LT   EN   RU  
2021 m. kovo 7 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Berlyno kino festivalis

2003-08-13 | Trečiąją festivalio dieną vainikavo jauno šveicarų kilmės režisieriaus Marco Forsterio drama "Monstrų balius" (senas angliškas terminas "Monster's Ball" reiškia nuteistojo mirties bausme žmogaus paskutinę dieną žemėje). Joje pasakojama apie du skirtingų rasių žmones, kuriems likimas buvo negailestingas ir žiaurus. Jie neteko artimųjų, bet surado užuojautą vienas kito meilės glėbyje. Pirmiausiai, šis liūdnas filmas išsiskiria puikia aktorių vaidyba. Pretendavusi į "Auksinio gaublio" premiją Halle Berry vaidina neturtingą moterį Leticiją, kuri neišgali susimokėti už kuklų butą, dirba padavėja ir augina saldumynus labai mėgstantį sūnų. Jos vyras (tai reperio Seano Combso, geriau žinomo pravarde "Puff Diddy" vaidmuo) yra nuteistas mirties bausme už žmogžudystę. Egzekuciją elektros kėdėje turi įvykdyti kalėjimo budelis Hankas, kuris paveldėjo šią profesiją iš tėvo ir mokina jos savo sūnų (įsidėmėtinas jaunosios kartos aktoriaus Heatho Ledgerio pasirodymas).

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Gedulas menininkų dinastijos namuose

2003-08-13 | Visą savaitę pirmuosiuose Lietuvos ir Prancūzijos dienraščių puslapiuose mirgėjo šios prancūzų kino ir teatro aktorės pavardė. Dėl jos gyvybės kovojo Lietuvos ir Prancūzijos medikai, artimieji. Šiandien jau žinome, kad laimėjo mirtis, iš gyvenimo išsivesdama keturių sūnų mamą, mylimą dukterį, kūrybingą menininkę, mylimą ir mylėjusią moterį. Tačiau vienas aktorei artimas ir buvęs brangus žmogus nebus prie karsto. Tragedijos kaltininkas - Mari Trentinjan gyvenimo draugas, žinomas ir populiarus roko dainininkas Bertranas Kanta suimtas penkiolikai parų. Ši aplinkybė dar labiau didina šeimos narių, artimųjų, bičiulių skausmą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos kino istorija

2003-08-13 | Pačios lietuvių kinematografijos pionieriumi daug kas iš tyrinėtojų laiko Kauno fotografą Vladislovą Starevičių, jau 1908-1909 metais dėjusiu čia tūrinės animacijos pagrindus. (Tai ginčytina, nes prie savų kūrėjų V.Starevičių priskiria ir rusai, ir lenkai, ir prancūzai, kurių krašte jis gyveno nuo 1919 metų.) Pirmąsias kronikines juostas Lietuvoje ėmė filmuoti Amerikos lietuvis, operatorius Antanas Račiūnas (nuo 1909 metų iki karo pradžios); jo "vaizdinės" juostos turėjo didelį pasisekimą JAV lietuvių išeivijos kolonijose. Nepriklausomos Lietuvos metais iškilo gabūs operatoriai kronikininkai Stepas Uzdonas, Stasys Vainalavičius, Antanas Uibas, iš JAV atvyko broliai Kazys ir Mečys Motūzai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Pirmąjį tikrą lietuvišką erotinį serialą LNK pristatys erotinių šokių festivaliu

2003-08-13 | Kovo 22 dieną, šeštadienį, 23.00 val. LNK rodys Erotinių šokių festivalį, kurio metu žiūrovai išrinks geriausią erotinę šokėją. Planuojama, kad renginys vyks apie dvi valandas. Festivalio vedėjai – Arūnas Valinskas, Mindaugas Sėjūnas ir Beata Čičkauskaitė, pranešė LNK. Festivaliu pristatysime karščiausią ir erotiškiausią LNK pavasario naujieną – pirmąjį lietuvišką tikrą erotinį serialą “Sužadintos aistros”. Į Erotinių šokių festivalį LNK pakvietė keturis striptizo klubus – “Old Town”, “Waterworld”, “Indigo” ir “Venera”. Festivalis susidės iš dviejų dalių. Pirmoje keturi klubai prisistatys savo programa, prisistatymui bus skirta dešimt minučių, šokėjų skaičius neribojamas. Antroje dalyje pasirodys aštuonios šokėjos, po dvi iš kiekvieno dalyvaujančio striptizo klubo. Įkaitinti žiūrovus ir įtikinti juos balsuoti už ją, šokėja turės penkias minutes. Festivalis nebus orientuotas tik į vyrišką auditoriją - tarp konkursinės programos numatyti vyrų erotiniai šokiai. Nuo kovo 29 dienos, šeštadieniais, 23.00 val. LNK rodys tikrą lietuvišką erotinį serialą “Sužadintos aistros”. Jį kuria kompanija “Videometra”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

8 moterys

2003-07-04 | Šv.Kalėdų atostogoms į kažkuriame Prancūzijos regione esantį dvarą susirenka didžiulė šeima. Susirenka ir išsiaiškina, kad vienintelis vyras šeimoje jau niekuomet iš savo kambario antrame aukšte nenusileis į prabangiais baldais apstatytą svetainę. Praėjusią naktį Marcelis buvo žiauriai nužudytas peilio dūriu į nugarą. Tai galėjo padaryti tik viena iš aštuonių moterų, kurios buvo giminystės ryšiais arba darbo reikalais susijusios su senyvo amžiaus vyru. Viską iki smulkmenų apgalvojusi klastingoji žudikė nepatingėjo nupjauti visus telefono laidus, kad niekas neiškviestų policijos, sugadinti automobilio variklį, kad niekas neišvažiuotų, ir užblokuoti masyvių vartų atsidarymo mechanizmą, kad niekas nepabėgtų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Van Vailderio vakarėlis

2003-07-04 | Vanas Wilderis (akt. Ryanas Reynoldsas) yra pats populiariausias studentas Collidge'o koledže. Nors jaunuolis tikrai nelaimėjo loterijoje milijono ir nežaidžia krepšinio komandoje, jam niekuomet netrūksta šlovės, seksualių merginų meilės ir pataikaujančių dėstytojų dėmesio. Jis yra linksmas ir nuoširdus, todėl visi jį garbina, myli ir tiesiog nešioja ant rankų. Niekam net nerūpi, kad Vanas Wilderis jau septintus metus mokosi paskutiniame kurse ir niekaip nebaigia koledžo. Nebaigia tik todėl, kad pats to nenori. Jam labiau patinka būti amžinu studentu ir dalyvauti nesibaigiančiuose vakarėliuose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Manitu batai

2003-07-04 | Apačių genties indėnas Abačačis kartu su kraujo broliu Randžeriu siekia atstatyti ramybę, taiką ir tvarką Laukiniuose Vakaruose. Draugai ruošiasi nusipirkti verslininkui Santa Marija priklausantį salūną, bet neturi reikalingos sumos, todėl susitaria paimti į skolą maišą auksinių monetų iš draugiškos Šošonų genties indėnų. Tačiau pinigų perdavimo metu klastingasis Santa Marija išduoda juo pasitikėjusį Abačačį, negailestingai nušauna Šošonų vedlio sūnų, pavagia auksines monetas ir suorganizuoja viską taip, kad nusikaltimu būtų apkaltintas Randžeris.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nemiga

2003-07-04 | Mažame Aliaskos miestelyje žiauriai nužudoma 17-os metų mergina. Vietinės policininkės Ellie Burr (akt. Hilary Swank) kvietimu daugelį Nightmutežo gyventojų sukrėtusį brutualų nusikaltimą tirti atvyksta Los Andželo policijos skyriaus detektyvai Willas Dormeris (akt. Al Pacino) ir Hapas Eckhartas (akt. Martinas Donovanas). Jiems tai ne tik šansas dar kartą įrodyti savo aukštą klasę, bet ir galimybė bent jau trumpam atsiriboti nuo korupcijos skandalo, kurio priežastis aktyviai aiškinasi Vidaus reikalų ministerijos agentai. Poilsio akimirką miestelio viešbutyje jaunasis Hapas Eckhartas netikėtai prabyla apie apsisprendimą bendradarbiauti su valstybės pareigūnais, liudyti prieš savo kolegas ir išduoti kelias svarbias paslaptis, kurias jie labai nori išgirsti. Toks poelgis garantuotai turės neigiamos įtakos ilgametei Willo Dormerio karjerai ir reputacijai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Asteriksas ir Obeliksas 2: Misija Kleopatra

2003-07-04 | 52 metais prieš mūsų erą dar labiau paaštrėja pakankamai problematiški įtakingojo Romos imperatoriaus Julijaus Cezario ir beprotiškai seksualios Egipto karalienės Kleopatros santykiai. Norėdami pagaliau išsiaiškinti savo įtakos sferas, du valdovai sudaro amžiaus paktą - jeigu per tris mėnesius smėlio dykumoje iškils prašmatnūs, prabangūs, nuostabūs rūmai, tai Cezaris turės pripažinti, kad Egipto tauta yra pati didžiausia ir galingiausia. Šią nelengvą užduotį Kleopatra patiki garsiausiam Egipto architektui Numerobiui, kuris sėkmės atveju bus apibertas auksu, o priešingu atveju - turės mėgautis žmogienos ištroškusių krokodilų draugija. Vargšelis Numerobis puikiai supranta, kad pastatyti rūmus dykumoje per tokį trumpą laiką yra tiesiog neįmanoma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Taip pat ir tavo mama

2003-07-04 | Du 19-mečiai paaugliai išsiruošia kelionėn iš sostinės į nuostabaus grožio paplūdimį. Į kompaniją pasikvietę dešimt metų vyresnę ir nuo neištikimo vyro pabėgusią moterį per keturias dienas jaunuoliai gauna tikro gyvenimo pamokų ir išbandymų, susijusių su alkoholio vartojimu, marichuanos rūkymu, sekso žaidimais, jausmais ir meile tai pačiai merginai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!