LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
Vaizdo perdavimas per ATM

2003-03-14 | Kol ciklais paremti videokonferencijų srautai (įskaitant judančius JPEG apie 10Mbps greičiu) gali būti palaikomi standartinių cikliškų emuliacijų naudojant AAL–1, ATM forumas nustatė VBR–RT VCs naudojimą AAL–5 MPEG2 ATM tinkluose, video-pagal-pareikalavimą programose, kadangi šis priartėjimas užtikrina geresnį tinklo resursų panaudojimą. MPEG yra standartų rinkinys nusakantis vaizdo kodavimą ir surround-sound audio signalus ir sinchronizuojantis video ir audio signalus MPEG failų peržiūros metu. Jis veikia 2 Mbps – 15 Mbps skalėje. Pirminis MPEG standartas (MPEG1) buvo nukreiptas VHS vaizdo ir garso kokybei. MPEG2 programos reikalaujamos būti broadcast kokybės ir HDTV.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM LAN Emuliacija

2003-03-14 | ATM paremti Ethernet komutatoriai ir ATM darbo grupių komutatoriai plinta per galutinius vartotojus. Plačiausiai naudojamas vietinėse ATM aplinkose standartų rinkinys yra ATM LAN emuliacija (LANE). ATM LAN emuliacija naudojama padarant ATM SVC tinklą rinkiniu virtualių Ethernet/IEEE 802.3 ir token-ring/IEEE802.5 LAN‘ų. Didelis kiekis daugelio egzistuojančių LAN charakteristikų leidžia, kad LAN emuliacija leistų egsistuojančias LAN programas veikti ATM. ATM LAN emuliacijoje didžioji vienalypio LAN duomenų srauto dalis juda tiesiai tarp ATM SVC klientų, kai tuo tarpu daugialypis srautas yra perduodamas serverio funkcionalumo dėka. Tiltai (Bridging) naudojami sujungti realius LAN ir emuliuotus LAN veikiančius ATM tinkle, tuo tarpu maršrutizavimas naudojamas sujungti ATM emuliuotus LAN ir kitus WAN ar LAN.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Balso perdavimas per ATM

2003-03-14 | Kadangi realaus laiko balso perdavimo tarnybos buvo tradiciškai palaikomos WAN dėka cirkuliacinės technikos (pvz: T1 multipleksoriai ar ciklinis komutavimas), todėl natūralu sudėti jau esančias technologijas į ATM CBR PVC naudojant ciklišką emuliaciją ir ATM adaptacijos Lygį 1 (AAL1). Tačiau čia yra reikšmingi trūkumai naudojant ciklišką emuliaciją nes perdavimo greitis turi būti pritaikytas šiam duomenų tipui (nepriklausomai ar perduodama naudinga informacija ar ne). Pavyzdžiui T1 1.544–Mbps ciklas reikalauja 1.74 Mbps ATM perdavimo greičio kai duomenis perduodami cikliškai emuliuojant.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM Standartai

2003-03-14 | P–NNI yra svarbus tuo, kad palaiko tarnybų klasėms jautrų maršrutizavimą ir „juostos“ rezervavimą. Jis nusako topologijos skirstymų mechanizmus paremtus skelbimais nuorodų metrikoje ir atributais, įskaitant juostos pralaidumo matavimą. Jis naudoja daugialygį hierarchinį maršrutizavimo modelį užtikrinantį didelių tinklų suskaidymą. Parametrai kurie naudojami kaip dalis kelio apskaičiavimo proceso apjungia galutinius ATM adresus, duomenų srauto klasę, srauto sąlytį, QoS reikalavimus ir nuorodų apribojimus. Metrika kuri yra dalis ATM maršrutizavimo sistemos yra būdinga duomenų srauto klasei ir apjungia QoS priklausančias metrikas (pvz. CTD, CLR) ir „juostos“ paskirstymo metrikas (pvz. PCR). Kelio apskaičiavimo procesas apjungia bendrą tinklo susikirtimų apmokestinimą, grandinių išvengimą, permaršrūtizavimo galimybes, ir vartojimo politiką (įjungimas/atjungimas permaršrūtizavime, įvairus maršrūtizavimas ir „duomenų nešėjų“ parinkimas).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM Tarnybų Klasės

2003-03-14 | Leistinas bit rate (ABR). Ši ATM tarnybų klasė užtikrina srauto valdymą ir skirta perduoti failus ir e-mail. Nors standartas nereikalauja ląstelių srauto ir praradimo mažinimo minimizavimo ar stabilizavimo, tačiau komutatoriams numatoma maksimaliai išnaudoti šias galimybes. Priklausomai nuo tinklo apkrovimo lygio, pagrindinis šaltinis privalo kontroliuoti ląstelių srautą. Vartotojams leidžiama užduoti minimalų ląstelių srautą, kuris garantuos nenutrūkstamą ryšį su tinklu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM Technologija

2003-03-14 | ATM tinkluose visa informacija yra suskirstyta fiksuoto ilgio ląstelėm po 53 baitus: 48 baitai duomenims ir 5 baitai anotacijai. Fiksuoto ilgio ląstelės užtikrina, kad kritiška informacija (kuri turi būti skubiai perduota), tokia kaip vaizdas ar balsas nebus perduodant pateikiama ilgais duomenų freimais ar paketais. Anotacija pritaikyta efektyviam komutavimui didelio greičio techninės įrangos įdiegimo metu, virtual-circuit identifikavime ir klaidos anotacijoje aptikimui. Organizavimas skirtingų duomenų srautų skirtingais užklausimais leidžia vartotojui užduoti reikiamus resursus ir leidžia tinklui paskirstyti išteklius remiantis šiais poreikiais. Multipleksavimas daugialypio duomenų ciklo kiekviename fiziniame įrenginyje (tarp galinio vartotojo ir tinklo arba tarp tinklo komutatorių) – įskaitant galimybę siųsti duomenų srautus skirtingomis kryptimis – leidžia sumažinti išlaidas dėka palyginus mažo interfeisų skaičiaus ir paprastumo konstruojant tinklą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM Privalumai

2003-03-14 | Dinaminių duomenų perdavimas trūkinėjančiu ryšiu patenkinant programinės įrangos poreikius ir užtikrinant puikų tinklo resursų išnaudojimą; daugelis dabartinių taikomųjų LAN orientuotų programų yra ar gali būti matomos kaip neatpažįstamai suskaidytos, tas pats būna ir perduodant balsą ar vaizdą (kai tenka kalbėtis ar matyti realiame laike iškraipoma vaizdo rezoliucija, o balsas dažnai iš viso nepasiekia adresato). Tarnybų klasė multimedijos palaikymui leidžia skirtingo pralaidumo ir latentiškumo reikalaujančiom programom būti įdiegiamom viename tinkle.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ATM apibrėžimas ir apžvalga

2003-03-14 | Pasikeitimai telekomunikacijų industrijoje ir rinkos sąlygos atnešė naujas galimybes ir iššūkius tinklų operatoriams ir viešųjų interneto paslaugų tiekėjams. Tinklai kurie pirmiausia buvo orientuoti į geresnį balso perdavimo kokybę, dabar yra priversti vystytis tam, kad atitiktų naujus multimedijinių komunikacijų iššūkius ir konkurentų spaudimą. Paslaugos orientuotos į asinchroninį duomenų perdavimą (ATM) ir sinchroninę skaitmeninę hierarchiją (synchronous digital hierarchy - SDH)/sinchroninių optinių tinklų (synchronous optical network - SONET) architektūrą, užtikrina lankstesnę infrastruktūrą kuri yra būtina besivystančioje rinkoje. ATM, kuris kažkada buvo vizija ateities viešųjų tinklų (public networks), dabar tapo realybe dėka interneto paslaugų tiekėjų, kurie visame pasaulyje, kurie pristato ir vysto ATM ir ATM paremtas paslaugas. Gebėjimas sėkmingai išnaudoti ATM technologijos naudą viešuosiuose tinkluose, užtikrins strateginį – konkurencinį pranašumą „duomenų nešėjams“ ir įmonėms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Belaidės duomenų perdavimo linijos

2003-03-14 | Radijo tinklai perduoda duomenis tais atvejais, kai organizuoti optinio kabelio ar kokio kito kabelio fiziškai neįmanoma, ar turimi ryšio kabeliai nepatenkina vartotojų dėl informacijos greičio perdavimo, arba, jų manymu, yra neekonomiški. Kokiame lygyje radijo ryšio naudojimas yra ekonomiškai pateisinamas? Jų naudojimas yra pateisinamas kuriant LAN tinklą. Duomenų perdavimo įrenginius galima kvalifikuoti pagal radijo dažnių parametrus, pagrindinis iš kurių yra radijo dažnis, kuriame šie įrenginiai dirba. Priklausomai nuo to, kokiame dažnyje dirba įrenginiai, priklauso tokie rodikliai, kaip ryšio nuotolis, informacijos perdavimo greitis ir reikalavimai atlikti “tiesioginį matomumą”, ryšio kokybės priklausomybė nuo oro sąlygų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informacijos perdavimas šviesolaidžiais

2003-03-14 | Optinio perdavimo sistemos susideda iš trijų komponentų: šviesos šaltinio, perdavimo terpės ir detektoriaus. Pagal susitarimą šviesos impulsas indikuoja 1 bitą, o šviesos nebuvimas nulinį bitą. Perdavimo terpė yra labai plonas stiklo pluoštas. Prie vieno optinio kabelio galo prijungus šviesos šaltinį, o prie kito - detektorių, gaunama vienos krypties perdavimo sistema. Čia elektrinis signalas verčiamas į šviesos impulsą, kuris sklinda optiniu kabeliu ir kitame jo gale yra vėl paverčiamas elektriniu signalu. Kadangi miniatiūrinis stiklo pluoštas yra apgaubtas plastmasiniu apvalkalu, tai jis leidžia sulenkti pluoštą be lūžimo iki tam tikro spindulio. Viename tokio optinio kabelio gale yra siųstuvas, kuris naudodamas šviesos diodus arba lazerį, siunčia šviesos spindulius į jį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!