LT   EN   RU  
2021 m. kovo 8 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
"Lietuvos" kino teatras duris užvers filmu "Idiotai"

2005-09-16 | Keturis dešimtmečius gyvavusio "Lietuvos" kino teatro pastato Vilniaus centre nebeliks. Po dešimties dienų jis bus uždarytas, o jo vietoje iškilsiančiame gyvenamajame komplekse, kurio projektas dar nepatvirtintas, numatoma įrengti dvi nedideles kino sales. Jų nuoma kainuos daugiau kaip vieną milijoną litų per metus ir bus nepakeliama UAB "Europos kinas". Po Kultūros ministerijoje ketvirtadienį surengto susitikimo ir dvi valandas trukusių derybų dėl kino teatro "Lietuva" išsaugojimo galimybių kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas sakė, jog ministerija tikrai negalės padengti kino salių nuomos kainos, nes ji negalinti dotuoti objektų, kurie jai nepriklauso. "Mes neturime teisės vadovauti žmonėms, kuriems priklauso turtas. Bendras dabartinės "Lietuvos" kino teatro salės metinis užimtumas nesiekia 8 procentų - tai yra bankrotas, todėl projektuojamos kino salės bus mažesnės", - kalbėjo ministras, žadėjęs nekomerciniam kinui ieškoti Vilniuje kitų patalpų ir jį toliau visokeriopai remti. Vilniaus apskrities viršininkas Gintaras Gibas pabrėžė, kad apie "Lietuvos" kino teatro likimą reikėjo galvoti prieš trejus metus, kai jis buvo privatizuotas. "Savivaldybė be reikalo tą pastatą pardavė, o dabar per vėlai sprendžiame šį klausimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus dienos persikelia į kino centrą

2005-09-07 | Ką tik praūžusios Vilniaus dienos sostinėje iš gatvių persikelia į kino teatrą. Jau rugsėjo 7-8 dienomis kino centre „Coca-Cola Plaza“ (Vilniuje) bus galima pamatyti net aštuonis klasikinius lietuvių režisierių dokumentinius filmus apie Vilnių. Tai ir „Seno Vilniaus šešėliai“ (A. Vaišvila), ir „Vilniaus madona“ (V. Imbrasas), ir „Miestas, grįžęs iš legendos“ (A. Digimas) bei daugelis kitų. Scenaristas ir režisierius Almantas Grikevičius, sukūręs lietuvių kino klasika tapusius filmus „Jausmai“, „Sodybų tuštėjimo metas“, „Faktas“ bei daugelį kitų juostų, sako su malonumu dirbdavęs tiek su vaidybiniais, tiek su dokumentiniais filmais. „Viskas priklauso nuo temos“, – prisipažįsta A. Grikevičius. Paklaustas, ar jaučia nostalgiją tiems laikams, kai jo filmų buvo su nekantrumu laukiama, lietuvių kino kūrėjas atsako jaučiąs nostalgiją ne aniems laikams, o jaunystei. „Tais laikais aš galėjau dirbti, sugebėdavau apginti savo nuomonę“, – tvirtina šią vasarą 70-ies metų jubiliejų atšventęs A. Grikevičius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fotoorgijos parodoje – nuogo kūno ir sielos paieškos

2005-09-04 | Ar gali menininkas sukurti ką nors savita, kai visi fotografuoja tą patį ir ten pat? Atsakymų į šį klausimą penktadienį Lietuvos fotografijos galerijoje atidarytoje akto parodoje „Nuoga diena“ pakvietė ieškoti naujienų agentūros ELTA fotografas Valdas Kopūstas, dienraščio „Lietuvos žinios“ fotokorespondentas Ramūnas Danisevičius ir „Vakaro žinių“ žurnalistas Rolandas Parafinavičius. Nuogo kūno ir galimų jo sąsajų su siela fotografai ieškojo kryžiuočių ordino pilyje netoli Čekijos sostinės. Drauge su septyniomis dešimtimis fotografų iš viso pasaulio, neišeidami iš uždaros pilies teritorijos, jie tris dienas fotografavo dešimt nuogų moterų ir vieną vyrą. Užleisdami vienas kitam pilies interjerus, keisdamiesi modeliais, „Nuogos dienos“ dalyviai stengėsi nepamesti fotoorgijos temos. Ar Lietuvos fotožurnalistai surado kūno ir sielos ryšį ir kaip savitai jiems pavyko tai perteikti fotografijoje, galės įvertinti kiekvienas, į Lietuvos fotografijos galeriją atėjęs pasižiūrėti geriausių projekto „Nuoga diena“ kūrinių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "TINKLAI 2005"

2005-08-25 | 2005 rugsėjo 2 – 22 dienomis Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje įvyks septintasis Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis TINKLAI. Festivalis gimė kaip kultūros akcija, kuria siekta pajūryje ir Vilniuje sukurti reguliariai vyksiantį renginį, galintį suburti įvairių polinkių publiką ir padovanoti jai nestandartinę kino šventę. Per šešerius festivalio gyvavimo metus buvo pademonstruota virš 600 filmų, 40 000 žiūrovų turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su filmų režisieriais, prodiuseriais, kino kritikais iš 20 šalių. 2003 metais festivalis įstojo į Europos atvirų kino seansų asociaciją (European Open Air Screenings Association), 2005-aisiais tapo Europos kino festivalių koordinacijos (European Coordination of Film Festivals) nariu. Festivalio geografija išsiplėtė nuo Klaipėdos ir Ventės Rago iki Vilniaus, Kauno ir Trakų. Šiais metais festivalyje bus demonstruojamos naujausių trumpametražių filmų programos iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos, Prancūzijos, Portugalijos, Ukrainos, Japonijos, Lenkijos ir kitų pasaulio šalių. Iš viso bus pademonstruota virš šimto penkiasdešimties trumpametražių kino filmų, vyks susitikimai su festivalio svečiais. Festivalį atidarys specialioji programa „Europe in shorts 8: Experimental films” („Europa trumpai 8: Eksperimentinis kinas“), o uždarys specialioji programa „Europe in Shorts 9: Fantastic Films“ („Europa trumpai 9: Fantastinis kinas“).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

TV tiltas: LIETUVA – NORVEGIJA: ar viešosios erdvės atitinka visuomenės poreikius?

2005-08-25 | Viešųjų erdvių išsaugojimo problema jau keletą mėnesių yra viena svarbiausių kultūra besidominčių ir ją formuojančių žmonių mintyse. Šalia „Lietuvos“ kino teatro nuo kovo mėnesio veikia menininkų Gedimino ir Nomedos Urbonų inicijuota pro-testo laboratorija „Už Lietuvą“, funkcionuojanti kaip atvira pilietinių protesto iniciatyvų raiškos erdvė. Pirmiausia susieta su Lietuvos kino teatro kaip alternatyvios kino gurmanų erdvės išsaugojimu, skatina visuomenę reaguoti į mieste vykdomą viešųjų erdvių politiką. Rugpjūčio 23 dieną vyko OCA (Office For Contemporary Art Norway), Atelier Nord ir pro-testo laboratorijos organizuota diskusija-videokonferencija „TV tiltas: LIETUVA – NORVEGIJA”, gvildenant abiejų šalių architektūros, politikos, verslo/ekonomikos, kultūros ir visuomenės santykį, miesto privatizavimą ir viešosios erdvės nykimą. Diskusijoje dalyvavo architektai, menininkai, filosofai, miestų gyventojai ir aktyvistai. Vilniuje visuomenės pozicijas atstovavo Nerijus Milerius (filosofas), Gintautas Mažeikis (filosofas, antropologas), architektai Tomas Grunskis bei Andrė Baldišiūtė, Osle – Ole Moystad (architektas, urbanistas), Grete Horntvedt (politikė) ir Guro Voss Gabrielsen (geografė). Diskusiją moderavo Arūnas Gelūnas (menininkas, filosofas, Vilnius) bei Tone Hansen (menininkė, kuratorė, Oslas).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Antanas Baranauskas (1835 – 1902)

2005-07-01 | Baranauskas gimė 1835 m. sausio 17 d. Anykščiuose, karališkųjų valstiečių šeimoje. Poetas augo kartu su trimis broliais ir seserimi. Trobesiai buvo menki, skurdi ir visa buitis, bet aplinkui buvo graži gamta. Kaip poetas brangino savo tėviškę, matyti iš jo eilėraščio „Naktis prieš atsisveikinant su gimtine": Išvažiuoju iš tokio mielo krašto, kur gimiau, kur mane glamonėjo motina, iš to krašto, kur ir mažiausiame kampelyje slypi tūkstančiai man brangių atminimų. Čia po berželiu ant kalno, ar čia prie klėtelės, arba vėl ant akmens, kur upė teka — čia savo lakiomis svajonėmis, mintimis pakildavau į aukštybes ir, lengvai skriedamas, aplėkdavau dausas, saules ir planetas, apžvelgdavau tūkstančius pasaulių, o mano mintims nebūdavo ribų. Arba toje pievoje, kur išsirangęs upelis per akmenėlius neša savo čiurlenančius skaidrius krištolinius vandenis, akimis glostydamas spalvingas gėles, mąstydavau ne kartą tardamas: „Malonu gyventi pasaulyje, kurį puošia tokie puikūs žiedai".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Balys Sruoga (1896 - 1947)

2005-06-30 | Balys Sruoga - plataus, šakoto talento rašytojas: poetas, prozininkas, dramaturgas, teatrologas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas. B.Sruoga gimė 1896m. vasario 2d. Baibokų kaime, Biržų apskrityje, ūkininko šeimoje. Mokėsi Panevėžio realinėje gimnazijoje, nuo ketvirtos klasės uždarbiavo privačiomis pamokomis. 1912m. pradėjo spausdinti savo kūrinius Aušrinėje, Rygos Naujienose, Lietuvos žiniose, Naujam Take, Amerikos lietuvių spaudoje, literatūros žurnale Vaivorykštė. 1914m. B.Sruoga įstojo į Petrapilio Miškų institutą. Po metų perėjo į Petrapilio Universiteto Istorijos-filologijos fakultetą. Šalia studijų, B.Sruoga domėjosi teatru, dalyvavo lietuviškuose vaidinimuose. 1916m. B.Sruoga perėjo į Maskvos universitetą studijuoti literatūros. Maskvoje B.Sruoga parašė daugumą savo geriausių lyrinių kūrinių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Makgregoras nori sugrįžti į "Mulen - Ružą"

2005-06-03 | Juenas Makgregoras prisipažino, kad svajoja apie tęsinį populiaraus filmo "Mulen – Ružas", kuriame jis vaidino jauną poetą, kuris įsimylėjo žinomo kabareto dainininkę (vaidmenį atliko Nikolė Kidman). Aktoriaus teigimu, jam padarė didžiulį įspūdį darbas Bazo Lurmano filme. "Aš niekada nedariau nieko panašaus, - sako Makgregoras. – Niekada nebuvo nieko panašaus. Galimybė šokti ir dainuoti tokioje nuostabioje kompanijoje... Buvo susidaręs įspūdis, kad mes visi atsidūrėme cirke."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarantino laukia Silvio ir Arni

2005-06-02 | Tarantino pareiškė, kad svajoja į vieną savo filmo "Negarbingi niekšeliai" filmavimo aikštelę suvesti du veiksmo filmų veteranus – Silvesterį Stalonę ir Arnoldą Švarcnegerį. "Aš parašiau scenas, - kalba Kventinas Tarantino, - daug parašiau. Dabar mano užduotis prisėsti ir pradėti juos abu suvesti". Tikima, kad Stalonė gali susidomėti šiuo pasiūlymu, tačiau to negalima pasakyti apie dabartinį Kalifornijos gubernatorių Arnoldą Švarcnegerį, kuris oficialiai yra pranešęs, kad baigia aktoriaus karjerą. Tačiau, kas žino...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Niv Kempbel kariuomenėje

2005-06-01 | Neseniai rodyto Roberto Oltmano filmo "Trupė" ir "Šauksmas" (Scream) veikėja ruošiasi pagrindiniam vaidmeniui epe "Partition" (suskirstymas). Filme bus pasakojama apie vieną moterį, kuri slaugo sužeistą kareivį, kad jis galėtų ramiai pragyventi viename mažame miestelyje Šiaurės Indijoje. Tačiau kariškio gyvenimas ir vėl tampa beprotiškas, kai jis įsimyli 17 metų mergaitę, kurios šeima buvo išskirta tuo metu, kai šalis buvo padalinta. Šio epo filmavimas prasidėjo gegužės mėnesį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!