LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas

2004-10-12 | Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas įsteigtas siekiant išsaugoti teritorinį kultūros paveldo objektų (vertybių) kompleksą, jo teritorijoje esančias nekilnojamąsias ir kilnojamąsias kultūros vertybes, organizuoti nuolatinius mokslinius jų tyrimus, jas reikiamai tvarkyti, eksponuoti ir propaguoti. Kultūrinio rezervato apsauga ir racionaliu naudojimu rūpinasi ir visą veiklą organizuoja biudžetinė įstaiga - Valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, kurią steigia ir kurios nuostatus tvirtina Kultūros ministerija. Nuo 1979 m. Kernavėje kasmet vyksta archeologiniai tyrinėjimai. Šių tyrinėjimų medžiaga - muziejaus ekspozicijos pagrindas. Čia atskleidžiama istorinė Kernavės praeitis nuo proistorės laikų iki XVIII a. pradžios. Pirmoje ekspozicijos dalyje pateikiama archeologinė proistorės laikotarpio (nuo IX-VIII tūkst. pr. Kristų iki XIII a., t. y. Valstybės susiformavimo) medžiaga.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sobieslaw Zasada "Saugus greitis"

2004-10-05 | "Turbūt kiekvienas dabartinis ralistas pradėdamas karjerą skaitė "Saugų greitį". Ir dabartiniai automobilių sporto meistrai, ir vairavimo instruktoriai maestro Sobieslavo Zasados knygą pataria skaityti visiems, kurie gavę vairuotojo teises ir nuvažiavę pirmuosius tūkstančius kilometrų nepasikelia į puikybę, tardamiesi, kad jau viską moka ir sugeba, bet nori išmokti taip valdyti automobilį, kad galėtų važinėti greitai ir kartu - saugiai. Tačiau būtina įspėti, kad ši knyga anaiptol neskatina važinėti pažeidžiant eismo taisykles.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Misija Karvės

2004-10-05 | Sunkūs laikai atėjo kažkada klestėjusiai „Dangiško kampelio“ fermai. Dėl godaus arkliavagio Almedos Slimo piktadarysčių draugiškai šaunių gyvūnų bendruomenei iškilo bankroto pavojus. Nejaugi jie visi netrukus liks be stogo virš galvos? Laimei, trims sumanioms ir ryžtingoms karvėms – gerbiamai poniai Kalovej, intelektualiajai Greisei ir karštakošei naujokei Megei – į galvas šauna puiki idėja: reikia sučiupti Almedos Slimą, už kurio galvą siūloma 750 dolerių, ir taip prasimanyti pinigų skoloms sumokėti. Kartu su pagrindinėmis herojėmis vykdyti pavojingos užduoties išsiruošia Rytų kovos menų specialistas eržilas Bakas ir marga šutvė įvairiausių fermos gyventojų. Herojų užduotį netikėtai apsunkina tarsi iš po žemių išdygęs konkurentas – solidžiu atlygiu susigundęs patyręs nusikaltėlių gaudytojas Riko. Prasideda pavojingų ir pašėlusiai linksmų nuotykių kupina nusikaltėlio medžioklė, kokios laukiniai Vakarai dar neregėjo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

The Bourne Supremacy

2004-10-05 | Rašytojas Robertas Ludlumas labiausiai išgarsėjo devintojo dešimtmečio pradžioje išleista trilogija apie slaptąjį agentą Džeisoną Borną - šios knygos tapo tikra sensacija ir superbestseleriais. Pirmosios knygos ekranizacija „Bornas: sunaikinta tapatybė“ visame pasaulyje (ir Lietuvoje) sulaukė didžiulio populiarumo, todėl šiemet žiūrovų dėmesiui pristatomas dar įspūdingesnis tęsinys – antrosios trilogijos dalies ekranizacija „Bornas: viešpatavimas“. Matt Damon vėl vaidina superagentą ir buvusį samdomą žudiką Džeisoną Borną, kurį vis dar persekioja jo paslaptingos praeities šešėliai. Šį kartą jis neteisingai apkaltinamas aukštas pareigas užimančio Kinijos vyriausybės nario nužudymu. Kažkas žūtbūt nori susidoroti su pernelyg daug žinančiu ir pernelyg pavojingu slaptuoju agentu, todėl palieka CŽV įkalčius, liudijančius, jog nusikaltimą įvykdė Džeisonas Bornas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

DEGANTIS ŽMOGUS (Man on Fire)

2004-10-05 | Džonas Krisis (akt. Denzel Washington) – gyvenimo mėtytas ir vėtytas „fortūnos kareivis“, buvęs specialaus JAV jūrų pėstininkų būrio karys, dabar tapęs samdiniu. Jam pasiūlomas dar vienas pelningas darbelis, kuris iš pirmo žvilgsnio ne itin skiriasi nuo kitų: Meksiko mieste gyvenanti turtinga šeima ieško asmens sargybinio savo dešimtmetei dukrelei Pitai (akt. Dakota Fanning). Mažylei ne juokais gresia pavojus – šeima jau sulaukė nežinomų nusikaltėlių grasinimų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Juozo Miltinio dramos teatras

2004-10-05 | Šiek tiek daugiau nei šešiasdešimt metų praėjo nuo to laiko, kai Juozas Miltinis pradėjo savo didįjį kūrybos žygį Panevėžyje. Tuomet iš Kauno jis drauge su būriu jaunų vaikinų ir merginų, 1940-ųjų gruodžio 1 dieną Valstybės teatre sėkmingai perėjusių konkursą, atvyko į tylų provincijos miestą visam likusiam gyvenimui. Pirmąją premjerą N.Pogodino pjesę "Sidabrinis slėnis" (1941 03 15) su ypatingu entuziazmu sutiko to meto spauda, pažymėdama jaunųjų aktorių nepaprastą užsidegimą, nuoširdumą, ansambliškumą. Artistai ne vaidina, kaip kituose teatruose, o gyvena! Susipažinęs su M.Reinharto teatrinės studijos eksperimentais: spektaklių muzikiniu ir dekoratyviniu apipavidalinimu, subtilia ir poetiška artistų kūryba, jų ypatinga plastika, klasikos kūrinių įvairiausių žanrų interpretacija, sprendžiant amžininkų problemas, susižavėjęs teatro eksperimento dvasia bei reikšme, po nesėkmingos praktikos Šiaulių dramos teatre (1931 - 1932) J.Miltinis ieškoti didžiųjų teatro vertybių savo iniciatyva išvyko į Paryžių. Paryžiuje J.Miltinis per visus tuos ketverius metus (1933 - 1936) tarytum brangų raudoną vyną (jį gėrė iki pat gyvenimo pabaigos) siurbė į save pasaulinės kultūros aromatą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Lietuvos nacionalinis dramos teatras - istorija

2004-10-05 | Lietuvos nacionalinis dramos teatras buvo įkurtas 1940-aisiais metais kaip Vilniaus Valstybės teatras, ir nuo to laiko ne kartą keitė savo pavadinimą. Pirmasis pastatymas šiame teatre – Hermano Hijermanso “Viltis”, spektaklio režisierius – Romualdas Juknevičius. Per visą teatro gyvavimo periodą jame sukurta arti 400 spektaklių. Šiuo metu teatro repertuare gausu ir klasikinės pasaulio dramaturgijos, ir šiuolaikinių autorių, ir nacionalinių pjesių pastatymų. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dirbo bene visi žinomiausi Lietuvos teatro režisieriai: Borisas Dauguvietis, Romualdas Juknevičius, Kazimiera Kymantaitė, Irena Bučienė, Henrikas Vancevičius, Algirdas Lapėnas, Jonas Vaitkus, Rimas Tuminas ir kiti. Nuo 1990 metų teatre pradėjo dirbti ir naujos kartos režisieriai – vienas įdomiausių ir labiausiai provokavusių savo darbais buvo Oskaras Koršunovas. Pirmieji jo spektakliai buvo sukurti pagal žinomų rašytojų avangardistų Daniilo Charmso ir Aleksandro Vvedenskio kūrinius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Magijos Teatras "DiArchy"

2004-10-05 | Magijos Teatras "DiArchy" įkurtas 1991 metais. Iliuzija, magija, fokusai, neįtikėtini ir pavojingi triukai, įvairių cirko ir estrados žanrų numeriai – mūsų darbas. Mūsų profesija – linksminti, stebinti ir žavėti. Mes kuriame numerius ir programas, kurias rodome pasirodymų, koncertų metu, taip pat dalyvaujame TV projektuose. Magijos Teatro DiArchy programos, tai kaleidoskopiškai vieni kitus keičiantys įvairių žanrų numeriai. Magiškos iliuzijos ir stulbinančios manipuliacijos, fokusai, uždegantys ir mistiniai šokiai, pavojingi ir neįtikėtini triukai. Didelis ir įvairus repertuaras leidžia teatrui dirbti visur: televizijose ir teatruose, cirkuose ir variete, klubuose, kazino, viešbučiuose, kruiziniuose laivuose, ekspocentruose, parodose ir mugėse, privačiuose vakarėliuose, firmų prezentacijose. Jeigu ką nors praleidome, tai ir ten mes galime rodyti savo vaidinimą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Adidas" vakarėlyje "Galaxy" - ritmenbliuzas ir juodaodės go go šokėjos

2004-09-23 | Rugsėjo 25 dieną, šeštadienį, Vilniuje, „Galaxy“ klube įvyks renginys, skirtas RnB (Rhythm‘n‘blues) stiliaus muzikai, kurio metu pasirodys DJai iš JAV ir Belgijos, o publiką kaitins juodaodės „go go“ šokėjos, teigiama pranešime spaudai. Dar būdamas vaikas DJ Mystique jau domėjosi vakarėliais bei didžėjaus darbu. Paauglystėje tai tapo hobiu, o universitete - profesionaliu darbu. Rimta belgo karjera prasidėjo 1998-aisiais, kai apie DJ Mystique pasirodymus pradėjo kalbėti visa Belgija. Greitai jaunąjį talentą pastebėjo Europos klubų vadybininkai ir šiandien belgas yra itin dažnas svečias garsiausiuose klubuose. DJ'us buvo pastebėtas ir už Atlanto – su Eminemu dalyvavo filmo "8 mylia" pasauliniame ture, pristatinėjo filmą „Paštininkas“, su DJ Vadim ir Kid Koala iš legendinės Didžiosios Britanijos RnB ir hiphopo įrašų kompanijos „Ninja Tune“ išmaišė visą Europą. Sunkas darbas neliko nepastebėtas ir 2004-aisiais Prancūzijos žurnalas „DJ Magazine“ Mystique išrinko „vienu karščiausių Europos RnB DJ'umi“. Visų RnB vakarėlio lankytojų laukia malonios staigmenos. Specialią šokių programą jau paruošė egzotiškosios „go go“ merginos, kurių pasirodymai Monake ir Vokietijoje dažnai rodomi per televiziją, o taip pat jas galima išvysti "Diesel" kompanijos reklaminiuose klipuose. Video menininkai iš „Rut Rut“ komandos žada ypatingas projekcijas, o visų, atėjusių su „Adidas Classic“ gaminiu, laukia „Adidas“ dovanos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis

2004-08-27 | 2004 rugsėjo 3 – 25 dienomis Klaipėdoje, Ventės Rage, Trakuose ir Vilniuje įvyks šeštasis Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis “TINKLAI”. Festivalio metu bus demonstruojamos rinktinės naujausių trumpametražių filmų programos iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos ir kitų pasaulio šalių. Iš viso bus pademonstruota virš šimto trumpametražių kino filmų, vyks susitikimai su festivalio svečiais. Festivalio garbės svečias Peter Sempel (Vokietija) pristatys savo trumpametražių filmų retrospektyvą, filmus „Jonas prie vandenyno“ ir „Nina Hagen – Punk + Glory“. Filmų programos sudarytos bendradarbiaujant su festivalio partneriais: Latvijos nacionaliniu kino centru, Estijos kino fondu, Švedijos, Norvegijos ir Danijos kino institutais, Lenkijos filmų platinimo agentūra, Hamburgo trumpametražių filmų agentūra, VGIK (Rusija), Aukštaisiais režisūros kursais (Rusija), Cinecites (Prancūzija).

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!