LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kovos menai
Ar Aikido mokomasi ilgiau už kitus kovos menus?

2003-02-22 | Paprastas atsakymas būtų "taip". Metus užsiiminėję Karate, Taekwon Do, Kempo Jūs tikriausiai galėtumėte kautis žymiai geriau negu prieš tai. Užsiiminėti Aikido prireiks gerokai daugiau negu metų, kol pradėsite jaustis pakankamai "patogiai" atlikdami technikas, įsivaizduodami kad jas atliekate realiai. Kompleksinis atsakymas yra "ne", ta prasme, kad vargu ar yra žmogus, kuris yra "įvaldęs" meną. Jeigu taip ir yra, tuomet jis nustojo augti arba menas yra pernelyg paprastas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar galima naudoti Aikido savigynai ?

2003-02-22 | Taip. Aikido yra efektyvi savigynos forma. Tačiau, tai gali pareikalauti laiko ir pastangų, kol Aikido ( ar bet koks kitas Kovos Menas ) taps efektyviu savigynos būdu. Ar Aikido vyksta varžybos? Ne. Jei yra taisyklės, tai nėra realumo. Jei nėra taisyklių, tai žmogus varžybų metu gauna traumas. Varžybos negali būti pritaikytos kovų menams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Shidokan taisyklės

2003-02-22 | Kovos vyksta ringe. Kovojant pagal BARE KNUCLE, susikibimas leidžiamas iki 3 sekundžių, per kurias galima smūgiuoti keliais ar padaryti metimą. Atlikus metimą, toliau galima kovoti 5 sekundes atliekant skausmingus veiksmus. Kovojant pagal GRAPPLING, susikibus galima kovoti iki 30 sekundžių, jei per tą laiką įvykdytas metimas ar pakirtimas, skiriamas dar 30 sekundžių limitas smaugimo ar skausmingam veiksmui atlikti. Kovotojams leidžiama naudoti JU-JITSU veiksmus, taip pat sprando laužimą dviem rankom. Profesionalų kovos rengiamos komerciniuose turnyruose ir kovotojas gali per dieną kovoti tik vieną kovą. Pasaulio čempionate kovojant tik pagal trikovinį variantą (3*3) leidžiama kovoti iki 5 kovų per dieną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Shidokan principai

2003-02-22 | Išlaikyk samurajaus dvasią. Tobulink savo charakterį. Treniruokis pagal savo jėgas. Būk ramus ir greitas, kuklus ir mandagus. Gyvenk paprastai, rūpinkis savo sveikata. Mylėk visus. Niekada neiešok kovos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kovinių menų principai

2003-02-22 | Santykiai tarp žmonių turi remtis išmintimi ir ištikimybe. Pažink save, gerbk ir mylėk vyresnius, nepamiršk protevių, rūpinkis silpnesniais ir jaunesniais. Naudokis visomis geriausiomis gamtos savybėmis. Plėtok ir tirk kiekvieną jausmą. Už gera mokėk geru, teisingumu už bloga. Stenkis visame matyti gyva. Ko nelinki sau, to nedaryk kitiems.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Apie Aikido

2003-02-22 | Rytų kovos meną (Budo) Aikido sukūrė japonas Morichėjus Uesiba. Po Įkūrėjo mirties 1969 m. jo sūnus Kisiomaru Uesiba tapo II-uoju Aikido Dosiu. Šiuo metu Moriteru Uesiba, Įkūrėjo anūkas, sėkmingai tęsia savo tėvo meną kaip III-asis Aikido Dosiu.Akido, kaip atskirą kovos meno šaką, japonų vyriausybė oficialiai pripažino 1940 m. įkurdama Aikido Fondą, kurio tikslas - apsaugoti ir propaguoti teisingus Aikido idealus sukurtus ir propaguotus paties Įkūrėjo. Fondas, kaip Pasaulinis Aikido Centras, yra pagrindinė Aikido vystymo ir plėtojimo organizacija visame pasaulyje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Aikido memorandumas

2003-02-22 | Praktikuojantis Aikido turi suderinti du aspektus: dvasinį ir fizinį. Aikido yra tiesos išraiška, todėl šis kovos menas harmonizuoja viską šiame pasaulyje, pripildydamas jį meile ir absoliučiu nuoširdumu. Kitaip tariant, jei kas nors su jumis elgiasi agresyviai, pabandykite su juo pasiekti harmoniją. Juk be žodžio "busi", reiškiančio "karys", japonų kalboje yra kitas, tą patį reiškiantis žodis "samurai", kuris tiesiogiai verčiamas kaip "tas, kuris žengia Meilės Keliu". Nepakanka puikiai kovoti, kad būtum samurajumi, todėl aš noriu, tobulindamas kūną bei dvasią, ir toliau eiti Meilės Keliu, kad būčiau patikimas ramstis visuomenei. Ilgą laiką kovos menus klaidingai siejo su begaliniais kraujo praliejimais, kurie yra tipiški Japonijos istorijai. Juk Aikido tarnauja žmogaus gyvybei išgelbėti, t.y. šis kovos menas leidžia išvengti sužeidimų. Pagarba žmogaus gyvybei - raktas Aikido supratimui, ir ne be pagrindo žodyje "aiki" yra elementas "ai", reiškiantis "meilę".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aikido AIKIKAI Klubas "SŪKURYS"

2003-02-22 | Oficialus pavadinimas: Aikido AIKIKAI Klubas "SŪKURYS", kuris yra Maskvos Aikido AIKIKAI Klubo "KOINOBORI" filialas Lietuvoje. Klubo emblema: Klubo emblemoje vaizduojama dviejų priešybių monados jungtis ir sukimasis. Todėl Klubo pavadinimu pasirinktas lietuviškas žodis "SŪKURYS", kurio šaknis yra žodis "SUKTI". Monados centre pavaizduotos rankos laikančios indą, kaip ramybės, pusiausvyros, išminties ir Meilės šaltinio simbolį. Hieroglifas emblemoje išreiškia Dieviškosios Meilės įgyvendinimą mūsų gyvenime Aikido meno pagalba. Klubo vadovai: Prezidentas: Pranas Golovač, 1 Dan AIKIKAI Viceprezidentas: Egidijus Stankevičius, 1 Dan AIKIKAI

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Shotokan karatė KIU egzaminas

2003-02-22 | Tai yra tipinė programa pakartojanti tradicinę treniruotės struktūrą, pilnai pritaikyta sportinio karatė WKF taisyklėms ir tinkanti nuosekliam aukštos klasės sportininkų ruošimui. Be to programa yra gera metodinė priemonė kasdieniniame instruktoriaus darbe. Visos trys dalys: KIHON, KATA, KUMITE - sudaro vientisą KIU egzaminą, kurio metu egzaminuojamasis turi mintinai žinoti laikomo egzamino KIU reikalavimus ir atlikimo eilės tvarką. Be to egzaminuojamasis turi žinoti tarptautinius terminus, laikytis DODŽIO etiketo. Atliekant KIHON, visos veiksmo sudėtinės dalys (stovėsena, technika,iškvėpimas) atliekami vienu metu. Negali būti "plaukiančių judesių", t.y. kai užimama pozicija, o po to atliekama technika. Šis principas neatitinka SHOTOKAN stiliaus reikalavimų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Diržų spalvų aiškinimas

2003-02-22 | Kiriiro obi – rudas diržas
Ruda – tai žemes spalva, patikimumo. pastovumo simbolis. Rudas diržas pažymi mokinius, kurių karatė technika jau patikima, kovos dvasia pastovi. Šie mokiniai kūnu ir dvasia pasiruošę eiti Budo (kovos meno) keliu, bet dar nėra karatė meistrai. Tai gerai įdirbta žemė į kurią galima sėti grūdus.

Kiroi obi – juodas diržas
Juoda – tai nakties spalva, kuri atėjo pasibaigus pirmai dienai, prasidėjusiai geltona dienos šviesa, perėjusiai į oranžinę besileidžiančios saulės spalvą, prisotinusia žalios augalų spalvos, patyrusią dangaus, vandenyno, horizonto gilumą, įgijusią gerai įdirbtos žemės spalvą. Juodas diržas – tai karatė meistras, kuris pasiekę kūno ir dvasios harmonijos laipsnį reikalingą toliau žengti Budo keliu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!