LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 17 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Klubo "Dada" Go-Go čempionate šokėjai bus tikrinami dopingo testu

2003-01-09 | 2003 metų sausio 24 – 25 dienomis Klaipėdos naktiniame klube “Dada” vyks Lietuvos Go-Go šokėjų čempionatas “Dada” taurei ir pagrindiniam prizui laimėti. Tikimasi sulaukti šokėjų iš visos Lietuvos, - sakoma pranešime spaudai. Go–Go šokėjų čempionate prieš ir po renginio visi dalyviai bus testuojami specialiais testais. Organizatoriai aiškinsis, ar dalyvis nevartoja dopingo ar kitų fizinį aktyvumą stimuliuojančių priemonių. Bus tikrinama, ar dalyvis nėra apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų ar alkoholio. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvis dalyvaus pokalbyje su renginio organizatoriais ir savo sugebėjimus šokti profesionaliems choreografams rodys iki čempionato pradžios likus vienai savaitei. Pasak renginio organizatorių, išankstinė atranka reikalinga tam, kad žiūrovai atėję į renginį pamatytų išties geriausius Lietuvos šokėjus. “Dada” Go–Go šokėjų čempionatas 2003” vyks dvi dienas. Pirmąją dieną (penktadienį) vyks atrankiniai turai, antrąją dieną (šeštadienį) - pusfinaliai ir finalas. Pirmosios vietos laimėtojui atiteks nugalėtojo taurė bei pagrindinis prizas. Geriausi šokėjai bus renkami vaikinų ir merginų bendroje kategorijoje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Agentas prieš agentą

2003-01-04 | Viena nelemta tragedija apvertė FTB agento Jeremiah Eckso (akt. Antonio Banderas) gyvenimą aukštyn kojom. Prabėgo jau septyneri metai, bet pareigūnas niekaip nesugeba susitaikyti su mylimos žmonos Vinn netektimi. Remiantis policijos suvestinėmis, ji žuvo nusikaltėlių susprogdintame automobilyje. Jeremiah Ecksas niekuomet nematė žmonos kūno, bet nuoširdžiai tiki savo kolegų padarytomis išvadomis. Depresijos kankinamas slaptasis agentas išėjo iš darbo ir gyvenimo džiaugsmo ieško alkoholyje. Beveik visas dienas ir naktis jis leidžia baruose.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Malonumų gatvė

2003-01-04 | Garsusis prancūzų kilmės režisierius Patrice'as Lecontas siūlo susipažinti su jaudinančia melodrama ir liūdna pasaka apie meilę, dėl kurios įmanoma paaukoti brangiausius dalykus gyvenime. Pagrindinį vaidmenį atlieka viena gražiausių, seksualiausių ir geidžiamiausių pasaulio manekenių Laetitia Casta, kuri aktorinę karjerą pradėjo tik 1999 m. fantastiniame nuotykių filme "Asteriksas ir Obeliksas prieš Cezarį"). Kadangi 24-erių metų mergina yra laikoma Prancūzijos simboliu, tai jos sprendimas vaidinti prostitutę nejuokais įsiutino daugelį gimtosios šalies žmonių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vampyrai

2003-01-04 | "Vampyrai" savyje sujungia fantastiką, intrigą ir veiksmą, kurio galima tikėtis iš režisieriaus Johno Carpenterio. Kova, apie kurią kūrė mitus, naikino gyvybes bei tęsėsi daugiau kaip 700 metų…baigiasi dabar. Susitikite su Team Crow: gerai treniruotų galvažudžių komanda. Vedami Jacko Crow (James Woods) jie rizikuos viskuo, kad sunaikintų pačias žiauriausias žudymo mašinas - VAMPYRUS. Per visą Ameriką Jackas ir jo komanda seka Vampyro Valdovo kruvinais pėdsakais, vedančiais link keliančios siaubą kulminacijos, kuri gali arba išgelbėti, arba pražudyti pasaulį. Kai mūšis užverda, pasidaro sunku pasakyti, kas yra medžiotojas, o kas auka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Gyvenimas yra gražus

2003-01-04 | "Gyvenimas yra gražus" yra kaip du filmai: pirmame pasakojama jauno žydo Guido (Roberto Benigni) istorija. Guido, kaimo prasčiokas, atvyksta į miestelį dirbti pas savo dėdę viešbutyje. Eina 1939-ieji, fašizmas Italijoje vis labiau stiprėja ir pasirodo pirmosios anti semitizmo apraiškos. Tačiau Guido politika nerūpi: jis įsimyli jauną mokyklos mokytoją Dorą (Nicoletta Braschi, tikroji Benigni žmona) ir pasitelkęs visą savo padūkusį žavesį ir sėkmę užkariauja jos ranką ir širdį (nepaisant to, kad Dora jau buvo susižadėjusi). Guido ir Dora sukuria nuostabią šeimą ir jiems gimsta puikus sūnus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Fotografavimas kalnuose - fotoaparatai

2003-01-04 | Taigi pradžiai apie kameros pasirinkimą. Reikia patikimos kameros, kad gerai dirbtų šaltyje, mažiau bijotų drėgmės, būtų atspari mechaniškai - mažiau nebijotų smūgių, kratymo. Geriausiai tinka aparatas metaliniu korpusu, metaliniu užraktu. Aparatai su užuolaidiniu užraktu mažiau patikimi (ypač Zenitai), nes toks užraktas bijo drėgmės, nuo šalčio užuolaidėlės sukietėja, gali net sulūžinėti. Aišku, geriausia yra veidrodinis fotoaparatas kai matomas vaizdas per objektyvą. Ypač žiemą svarbu, nes šaltyje keičiasi (didėja) objektyvo židinio nuotolis. Galima naudoti visokias muilines - tik jas, ypač maitinimo elementus, reikia laikyti šiltai, arčiau kūno. Dažniausiai pakanka šildyti elementus, nes šaltyje mažėja jų talpa. Kiek teko išsiaiškinti geriausiai šaltyje dirba ličio elementai. Dar neblogai dirba sidabro oksido elementai, bet ličio elementams nusileidžia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Koks fotoaparatas patogiausias kelionėse?

2003-01-04 | Klasikinės - sidabro halogenido fotografijos srityje reikia pasirinkti, ar 35 mm juostoje, ar naujoje APS (Advanced Photo System) - ištobulintoje fotografavimo sistemoje. Ši sistema dėl savo patogumo ir kokybės pasaulyje tapo labai populiari, daugiau kaip 70 proc. naujų kompaktinių fotoaparatų parduodama šiai sistemai. Lietuvoje ši sistema kol kas dar nepopuliari, nes nedaug fotolaboratorijų turi visą apdorojimo įrangą. APS fotoaparatai daug mažesni nei 35 mm juostai. Fotojuosta visada kasetėje, nuo labai paprasto įdėjimo į fotoaparatą (tik reikia įdėti į lizdą) iki archyvavimo. Ši fotojuosta be jautrumo šviesai, turi ir magnetinį jautrumą. Keturiuose takeliuose įrašoma informacija. Du takelius naudoja fotojuostos gamintojas: jautrumas ir spalvinis pardavimas, nuorodos automatiniams spausdintuvams, nuotraukų skaičius. Vieną takelį užima informacija iš fotoaparato: data ir laikas, kada buvo fotografuota, fotografavimo sąlygos, nuotraukos kraštinių santykis. Fotografuojant galima programuoti tris kraštinių santykius: C (clasic) -1:1,5, HDTV -9:16 ir H (panorama) -1:3. Paprastu jungikliu ant fotoaparato kiekvienai nuotraukai galite pasirinkti pageidaujamą kraštinių santykį, pagal kurį bus automatiškai atspaustos nuotraukos. Pvz., C -10, 2x15,2 cm, HDTV - 10,2x17,8 cm, P -10,2x27 cm. Ketvirtas takelis skirtas fotolaboratorijos spausdintuvo informacijai užrašyti, pakartojant atspaudai privalo būti tokie pat kaip ir pirmieji (žinoma, jeigu nėra pageidavimų keisti spalvingumą ar tamsumą).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rusiškos leicos

2003-01-04 | Leikos fenomenas savo laiku sukėlė didžiulę revoliuciją visoje fotografijos pramonėje. 1930 m. liudija apie pirmuosius ketinimus sukurti mažo formato kameros standartus atitinkančią konstrukciją. Vokietijos kompanijos (Zeiss ir Berning) atsižvelgė į Leitz patentą ir ieškojo kitokių techninių bei dizaino sprendimų. Tuo tarpu kompanijos iš nuošalesnių vietovių nebuvo tokios skrupulingos. Japonijos ir naujai atsiradusi Sovietų optikos pramonė neparodė didelės pagarbos savo pirmagimės vokiškosios sesers teisių atžvilgiu. Ypatingai Rusijoje Leikos autorinės idėjos tapo pramoninių spekuliacijų objektu, ir tai truko pusę amžiaus. Leikos II modelis su jame esančiu integraliniu eksponometru buvo išstudijuotas, išanalizuotas ir nukopijuotas apie 1933 m. Leningrado gamykla, tuo metu buvusi pažangiausia Rusijoje, kūrė kameras Pionier su VOOMP fabriko ženklu. Tuo tarpu Maskvos gamykla FAG, kuri specializavosi geodezijos aparatų gamyboje, sukūrė keletą FAG prototipo pavyzdžių. Abu modeliai charakterizuojami kaip absoliučiai panašūs į Leiką. Per neapdairumą nukopijuotas net papildomas kronšteinas kameros viršutinėje dalyje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Fotografijos technikos ir technologijos vystymasis

2003-01-04 | Fotografija yra daugelio įvairių šalių mokslininkų ir išradėjų kūrybos vaisius. Jos atsiradimas buvo istoriškai sąlygotas, jokiu būdu ne atsitiktinis reiškinys (pvz., L.da Vinči, DŽ Bruno, Lobačevskio, Ciolkovskio išradimai, Žemaičio garlėkis - buvo ženkliai per ankstyvi). XIX a. pradŽioje jau buvo reikalingos techninės, mokslinės ir visuomeninės sąlygos fotografijos išradimui, t.y. jau buvo optika (lęšiai), portatyvinė kamera - "Kamera Obskura". Buvo ištyrinėtas šviesos poveikis sidabro druskoms - čia daug nusipelnė Johanas ŠULCĖ (1687-1744), įžymus vokiečių fizikas. 1727 m jis paskelbė savo bandymus su sidabro druskomis, įrodydamas, kad jos tamsėja ne nuo šilumos,kaip buvo manoma iki tol, bet nuo saulės poveikio. Šviesos pagalba jau buvo gaunami paveikslėliai, tik nesugebėta jų išlaikyti - užfiksuoti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kaip kurti gerus videofilmus?

2003-01-04 | Kviečiame filmuoti 8 mm videokamera. Tada visa šeima patirs filmo kūrimo džiaugsmą. Mamai ir tėčiui bus smagu matyti, kaip auga jų atžalos, vaikai taip pat galės dalyvauti kūrybos procese, pavyzdžiui, šeimai atostogaujant. Jūsų mažoji teniso žvaigždė galės nufilmuoti visas pamokas, kad paskui galėtų jas pakartoti. 8 mm videokamera labai lengva, ja patogu naudotis. Filmuoti galima pradėti bet kada. Sustoti nenorėsite. O kuo daugiau filmuosite, tuo geresni bus rezultatai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!