LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Kas yra LineDance?

2006-09-26 | Nenuostabu, kad jums kyla toks klausimas - turbūt daugelis žmonių Lietuvoje paklaustų to paties, nes šios rūšies šokiai yra naujovė mūsų šalyje. Pasirodo, šokiai linijose – viena seniausių pasilinksminimo formų. Daugeliui linijiniai šokiai patrauklūs dėl vienos labai patrauklios priežasties – norint šokti čia nebūtinas partneris, kurį rasti, žinia, kartais būna ne taip jau lengva. Šie šokiai iš ties išskirtiniai, nes šokama šokėjams išsirikiavus linijomis. Apie linijinių šokių savitumą byloja ir tai, kad jų formavimuisi įtakos turėjo įvairiausių pasaulio tautų – airių, škotų, afroamerikiečių, indėnų, graikų ir kt. – šokių žingsniai, o taip pat populiarusis valsas, polka, ča ča, čarstonas… Linedance šokami pagal penkių skirtingų ritmų muziką: polką, valsą, ča ča, svingą, funky. Šokti gali kiekvienas, tiek jaunas, tiek senas – šie šokiai ypatingi dar ir tuo, kad sujungia skirtingas tautas. Šokti išties labai smagu, nes skamba populiariausi muzikos kūriniai. Vargu ar gali būti geresnė pramoga. Kai kalbama apie istoriją, įprasta manyti, kad tai nuobodu, bet šito tikrai negalima taikyti linijiniams šokiams. Įdomu, kad jie priklauso Country Westerndance šokių grupei, kilusiai iš nacionalinių šokių ir pradėjusiai formuotis apie 1800-uosius metus, nors duomenų apie linijose šokamus šokius aptinkama dar Senovės Graikijoje!

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Kinijoje striptizas per laidotuves bus draudžiamas

2006-09-25 | Atsakingi Kinijos pareigūnai nuo šiol draus striptizo šokėjų pasirodymus laidotuvių metu. Toks sprendimas priimtas po to, kai Kinijos Jiangsu provincijoje buvo suimti penki striptizo trupių vadovai, nes kapinėse per laidotuves surengė „nepadorius pasirodymus“. Striptizo vadovių šokėjai buvo suimti po vieno šokėjų pasirodymo per ūkininko laidotuves Donghai apygardoje. Tvirtinama, kad šokėjos į šias laidotuves sutraukė apie 200 žmonių. Kinijos žiniasklaidoje rašoma: „Donghai kaimuose striptizas būdavo įprastas dalykas siekiant į laidotuves sutraukti kuo daugiau žiūrovų. Vietiniai žmonės mano, kad kuo daugiau žmonių ateis į laidotuves, tuo labiau pagerbiamas miręs asmuo“. Dabar kinų prašoma pranešti apie visus nepadorius pasirodymus per laidotuves specialiu telefono numeriu. Už striptizo šokėjų įskundimą siūlomas ir atlygis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Egidijus Dragūnas šiuo metu gyvena pakylėjimo būsena

2006-09-20 | Egidijus Dragūnas šiuo metu gyvena pakylėjimo būsena. Tokią jo savijautą įtakoja ypatingai sklandžiai praeinantys koncertai. Paskutinis koncertas vykęs „Helios" naktiniame klube buvo išties įspūdingas, tiek geru garsu tiek žmonių gausa. „Jaučiuosi labai gerai kai žmonės renkasi į mano koncertus. Klubas buvo sausakimšas, visi rankomis mojavo, skandavo pakartoti. Po tokių koncertų užplūsta neapsakomi jausmai ir noras koncertuoti" - komentuoja Selas. Tokios pat nuomonės yra ir koncertų organizatoriai. Štai keletas atsiliepimų apie koncertus. Marijampolė. Klube Lūna vykusį grupės Sel albumo "Muzika" pristatomąjį koncertą, marijampoliečiai prisimena dar ir šiandieną. Tai buvo puikus reginys, įspūdingas koncertas, sausakimšas klubas, ir ne vienas bisas. Labai visi džiaugiamės, jog Sel vėl sugrįžo ir sugrįžo Stiprūs. Šiauliai. Egidijus kartu su kitais muzikantais labai subtiliai parodė, kokia iš tikrųjų turi būti muzika bei kaip ją reikia pateikti publikai. Tuo galėjo įsitikinti kiekvienas, stebėjęs šį koncertą. Nuoširdumas ir atsidavimas, tą vakarą sklidęs nuo scenos, žmones varė tiesiog iš proto. Klaipėda. Šią grupę visada malonu matyti savo klubuose, kadangi tai būna visuomet profesionaliai atlikti koncertiniai pasirodymai. Puikus skambesys, geros dainos ir nepakartojama nuotaika, kurią sukuria tarp atlikėjo ir kliento užsimezgęs kontaktas, šį kontaktą perduoda muzika. Tai būtent tai, ko reikia mano klubams, kad klientai liktų laimingi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

K.Hudson naujas pomėgis - šokiai aplink striptizo stulpą

2006-09-17 | JAV aktorė Kate Hudson neslepia susiradusi naują širdžiai mielą užsiėmimą – šokius aplink striptizo stulpą. Laikraščiui „Glamour“ 27 m. „Auksinio gaublio“ laimėtoja sakė: „Tai milžiniškas malonumas. Tik mokomės to normalioje šokių studijoje. Užsiėmėme tuo su draugėmis ir pačios nustebome, ką galime padaryti ant to stulpo“. K. Hudson įsitikinimu, tokio erotiško nusiteikimo receptas labai paprastas – ji yra itin sportiška: „Laimei, neturiu problemų su figūra ir man nereikia valandų valandas kankintis treniruočių salėje. Visada buvau sportiška – tai visiškai normalu, kai augi su broliais“, – sakė aktorės Goldie Hawn dukra.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žvejybinis scenos naujoko Jono iššūkis A.Makejevui

2006-09-14 | Didelio pasisekimo sulaukęs Jono ir jo kolegės Rasos albumas „Saulala raudona“ įkvėpė scenos naujoką Joną keistam iššūkiui. Jonas susilažino su scenos senbuviu, pagarsėjusiu žveju, Aleksandru Makejevu, kad net tik albumo pardavimais bet ir pagautos žuvies svoriu jį aplenksiąs. Jonas gyrėsi daug žvejojęs, daug žinąs, tačiau A.Makejevas tik reikšmingai šypsojosi... Dvikova vyko vieną lietingą rugsėjo savaitgalį, netoli Vilniaus esančioje Merkio upėje. A.Makejevo draugiškas patarimas pasiimti žvejybon guminius batus iki kelių, ekstravagantiška išvaizda pasižyminčiam Jonui atrodė nelabai viliojantis. Tačiau scenos senbuviui patikinus, kad „upėtakiams į stilių nusispjaut” Jonas nusileido. Žvejybos pradžia buvo sunki – teko brautis per balas, krūmokšnius gilyn upe. Tačiau visas kančias nusvėrė džiugesys, užkibus pirmiesiems upėtakiams. Jonas šypsojosi pirmasis pagavęs laimikį – du upėtakius, kartu sveriančius vos 200 gramų, o ir lietuvių išmintis byloja „gera pradžia – puse darbo“. Tačiau toliau Jonui sekėsi kur kas kukliau - upėtakius matyt atbaidė guminiai batai, o trys blizgės iki šiol puošia Merkio upės medžių šakas. “Svarbiausia yra filosofinis požiūris – ne kiekis ir svoris, o laikas, praleistas gamtoje, kuris turi daug įtakos kūrybai“, - sakė Jonas, rudenį išleisiantis savo naują dvigubą albumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Chippendales” ir vėl vilios lietuvaites

2006-09-13 | Raumeningi ir įdegę kūnai, žavios šypsenos, grakštūs ir išraiškingi judesiai. Dėl jų iš proto kraustosi viso pasaulio moterys. Jau šį rudenį 12 tobulų kūnų nuginkluos moterišką auditoriją ne tik seksualia ir skoninga choreografija. Spalio 12 – 14 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose “Chippendales” vyrukai “versis per galvas”, kad vėl sužavėtų lietuvaites, praneša renginio organizatoriai. Nors viso pasaulio moterys „alpsta” per jų pasirodymus, o dauguma jų net nedvejodamos iškeistų ramų vakarą į pašėlusią naktį su jais, patys “Chippendales” grupės nariai save vadina paprastais vaikinais. „Jei geriau mus pažinotų, suprastų, kad nemėgstame stereotipų, sklandančių apie striptizo šokėjus. Tikrai nesiekiame turėti bet kokią moterį ir vertiname paprastumą”, - sako vienas Chippendales narių Kevin Cornell. “Daugybė žavių, puikiai atrodančių nuogų kūnų”, - nei vienas užsienio spaudos straipsnis neapsieina be šios frazės. “Chippendales – tai fantastiškas kūrinys, fenomenas. Per jų pasirodymus moteriškoji publika praranda kvėpavimą ir tampa laukine”, - rašo “What’s on Magazine”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "TINKLAI 2006"

2006-09-06 | 2006 metų rugsėjo 4 - 30 dienomis Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyks aštuntasis Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis Tinklai. Festivalis gimė kaip kultūros akcija, kuria siekta pajūryje ir Vilniuje sukurti reguliariai vyksiantį renginį, galintį suburti įvairių polinkių publiką ir padovanoti jai nestandartinę kino šventę. Per septynerius festivalio gyvavimo metus buvo pademonstruota virš 800 filmų, daugiau nei 70 000 žiūrovų turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su filmų režisieriais, prodiuseriais, kino kritikais iš 20 šalių. 2003 metais festivalis įstojo į Europos atvirų kino seansų asociaciją (European Open Air Screenings Association), 2005-aisiais tapo Europos kino festivalių koordinacijos (European Coordination of Film Festivals) nariu. Festivalio geografija išsiplėtė nuo Klaipėdos ir Ventės Rago iki Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Palangos ir Trakų. Tinklai 2006 tęsia „Europa trumpai" („Europe in Shorts" - EIS) retrospektyvą. Festivalis atidaromas naujausia programa EIS 12 - „Moteris ir humoras" („A Women Touch of Humor"). Europoje moterys režisuoja mažiau nei vieną iš penkių į kino teatrus išleidžiamų filmų. Siekdami pristatyti moterų kūrybos aspektus, Europos koordinacijos filmų festivaliai sudarė šią humoro, kartais net ir įžūlumo kupiną programą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"LT United" savo dainas pristatė Islandijos ir Ukrainos publikai

2006-08-28 | Kiek daugiau nei prieš savaitę pirmą kartą savo programą slaptame koncerte Vilniuje atlikusi grupė "LT United" jau spėjo su savo kūryba plačiau supažindinti Islandijos ir Ukrainos klausytojus. Netrukus šios grupės dainas išgirs ir Airijos publika. Šiandien "LT United" grįžo iš Kijevo, kur dalyvavo televizijos kanalo "1+1" surengtame televizijos apdovanojimų renginyje "Teletriumf". Šiais metais apdovanojimų organizatoriai į savo renginį kvietė ryškiausius jų nuomone pastarųjų kelerių metų "Eurovizijos" atlikėjus. Kartu su "LT United" renginyje koncertavo šiais metais Ukrainą "Eurovizijoje" atstovavusi Tina Carol ir prieš kelerius metus šį konkursą laimėjusi Ruslana, norvegų grupė "Wig Wam", moldavai "Zdob si Zdub" ir armėnų dainininkas Andre. "LT United" atliko "We Are the Winners" ir pristatė specialiai šiai kelionei parašytą dainą "Revolution". Lietuvių pasirodymas pelnė gausias žiūrovų ovacijas, kurių į koncertų salę "Ukraina" susirinko apie 2 000. Šio koncerto įrašą televizija "1+1" parodys šiandien vakare, Ukrainos nepriklausomybės dienos proga. Po pasirodymo "LT United" nariai susitiko su Lietuvos ambasados Ukrainoje darbuotojais neformaliai vakarienei, kurios metu su gimtadieniu sveikino "LT United" įkūrėją Andrių Mamontovą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Lemon Joy" apdovanoti už sėkmingiausią sugrįžimą

2006-08-03 | Po septynerių metų pertraukos išleidę naują studijinį albumą "1210" "Lemon Joy" laimėjo pirmąjį apdovanojimą šiais metais. Savaitgalį Palangoje vykusiame "1003 kilometrų" koncerte "Baltic Optical Disc" apdovanojimuose "Lemon Joy" buvo įteiktas prizas už sėkmingiausią sugrįžimą. Šiais metais dideliais radijo stočių hitais tapo du albumo "1210" kūriniai - "Pirmosios gėlės (Baltoj tyloj)" ir "Ne apie mus (Koks pašėlęs tempas)". Trečiasis šio albumo singlas "Ten, kur mylėjau" taip pat jau sėkmingai debiutavo radijo topuose. Ši daina atidarė vasario mėnesį vykusius "Bravo" muzikos apdovanojimus. Balandžio mėnesį išleisto naujausio "Lemon Joy" albumo "1210" iki šiol parduota arti 5 000 vienetų. Atsiimdami prizą už sėkmingiausią sugrįžimą "Lemon Joy" muzikantai atliko naujausias savo dainas "Ten, kur mylėjau" ir "Ne apie mus (Koks pašėlęs tempas)". Muzikos kritikai "Lemon Joy" albumą "1210" vadina vienu realiausių pretendentų į geriausio šių metų albumo titulą. Ankstesniais metais "Lemon Joy" yra laimėję apdovanojimą už geriausią debiutą, o grupės lyderis Igoris Kofas yra pripažintas geriausiu vokalistu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"LT United" "We Are the Winners" platininis singlas Lietuvoje - po ketverių metų pertraukos

2006-08-03 | Grupės "LT United" birželio mėnesį išleistas kompaktinis singlas "We Are the Winners" parduotas platininiu tiražu. Tai yra pirmas atvejis per pastaruosius ketverius metus, kai mūsų šalyje užfiksuoti platininiai singlo pardavimai. Paskutinį kartą 2002-aisiais metais platininiu singlu tapo "Skamp" plokštelė "Mūsų dienos kaip šventė". Populiariausios šių metų lietuviškos dainos "We Are the Winners" kompaktinė plokštelė birželio 7 dieną buvo pristatyta koncertu Vilniuje Katedros aikštėje. Singlas "We Are the Winners", kurį išleido muzikos vadybos agentūra M.P.3, Lietuvoje parduotas 5 000 vienetų tiražu. Šios dainos kompaktinis singlas taip pat išleistas Suomijoje, platinamas Olandijoje ir pasaulinėse interneto parduotuvėse, šią dainą savo koncerto Belgijoje metu daugiatūkstantinei auditorijai dainavo britų žvaigždė Robbie Williamsas. Šį savaitgalį Palangoje vykusiame "1003 kilometrų" koncerte "LT United" buvo įteiktas "Baltic Optical Disc" apdovanojimas už platininį singlą "We Are the Winners". Rugpjūčio mėnesį grupės nariams bus įteikti oficialūs platininius pardavimus žymintys apdovanojimai, kuriuos teikia Lietuvos įrašų gamintojai ir platintojai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!