LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Kultūros ministras siekia išsaugoti kultūros erdves Vilniaus mieste

2005-05-10 | Gegužės 9 d. Kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas inicijavo susitikimą, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl akivaizdžiai mažėjančių visuomenės reikmėms skirtų vietų. Susitikime dalyvavo Vilniaus meras Artūras Zuokas, VP Market atstovas Mindaugas Marcinkevičius, UAB „Europos kinas“ direktorė Vida Ramaškienė. V. Prudnikovas aiškinosi, ar įmanoma išlaikyti „Lietuvos“ kino teatro esamą paskirtį – kad tai liktų nekomercinis kino centras. Buvo svarstoma galimybė subsidijuoti kino teatro veiklą tam skiriant Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšas. VP Market, įsigijusi „Lietuvos“ kino teatrą prieš trejus metus, iki birželio mėnesio pradžios parengs projektą, kuris bus svarstomas kitame Kultūros ministerijos inicijuojamame susitikime. „Kultūriniai traukos židiniai, susiformavę Vilniaus miesto centre, turi ir toliau likti atviri miesto žmonėms. Man svarbu, kad kultūrinis gyvenimas būsimoje Kultūros sostinėje nesunyktų. Tam būtina suderinti valstybės, miesto ir privačius interesus,“ – sako kultūros ministras. Taip pat buvo svarstytos Sapiegų rūmų išsaugojimo visuomenės reikmėms galimybės. Vladimiro Prudnikovo siūlymu, Sapiegų rūmuose galėtų įsikurti miesto architektūros muziejus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didžioji Britanija kuria licencijuotos ir grynos informacijos bazę

2005-05-08 | Didžiosios Britanijos duomenų kaupimo korporacija BBC, televizijos kanalas Channel 4, D. Britanijos kinematografijos institutas (BFI) ir D. Britanijos Atviras universitetas (OU) trečiadienį parengė projektą Creative Archive License ("kūrybinio archyvo licencijavimas"), kuris skirtas teisinę bazę aprūpinti tuo, kad ji galėtų laisvame interneto priėjime saugoti skirtingas išleistas šalyje radijo ir televizijos programas, kad jomis galėtų naudotis Britanijos gyventojai. Planuojama sukurti betarpišką archyvą Creative Archyve, kurio tikslas – parūpinti kūrybingiems žmonėms laisvą priėjimą prie nemokamos žiniasklaidos produkcijos, kurią būtų galima panaudoti asmeniniams kūrybiniams ir švietėjiškiems tikslams. Tokiu būdu projekto organizatoriai pasiryžę kovoti dėl informacijos dauginimo apribojimų, kurie užkerta visus kelius žmonėms, norintiems sukurti savą žiniasklaidos produkciją, naudojant rastą Internete medžiagą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kinų cenzūra Kondalizą Rais leidžia vadinti beždžione

2005-05-07 | Kinų interneto forumai, kuriuose taikoma cenzūra tam tikrai informacijai, laisvai leidžia įžeidžiai kalbėti apie JAV valstybės sekretorę Kondalizą Rais (Condolezza Rice), kuri išvakarėse valstybiniu vizitu lankėsi Kinijoje, taip teigia leidinys WordTribune.com apeliuodamas į Honk Kongo spaudą. Leidinyje pastebima, kad partiniai cenzoriai, kurie prižiūri skirtingus internetinius puslapius, praleidžia pro akis pranešimus, kuriuose skleidžiama neigiama informacija, nukreipta prieš kitos rasės JAV valstybės sekretorę. Interneto cenzorių pareiga nepraleisti pranešimų, prieštaringai vertinančių Komunistinių Kinijos partijų veiklą, taip pat įvairaus pobūdžio politiškai nekorektiškų pranešimų, taip pat rasistinių. Kinų jėgos dažnai rasizmu kaltina JAV ir nuolatos rasizmo aukomis vadina kinus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Striptizas Norvegijoje - toks pat menas, kaip ir opera

2005-05-05 | Striptizas yra toks pat menas, kaip baletas ar opera, byloje, kurioje naktinių klubų savininkai siekė išsikovoti mažesnius mokesčius, nusprendė Oslo teismas. "Esu be galo patenkinta. 90 procentų čia apsilankiusių žmonių man sako, kad tai, ką aš atlieku, yra menas", - sakė Trondheimo mieste įsikūrusiame "Dream Go Go" bare striptizo šokėja dirbanti mergina. Šią savaitę Norvegijos teismas nusprendė, kad striptizas turėtų būti vertinamas lygiai taip pat, kaip ir kiti meniniai pasirodymai, nuo komikų vakarų iki operos. Šiems renginiams netaikomas pridėtinės vertės mokestis (PVM). Mokesčių inspekcijų pareigūnai, darydami prielaidą, jog striptizas nėra menas, iš Oslo naktinio klubo "Blue Angel" reikalavo milijono Norvegijos kronų (apie 425 tūkst. litų, kadangi bilietai nebuvo apmokestinti PVM, kuris paprastai siekia 25 procentus. "Blue Angels" advokatai tokią poziciją ginčijo, teigdami, kad striptizo šokėjos, pasirodymų metu persirengdamos seselėmis, policijos pareigūnėmis ar flamenko šokėjomis, demonstruoja meninius gabumus. Kitokios nuomonės buvo mokesčių inspekcijos teisininkai. Anot jų, publika į striptizo klubus renkasi pažiūrėti nuogų kūnų, o ne meninio pasirodymo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus knygų mugė 2005

2005-02-10 | Šių metų Vilniaus knygų mugė sveikina virš 200 dalyvių iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Japonijos, Švedijos, Slovakijos. Mugės garbės svečiai – Geteborgo knygų mugė. Šis faktas turi svarią priežastį: šiemet rugsėjo 29 – spalio 2 d. Geteborge vyksiančioje mugėje Lietuva pakviesta dalyvauti garbės svečio teisėmis. Į Vilniaus knygų mugę pirmą kartą atvyksta svečiai iš tolimosios Japonijos - Japonijos leidėjų asociacija. Su kolektyviniu stendu mugėje dalyvauja Baltarusijos leidėjų asociacija, nuolatiniai mugės svečiai – Varšuvos knygų mugė. Ir, žinoma, gausus būrys Lietuvos leidėjų muėje pristatys specialiai jai išleistas knygas. Vilniaus knygų mugėje, kaip ir kasmet, vyks gausybė kultūrinių renginių, šiemet – net 150. Nedidelė jų dalis (19) persikelia į miestą, taigi mugės dvelksmą pajus ir neturėjusieji progos atvykti į "Litexpo".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sostinės klube - nauja Lotynų Amerikos šokių programa

2005-02-02 | Vasario 5 d. sostinės klube “Tango arena” argentinietis Eduardo Gimenezas pristatys savo naują programą “Latin Kabaret”. Paklaustas, kuo naujoji programa išsiskirs iš kitų latino stiliaus renginių, pašnekovas atsakė: “Fantazija. Mes parodysim tokį melą, kurio norisi klausyti ir gyventi pasakoje, nors giliai širdyje ir žinai, kad tai neteisybė. Tačiau tai ir yra paprasto pietiečio kasdienybė – čia gali būti kuo tik nori, žinoti viską ir jaustis pasaulio valdovu. Panašiai kaip kabarete, tik mes pasaką seksim uždegančiais salsa ir merenge šokio ritmais“. Pasak šeštus metus Lietuvoje gyvenančio E.Gimenezo, lietuvių susidomėjimas Lotynų Amerikos šokiais jam nekeistas. “Pietiečių gyvenime dominuoja emocijos – meilė, pyktis, aistra, neapykanta. Šie jausmai pažįstami kiekvienam, tiesiog šiltųjų kraštų gyventojai tai išgyvena daug ryškesnėmis spalvomis. Šiauriečiai gyvena taikydamiesi prie nuolat kintančio gyvenimo būdo; čia priimta neišsišokti ir bet kokia kaina vengti ryškesnių gyvenimo spalvų. Pietų Amerika jiems – tarsi pasaka, kurioje nors trumpam atsidurti slapta trokšta daugelis žmonių”, - teigė E. Gimenezas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Didžiausio knygynų tinklo "Vaga" pardavimai išaugo 44 procentais

2005-02-01 | Daugiausia pajamų gauta rugsėjo ir gruodžio mėnesiais – 1,5 mln ir 2,2 mln. Naujų mokslo metų pradžia ir kalėdinė prekyba yra laikotarpiai, kada pasiekiamas apyvartos pikas, kai palyginus su ankstesniais mėnesiais, pajamos išauga du ir daugiau kartų. 2005 metų pajamos iš knygų prekybos sudarė 9,4 mln Lt. - 34 % daugiau negu 2004 m. Populiariausias 2005-ųjų autorius – amerikietis Dan’as Brown’as, kurio trileriai "Da Vinčio kodas", "Angelai ir demonai", "Skaitmeninė tvirtovė" visuose tinklo knygynuose įsitvirtino perkamiausių knygų sąraše. Antrasis pagal populiarumą – kelis metus top’use karaliaujantis autorius – brazilų rašytojas Paulo Coelho. Iš negrožinės literatūros, vos pasirodžiusi, į perkamiausių knygų sąrašą pateko istoriko Alfredo Bumblausko "Senosios Lietuvos istorija 1009-1795". Nors ir kainuojanti keliasdešimt litų, ši knyga ir toliau yra gerai perkama, bei išlieka negrožinės literatūros top’ų viršūnėje. Labai populiari buvo Rudolf’o Dreikurs’o knyga apie vaikų auklėjimą "Laimingi vaikai". Pernai pirkėjams buvo pasiūlyta naujų akcijų, kurios susilaukė didelio dėmesio ir tapo nuolatinėmis. Populiariausia iš jų - "Po algos", kai kiekvieno mėnesio 10-tą dieną visoms knygoms taikoma 10% nuolaida.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Festivalis "MIGLOSE"

2005-01-14 | Nedidelis eksperimentinis MIGLŲ festivalis idėjų lygmenyje gyvuoja jau seniai. Šiek tiek užtruko, kol idėja tapo kūnu. MIGLOSE - tai tamsiosios ir sunkiosios subkultūros festivalis, rengiamas metalo muzikos klubo „Giljotina“. Mūsų subkultūros α, vienijantis elementas ir pagrindinis, tačiau tikrai ne vienintelis, išraiškos būdas yra muzika. Tamsioji sunkioji muzika, įvairūs jos stiliai ir srovės gauna impulsų iš įvairiausių šaltinių, kuriuos perrašo muzikine kalba, stoja į opoziciją ar propaguoja juos. Tai gali būti dideli pasauliniai įvykiai: karas ar maras. Tai tradicija, istorija, mitas. Religija, magija, okultizmas, ezoterika. Gotikinė literatūra. Siaubo kinas. Lygiai taip ir tamsioji/sunkioji muzika esti įkvėpimo šaltiniu literatūrai, dailei, kitai muzikai. Kamerinėse 2006-ųjų MIGLOSE aprėpsime tik nedidelę dalį tamsiosios estetikos kūrinių repertuaro, kuriamo čia ir dabar bei kurto prieš beveik ištisą amžių. Dailės skiltyje – vilnietis Justas Vėbra ir jo grafika - „JIE“.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Startuoja pirmasis Lietuvoje šokio street dance konkursas

2004-11-25 | Lapkričio 26 d. 17 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre prasideda pirmasis Lietuvoje street dance šokio stiliaus konkursas "Street action 04". Renginio idėjos autorė ir konkurso organizatorė - viena iš street dance pradininkių Lietuvoje, LVJC šokių būrelio vadovė 19–metė Justė Mozolytė, tvirtinama pranešime spaudai. Lietuvoje rengiami keli modernaus šokio festivaliai, tačiau, anot Justės, šiuose festivaliuose street dance šokėjai jaučiasi kaip baltos varnos, kadangi tai visiškai naujas šokių stilius Lietuvoje. Tai ko gero ir yra svarbiausia "Street action" atsiradimo priežastis. Organizatorių teigimu, šis naujas, šiuolaikiškas ir madingas tarp jaunimo šokis - priemonė skatinanti jaunimo kūrybiškumą ir saviraišką. Judesių junginiai priklauso nuo šokėjo (choreografo) fantazijos. Idėjų konkurso rengėja sėmėsi iš pasaulio hiphopo festivalių, kuriuose ne kartą dalyvavo pati. "Street action 04" dalyvauja šokėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Akmenės ir kt. Konkurse šokėjų grupės, pristatydamos 2-4 minučių trukmės choreografines kompozicijas, varžysis dėl I, II ir III vietos dvejose amžiaus grupėse. Vertinant bus atsižvelgiama į šokio atlikimo techniką, originalumą, kostiumo, muzikos ir choreografijos derėjimą. Taip pat kiekvienoje amžiaus grupėje įsteigtos atskiros nominacijos "už originaliausią kostiumą”, "profesionaliausiai grupei”, "artistiškiausiai grupei”, "daugiausiai žiūrovų simpatijų pelniusiai grupei”.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

“Žiedų Valdovą” stačiusi kompanija nuslėpė 20 mln. JAV dolerių sumą

2004-11-17 | Trys garsiosios J.R.R. Tolkieno “Žiedų Valdovo” trilogijos dalys visame pasaulyje uždirbo per 2,9 mlrd. JAV dolerių, tačiau filmą pastačiusi kompanija gautais pinigais neskuba dalintis netgi su tais, kam mokėti tikrai turėtų. Paimkime, pavyzdžiui, kad ir žinomą prodiuserį Solą Zencą, kuris dar 70-aisiais išsipirko teises ekranizuoti J.R.R. Tolkieno kūrinius. Pagal susitarimą, kompanija jam turėjo išmokėti atitinkamą už trilogiją gautų pinigų dalį, buvo pasirašytas atitinkamas kontraktas, tačiau...

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!