LT   EN   RU
2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kovos menai
Imtynininkai pažymėjo kariuomenė dieną

2003-02-23 | Vilniuje vyko ketvirtasis graikų - romėnų imtynių jaunių turnyras, skirtas Kariuomenės dienai pažymėti. Šįsyk varžybose dalyvavo virš 100 sportininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. Pasak vieno iš turnyro organizatoriaus, visuomeninio sporto klubo “Vilko aidas” trenerio Remigijaus Gusto, šis renginys ypatingas tuo, jog į varžybas suvažiavo pajėgiausios sudėties jaunių amžiaus grupės sportininkai iš užsienio valstybių. Ypač išsiskyrė Baltarusijos imtynininkai, iškovoję dvi pirmąsias vietas. Bet, komandų įskaitoje ir jie buvo bejėgiai prieš Lietuvos komandą. Mūsų šalies rinktinės kraityje net keturi aukso, trys sidabro ir vienas bronzos medaliai. Šiame turnyre savo meistriškumu išsiskyrė “Vilko aidas” klubo narys Aleksandras Kazakevičius, kuris svorio kategorijoje iki 50 kg visus varžovus įveikė anksčiau laiko, tame tarpe ir Latvijos čempioną Aleksandrą Višniakovą. Kitos trys pirmosios vietos atiteko Lietuvos olimpinio sporto centro atstovams Andriui Putnai (42 kg), Aleksejui Školinui (65 kg) ir Laimučiui Adomaičiui (76 kg).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvių pergalės Latvijoje

2003-02-23 | Rygoje vyko Tarptautinis Budovskio laisvųjų imtynių turnyras. Varžybose dalyvavo 300 sportininkų iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Graikijos ir Lietuvos. Jie ėmėsi dviejose amžiaus grupėse. Jaunučių tarpe (88-89 m.) trečiąsias vietas užėmė šiaulietis Artūras Pavlovas (38 kg) ir Tomas Korsakas (54 kg) iš Kelmės. Jaunių amžiaus grupėje (86-87 m.) svorio kategorijos iki 76 kilogramų finale susitiko klaipėdietis Konstantinas Krivcanovas ir Justas Kvetelaitis iš Radviliškio.Šįsyk pajėgesnis buvo uostamiesčio sportininkas.Turnyre sidabro medalius iškovojo Ruslanas Romančiukovas (58 kg) iš Radviliškio ir šiauliečiai Maksimas Grebeniukas (85 kg) bei sunkiasvoris Tomas Norkus (100 kg).

plačiau >>

Rumbutis - turnyro Lenkijoje nugalėtojas

2003-02-23 | Net 320 sportininkų iš Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos dalyvavo Krasnike (Lenkija) vykusiame Tarptautiniame jaunių ir jaunimo laisvųjų imtynių turnyre. Vėl nenugalimas buvo vienas Lietuvos laisvųjų imtynių komandos lyderių Mindaugas Rumbutis. Šių metų Europos jaunių čempionate užėmęs aukštą šeštą vietą, Mindaugas ir Lenkijoje rodė aukštą meistriškumą. Svorio kategorijoje iki 85 kg turnyro nugalėtojo titulą jis pelnė įveikęs vieną slovaką ir tris Lenkijos imtynininkus.

plačiau >>

Ežerskis pajuto pergalių skonį

2003-02-23 | Įveikęs “sausai” visus savo varžovus svorio kategorijoje iki 96 kg, Mindaugas Ežerskis tapo Tarptautinio graikų-romėnų imtynių turnyro nugalėtoju. Minske vykusiose varžybose Lietuvos imtynių lyderis pogrupyje bendru rezultatu 13:0 įveikė ukrainietį ir du Baltarusijos atstovus. Finale Mindaugas susitiko su 2002-ųjų metų Europos vicečempionu minskiečiu Andrejumi Batura. Baltarusio stiprioji pusė – kova parteryje. Prieš metus vykusioje dvikovoje būtent parteryje iškovoti taškai lėmė pergalę pajėgiam minskiečiui. Tačiau šįsyk Mindaugas kovojo racionaliai, tiksliai vykdė komandos trenerio Ruslano Vartanovo nurodymus. Pirmas kėlinys baigėsi taikiai – 0:0. Antrąją imties dalį sportininkai pradėjo kryžminėje padėtyje.

plačiau >>

"Laisvūnų" medaliai Rusijoje

2003-02-23 | Kaliningrade vyko Tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras, kuriame dalyvavo 270 sportininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo Klaipėdos, Kelmės, Radviliškio ir Šiaulių imtynių centrų atletai. Geriausią rezultatą pasiekė trenerio Sergejaus Kasimovo auklėtiniai Konstantinas Krivcanovas (76 kg) ir Maksimas Grebeniukas (85 kg). Savo svorio kategorijose klaipėdiečiai tik finale nesugebėjo pasipriešinti Rusijos atstovams ir užėmė antrąsias vietas.

plačiau >>

Geriausi 2002-ųjų Lietuvos imtynininkai

2003-02-23 | Geriausiu pripažintas Europos čempionato aštuntos vietos laimėtojas,daugkartinis Lietuvos čempionas, daugelio tarptautinių turnyrų nugalėtojas trenerių Vido Paleckio ir Edmundo Skricko auklėtinis Mindaugas Ežerskis (129 taškai). Mindaugas vos ne dvigubai aplenkė Europos jaunių vicečempioną Edgarą Venckaitį (75 tšk.). Trečią vietą rinkimuose užėmė Svajūnas Adomaitis (70 tšk.).Svajūnas Europos jaunių čempionate laimėjo bronzos medalį. Ketvirtoje pozicijoje,surinkęs 34 taškus,liko jauniausias Pasaulio čempionato dalyvis, Lietuvos čempionas devyniolikmetis Valdemaras Venckaitis. Penktą vietą užėmė laisvųjų imtynių atstovas, Europos jaunių čempionato,vykusio Vilniuje,trečios vietos laimėtojas Ilja Stramousas (20 tšk.)

plačiau >>

Kalėdinės imtynininkų pergalės

2003-02-23 | Dar tris pirmąsias vietas užėmė Lietuvos imtynininkai. Gardine (Baltarusija) vykusiame Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyre nugalėtojais tapo Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai Svajūnas Adomaitis (54 kg), Aleksejus Djakonovas (58 kg) ir Laimutis Adomaitis (76 kg). Mūsų šalies imtynininkų treneris Ruslanas vartanovas išskyrė šešiolikmetį Laimutį Adomaitį, kuris dukart įveikė Baltarusijos jaunimo rinktinės narį. Du sidabro medalius iškovojo Edgaras Venckaitis (50 kg; LOSC) ir Andrejus Trukšinas (85 kg; tr.V.Paleckis). Bronzos apdovanojimai atiteko Vadimui Ratiukui (58 kg; tr. E.Fainšteinas) ir Egidijui Taujanskui (85 kg; tr.V.Paleckis).

plačiau >>

Varžovai vengia Ežerskio

2003-02-23 | 120 imtynininkų suvažiavo į tarptautinį Hermano Kares graikų-romėnų imtynių turnyrą, kuris vyko Suomijoje. Devynių šalių atletai galynėjosi Kouvalos sporto halėje, kur prieš penketą metų įvyko Europos čempionatas. Vėl itin sėkmingai ėmėsi Lietuvos olimpinės rinktinės narys, trenerių Edmundo Skricko ir Vido Paleckio auklėtinis Mindaugas Ezerskis. Mūsų olimpietis taip galingai ėmėsi svorio kategorijoje iki 96 kilogramų, jog jo priešininkai broliai iš Latvijos ir Estijos nerizikavo ir atsisakė kovos su lietuviu. Finale Mindaugas susitiko su ukrainiečiu Michailu Nikolajevu ir įtikinančiai jį nugalėjo rezultatu 6-1. Mūsų komandos treneris Ruslanas Vartanovas pažymėjo, jog Ežerskio rezultatas dėsningas - jis jau nepralaimi ketvirto turnyro paeiliui. Stabilus rezultatas - meistriškumo rodiklis.

plačiau >>

Jaunučiai ėmėsi Klaipėdoje

2003-02-23 | 160 jaunųjų sportininkų iš dvylikos šalies imtynių centrų dalyvavo Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių čempionate, kuris vyko Klaipėdoje. Daugiausia nugalėtojų yra paruošęs Klaipėdos treneris Olegas Voitechovskis. Keturi jo auklėtiniai tapo Lietuvos čempionais savo amžiaus grupėje.

plačiau >>

Dziudo istorija

2003-02-23 | Pasakojama, kad Japonijoje gyveno gydytojas Akojama, kuris dažnai mėgdavo vaikščioti po savo sodą ir grožėtis vyšnių šakomis. Kartą jis įsižiūrėjo į vyšnios šakelę, ant kurios kūpsojo didžiulė sniego kepurė. Akojama pastebėjo, kad storoji vyšnios šaka neišlaikė sniego sunkumo ir nulūžo, o plonoji šakelė linko, linko prie žemės, kol sniego klodas nuslydo nuo jos, ir ji visiškai sveikutėlė vėl atsitiesė. Visa tai stebėjęs Akojama susimąstė, o po to sušuko: "Taip, iš karto pasiduoti, kad vėliau nugalėtum". Šie jo žodžiai buvo taikomi imtynių veiksmams, kuriuos jis pats vėliau ir kūrė. Akojama sudarė maždaug 300 veiksmų gynybos sistemą, padedančią apsiginti ir nugalėti bet kokį priešą.