LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Keistas šunelis

2003-06-10 | Seniai seniai gyveno žmogus. Jis turėjo šunelį, vardu Mikis. Tas šunelis mokėjo kalbėti ir dainuoti. Tuo šeimininkas labai džiaugėsi, nes šunelis dainuodavo jam daineles. Apie keistą šunelį sužinojo nedoras kaimynas. Jis norėjo šunelį pagrobti ir parduoti. Tai išgirdęs, šunelis pasakė savo šeimininkui. Šeimininkas nusprendė nedorėlį pamokyti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kaip parinkti knygelę

2003-06-10 | Kiekvieną vakarą atsisėdusi prie keturmetės Miglės lovelės paskaitau pasakėlių, - pasakoja Diana. - Kai pradedu įtarti, kad duktė užsisvajoja, patikrinu. Tuo pačiu tonu ir balsu pradedu kalbėti apie ją pačią. O varge, tik po penkių minučių Miglė nustemba! O aš suprantu, kad iš mano skaitymo jokios naudos. Mergaitė išgirsta gal tik pirmus sakinius. Apie ką ji svajoja?” Psichologė Dalia Vajevaitė teigia, kad mažasis skaitytojas skiriasi nuo suaugusiojo tuo, kad jam labai svarbu, kaip skaitoma. Todėl labai svarbu tinkamai sukurti herojų charakterius. Pavyzdžiui, princesės žodžiai tariami lengvu ir žaismingu, vilko - žemu, lapės - suktu, raganos - klastingu balsu... Žinoma, neverta persistengti imituojant piktuosius raganius ir slibinus. Labai įsijautusi vėliau galite mažojo klausytojo neišsitraukti iš po lovos. Todėl kai atvėpsta maža lūpytė ir išsiplečia akytės, nusimeskite raganos kaukę ir tapkite vėl mama. Pasisodinkite vaiką ant kelių, apkabinkite ir tik tada tęskite pasaką.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Apie moteris ir pasakas

2003-06-10 | Auksaplaukė. Ką tai reiškia? Net jei jos plaukai varno sparno juodumo – mergina blondinė. Ji lengvabūdė, koketiška, nuo jos žvilgsnio išmuša karštis net šalčiausią dieną. Bet! Auksaplaukė niekada nesutiks važiuoti pas jus po romantiškos vakarienės. Ji važiuos namo, nes turi reikalų (draugių, kurioms reikia padėti, tetų, kurias reikia aplankyti, šunį, kurį reikia išvesti...). Jūsų kantrybė seks, bet neskubėkite skirtis. Kaip ją suvilioti? Auksaplaukė laukia rimtų kandidatų. Jei jūsų galvoje – skersvėjai ir jų artimiausiu metu nesirengiate atsisakyti, rimtų ketinimų galima sugalvoti. Bent jau kitam savaitgaliui. Pavyzdžiui, papasakokit apie laimingai vedusį savo bičiulį (net jei tokių nėra). Pradėkite nuo to, kaip padėjote draugui pasiruošti ir pasipuošti vestuvėms. Jei tokios istorijos nepadės, bala nematė! Supažindinkite merginą su tėvais. Perspėkite iš anksto, liepkite nesivilkti tos peršviečiamos rausvos suknelės su petnešėlėmis, nerūkyti prie stalo ir t.t. Vėliau laikykitės. Vakaras bus sudėtingas, tačiau vertas pastangų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

James Morrow "Senelio-Vampyro pasakos"

2003-06-10 | Paėmęs paštą, senelis nušlepsėjo iki šaldytuvo ir ištraukė iš jo pustašonį butelį, ant kurio etiketės puikavosi užrašas : "Koncervuotas kraujas su adrenalinu. Gerti atšaldytą." Vienas anūkas siektelėjo kito butelio, su žalsvu skysčiu, bet senasis vampyras griežtai trūktelėjo neklaužadą ir užtrenkė dureles.

- Mažas dar! Negalima pratintis prie svaigalų! Čia dar nuo tų… atskridėlių… Lyg ir kontribucija. Štai šituo ir imam…

Jis užsivertė pirmiau sugriebtą butelį ir, gurkštelėjęs gerą gurkšnį, patenkintas atsikrenkštė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tas nuostabus pasakų pasaulis…

2003-06-10 | Iš vaikystės mes atsinešame skaitytų pasakų siužetus. Vieniems prie širdies brolių Grimų, kitiems K. Anderseno ar lietuvių liaudies pasakos. Matyt, jau tokia pasakų paskirtis - nėšti gėrio pradus, gal todėl jos dažniausiai ir baigiasi gerai. O ar daug žinome apie šiuolaikines pasakas, kokią vietą jos užima šiame technologijų išsivystymo amžiuje? Pasirodo, kad ir jauni žmonės domisi pasakomis, net bando jas kurti. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos dešimtokė Živilė Garkauskaitė - viena iš jų. Dar besimokydama Strūnaičio pagrindinėje, Živilė pradėjo dalyvauti rajoniniuose rašinių konkursuose, paskui ir respublikiniuose. Laimėtas ne vienas laureatės vardas, diplomas. Paskutinį apdovanojimą Živilė Markauskaitė pelnė už pasaką „Apie karalių Tabaką“, parašytą respublikiniam konkursui „Du tūkstančiai ir dvi pasakos“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasvalietiški pašmaikštavimai

2003-06-10 | Gaspadine vien pasikepe žosė po peč' ėr ėšėje liuobtės'. Pakepe, saka:
- Kol' ėškeps, aš pasėliuobs'.
Ain jin apsėliuobs, sosėtionk čėgonė tarpdory:
- Poniut', ge tamst nepažįst' Žosinska Jona? Gėvena Pečėnyk', on
Terbons' ėšsėkrauste.
- Aik to, - saka, - no mana galvos! Aš nepažįst nė kokia ta Jona, nė
kokia Žosinska! Aik to, aik tėk no mana galvos!
- No ka nepažįst', poniut', tė sodiev, ka nepažįst'.
Ėr ėšėje.
Paskiau ji jo pabuvs saka:
- Reik' traukt' to žųs' ėš po pečios, jo bos ėškeps.
Pradara peč', ka dyks tas pečs'! Tad ji soprata, koks tė Jons Žosinsks.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Orumo ir prasmės pabaiga?

2003-06-04 | Šių metų pradžioje kino teatruose parodytos dvi premjeros - Oskaru nominuotos juostos apie aktyvią eutanaziją - sukėlė karštas diskusijas. Abiejuose filmuose pasirodė ir šventikų figūros, turėjusios reprezentuoti Bažnyčios poziciją. Tai paskatino paanalizuoti filmus iš krikščioniškos perspektyvos. Kai ginčas dėl komoje esančios pacientės Terry Schiavo pasiekė paskutiniąją fazę, kino teatruose vienas paskui kitą pasirodė du ta pačia tema, skirta pagalbai mirti, sukurti filmai: Alejandro Amenabaro „Jūros gelmėse" (ispaniškas originalus pavadinimas „Mar adentro", Oskaras už geriausią užsienio filmą) ir Clinto Eastwoodo „Mergina, verta milijono" - apdovanotas keturiais Oskarais (geriausias filmas, geriausia režisūra, geriausia pagrindinio vaidmens atlikėja, geriausias šalutinio vaidmens atlikėjas). Amenabaras ekranizavo tikrą įvykį: paralyžiuoto Galicijos žvejo Ramono Sampedro, ilgus metus važinėjusio po teismus, pastangas išsikovoti teisę atlikti aktyvią eutanaziją. Veltui: galiausiai 1998 metų sausio 12 dieną, po dvidešimt penkerių paralyžiaus metų, padedamas draugų jis išgėrė kalio cianido ir leido savo mirtį užfiksuoti vaizdo juostoje, norėdamas po mirties pratęsti kovą. Eastwoodas ir jo scenarijaus autorius Paulas Haggis adaptavo motyvus iš trumpų pasakojimų serijos F. X. Toole‘ės „Rope Burns".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grupė "Happyendless" žada keisti požiūrį į šiuolaikinę muziką

2003-05-13 | "Pastaruoju metu Vilniuje trūksta progressive kultūrinių renginių. Visi vakarėlių organizatoriai dirba tik su lengvu house stiliumi, o stipresnės muzikos gerbėjai lieka nuskriausti. Bendri didžėjų ir muzikantų pasirodymai nėra naujiena, bet tai nė iš tolo nepanašu į tai ką mes ruošiamės parodyti. Dar nė karto Lietuvoje nebuvo, kad pati grupė ir koncertuotų ant scenos, ir tuo pačiu metu grotų kaip DJ komanda", - sako "Happyendless Dj Team" nariai. Šis nepasitenkinimas esama situacija paskatino muzikantus pradėti naujų pasirodymų ciklą "Future Looks Good", kuriuose būtų grojama kokybiškai ir estetiškai pateikiama naujausia "house" muzika su visais savo atspalviais: "tribal", "tech-house", "progressive", "twisted house".

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Hit Paradas" - afera!

2003-05-09 | Muzikantų ir jų vadybininkų nuomone, gegužės 16 d.Alytaus, Druskininkų ir Marijampolės miestuose anonsuojamas koncertas "Hit Paradas" yra pati tikriausia afera. "Nežinau, kas yra to koncerto rengėjai, berods kažkokie vaikinai iš Druskininkų ar Alytaus, jų neįmanoma surasti jokiais nurodytais telefonų numeriais. Jie nesilaiko savo įsipareigojimų, apgaudinėja žmones ir pardavinėja bilietus į visiškai neįmanomą renginį. Galiu aiškiai pasakyti - aš tame "Hit Parade" nedalyvauju ir dar daugiau – esu tikras, kad toks renginys išvis neįvyks!" - sakė dainininkas Deivis, kuris yra afišose įrašytas kaip vienas iš koncertų dalyvių. Afišose irgi figūruojančių grupių "Delfinai" ir "Kastaneda" vadybininkui Viliui Survilai pavyko susitikti su šio absurdiško koncerto organizatoriumi prisistatančiu vaikinu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SH: tarp Vilniaus ir Kauno

2003-05-08 | Grupė SH prieš kelias savaites išleidusi albumą "Supermeno užkandžiai" jau sulaukia nemažai kvietimų koncertuoti. "Iki šiol būdavome grupė, kuri koncertuoja laisvalaikiu, o dabar jau tenka stipriai pasukti galvą, kaip suderinti mokslus, darbus ir koncertus", - sakė SH lyderis Audrius. Grupės būgnininkas Aras gyvena ir dirba Vilniuje, bosistas Tomas mokosi ir groja simfoniniame orkestre irgi sostinėje, o grupės lyderis vokalistas Audrius ir gitaristas Martynas gyvena ir dirba Kaune. "Atstumas Vilnius-Kaunas sutrumpėjęs kaip niekada", - juokėsi kelis kartus per savaitę vieni pas kitus keliaujantys SH nariai. "Vilnietiškoji" grupės pusė stengiasi "kaunietiškąją" pervilioti pas save, bet Audrius ir Martynas kol kas nesutinka persikelti į sostinę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!