LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Klaipėdoje esamos ir būsimos nuotakos rinksis į Didįjį mergvakarį

2006-07-13 | Ne vienoje šalyje viešėję ir ne vienai moteriai galvą apsukę striptizo ereliai šįkart suvažiuos į Klaipėdą. Čia liepos 15 dieną, šį šeštadienį, „Pramogų banke“ merginų kraują kaitins „Gelbėtojų šou“. Vakarėlio tema – Didysis mergvakaris, rašoma pranešime spaudai. Pasak pranešimo spaudai, penki vyrukai uostamiesčio publikai pristatys naują programą. Jos metu pasirodys ir 2005-ųjų tarptautinio vyrų striptizo čempionato „Baltic Men“ nugalėtojas Edvardas. „Mes tikimės, kad į vakarėlį susirinks būsimosios nuotakos su savo draugėmis, o kur daug nuotakų, ten būna karšta. Mes neviliosim merginų, idant šios atsisakytų būsimų teisėtų vyrų, bet skirsim joms ypač daug dėmesio“, - žada „Gelbėtojų šou“ vadybininkas Aleksandras Savickas. Kuo šį kartą seksualieji vyrukai ketina nustebinti dailiosios lyties atstoves, A. Savickas neatviravo. „Viskas priklausys nuo to, kokio amžiaus merginos ir moterys ateis į renginį“, - išlaikė intrigą jis. Didysis mergvakaris Klaipėdos „Pramogų banko“ Senojoje salėje šį šeštadienį prasidės lygiai vidurnaktį. Po to iki paryčių publika galės šėlti naktiniame klube „Relax“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kreipimasis dėl buvusio „Lietuvos“ kino teatro likimo ir su juo susijusio sostinės kultūros politikos formavimo

2006-07-12 | Pastaruoju metu iškilo grėsmė, kad Vilniaus savivaldybei per menkai atstovaujant viešajam interesui, privačiam investuotojui bus suteikta teisė galutinai sunaikinti vieną iš svarbiausių sostinės viešųjų kultūros erdvių, kurią subrandino buvęs „Lietuvos“ kino teatras. Taip būtų paneigta joje sukurta europinė kino kultūros tradicija, nuskurdintas sostinės kultūros gyvenimas ir atimta visuomenei svarbi perspektyva ateityje plėtoti šios kultūros erdvės potencialą. „Lietuvos“ kino teatro likimas liudija visoje Lietuvoje įsigalėjusią tendenciją naikinti nekomercines viešosios kultūros erdves ir kelia esminių klausimų dėl mūsų miestų kultūros politikos. Kokiais prioritetais remiantis ji formuojama – komerciniais investuotojų poreikiais ar platesniu viešuoju interesu? Kodėl nėra garantuojamas demokratinis piliečių dalyvavimas sprendžiant svarbiausius jos klausimus? Kodėl valstybė neužtikrina galimybės išlaikyti svarbiausias nekomercinės kultūros erdves? Manome, kad daugeliu požiūrių išskirtinio „Lietuvos“ kino teatro sugrąžinimas visuomenei taptų vienu iš simbolinių ženklų, kad valstybė turi valios ir yra pajėgi šią tendenciją reguliuoti. Sprendimai dėl „Lietuvos” privatizavimo buvo priimti remiantis vien komercine logika ir ignoruojant ne kartą viešai išsakytus argumentus. Neatsižvelgta į tai, kad „Lietuvos” kino teatras kaip viešoji kultūros erdvė gyvavo jau beveik pusę amžiaus ir per tą laiką subrendo kaip savitą tradiciją turintis kultūrinės traukos centras.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokykloje LaFee iš mokinių sulaukia tik įžeidimų

2006-07-10 | LaFeeMünchenas. Ji yra naujoji super žvaigždė Vokietijos scenoje. Jos albumas "LaFee" buvo numeris 1 Vokietijos albumų TOP 100. Jos pirmas singlas "Virus" įsiveržė į karščiausią TOP 20. Jos antrasis singlas "Prinzesschen" skina dar didesnius laurus. Šią savaitę jos daina 11 vietoje Vokietijos singlų TOP 100. European Hit Radio TOP 40 jos daina užima 10 vietą. Bet sėkmė mokinei Christinai Klein, geriau žinomai, kaip LaFee (15), turi ir juodąją pusę. Ne visi jos klasiokai jai linki sėkmės. Mokykloje ją koneveikia ir įžeidinėja. Jaunoji atlikėja pasakoja: "Aš bijau, kad kiti mokiniai, kuriuos aš pirmą kartą matau, man nepadarytų ko nors, kai būsiu nepasiruošusi." LaFee tėvai, mokytojai ir mokyklos direktorius žino šią problemą. Vis dėl to jie nusprendė, kad LaFee daugiau nevažiuos mokyklos autobusu. Jos mama Koula ją nuvež pati arba ją palydės pusseserė Sofia (18). "Aš į mokyklos kiemą per pertraukas neinu nusiteikusi gerai. Mano geriausia draugė Tuba (15) ir kiti geri mano draugai eina kartu."Tarpas tarp pop žvaigždės gyvenimo ir mokyklos dienos 15 metų žmogui yra per sunkus. "Mokykloje aš esu normali mergaitė, bet negaunu jokios pagarbos... Vienintelė paguoda, kad manimi labai didžiuojasi mano senelis" - BRAVO žurnalui interviu metu sako LaFee.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Alternatyvus pilietinis ugdymas - moralinei revoliucijai

2006-06-30 | Dažniausiai pilietiškumas siejamas su pagarba Konstitucijai, savarankiškais viešaisiais samprotavimais ir sprendimais, įstatymų laikymusi, paklusimu valdančiajam aparatui, dominuojančiai ideologijai ir to aparato manipuliacijoms. Kaip matome, pilietiškumo samprata gali būti išskleista ambivalentiškai, priklausomai nuo to, ar kalbame apie autonomišką politinės viešumos dalyvį, ar apie manipuliacijų rezultatą, klaidingo sąmoningumo puoselėtoją. Politinė viešuma yra tie socialiniai, kultūriniai, sveikatos, socialinės rūpybos ir pan. dalykai, kuriuos turėtų laisvai spręsti kiekvienas sąmoningas žmogus. Be politinės viešumos, egzistuoja ir meninė viešuma, kuri politinius dalykus išviešina estetinėmis, nepriklausomomis formomis. Pagaliau egzistuoja dar ir milžiniškas privatusis sektorius, kuris aprėpia asmeninį gyvenimą ir privačios nuosavybės instituciją. Disidentų, atsakingų, orių asmenų sprendimus lemia jų moralinė pozicija ir politiniai įsitikinimai. Atvirkščiai, propagandos ir viešųjų ryšių akcijų suformuoti subjektai bei demotyvuoti asmenys naikina viešojo sektoriaus skaidrumą ir atsakingumą. Manipuliacijų ir baimės sukurti viešosios sferos dalyviai mielai palaiko demoralizuotus politinius režimus. Daugeliui jų korupcijos santykiai, nuolatinis šališkumas, feodalinė ištikimybė yra svarbiausios politinio gyvenimo nuostatos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šalia kino meno. Vargas dėl „Lietuvos“

2006-06-29 | Situacija su „Lietuvos“ kino teatru gana gerai žinoma: prieš ketverius metus parduotas „Vilniaus prekybai“, prieš metus perparduotas „Rojaus apartamentams“ kino teatras tebestovi. Pernai festivalio „Kino pavasaris“ metu prasidėję ir dar gerokai po jo trukę protestai nieko paguodžiančio protestuotojams ir kino mėgėjams neatnešė: kino teatrą buvo nuspręsta išbraukti iš kultūrinio Vilniaus žemėlapio, ir vietoj jo pastatyti gyvenamųjų namų kompleksą. Tiesa, nuskambėjo ir silpnoki paguodos sakiniai apie tai, kad tarsi ir bus pastatyta 200-300 vietų salė. Bet kiek tų pažadų mes jau girdėjome? Priminsiu: kai „Lietuvos“ kino teatras buvo privatizuojamas, Vilniaus savivaldybė žadėjo už tuos pinigus atnaujinti kino teatrą „Skalvija“, bet naujovių apsilankiusieji jame nepamatė; vėliau ir „Skalvija“ buvo numatyta privatizuoti, o už tuos pinigus pastatyti kino teatrą Menų spaustuvėje ir ten perkelti „Skalvijos“ administraciją ir tęsti jos veiklą. Dabar jau šnekama apie kitką (apie ką – vėliau). O su „Lietuva“ tarsi biznelis ir baigtas. Bet: liepos 4 dieną bus pradėtas sklypo Pylimo 17 detalaus plano svarstymas, o iki tol su jo perspektyva dar galima susipažinti Vilniaus senamiesčio seniūnijoje. Bet: sklypo paskirtis tebėra kultūrinė, t.y. kultūrinės veiklos tame objekte negalima visiškai išbraukti (bent jau iki sutartyje įrašytų 2093 metų), ir vien gyvenamuosius namus ar komercines patalpas statyti tarsi ir nevalia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gražina Drėmaitė: Dar kartą apie "Lietuvos" kino teatrą

2006-06-26 | Prieš dvi savaites "Lietuvos žiniose" (birželio 12 d.) buvo publikuotas straipsnis apie vilniečių susibūrimą dėl "Lietuvos" kino teatro išsaugojimo. Ši akcija dar kartą parodė, jog visuomenė neabejinga tam, kas vyksta Vilniuje, jo svarbiausioje dalyje - senamiestyje. Dar nepaprastai svarbu, kad tarp neabejingųjų yra daug jaunimo. Iš tiesų niekas kitas neišsaugos senojo Vilniaus kaip tik patys vilniečiai. Mūsų visų aktyvi, sąmoninga ir nuolatinė veikla turi sulaukti rezultatų. Pagarba tiems, kurie nenuilstamai stebi valdžių politiką ir laiku organizuoja sambūrius. Kita vertus, keistai (jei ne juokingai) atrodo faktas: renkame miesto valdžią, balsuojame, išklausome auksinių pažadų, o po kurio laiko kovojame su ja. Esame priversti įrodinėti, kad ji skurdina mūsų aplinką, naikina dvasines vertybes. Taip yra ir dėl "Lietuvos" kino teatro pastato. Argi maža Vilniuje puikių vietų Rojaus apartamentams? Kitame Neries krante nuo sovietmečio stūkso nebaigto pastato šmėkla. Sutvarkytų, pasistatytų ir būtų netoli "Europos". Ne, būtinai reikia šios vietos. Prieš porą metų pati girdėjau, kaip Vilniaus meras kalbėjo, jog bus sutvarkyti Vingrių šaltiniai, žadėjo įrengti poilsio parkelį prie čiurlenančių vandenų...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"LT United" singlas "We Are the Winners" – jau auksinis!

2006-06-24 | Grupės "LT United" vos prieš dvi savaites išleistas singlas "We Are the Winners" jau parduotas auksiniu tiražu. Populiariausios šių metų lietuviškos dainos "We Are the Winners" kompaktinė plokštelė birželio 7 dieną buvo pristatyta koncertu Vilniuje Katedros aikštėje. Singlas "We Are the Winners", kurį išleido muzikos vadybos agentūra M.P.3, Lietuvoje jau parduotas per 3000 vienetų tiražu ir netrukus turėtų tapti platininiu. Šių metų "Eurovizijos" dainų konkurse efektingai nuskambėjęs "LT United" kūrinys "We Are the Winners" šiai grupei pelnė europinį pripažinimą. Šios dainos kompaktinis singlas išleistas ne tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, taip pat platinamas Olandijoje ir pasaulinėse internet parduotuvėse. Praėjusią savaitę savo koncerte Belgijoje dainą "We Are the Winners" daugiatūkstantinei auditorijai stadione dainavo Robbie Williamsas. Šiuo metu "LT United" įrašų studijoje baigia naujos dainos įrašus. Antrasis "LT United" kūrinys vadinsis "Fashion Show". Šią dainą klausytojams numatoma pristatyti jau kitą savaitę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Panevėžyje – tarptautinis tautinių šokių ir muzikos festivalis

2006-06-22 | Birželio 23-25 dienomis Panevėžyje vyks II tarptautinis tautinių šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“, praneša Panevėžio miesto savivaldybė. Pasak projektą vykdančių Panevėžio bendruomenių rūmų choreografės Zitos Rimkuvienės, festivalio tikslas – tęsti kultūrinį dialogą tarp Panevėžio miesto, apskrities ir Europos Sąjungos šalių vaikų ir jaunimo mėgėjų kolektyvų, skatinti miesto jaunimą domėtis savo ir kitų šalių gyvosios kultūros paveldu. „Manau, kad mūsų festivalis turėtų padėti spręsti jaunuolių abejingumą etnokultūrai. Pastaruoju metu Panevėžyje labai sumažėjo šokančio jaunimo – baigusieji bendrojo lavinimo mokyklas išvyksta studijuoti į kitus miestus, akademinis jaunimas ir vyresniųjų klasių moksleiviai nedalyvauja meno mėgėjų kolektyvų veikloje. Tai, be abejo, atsilieps 2007 ir 2009 metų tautinėms šventėms. Lietuvai tapus ES nare svarbu išsaugoti savo šalies tautines tradicijas, o kartu – ugdyti jauno žmogaus atsakomybę už savo tėvų ir protėvių palikimą. Tad festivalis – vienas būdų sudominti ir įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą“, - sakė Z.Rimkuvienė. Tris dienas vyksiančio tarptautinio festivalio dalyviai koncertuos Panevėžio mieste ir rajone, Pasvalyje, Rokiškyje, Biržuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Religinio kino maišto formos

2006-06-22 | Maištas religijos klausimuose turi dvi visiškai skirtingas prasmes. Viena vertus, maištas gali būti siejamas su religijos, simbolizuojančios tradiciją ir pastovumą, destrukcija. Antra vertus, nemažai religijų sukildavo prieš status quo - nusistovėjusias ir pernelyg surambėjusias senąsias „tradicines" normas. Maištas nepasitenkina „vidutinėmis" emocijomis, kurios būtų pasmerktos lydėti ribotų galių kovas ir sąveikas. Maištas - radikalus galios aktas, suardantis egzistuojančią hierarchiją, apverčiantis santykį tarp to, kas yra „aukšta" ir „žema". Akivaizdu, kad šalia dviejų skirtingų maišto formų egzistuoja ir du „revoliucijų", ardančių hierarchinį santykį tarp „aukšta" ir „žema", būdai. Pirmuoju atveju „žemumomis" laikoma sekuliarioji kultūra, neigianti bet kokias „aukštybių" paieškas. Antruoju atveju sukylančias „žemumas" reprezentuoja tikėjimo nuostatos, atveriančios į pasaulietinės „aukštumas" - valdžią ir turtus - nukreipto gyvenimo bergždumą. Būtent tokioje „žemumų" kovoje prieš „aukštumas" vokiečių filosofas P.Sloterdijkas įžvelgė senovės graikų filosofijos „chuliganų" - kinikų - pėdsakus. Kinikų kovos strategijos religijos teritorijose taip pat yra dvilypės. Kinikai nuolat šaipėsi iš idealų. Antra vertus, pasak Sloterdijko, kinikų rezistencijos impulsas buvo būdingas tiek žydams, suvokusiems žemiškų galių tuštybę, tiek šį rezistencijos impulsą paveldėjusiems krikščionims, demaskavusiems žemiškosios valdžios pastangas sudievinti save.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ateitis nebus tokia kaip buvo: keletas fantastinių filmų vaikams

2006-06-14 | Nors mokslas neigia laiko mašinos egzistavimą, išlieka nemažai būdų ramiai keliauti į praeitį. Ir turbūt nėra labiau visaapimančio, kaip senas kinas, kartais laikomas slapta svaiginimosi priemone, kartais - dvasiniu atradimu. Kaip ten bebūtų - tai pats saugiausias (?) kelias, nereikalaujantis ypatingų įgūdžių ir pasirengimo. Rekomenduotinas. Jei skaitote lietuviškai, vadinas gyvenate Šiaurės hemisferoje, ir gal būt jau ne pirmus metus. Šioje teritorijoje, prieš gerą 20 metų, milijonai televizijos ekranų, ne-kapitalistinių piliečių namuose, rodydavo lyriškus gražius (ir, sakoma, didaktinius) filmus, jei skirtus vaikų bei jaunesnei auditorijai. Ir žinoma, be reklaminių pauzių. Nors ideologiškai varžomos, bet netikėtai plačių užmojų kino juostos buvo kuriamos įvairiose studijose, išsidėsčiusiose po visą, nenoriai prisimenamą Tarybinę tėvynę. Ir dažnai į jaunus jautrius žmones kreipėsi ypač talentingi autoriai. Į jaunatvišką praeities laikmetį,devintąjį dešimtmetį, anglų kalbos šalyse rašomą 80's ar net golden eighties gal būt lengviausiai atsiveria durys, ypač jei jūs buvote dvylikos ar šešiolikos 1984-ais, ar net jei buvote tuomet tik dviejų metukų. Ši data, nuo pat George Orwell'o 1948-ų metų anti-utopijos, dabar - mokyklinės programos romano "1984", bene labiausiai įsiamžinus iš visų. O dvylikametis Maskvos moksleivis Kolia, 1984-ais išėjęs nupirkti kefyro, apleistame name užtinka laiko mašiną ir netikėtai nukeliauja į 2084-uosius.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!