LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 17 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Tomas Staniulis "Pirmasis brand"

2003-06-26 | Na, nebent mano vizitine kortele. Ant kurios virš gana prašmatniai netgi angliškai skambančių mano užimamų pareigų, iškilia tekstūra taip ir užrašytas tas idiotiškas dvinaris mano vardas. Net minėt padorioj kompanijoj nepatogu. Išskyrus tuos atvejus, kai kartais komandiruotas užsienin, užsimanau pajuokaut su viešbučių darbuotojais ar restoranų padavėjomis. Kai išsitraukęs pasą arba Driver's licence, rimtu veidu pradedu prašyt - priklausomai nuo situacijos - statinės arba ištisos vonios šio "gazuoto" gėrimo tiesiai į savo numerį. Paprastai tokiais vakarais nugalėdavo sveikas humoro jausmas. Taip man ir teko susipažint su galybe įdomiausių žmonių, nemokėti ne tik už išgertą kavą ar suvalgytus priešpiečius, tačiau pridurmui gaut ir šalto šampano butelį su nuoširdžiausiais viešbučio savininko linkėjimais arba - kas žymiai geriau - moteriškų lūpų dažų žyme ant kakliuko. Žinoma, padoriuose viešbučiuose administratorės paprastai būna moteriškos lyties… O padavėjos - dar dažniau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tomas Staniulis "Gyvenantis kompiutery"

2003-06-26 | Senokai nerašiau tau, mamyt, bet po to, kas įvyko, regis, ir nebuvo jokio reikalo. Nušviesdamos mano bylą, kaip niekad puikiai dirbo visos visuomenės informacijos priemonės, teismo procesą vienodai dažnai transliavo tarptautiniai ir vietiniai TV kanalai, mano interviu bei kaltinančius dokumentus pasiknisus buvo galima rasti internete, o visą likusią informaciją mielai suteiktų mano gerbėjų ir priešų klubai. Kai paskutinįkart juos tikrinau http://www.altavista.com paieškos sistemoje pagal raktinius žodžius: "rasistiniai+išpuoliai", radau nei daugiau, nei mažiau - apie porą šimtų. Beje, su keliais ir pats nuolat palaikau ryšį - žinai, gyvenant kompiutery, dar ne tokiems marazmams randi laiko.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žmogžudystė "Ketvirtadienio klube"

2003-06-26 | Buvom jauni - raukšlės mums tada rūpėjo mažiau nei vėjai, prikimšę galvas, suvilioję smegenis: kas degalinėj užsieniečiams pilstė benziną, kas spausdino pirmuosius straipsnius laikraščiuose, kas patyliukais meistravo www puslapius internete, o kas nesėkmingai kurpė poeziją. Rinkomės ten, "Klube", jauni žmonės - "būsimi menininkai", nevykėliai - žurnalistai, muzikai, dailininkai, poetai ir jauni režisieriai. Rūkėm tik "lengvuosius" narkotikus, puikiai suprasdami, jog bet kuris "stipresnis" pradžioj, tiesa, suteiks euforiją, tačiau vėliau - proto pragarą ir susvetimėjimą. Gėrėm alų, viskį, degtinę ir tik labai retai vyną. Nes nuo jo kone visus kankino padidėjęs skarndžio rūgštingumas vakarais, o rytais - nemalonus pykinimas. Pliurpėm apie gyvenimo prasmę ir esmę, nuosaikiai bendraudavom, retsykiais paklausydami rimtais veidais beprotiškų sapalionių, o retsykiais ir pirštais pašaipiai pasibaksnodami. Leisdavom nuostabiausią laiką patys sau "Ketvirtadienio klube", o likęs pasaulis mažai mus tedomino.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Virusas

2003-06-22 | Vykstant eiliniam duomenų perdavimui iš rusų tyrinėtojų laivo į kosminę stotį MIR, staiga neįtikėtino dydžio nežemiškos kilmės energijos kiekis užvaldo kosminę stotį, per palydovines antenas pasiekia laivą ir įlenda į kompiuterius. Protingasis energetinis ateivis ištyrinėja aplinką ir randa joje virusą, kurį reikia sunaikinti. Virusą, kurio vardas - žmogus... Po kelių dienų nuo audros nukentėjęs amerikiečių laivas-vilkikas "Jūros žvaigždė" savo radaruose pastebi netoliese esantį didelį laivą. Įgula mano, kad tai bus jų išsigelbėjimas. Tačiau laivas nerodo jokių gyvybės ženklų - nėra nei vieno žmogaus, neveikia prietaisai. "Jūros žvaigždės" įgula imasi atstatyti energijos tiekimą, tačiau tuo pačiu jie pabudina kompiuteriuose miegojusį energetinį ateivį…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Juodojo ežero paslaptis

2003-06-22 | Tyrinėtojų grupė atkeliauja prie nuošalaus ežero ištirti čia vykstančių paslaptingų reiškinių. Jų nuotykiai, pilni siaubo ir jumoro, veda į sukrečiantį atradimą, kuris tyko jų vandenyje… Didžiulis priešistorinis dantis atveda į šią vietą paleontologę Kelly Skott (Bridget Fonda). Jos emocingumas ir miesčioniškos manieros nuo pat pradžių erzina už tyrimą atsakingą gamtosaugininką Jacką Wellsą (Bill Pullman), kuris, atrodo, daug geriau jaustųsi be jos pagalbos. Dar vienas grupės narys yra irzlus, ypatingai įžeidus šerifas Hankas Keoughas (Brendan Gleeson), kuris netrokšta nieko daugiau, tik surasti paslaptingą grobuonį ir ištaškyti jam smegenis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Legionierius

2003-06-22 | Bet vieną dieną viskas apsivertė aukštyn kojom - Alainas vėl sutiko savo išrinktąją. Deja, dabar nuo jos nė per žingsnį neatsitraukia žiauriausias miesto gangsteris. Būtent jis pasiūlo Alainui pelningą, bet gėdingą sandėrį bokso ringe - kovoti ir pralaimėti. Vyrukas mėgsta riziką, todėl paskutinę akimirką apsigalvoja, nokautuoja priešininką ir sprunka… Tačiau troškimui išvysti Amerikos žemyną kartu su savo mylimąja nelemta išsipildyti ir šį kartą. Alainą persekioja kraujo ištroškęs gangsterių klanas, per susišaudymą žūsta vienintelis pasitikėjimo vertas draugas… ką daryti? Išsigelbėjimas tokiems visuomenės autsaideriams - Prancūzų Užsienio Legionas. Bet seržantas įspėja: čia įstojęs, į motulę Prancūziją sugrįši trim būdais - išpildęs kontrakto sąlygas, tapęs invalidu arba dėžėje. Alainas neturi ko prarasti, todėl nedvejodamas išvyksta į Afriką. Pramokęs kovos meno gudrybių, jis grįš į Prancūziją, kur liko mylima mergina ir žmonės, kuriems būtina atkeršyti…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Projektas: Bleiro ragana

2003-06-22 | 1994 - aisiai trys studentai kinematografininkai, susidomėję Bleiro raganos legenda, atvyksta į Berkitsvilį kurti dokumentinio filmo. Spalio 21 d. jaunuoliai išeina į Juodųjų kalvų girią ir dingsta be pėdsako. Negi ir jie tapo Bleiro prakeiksmo aukomis? Vienintelis kraupių įvykių liudytojas - kino juostos, kuriose užfiksuota vis auganti baimė ir nenumaldomai artėjančios siaubingos pabaigos jausmas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikietiškas pyragas

2003-06-22 | "Amerikietiškas pyragas" - viena linksmiausių praėjusių metų jaunimo komedijų, pilna šokiruojančių seksualinių užuominų ir aštraus sąmojo. Neregėtą šio vos 11 mln. JAV dolerių kainavusio filmo populiarumą įrodo ir tai, jog vien Amerikos kino teatruose jis "uždirbo" per 100 mln. dolerių. Argi galėtų būti kitaip? Juk pagridinė tema čia - seksas, seksas, SEKSAS.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atmerk akis

2003-06-22 | Po avarijos, kuri neatpažįstamai subjaurojo vyro veidą, riba tarp Cezaro košmarų ir realybės išsitrynė. Jei Nuria žuvo avarijoje, kodėl ji vėl gyva? Cezaras prisimena, kad jo veidui buvo padaryta operacija, tačiau kodėl vis dar reikia slėptis po kauke? Ar Cezaras išprotėjo, ar niekaip negali pabusti iš baisiausio savo košmaro? Talentingo ispanų režisieriaus Alejandro Amenabaro filmas "Atmerk akis" savo įtaiga ir temos dramatiškumu prilygsta režisierių Andy ir Larry Wachowskių superhitui "Matrica", taip pat pasakojančiam apie iliuzinę tikrovę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Balsai iš anapus

2003-06-22 | Stingdančio siaubo trilerio "Balsai iš anapus" scenarijaus autorius ir režisierius - Davidas Koeppas. Tai jau antrasis šio talentingo scenaristo ("Karlito kelias", "Juros periodo parkas", "Misija: neįmanoma", "Vyrai juodais drabužiais") režisūrinis projektas - prieš keturis metus matėme "Gaiduko efektą", vieną geriausių ir bene labiausiai įtemptą 1996-ųjų trilerį. Šįkart scenarijaus pagrindu D.Koeppas pasirinko 1958-aisiais žymaus mokslinės fantastikos autoriaus Richardo Mathesono parašytą siaubo romaną. Rezultatas - stingdanti, šiurpi istorija apie žmogų, į kurio iškeltus klausimus atsakymus buvo galima sužinoti tik anapus. Ten, iš kur sklido šnabždesiai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!