LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Šeštasis pojūtis

2003-06-22 | Daugelis "Šeštąjį pojūtį" vadina geriausiu ir labiausiai sukrečiančiu praėjusių metų filmu. Tą įrodo ne tik šešios nominacijos "Oskarams" (geriausio antro plano aktorės ir aktoriaus, geriausio montažo, geriausio scenarijaus, geriausio režisieriaus ir geriausio metų filmo kategorijose), bet ir neįtikėtinas populiarumas visame pasaulyje - pernai "Šeštasis pojūtis" surinko daugiausiai pajamų po "Žvaigždžių karų. Pavojaus šešėlio". Dar vienas neabejotinas filmo privalumas - "kietas riešutėlis" Bruce'as Willisas, šįkart nepriekaištingai sukūręs psichologo Malkolmo Krovo vaidmenį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Instinktas

2003-06-22 | Nenuspėjamasis Anthony Hopkinsas ("Ėriukų tylėjimas", "Rudens legendos") ir magnetiškasis Cuba Goodingas Jaunesnysis ("Džeris Magvairas", "Kur nuneša sapnai") - du neprilygstami ir puikūs skirtingų kartų aktoriai, "Oskaro" statulėlių savininkai, susitiko viename filme. Rezultatas - reto įtaigumo istorija, kurioje rasite sąsajų su nepaprastais filmais: "Gorilomis rūke", "Ėriukų tylėjimu" ir "Skrydžiu virš gegutės lizdo".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Misija: Marsas

2003-06-22 | "Misiją: Marsas" - filmą apie kelionę, kuri realybėje, galbūt, įvyks jau netrukus - sukūrė vienas geriausių Amerikos režisierių Brianas De Palma, padovanojęs mums tokius filmus kaip "Žmogus su randu", "Neliečiamieji", "Karlito kelias" ar "Neįmanoma misija". Tai juostos, tapusios žanro klasika ir chrestomatiniais trilerio pavyzdžiais. Naujausias puikaus režisieriaus filmas, nors ir nestokojantis stingdančios įtampos, priskiriamas fantastinio kino žanrui. Ką gali žinoti, gal jau neilgai?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Informatorius

2003-06-22 | Filmo režisierius - Michaelas Mannas, nuo 1981-ųjų "Vagies" iki 1995-ųjų "Karščio" ir kultinio policinio serialo "Majamio policija" puikiai analizavęs tamsiojo pasaulio dėsnius. Naujausiame savo filme (beje, režisierius garsėja dideliais tarpais tarp projektų - tai byloja apie kruopštų pasiruošimą) M.Mannas atsisakė vizualinių trilerio kanonų - puikiai surežisuotų susišaudymų ir gaudynių scenų. Bet įtampa nuo to nė truputėlio neatlėgo. "Informatorius" - ne eilinis pasakojimas apie "kietą" vaikiną, kuriuo norisi žavėtis, tai dramatiška istorija apie paprastą žmogų, už tiesą sumokėjusį milžinišką kainą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikėk ir mylėk

2003-06-22 | Puikaus aktoriaus, du kartus nominuoto "Oskarui" E.Nortono ("Visuomenė prieš Larį Flyntą", "Kovos klubas") režisūrinis debiutas - netipiškais herojais nuspalvinta, tačiau šilta ir miela romantinė istorija. Jeigu dar pridursime, kad filme vaidina gražioji J.Elfman ("Kripendorfo gentis", "Edo televizija", "Darma ir Gregas") ir juokingasis B.Stilleris ("Pakvaišę dėl Merės"), greičiausiai sutiksite: tai - geriausias kinas einantiems į pasimatymą! "Edwardas Nortonas, skirtingai nei, pavyzdžiui, Barbra Streisand, režisuodamas sugebėjo atsispirti pagundai rodyti vien save ir pagrindinį dėmesį skyrė šauniems bičiuliams. Tai - didelis filmo privalumas" - San Francisco Chronicles.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nokautas

2003-06-22 | Režisierius Ronas Sheltonas - ne naujokas filmuose apie sportą. Jis susuko juostas apie beisbolą ("Bulius Darhamas"), krepšinį ("Krepšinis - juodukų sportas") ir golfą ("Skardinė taurė"). Bet tai nebuvo paprasti filmai apie sportininkus. Tai buvo žmogiškos, šiltos, pilnos humoro ir nostalgijos istorijos, ne vienam kino žiūrovui visame pasaulyje tapusios mylimiausiais filmais. Toks ir "Nokautas" - pirmasis R.Sheltono filmas apie boksą. Tuo pačiu tai linksmas, pilnas romantikos ir taiklių pastebėjimų kelionės filmas apie tris žmones, besivejančius savo laimę dulkėtu keliu iš Los Andželo į Las Vegasą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaubojus iš Šanchajaus

2003-06-22 | Laukiniai Vakarai, Nevados valstija. Sekdamas karštomis pagrobėjų pėdomis, Čonas Vongas atsiskiria nuo tėvynainių grupelės. Visgi, neįtikėtinomis aplinkybėmis likimas jį pasiveja - vikrus kinietis, Laukiniuose Vakaruose mieliau naudojantis ne įprastą šešių šovinių apkabos revolverį, bet tėvynėje įvaldytą kung fu techniką, traukinyje susiduria su Rojumi Obrajenu (Owenas Wilsonas). Pastarasis Laukiniuose Vakaruose jaučiasi kaip žuvis vandenyje - verčiasi apiplėšimais, tačiau turi ne tik puikią uoslę auksui, bet ir beveik auksinę širdį. Ar gali būti geresnis duetas, kad surastum ir išvaduotum pagrobtąją Kinijos princesę Pei Pei?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

U 571

2003-06-22 | Istorija apie povandeninį laivą kare gali būti ne mažiau įtikinama, prikaustanti ir žiauri, nei gigantiškos mūšio batalijos žemės plynėje. Įtampa ir realumu šis filmas nenusileidžia St.Spielbergo šedevrui "Gelbstint eilinį Rajaną". Filme - vien žvaigždės. Matthew McConaughey pažįstam iš fantastinio Roberto Zemeckio hito "Kontaktas" ir plataus užmojo Joelo Shumacherio skandalingo teisinio trilerio pagal Johną Grishamą "Laikas žudyti". Beje, būtent šis jaunas aktorius pirmiausia buvo numatytas vaidinti "Titanike". Pastarajame visų laikų pelningiausiame filme antro plano vaidmenį kūrė kita "U-571" žvaigždė Billas Paxtonas, išgarsėjęs jau po įsimintino Jano De Bonto 1996-ųjų "Viesulo". Veteranas Harvey Keitelis - vienas geriausių savo kartos aktorių, statomas į vieną gretą su Robertu De Niro (jie kartu debiutavo Martino Scorsesės "Piktose gatvėse" 1973-aisiais) ir Alu Pacino. Jo nepriekaištingi vaidmenys įsidėmėjo net keliuose geriausiuose dešimtmečio filmuose - Quentino Tarantino "Pasiutusiuose šunyse", Abelio Ferraros "Blogame leitenante", Jane Campion "Pianine" ir kt. Tarp filmo žvaigždžių - ir paauglių dievaitis roko dainininkas Jonas Bon Jovi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Devintieji vartai

2003-06-22 | Filmo režisierius - kino genijus Romanas Polanskis, pripažintas Amerikoje ir jau tris dešimtmečius laikomas vienu geriausių Europos režisieriumi. Tiek pat laiko šį nepaprastai talentingą lenkų kilmės Prancūzijos pilietį domina keisti žmonių santykiai ir žavi juodasis humoras. Jo "sąskaitoje" - be galės prestižinių apdovanojimų - "Oskarai", Kanų "Palmės šakelės", Venecijos "Liūtai" ir kt., - kuriuos R.Polanskis "kolekcionuoja" nuo savo debiutinio filmo "Peilis vandenyje" (rodė LNK "Snobo kinas"). Be abejonės, šiurpote nuo jo 1968-ųjų siaubo filmo "Rosmari kūdikis", matėte stilingąją 1974-ųjų dramą su Jacku Nicholsonu "Kinų kvartalas", žavėjotės "Oskarais" ir "Cezarais", apdovanota 1979-ųjų "Tese"… Tai meistro ranka sukurti šedevrai. 1999-aisiais po "Devintųjų vardų" R.Polanskis pelnė Europos kino apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaukolės

2003-06-22 | Ar jūs žinojote, kad buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas George'as Bushas, mokydamasis prestižiniame Jeilio universitete, priklausė slaptai draugijai. Nieko ypatinga? Galbūt, tačiau ta studentų kuopelė vadinosi paslaptingai - "Kaukolės ir kaulų" draugija. Ką veikdavo jos nariai, susitikę slaptuose draugijos susirinkimuose? Apie tai G.Bushas niekuomet neprasitarė nė puse lūpų. Apie tai buvo prisiekę tylėti ir kiti draugijos nariai, tarp jų - ne tik Prezidentas, bet ir daugybė senatorių, teisininkų, žymių visuomenės veikėjų…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!