LT   EN   RU  
2021 m. birželio 22 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Kiti

2003-06-22 | II-asis pasaulinis karas eina į pabaigą. Jauna moteris izoliuotoje Džersio saloje (esančioje tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos) su viltimi laukia iš fronto sugrįžtančio vyro (akt. Christopheris Ecclestonas). Didžiuliame ir gražiame dvare Grace (akt. Nicole Kidman) augina du vaikus. Ji yra įsitikinusi, kad tai yra vienintelė saugi vieta, kurioje dukrelei Anne (akt. Alakina Mann) ir sūnui Nicholasui (akt. Jamesas Bentley) negresia joks pavojus. Šis dvaras labai skiriasi nuo kitų gyvenamųjų vietų. Languose užuolaidos visuomet sandariai užtrauktos. Kiekvienos durys (o jų yra 50) kruopščiai užrakintos ir gali būti atrakintos tik tokiu atveju, jei vaikai leidžia laiką kitoje dvaro vietoje. Kambariuose niekuomet nedega nei viena lempa. Namuose nėra nei elektros, nei telefono, nei radijo. Taip yra todėl, kad abu vaikai yra alergiški šviesai, ir net pats menkiausias saulės spindulys jų kūnus išbertų skausmingomis žaizdomis, nuo kurių jie gali mirti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vidokas

2003-06-22 | 1830 m. Paryžius. Pasklinda žinia apie bebaimio detektyvo Fransua Vidoko (akt. Gerardas Depardieu), nuo kurio nesugebėdavo pasislėpti netgi patys protingiausi nusikaltėliai, paslaptingą dingimą. Jeigu jis buvo nužudytas, tai kažkur turėtų būti jo kūnas. Jeigu jis buvo pagrobtas, tai turėtų būti paliktas bent menkiausias įkaltis. Juk viskas įvyko pačiame Paryžiaus centre. Dar visai neseniai Fransua Vidokas buvo laikomas pavojingu ir žiauriu nusikaltėliu, bet netikėtai nusprendė pakeisti gyvenimo būdą, įkūrė pirmąją pasaulyje detektyvų agentūrą ir pats pradėjo narplioti sudėtingas bylas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Enigma

2003-06-22 | Po Lietuvos žiūrovams gerai pažįstamo filmo "U-571", kuriame pasakojama apie amerikiečių povandeninio laivo įgulą, Antrojo pasaulinio karo metais pavogusią vokiečių povandenininkų slaptų pranešimų dekodavimo techniką "Enigma", premjeros Didžiojoje Britanijoje kilo skandalas. Aukščiausi šalies politikai tuomet viešai apkaltino Holivudą iškraipant istoriją ir amerikiečius visada vaizduojant kaip nugalėtojus. Tikroji istorija byloja, jog Valstijos tuomet net nebuvo įsitraukusios į karą, o "Enigmą" pirmieji perėmė ir atkodavo britai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kryžkelė

2003-06-22 | 2001 m. seksualiausia pasaulyje mergina pripažinta dainininkė Britney Spears debiutuoja kine. Ir ne šiaip sau debiutuoja, bet atlieka pagrindinį vaidmenį. Trys merginos Lucy, Kit ir Mimi nuo pat vaikystės buvo geriausiomis draugėmis. Besimokydamos mokykloje, jos tarpusavyje dalindavosi gyvenimo džiaugsmais ir nuopuoliais, linksmais pokštais ir didžiausiomis paslaptimis. Tačiau vieną gražią dieną mokslai baigėsi ir merginos pasuko skirtingais keliais, net neįsivaizduodamos, kad joms dar teks susitikti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Malholando kelias

2003-06-22 | Į Los Andželo oro uostą atvyksta žavi šviesiaplaukė mergina Betty Elms (akt. Naomi Watts), kuri svajoja apie aktorės karjerą Holivude. Kol dalyvaus peržiūrose ir bandomuosiuose filmavimuose, ji ruošiasi gyventi mylimai tetai, kuri išvyko atostogauti, priklausančiame name. Vos tik pravėrusi buto duris, Betty pastebi nepažįstamą merginą ilgais juodais plaukais, kuri nukentėjo išvakarėse įvykusioje avarijoje. Ji nieko neatsimena (nei kur važiavo, nei su kuo, nei kas jai atsitiko) ir neįsivaizduoja iš kur jos rankinėje atsirado kažkoks mėlynas raktas. Ji nežino net savo tikrojo vardo ir prisistato Rita tik todėl, kad pastebi ant sienos kabantį filmo "Gilda" su garsia Holivudo aktore Rita Hayworth reklaminį plakatą. Geraširdė Betty nusprendžia pagelbėti nepažįstamajai sužinoti kaip galima daugiau informacijos apie jos praeitį. Tarp dviejų merginų užsimezga draugystė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grafas Monte Kristas

2003-06-22 | Uždraustą Napoleono korespondenciją turėjęs Edmondas yra apskelbiamas Prancūzijos išdaviku, areštuojamas ir išsiunčiamas į saloje esančią pilį-kalėjimą Chateau d'If, kur per keletą metų vieninteliu jo pašnekovu bus žiaurus prižiūrėtojas Dorleacas (akt. Michaelas Wincottas). Bėgant metams likimo atstumtas ir draugo išduotas jaunuolis praranda ne tik tikėjimą Dievu, bet ir mažiausias viltis išsigelbėti. Iš neturėjimo ką veikti, jis netgi suskaičiuoja jo kameros sienas sudarančių akmenų skaičių (5119). Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai kelis akmenis jo kameros sienoje netikėtai išgriauna tame pačiame kalėjime įkalintas buvęs kunigas Abbe Faria (akt. Richardas Harris), kuris jau senokai stengiasi iškasti slaptą tunelį ir pabėgti į laisvę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Novokainas

2003-06-22 | Gydytojas Fredas Sangsteris (akt. Steve'as Martinas) yra populiariausias Čikagos dantistas. Jis pats save laiko laimingiausiu pasaulyje žmogumi, nes gali sau leisti ne tik mėgautis šlove, bet džiaugtis visais įmanomais savo profesijos privalumais, apie kuriuos tik svajoja kiekvienas dantų gydytojas. Tai didelis ir erdvus kabinetas, tai naujausia ir profesionaliausia įranga, tai niekada nemažėjanti pacientų eilė, tai kiekvieną smulkmeną pastebinti vadybininkė, tai beprotiškai graži pagalbininkė dantų higienos specialistė Jean (akt. Laura Dern). Maža to, ji dar yra darbštuolio Fredo sužadėtinė, kuri stengiasi patenkinti net pačius keisčiausius mylimojo norus, nors kartais ir susimąsto, kad užsiiminėti seksu didžiulėje hidraulikos prikimštoje kėdėje yra neprofesionalu, negarbinga ir neskanu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Žmogus, kurio nebuvo

2003-06-22 | 1949 m. Mažame Šiaurės Kalifornijos miestelyje gyvena labai nuoširdus vyras vardu Edas (akt. Billy Bobas Thorntonas). Jis nemėgsta labai daug šnekėti, todėl beveik su niekuo nekalba. Jis mėgsta rūkyti, todėl beveik neišsiima iš burnos cigaretės. Jis dirba kirpykloje, kuri priklauso žmonos Doris broliui Frankui (akt. Michaelas Badalucco). Edas nėra patenkintas savo gyvenimu, bet, kita vertus, net neįsivaizduoja, ką galima pakeisti, kad viskas būtų gerai. Kirpti plaukus ir daryti kvailas šukuosenas iki gyvenimo pabaigos jis nenori tai jau tikrai. Edas labai sąžiningai myli savo žmoną Doris (akt. Frances McDormand), kuri yra visiškai jam abejinga arba tik profesionaliai apsimetinėja, kad myli. Šeimos problema yra labai paprasta - Doris nori susilaukti vaikų, bet Edas labiau domisi pianino skleidžiamais Bethoveno muzikos garsais, nei seksu lovoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Monstrų puota

2003-06-22 | Šokiruojanti žiaurumo ir meilės istorija, kaip rasistinių pažiūrų baltaodis vyras Henkas visai netikėtai įsimyli moterį, kuri sugriauna visa, ko jis siekė ir kuo tikėjo gyvenime. Jis įsimyli juodaodę gražuolę vardu Leticija - moterį, kurią niekino, žemino, moterį, kuri anot jo sampratos, nėra žmogus, nėra net gyvulys… Ji tiesiog juodaodė... Ironiška ir tai, kad Henkas dirba kalėjimo prižiūrėtoju… Kalėjimo, kuriame visai neseniai buvo įvykdyta žiauri mirties bausmė Leticijos vyrui… Vienas iš budelių buvo būtent jis - Henkas...

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Mes buvom kariai

2003-06-22 | "Priešininkai jau buvo mus apsupę. Keli tūkstančiai vietnamiečių vaikščiojo aplink kokias tris keturias minutes, bet man atrodė, kad jau prabėgo trys keturios valandos. Jie su pasimėgavimu šaudė iš automatų į sunkiai sužeistus mūsų karius, gyvai juokavo ir šaipėsi. Kai jie priartėjo arčiau manęs, nusprendžiau apsimesti mirusiu. Aš atmerkiau akis ir visą laiką žiūrėjau tiesiai į mažą medį. Žinojau, kad mirusio žmogaus akys visuomet lieka atvertos. Tuomet vienas vietnamiečių priėjo prie manęs, įdėmiai apžiūrėjo, spardė į šonus ir galiausiai apvertė. Spėju, kad jis pagalvojo, kad esu jau negyvas. Kraujas tekėjo iš mano burnos, mano rankos ir mano kojų".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!