LT   EN   RU  
2021 m. birželio 22 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Apie striptizą kaip gyvenimo būdą

2004-08-08 | Su vienos žymiausių Lietuvos striptizo trupės šokėju Simu (vardas pakeistas - aut. past.) SAVUI pavyko susitikti keturioliktą valandą, jis paaiškino, kad paprastai tokiu metu vis dar miega: „Mano įprasta darbo diena yra kitokia nei daugelio žmonių. Visų pirma, dirbu tuomet, kai kiti ilsisi“. Simo įtempčiausios darbo dienos yra nuo penktadienio iki sekmadienio: „Jei dirbčiau kaip daugelis žmonių, įdomu, kas ateitų pasižiūrėti striptizo dvyliktą valandą dienos arba antradienį po pietų?“, - juokavo Simas. Mėlynakis brunetas atvykęs iš Marijampolės studijuoti į Vilnių. Tačiau mokslai nelabai sekėsi, tad teko ieškotis darbo. „Striptizo šokėju tapau atsitiktinai. Buvau viename vakarėlyje ir draugas pasiūlė ateiti į trupę. Aš abejojau, bet vėliau sutikau“, - pasakojo Simas. Tuomet vaikinas atėjo į dar neseniai susikūrusią vaikinų striptizo trupę, kur šoka iki šiol. Simo tėvai apie jo darbą sužinojo neseniai - iš žurnalo straipsnio. „Aš jiems minėjau, kad šoku, tik nesakiau kur. Gyvenau ramiai, tačiau vieną dieną paskambino mama ir paklausė: „Vaikeli, ar tai tiesa?“ Visas nutirpau, bet po atviro ir labai ilgo pokalbio sugebėjau ją įtikinti, kad tai tik šokiai ir man labai reikia pinigų“. Vaikinas nuo pat mažens šoko tautinius, pramoginius šokius, daug sportavo, buvo Go - Go šokėju viename Vilniaus naktiniame klube.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Hermannas Hesse – literatūrinis “kompozitorius”

2004-08-02 | Vargu ar praeito šimtmečio literatūroje rastume kitą rašytoją, taip tiesiogiai susijusį su muzika. Hermannas Hesse (1877–1962) – vienas iš nedaugelio, kurio rašymo stiliui ypač stiprią įtaką darė muzika. Romanuose “Stiklo karoliukų žaidimas”, “Stepių vilkas” ir “Gertrūda” ji tampa net sudedamąja temos dalimi. Nors beveik kiekviename rašytojo romane figūruoja dailininko ar muziko personažas, vis dėlto kūrinio, kuriame muzika būtų centrinė pasakojimo tema (pavyzdžiui, kaip Thomo Manno “Daktaras Faustas”), nerasime. Skausminga ankstyvųjų jaunojo Hesse’s opusų palaima, romantiškas sielos šauksmas (pavyzdžiui, “Peteryje Kamencinde”, “Po ratu”, “Knulpe” ar “Hermane Laušeryje”) sukuria liaudies dainų aliuziją prozoje. Savo recenzijose, laiškuose, pamąstymuose ar eilėraščiuose rašytojas vis iš naujų perspektyvų pažvelgdavo į muzikos, kompozitorių ir atlikėjų (neretai artimų draugų) vietą savo gyvenime.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Sigitas Parulskis "Nuogi drabužiai", 2002, Baltos lankos

2004-08-01 | Naujas žymaus ieties metiko eseistikos rinkinys: įtemptas polėkis, eiklus mostas, aštrus dūris; Šiaurės Atėnų pirmų puslapių viešpats iš Nazonų klano nusprendė nupinti solidų albumą iš savo pastarųjų metų singlų. Raibas Saukos viršelio dizainas, stambių gabaritų metaforos, apskritai sodrus sotus tekstas, analitinio ekshibicionizmo ir rūstaus egocentrizmo užtaisas neturėtų niekam kelti abejonių savo išbandyta kokybe. Erelis poetas ir kritikas dalijasi su savo avelėm mąstymo nuodėmėmis, nejautrios širdies brangakmeniu, išėstomis kepenimis ir visa savo second-hand siela, nevengdamas ir klastingos literatūrinės fikcijos. Praskleidę nuogus drabužius, tikrai rasite banguojant bent jau autoritetingus smegenų raumenis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Poeto Braziūno kūrybos proveržiai

2004-08-01 | "Jeigu gyvenimo akumuliatorius bus įkrautas, prasiverš daug tikrų dalykų. Jei ne tik kibirkščiuos", - tikina poetas, eseistas ir vertėjas Vladas Braziūnas. Pačiam rašytojui kūrybinių proveržių netrūksta, per šiųmetį "Poetinį Druskininkų rudenį" jis tapo Jotvingių premijos laureatu, laimėjo dar du anoniminius konkursus - geriausio eilėraščio ir geriausio eilėraščio vandens tema. Pastaraisiais metais akylesnis žmogus gali matyti, kaip per sambūrius - "Druskininkų rudenį", "Poezijos pavasarį", literatų susitikimus - poetas Vladas Braziūnas nepastebimai išsitraukia fotoaparatą ir nukreipia objektyvą į kolegas. Ne poezija, o fotografija buvo pirmoji jį suviliojusi mūza. "Mano, kaip fotografo, stažas - bent penkeriais metais ilgesnis, - sako Braziūnas, prisimindamas nuotrauką, 1969 metais išspausdintą "Moksleivio" žurnalo viršelyje. - Tada buvau paskutinės klasės mokinys".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Thomas Bernhardas

2004-07-31 | Thomas Bernhardas (1931-1989) - vienas ryškiausių ir įtakingiausių naujausių laikų austrų - tiesą sakant, ne tik austrų, bet ir visų vokiečiakalbių - rašytojų. Kol buvo gyvas, dažną jo kūrinio pasirodymą teatro scenoje ar knygų rinkoje, kaip ir paties autoriaus retus pasirodymus viešumoje, lydėdavo triukšmingi skandalai. Publika plodavo ir švilpdavo. Susižavėjusi ir pasipiktinusi. Abejingų nebuvo. Thomas Bernhardas kritikų, literatūrologų vadinamas keisčiausiais vardais - "didysis užsispyręs vienišius", "humoristinis tragikas", "makabriškas humoristas", "kenčiantis maištautojas", "nevilties ir įmantraus užsisklendimo virtuozas", "niūrumo kupinas komediantas" ar net "mizantropinių žodžių malūnas".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Jono Biliūno kūryba

2004-07-30 | Visas kūrybinis Jono Biliūno palikimas sudaro du jo "Raštų" tomus. Jis parašė daugiau kaip trisdešimt apsakymų, keliolika eilėraščių, straipsnių literatūros klausimais, politinių ar mokslo populiarizacijos brošiūrų, paliko plačią korespondenciją - laiškus draugams. Kiekviena J. Biliūno literatūrinio darbo sritis savotiškai įdomi, tačiau didžiausių laimėjimų jis pasiekė prozoje. Eilėraščiai. Daugiausia eilėraščių J.Biliūnas parašė savo kūrybinio kelio pradžioje - 1900-1902 m. Juose iškyla darbo žmonių kovos dėl laisvės vaizdai ("O saule, saulute", "Kalinys"), naujai sprendžiama meilės tema - meilė padeda kovotojui nugalėti ir su mylimąja jis eina" pirmyn keliu atgaivntos žmonijos "("Mano lelija", "Esmu tau dėkingas ").

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paulo Coelho "Alchemikas", 2001, Vaga

2004-07-29 | Vadinamoji naujųjų laikų biblija, kuri labai primena senuosius. Mistifikuota muilo opera, piemenėliai, žvaigždės. Aš teskaičiau ištraukas, egzaltuotus padavimus apie jaunuolio kelią, nuoširdumą ir pan. Primityvioji laimės žiburio simbolika, švelniųjų paauglių lyrika. Užsidekite žvakes, mylimieji, ir per nuostabų lietų eikite link prasmės ir harmonijos kalno. Woof.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Prancūzų rašytojas, gimęs Vilniuje

2004-07-29 | 2003 m. birželio 5 dieną Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Kauno skyriaus R.Šumano centro vadovės Birutės Strakšienės organizuotoje popietėje, aktorius Romualdas Ramanauskas pristatė du kartus laimėjusį literatūrinę Gonkūrų premiją prancūzų rašytoją vilnietį Romeną Gari (Romain Gary).
Rašytojo gerbėjų klubai veikia Tokijuje, Londone, Paryžiuje, taip pat ir Vilniuje, kuriam vadovauja R.Ramanauskas. Aktorius tikisi, jog šio klubo veikla susidomės artimi rašytojui ir menui žmonės. Prancūzų rašytojui, sielos broliui, gerbėjų klubas atidengė atminimo lentą J.Basanavičiaus g. 18, Vilniuje, taip pat yra parengtas monumentas. Klubo prezidentas R.Ramanauskas stebėjosi, kad vilniečio rašytojo, laimėjusio Gonkūrų premijas, lietuvių, kalba teturime tik trejetą kūrinių. Tai „Gyvenimas dar prieš akis“ (1992 m.), „Aušros pažadas“ (1999 m.) ir „Europietiškas auklėjimas“ (2001 m.).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar menate, kaip skambėjo partizanų dainos?

2004-07-28 | Vieną pavakarę Kauno apskrities viešosios bibliotekos salėje buvo pilna rašytojo, poeto Roberto Keturakio kūrybos gerbėjų – ir jaunų, ir pagyvenusių. Aktoriai Doloresa Kazragytė ir Saulius Bagaliūnas paskaitė Čikagos „Lietuvių balso“ redakcijos antrąją premija apdovanoto R.Keturakio romano „Kulka Dievo širdy“ ištraukas.
Poetas R.Keturakis yra pasakęs: „Esti įdomus dėsningumas: poetai gali rašyti įsimintiną prozą. Apversti šį dėsningumą kita puse beveik neįmanoma.(…) Neteko girdėti, kad, sakysim, Juozas Aputis ėmė ir „suposmavo“ meistrišką sonetų vainiką. Taip jau yra“. „Turbūt neužmiršote, kaip buvo dainuojamos lyrinės partizanų dainos. Sklido po kaimus švelniais balsais, - sakė knygos pristatyme rašytojas R.Keturakis. – Niekad neužmiršiu, kas jose slypi, jas jaučiu ir dabar. Jose daug, be galo daug liūdesio ir skaudžios tragedijos nuojautos“.
Rašytojas R.Keturakis jaudindamasis sakė, kad sudėjo į šį romaną visą savo esybę ir širdį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jonas Biliūnas

2004-07-27 | Jonas Biliūnas – naujos kartos rašytojas realistas. Iš kitų realizmo epochos lietuvių rašytoju jis skiriasi tuo, kad dėmesį kreipia ne į išorę, o į vidinių žmogaus gyvenimą. Jo kūriniuose dominuoja emocingumas, o ne vaizdingumas. Įvykis vaidina antraeilį vaidmenį. Kūrinys “Kūdikystės sapnai” sudarytas iš trijų dalių. Pirmojoje pasakojama apie senute Baltruvienę, kuri berniukui parodė “lėlę”, paskutiniojoje dalyje pasakojama apie krikštamote, kuri numirė. Ši ištrauka yra viduriniosios dalis pradžia. Joje pasakojama apie berniuko mama – svarbiausia, artimiausią ir brangiausią jam žmogų. Biliūnas vaizduoja tai kas tikra. Nėra nei nerealių aplinkybių, nei žmonių. Jis rašė sodria devyniolikto amžiaus pabaigos lietuvių kalba. Joje daug nelietuviškos kilmės žodžių: “gryčion”, “žiponą”, “bliūdžiuką”, “aniolėlis”. Šie žodžiai suteikia kūriniui buitiškumo, paprastumo, perteikia to laikmečio nuotaiką, aplinką. Tekstui vaizdingumo suteikia palyginimas, kai vietoje žodžio pavargęs ar pailsęs vartojama “šieną pjovęs”. Tai lietuvių kaimo vyrų pareiga, kuri yra sunki ir alinanti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!