį vardą www.centras.lt atitinkantis IP-adresas yra 213.197.128.101.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

DNS užklausos vykdymo tvarka

2003-03-14 | DNS protokolas yra taikomųjų programų lygio tarnybinis protokolas. Šis protokolas nėra simetriškas: jame apibrėžti DNS-serveriai ir DNS-klientai. DNS-serveriai saugoja dalį paskirstytos duomenų bazės apie simbolinių vardų ir IP-adresų atitikimą. Šita duomenų bazė yra paskirstyta administraciniuose Internet tinklo domenuose. DNS serverio klientai žino savo administracinio domeno DNS serverio IP-adresą, ir naudojant IP protokolą perduoda užklausą, kurioje pateikia žinomą simbolinį vardą, ir prašo grąžinti atitinkamą IP-adresą. Jeigu užklausoje nurodyto atitikimo duomenys yra saugomi duoto DNS-serverio duomenų bazėje, tai jis iškarto siunčia klientui atsakymą; jeigu duomenų nerasta – tai jis siunčia užklausą kito domeno DNS-serveriui, kuris gali arba pats apdoroti užklausą, arba ją perduoti kitam DNS-serveriui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Simbolinių adresų atvaizdavimas į IP-adresus: DNS tarnyba

2003-03-14 | Be DNS, gali būti naudojami ir kiti protokolai informacijai apie IP-adreso ir simbolinio vardo atitikimą gauti. Pavyzdžiui, NIS/YP yra naudojamas informacijai apie stotį lokaliame tinkle gauti. Bet DNS yra naudojamas, kai turi būti išėjimas į Internetą. Ir klientai, kurie turi pasiekti stotis Internete, turi pasinaudoti DNS tiesiogiai ar netiesiogiai. Tinkluose, kur naudojamasi NIS/YP ar kitais metodais tinklo viduje, kitų protokolų serveris paprastai yra naudojamas kaip DNS proxy klientui. Klientai taip pat gali būti konfigūruojami taip, kad jie galėtų naudotis iškart keliais servisais. Taigi, jei stoties paieška ir neveiktų, klientas gali pasinaudoti kitu metodu: jis galėtų pradėti paiešką pasinaudojant NIS/YP servisu, kuris parodytų tik lokalias stotis, taip pat pabandyti DNS tarnybą, jei NIS/YP protokolas neveiktų, ir atvirkščiai. UNIX operacinėje sistemoje DNS tarnyba realizuojama Berkeley Internet Name Domain (BIND – Berkli instituto Interneto vardų domenas). Kliento pusėje yra vardų atskleidimo biblioteka, kviečiama tinklo procesais. Serverio pusėje yra demonas named (taip pat vadinamas in.named).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fizinių adresų atvaizdavimas į IP-adresus: protokolai ARP ir RARP

2003-03-14 | IP-protokole mazgo adresas, tai yra kompiuterio arba maršrutizatoriaus porto adresas, yra priskiriamas laisvai tinklo administratoriaus ir nėra tiesiogiai susijęs su jo lokaliu adresu, kaip tai pavyzdžiui realizuota protokole IPX. Priėjimu, panaudotu IP-protokole, patogu naudotis dideliuose tinkluose ir dėl jo nepriklausomumo nuo lokalaus adreso formato, ir dėl jo stabilumo, nes priešingu atveju, pakeitus kompiuteryje tinklo plokštę, šį pakeitimą turėtų įvertinti visi Interneto adresatai (tuo atveju, kai tinklas yra prijungtas prie Interneto). Lokalus adresas yra naudojamas IP-protokole tik lokaliame tinkle, kai vyksta duomenų persiuntimas tarp šio tinklo mašrutizatoriaus ir mazgo. Maršrutizatorius, gavęs skirtą vienam iš tinklų, betarpiškai pajungtų prie jo portų, mazgui paketą, paketo perdavimui turi suformuoti freimą, atitinkantį šio tinklo priimtos technologijos reikalavimus, ir jame nurodyti mazgo numerį, pavyzdžiui, jo MAC-adresą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Specialiųjų adresų paskirtis: broadcast, multicast, loopback

2003-03-14 | Adresas 127.0.0.1 yra rezervuotas atgalinio ryšio organizavimui, kai yra testuojama programinė įranga. Realiai paketas nėra išsiunčiamas į tinklą. Tokio adreso pavadinimas yra loopback. Jau minėta grupinio IP-adreso forma – multicast – reiškia, kad duotasis paketas turi būti parsiustas iškart keliems mazgams, kurie sudaro grupę, kurios numeris nurodytas adreso lauke. Mazgai identifikuoja patys save, tai yra patys nustato, kuriai grupei jie priklauso. Vienas ir tas pats mazgas gali įeiti į keletą grupių. Toks pranešimas, skirtingai nuo plačiai išsiunčiamo pranešimo, vadinasi daugiasiunčiamu (multicast). Grupinis adresas nėra dalinamas į tinklo ir mazgo numerių laukus, bet yra apdorojamas maršrutizatorių specialiu būdu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Trys pagrindinės IP-adresų klasės

2003-03-14 | IP-adresas turi 4 baitų ilgį ir paprastai yra užrašomas keturių skaičių pavidalu, kurie yra kiekvieno baito atvaizdavimas dešimtainėje sistemoje ir atskirti taškais. Pvz. : 128.10.2.30 – tai tradiciška dešimtainė adreso atvaizdavimo forma, o 10000000 00001010 00000010 00011110 – tai dvejetainėje formoje atvaizduotas tas pats adresas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Adresų tipai: fizinis (MAC-adresas), tinklinis (IP-adresas) ir simbolinis (DNS-vardas)

2003-03-14 | Lokalus mazgo adresas, kuris yra nusakomas technologijos, naudojamos tam tikrame tinkle, į kurį įeina duotasis mazgas. Mazgams, kurie įeina į lokalius tinklus, tai yra MAC tinklo adapterio arba maršrutizatoriaus porto adresas, pvz. 11-A0-17-3D-BC-01. Šitie adresai yra nusakomi tinklo adapterių gamintojais, ir yra unikalūs, nes yra valdomi centralizuotai. Visoms iki šiol esančioms lokalių tinklų technologijoms MAC-adresas yra sudarytas iš 6 baitų: pirmieji 3 baitai – tai gamintojo identifikatorius; paskutinieji 3 baitai yra nusakomi pačiu gamintoju unikaliai. Tiems mazgams, kurie įeina į globalius tinklus, tokius kaip X.25 arba frame relay, lokalų adresą nustato pats globalaus tinklo administratorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nortel ATM Vizija

2003-03-14 | ATM sujungtas su SONET/SDH duomenų srauto suskaidymu, glūdi pačioje Nortel‘o architektūrinės vizijos širdyje. Ši vizija apima gyvenimiškas, verslo ir mobilias sritis su audio/duomenų/video ir multimedijinių serverių rinkiniu. Bus daugybė būdų prieiti prie ATM tinklų įskaitant desktop ATM, komutuojamą Ethernet, wireless ir xDSL ir pan. Vizija apima platų daugialypių tarnybų klasių palaikymą vietiniams ATM bei IP, frame-relay ir ciklais paremtoms programoms. ATM pritaiko duomenų, audio ir video programų nevientisumo savybę ir tokio tipo duomenų suspaudimo galimybę padidinant saugojimo ir perdavimo efektyvumą. Nortelis taip pat įsivaizduoja eilę programų serverių ATM tinklo periferijoje, užtikrinančių duomenų, vaizdo ir balso tarnybų išdėstymą mažinant tinklo priklausomumą nuo atstumo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM Duomenų srauto valdymas

2003-03-14 | Bendrai kalbant, ATM duomenų srautų tvarkymo esmė yra užtikrinti QoS multimedijinėms programoms ir bendrą visų tinklo resursų optimizavimą. Šių tikslų įgyvendinimas įgalina pagerinti tarnybų klases ir pasiūlo potencialų būdą tarnybų diferenciacijai ir pajamų padidėjimui dėka tinklo veikimo paprastumo ir tinklo kainos mažinimo. ATM duomenų srauto valdymas ir jo įvairios funkcijos gali būti skirstomos į tris lako reikalavimais paremtus elementus. Pirmasis yra centrinio lygio valdymas kuris vykdomas realiame laike. Jis yra „talpinamas“ kietojoje įrangoje ir apima eiles priklausančias nuo skirtingų praradimo ir uždelsimo pioritetų, teisingai sutvarkytus eilių tvarkymo algoritmus ir greičio, kuris užtikrina srauto simetriją, valdymą. Gerai sutvarkytos komutatoriaus – buferio architektūros ir talpa yra būtini efektyviam tinklo veikimui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!