LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
"LT United" išleidžia dainos "We Are the Winners" singlą

2006-06-09 | Lietuvos muzikos žvaigždžių rinktinė "LT United" šiandien išleidžia bene labiausiai šiuo metu mūsų šalyje laukiamą dainos "We Are the Winners" kompaktinę plokštelę, kurią šįvakar daugiatūkstantinei auditorijai pristatys Juntinių Tautų projekto "Laikas padėti kitiems" koncerte sostinės Katedros aikštėje. Koncerto žiūrovai pirmieji galės įsigyti dainos "We Are the Winners" singlą. Prekybos taškuose šis įrašas pasirodys šį savaitgalį kartu su pasaulio futbolo čempionato pradžia. Trečiadienio koncerte dalyvaus Andrius Mamontovas, "Skamp", "Bix", Marijonas Mikutavičius, renginį vainikuos "LT United" pasirodymas, kurio metu grupė atliks kultine tapusią savo dainą "We Are the Winners". Singlą "We Are the Winners" išleidusi muzikos vadybos agentūra M.P.3 neabejoja, kad plokštelė su šios dainos įrašu netrukus taps auksine. Šią savaitę dainos "We Are the Winners" kompaktinis singlas išleidžiamas ir Suomijoje. Licenciją šiai dainai taip pat užsisakė Švedijos ir JAV kompanijos, singlo platinimo teises įsigijo olandai. Šios šalies bendrovė "Bea Records" platinimui Olandijoje iš karto užsisakė lietuviškas ir suomiškas "LT United" kompaktines plokšteles.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

“Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” – populiariausių knygų dešimtuke užėmė 1-ąją vietą

2006-06-01 | “Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” knygynuose pardavinėjamos dar tik keletą savaičių. Tačiau šis specialiųjų tarnybų temomis rašančio žurnalisto Gintaro Visocko ir buvusio karinės žvalgybos bei kontržvalgybos darbuotojo Kęstučio Kaminsko veikalas ne tik kad neiškrenta iš labiausiai perkamų knygų dešimtuko, bet jau užėmė 1-ąją vietą negrožinės literatūros dešimtuke. Kalbinti knygynų darbuotojai ne tuščiai spėliojo, kad “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” artimiausiu metu gali iškovoti pirmąją vietą - tapti labiausiai perkama negrožinės literatūros knyga visoje Lietuvoje! Jau dabar “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” savo populiarumu lenkia tokius skaitytojų pamėgtus kūrinius, kaip, sakykim, Sharan Newman romaną “Iškoduoti da Vinčio kodą”. Kur slypi G.Visocko ir K.Kaminsko knygos populiarumo priežastys? Juk specialiųjų tarnybų temomis besidominčius skaitytojus šiandien sunku nustebinti. Knygynų lentynos lūžta nuo KGB, MI 5 ar “Mossad” karininkų, agentų, bendradarbių prisiminimų. Tačiau “Žvalgybų intrigos Lietuvoje” tikrai išsiskiria iš panašaus pobūdžio leidinių. Lietuvos skaitytojus ji domina jau vien dėl to, kad čia analizuojama mūsų šalies žvalgybų veikla. Pagrindiniai knygos herojai – tai mūsų žvalgybininkai, mūsų politikai, mūsų žurnalistai, dalyvaujantys sudėtinguose žvalgybiniuose žaidimuose.

Lankomumo reitingasKomentarų: 8

plačiau >>

Šokio spektaklis OTELAS

2006-05-30 | "Manasis "Otelas" - apie viską griaunančius pavydo nuodus, meistriškai užaugintus iš mažos kibirkštėlės blogo žmogaus...Jei tik žmonės suprastų, kad tai tik didžiulė savęs naikinimo jėga, kiek meilės istorijų būtų buvę galima išsaugoti..." - sako A. Cholina. "Vienintelis pakuždėtas žodis...vienintelis išgirstas žodis...ir viskas. Nieko nebėra. Meilė bejėgė..." - spektaklio scenografo Marijaus Jacovskio žodžiai taikliai apibūdina šią tragediją.""Otelas"- sunkiai šokiui pasiduodanti medžiaga. Pasaulyje yra vos keli pastatymai pagal šią W. Šekspyro tragediją. Statydama savo šokio spektaklį išskyriau svarbiausius pjesės veikėjus, išryškinau esminius įvykius ir maksimaliai atpasakojau istoriją" - A. Cholina. "Esu patenkinta vykusiai savo artistų sukurtais vaidmenimis. Ypač šiame spektaklyje atsiskleidė Aurimas Sibirskas, sukūręs neįtikėtinai įtaigų Jagą, kuris yra spektaklio ašis. Sudėtingas vaidmuo teko ir kordebaletui, kur masė virsta iš jūros į turkų karius, o paskui transformuojasi į juodąsias mintis".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” – jau knygynuose !

2006-05-19 | Specialiųjų tarnybų temomis besidominčius skaitytojus šiandien sunku nustebinti. Knygynų lentynos lūžta nuo KGB, MI 5 ar “Mossad” karininkų, agentų, bendradarbių prisiminimų. Tačiau ši knyga išsiskiria iš panašaus pobūdžio leidinių. Lietuvos skaitytojus ji turėtų sudominti vien dėl to, kad čia analizuojama mūsų šalies žvalgybų veikla. Pagrindiniai knygos herojai – tai mūsų žvalgybininkai, mūsų politikai, mūsų žurnalistai, dalyvaujantys sudėtinguose žvalgybiniuose žaidimuose. Ši knyga, manome, bus įdomi dar ir dėl to, kad joje pasakojama būtent apie šių dienų įvykius. Čia analizuojamos konkrečios žvalgybų intrigos Lietuvoje. Knygos autoriai pateikia savo versijas apie kai kuriuos vos kelerių metų senumo įvykius, vertina šiandien specialiosiose tarnybose dirbančius ar dar visai neseniai ten dirbusius pareigūnus. Čia daug vietos skiriama su Lietuvos karine žvalgyba ir kontržvalgyba susijusiems asmenims. Ypatingas dėmesys Antrojo departamento pareigūnams – ne atsitiktinis. Knygos autoriai: šešerius metus karinėmis temomis intensyviai rašęs žurnalistas Gintaras Visockas bei karinėje žvalgyboje ir kontržvalgyboje penkerius metus dirbęs Kęstutis Kaminskas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

”Da Vinčio kodas” atkoduoja politinį skandalą

2006-05-07 | “Da Vinčio kodas”- daugiausia skandalų ir visuomenės dėmesio sulaukiantis filmas. Pasirodo netgi Prancūzijos prezidentas neliko abejingas šiam kino šedevrui. Neseniai šalies spaudoje pasirodė straipsniai su antraštėmis apie Jacques Chiraco daromą įtaką filmo režisieriams. Anot informacijos šaltinių, garsusis politikas taip susidomėjo pačiu filmu, kad net bandė įtikinti režisierius suteikti pagrindinius vaidmenis jo šeimos draugams. Kaip teigia dienraštis “The Times”, garsusis politikas pagrindiniam jaunos mokslininkės Sophie Neveu vaidmeniui bandė “prastumti” seksualiąją filmo “Vilkų brolija” aktorę Sophie Marceau. Pasirodo 39-rių garsenybė yra artima Chiraco dukters draugė , o taip pat 2002- aisiais aktyviai dalyvavo prezidento rinkiminėje kampanijoje. Tačiau galiausiai konkursą laimėjo šmaikščioji Audrey Tautou, kuri nusifilmavus šiame filme, atsikratė jai klijuojamos Amelijos iš Monmarto etiketės. Vėliau šį skandalą dar labiau paaštrino filmo režisierius Ronas Howardas, kuris atskleidė, prezidento reikalavimą, kad aktoriui Jean Reno,filme vaidinančiam detektyvo Bezu Fache vaidmenį, būtų mokamas kur kas didesnis honoraras nei buvo sutarta.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Paties baisiausio filmo" žvaigždė kovoja už rimtus vaidmenis

2006-05-07 | Šviesiaplaukė Anna Faris, sėkmingai pasirodžiusi pirmoje „Paties baisiausio filmo“ dalyje ir vėliau nusifilmavusi visuose jo tęsiniuose, sako kovojanti už kiekvieną rimtą vaidmenį. Išgarsėjusi kaip puiki komedijų aktorė, 29-erių A. Faris teigia, kad Holivudo prodiuseriai ir žiūrovai į ją pirmiausia žiūri kaip į juokus krečiančią merginą. „Holivude į mane nežiūri tik kaip į „Paties baisiausio filmo“ žvaigždę, bet nežinau kodėl žmonės aktorius dalija į komedijų ir dramų aktorius. Bandau sugriauti šį stereotipą ir gauti daugiau draminių vaidmenų“, - apie savo pastangas pasakojo A. Faris, atlikusi epizodinius vaidmenis juostose „Pasiklydę vertime“, „Kuprotas kalnas“. Tačiau tuo pat metu aktorė neišsižada komedijų ir nusifilmavo ketvirtoje „Paties baisiausio filmo“ dalyje, kuri Lietuvoje pradedama rodyti nuo gegužės 12 dienos. „Vaidindama komedijose supratau, kad jose nėra tuštybės. Be to, išmokau daugybę fizinių jėgų reikalaujančių triukų, pvz., netikėtai užspringti, nukristi, atsitrenkti į daiktus ir t.t. Vaidinti komedijoje daug sunkiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, tačiau man ši kelionė yra įdomi. Jaučiu, kad vis labiau tobulėju, todėl man sekasi vis geriau ir geriau“, - apie vaidybos skirtumus dramose ir komedijose pasakojo „Paties baisiausio filmo 4“ žvaigždė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lemtingą dieną atgims lemtingas filmas

2006-05-07 | 2006 06 06 kino ekranuose atgims siaubo filmų gerbėjams gerai žinoma juosta „Lemties ženklas 666“ (Omen 666). 1976 m. Richardo Donnerio sukurtas filmas „Omen“ laikomas siaubo filmo klasika, prilygstančia „Egzorcistui“, „Svetimam“, „Daiktui“ ir kt. Vėliau „Omen“ papildė dar keletas tęsinių. Šįkart naują filmo apie Antikristą versiją žiūrovams pateikia režisierius Johnas Moore‘as, susukęs juostas „Už priešo linijos“, „Fenikso skrydis“. Pagrindinius vaidmenis atlieka amerikiečių aktorius Lievas Schreiberis, pažįstamas iš „Mandžiūrijos kandidato“, „Baimės kainos“, Julia Stiles („Bornas: sunaikinta tapatybė“, „Bornas: absoliutus pranašumas“, „Monos Lizos šypsena“), Mia Farrow („Hana ir jos seserys“, „Nusikaltimai ir nusižengimai“) ir kt. „Lemties ženklas 666“ pasakoja apie amerikiečių diplomatą Robertą Torną, kuris savo žmonai Ketrin turi pranešti liūdną žinią apie ką tik mirusį jų pirmagimį. Prislėgtam tėvui ligoninėje į pagalbą ateina tėvas Spiletas, kuris siūlo priimti ką tik gimusį kitą berniuką kaip savo tikrą sūnų. Kūdikio motina mirė vos pagimdžiusi, todėl niekas nesužinos tiesos apie apkeistus vaikus. Nenorėdamas sukelti skausmo prieš tai du persileidimus patyrusiai žmonai, diplomatas sutinka su kunigo pasiūlymu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis?

2006-05-07 | Filmo „Poseidonas“ režisierius Wolfgangas Petersenas kelia labai intriguojantį ir asmenišką klausimą: „Ką darytumėte, jei visas pasaulis apvirstų aukštyn kojomis? Būtumėte drąsus lyderis ar sektumėte paskui jį? Ar pultumėte į paniką? Pasiduotumėte ar kovotumėte?“ Pasaulyje pripažintas „Trojos“, „Pražūtingos audros“ ir „Prezidento lėktuvo“ režisierius išgarsėjo 1981 m. su įtempta drama „Povandeninis laivas“, kuri buvo nominuota net dviems „Oskarams“ už geriausią režisūrą ir scenarijų. Istorijų pasakojimo meistras, tyrinėjantis žmogaus prigimties paslaptis, sugrįžta į jūrą su įspūdingu veiksmo filmu „Poseidonas“. Šįkart režisierius gilinasi ne tik į milžiniškos klastingos bangos jėgą, apverčiančią didžiulį laivą, bet dar daugiau į įtemptas dramas, besivystančias mažoje išgyvenusiųjų keleivių grupelėje. „Katastrofos akimirką, kai išsitrina visos įprasto gyvenimo normos, labai greitai atsiskleidžia žmonės“, sako Petersenas. „Gyvenimo-mirties sprendimai yra priimami per sekundę. Kai pamatai žmonių reakcijas ir elgesį ekstremaliose situacijose, greitai pamatai, kokie jie“. „Poseidono“ keleiviai laive susirinko švęsti“, primena režisierius, pabrėždamas, kad „Poseidono“ keleiviai plaukia kruiziniu laivu, jų kelionės tikslas – ne pasiekti kažkokį geografinį tašką, o mėgautis poilsiu laive ir jo prabanga.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Robo-fantastinės kultūros atstovai: "Karas surobotėjimui"

2006-05-07 |  "Robotukai" - linksmų modernių žmonių gyvenimo būdas. Filosofuoti gal neverta, bet galima sakyti, kad tai robo-fantastinė kultūra, žinoma visame pasaulyje. Kodėl siejama su japonais? Toje šalyje vaikai augo žiūrėdami animacinius filmukus apie robotuko Astrobojaus nuotykius... O Terminatorius, Stenlio Kubriko filmai? Visame pasaulyje gausu šios kultūros gerbėjų! Tik "Robotukai" tai vertina ironiškai: mes, žmonės, neturime tapti robotais. Per savo pasirodymus galime ir pasijuokti linksmai dainuodami apie robotuko ir merginos meilę (juokiasi). Gal bus įdomu, kad japonai oficialiai paskelbė, jog 2020 metais, kai robotai bus tokia pat įprasta mūsų gyvenimo dalis kaip dabar kavos aparatai, jų šalis iš to per metus gaus 12 milijardų eurų pelno. Scenoje žiūrovai mato autorinę vaizdo grafiką, interaktyviai susietą su veiksmu scenoje, kur šoka biorobotai. Mūsų kostiumai kurti garsių dizainerių - Juliano Fedo ir "TranzArt". Pavyzdžiui, biomechaniniame šou "Liquid" robotukas klausia: "Ar robotai gali mylėti?" Į tikslių biotroninių judesių sūkurį "įsivelia" gyvas "virusas" - nuostabi mergina Amrita meninės gimnastikos lankstumu išlydo robotukų "schemas". Kita miniatiūra: sekretorė robotukė monotoniškai antspauduoja konvejerio robotukų dokumentus. Tačiau vienas robotukas pastebi, kad sekretorė sugedo, programa kartojasi, ir ją perprogramuoja. Staiga niūri aplinka pasikeičia, vienas robotukų užgroja saksofonu, robotukai šoka. Pačiame įkarštyje įeina seksuali mergina ir pareiškia esanti sužavėta, kad robotukas turi tikrus jausmus - tad norėtų pamatyti jo kylančią raketą, nes juk meilė valdo mus! Robotukas atsako: "Vibruok!" Jam raketa - vibratorius, mergina - planeta. Finalą turbūt supratote? Šis šou atliekamas taip, kad atrodo lyg vaizdo klipas. Veiksmą scenoje galima stebėti šokant. Tai nauja klubų kultūros kryptis. Su "Robotukų" garso takeliu dirba tokie žinomi prodiuseriai kaip EXEM, "Flaxen Beats".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Į "Neįmanomos misijos 3" premjerą T. Cruise‘as atvyko ant gaisrinės mašinos stogo

2006-05-05 | Kaip ir buvo žadėjęs, vakar T. Cruise‘as Niujorke surengė pompastišką „Neįmanomos misijos 3“ premjerą, kur įrodė, jog yra vertas specialaus agento Etano vaidmens. Į garsiąją Times aikštę aktorius atvyko stovėdamas ant gaisrinės mašinos stogo. Į keliuose kino teatruose vykusią filmo premjerą garsenybė skrido malūnsparniu, važiavo motociklu, automobiliu ir netgi pasinaudojo viešuoju transportu – metro, išsinuomotą už 12 tūkstančių dolerių. T. Cruise‘as apsilankė MTV laidoje „TRL“, kur paprastai svečiuojasi daugybė žvaigždžių, kur pristatė Kanye‘ą Westą, parašiusį muziką trečiai „Neįmanomos misijos“ daliai. Intensyvi „Neįmanomos misijos 3“ reklaminė kampanija neapsėjo ir be incidentų, kai Los Andžele filmo muziką grojantys garsiakalbiai buvo palaikyti bombomis. Įtarimus sukėlė blogai pritaisytas ir atsijungęs muzikinis įrenginys, grojantis filmo garso takelį. Vėliau atvykę policininkai teigė, kad įtarimų dėl galimos teroristų atakos jie tikėjosi mažiausiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!