LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Kaip pasirinkti objektyvą

2003-01-04 | Atkreipkite dėmesį, kokia techninė objektyvo kokybė. Jis turi sukelti malonų įspūdį. Fokusuojantis AF objektyvo žiedas paprastai kietu mechaniniu sutvirtinimu nesusietas su objektyvo linzių grupe, nuo kurios priklauso fokusuotė. Jis gali atrodyti nestabilus, bet taip nėra. Be to, AF optika iš esmės skirta dirbti autofokuso režimu, todėl dažnai ryškumo derinimo žiedas ne toks patogus ir siauresnis nei mechaninių objektyvų. Norint suprasti, kaip viskas gali "slankioti", būtina pažiūrėti į bet kurį paprastą CANON ar NIKON AF - zum ar kitos garsios firmos objektyvą. Metalo buvimas nėra kokybės garantas, be to, daugeliu atvejų yra priešingai. Todėl nereikia rinktis gaminio pagal plieno kiekį, būtina atminti, kad daugelis rimtų "pro" - objektyvų firmų toli gražu nevengia savo konstrukcijoms naudoti polimerines detales "pagal paskirtį".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dešimt neįkyrių patarimų tiems, kas pirmą kartą paėmė į rankas kamerą

2003-01-04 | Kadaise kažkokiame straipsnyje, kurio informaciją vargu ar galima vertinti kaip mokslo patikrintą ir patikimą, teko skaityti, kad seniausias šiais laikais mūsų civilizacijai žinomas rankraštis vadinasi "Prisso papirusu", kad datuojamas jis V-a ar IV-ta era p. Kr., ir kad jame esą teigiama maždaug taip: "...Pasaulis nebeatpažįstamai pasikeitė... Vaikai nebegerbia ir nebeklauso tėvų ir visi nori rašyti knygas..." Kokiais rašmenimis parašytas šis dokumentas galima tik spėlioti, bet kad tais laikais dar nebuvo žinomos mus supančio pasaulio vaizdų fiksavimo technologijos, visiškai aišku, nes tuo atveju tame dokumente, neabejotinai, būtų parašyta "...ir visi nori filmuoti filmus..."

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Skaitmeninė abėcėlė: Fotografijos internete

2003-01-04 | Kai kalbama apie įprastą fotovaizdą, patogu naudoti JPEG, jau seniau ištobulintą dirbti su fotografijomis ir kitais spalvotais bitmap. JPEG (Joint Photographic Experts Group) egzistuoja keli variantai, tačiau eiliniam vartotojui tai nėra svarbu. Daug svarbiau tai, kad JPEG rinkiniai mažesni nei kitų grafinių formatų, įdiegiant prarandama sąlyginai mažai informacijos, o kompresijos, taigi ir informacijos praradimo lygį galima reguliuoti. Naujiena JPEG2000 naudoja kitokį kompresijos principą ir pasidaro įmanoma daug pilnesnė pirminių duomenų rekonstrukcija. Išsamią informaciją apie JPEG (ir daugelį kitų) galite rasti adresu www.w3c.org (apie patį JPEG www.jpeg.org/public/jpeghomepage.htm). Interneto fotografijoms galima naudoti ir kitus daugiau ar mažiau tinkamus formatus, pavyzdžiui, GIF, bet JPEG naudojamas dažniausiai. Gerą įvairių formatų palyginimą rasite, pavyzdžiui, adresu www.designer.com/focus/articles/web.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kai Paveikslai Mokosi Bėgioti...

2003-01-04 | Senosios fotografijos ir atvirukai dulka sudėti stalčiuose, o senųjų siaurajuosčių begarsių filmų taip pat niekas nebenori žiūrėti. Nesuskaičiuojamų televizijos programų, besisukančių ratu lyg laikrodžio rodyklės, bei superfilmų su stereogarsu amžiuje žiūrovų pojūčiai turi būti dirginami jau gerokai stipriau. Ir pirmiausia vaikus bei paauglius dar galima patraukti, jei dirbama naudojant tuos pačius triukus kaip kino ir televizijos produkcijos gamintojai. Lažinamės, jeigu ne taip! Rengdami savo pačių "šeimynines istorijas" tikriausiai randate labai nedaug filmuotos medžiagos. Kas anuo metu galėjo sau leisti įsigyti kino kamerą! Dažniausiai tik pageltusios nuotraukos pasakoja prosenelių ir jų meto istoriją. Tačiau kaip tik tuos užfiksuotus momentus reikia sumaniai perkelti "į sceną". Reikia su vaizdo kamera prieiti visai arti ir atrinkti tinkamiausius paveikslų fragmentus. Mums artimų žmonių atvaizdus galima pateikti atskirai vieną po kito.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pentax MZ-7

2003-01-04 | Septintasis MZ serijos modelis, jau pasirodęs Lietuvoje, nežada revoliucijos fototechnikoje, bet jame yra keletas patobulinimų, dėl kurių galima šią kamerą pavadinti lengviausiai valdoma autofokusine veidrodine kamera. Prigrūsta elektronikos, turėdama gerą optiką, ji perėmė iš kompaktinių kamerų paprastumą, patogumą. Iš konkuruojančių firmų sukurtų produktų, Nikon F60, Canon EOS300, Minoltos505si ir kitų patobulindama kai kuriuos bruožus arba jų atsisakydama, pažengė vieną žingsnį pirmyn. Šešių segmentų ekspozicijos nustatymas pakankamai patikimas. Tačiau, jeigu pasižvalgysime į kitų firmų panašaus lygio kameras, ten surasime ir 35, 16 segmentų daugiašablonį ekspozicijos nustatymą. Remiantis bandymais, galima tvirtinti, kad 6 segmentų eksponometrai veikė patikimiausiai. Būtent taip ir yra sumontuotas Pentax MZ-7. Ekspozicijos programų pasirinkimas pakankamas įvairių poreikių fotografams, įskaitant ir ekspertus. Kameroje yra išlaikymo prioritetas, diafragmos prioritetas. Ne vienam skaitytojui gali kilti klausimas, kas tie prioritetai? Ogi, kai automatiškai nustatomas išlaikymo prioritetas, išlaikymas nesikeičia, kinta diafragmos dydis. Pvz.,1/60 sek. f 5,6 arba 1/60 sek. f 8 arba1/60 sek. f11. Nustatant diafragmos prioritetą, pastoviu dydžiu būna diafragmos skaičius. Prioritetai naudingi fotografuojant judančius daiktus, peizažą. Bet lazda turi ir kitą galą. Užsimiršus juos pakeisti, nuotraukos gali išeiti neryškios, sujudėję.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CONTAX N-1

2003-01-04 | Pirmieji laimingi pirkėjai laikys rankose brangų pirkinį (vien korpusas kainuos 3500 DM), džiaugsis naujais puikios ergonomikos kontūrais ir ras labai daug pažįstamų bruožų iš ankstesnių CONTAX modelių - visų pirma valdyme. Tai, gamintojų nuomone, leidžia greitai priprasti prie naujo modelio, rodo savotišką kūrybinį tęstinumą. Reikia iš karto pasakyti, kad šis aparatas visgi daugiau skiriasi nuo ankstesniųjų. Tai autofokusinis modelis su naujos kartos objektyvais, kurie tvirtinami prie korpuso per kitokio dydžio bajonetą, tuomet ankstesni Carl Zeiss objektyvai lyg ir nereikalingi. Tačiau logika sako, kad gamintojas turėtų pasiūlyti perėjimo adapterį, kaip padarė plačiajuosčio aparato objektyvams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fuji Fine Pix S2 PRO

2003-01-04 | Skaitmeninė kamera"Fuji Fine Pix S2 PRO", sumontuota "Nikon F80" bazėje, turi trečios kartos "Super CCD" matricą, kuri sudaryta iš 6,17 milijonų pikselių, kurie interpoliacijos būdu gali sukurti 12 milijonų (4256x2848) taškų skiriamosios gebos vaizdą.Galima, žinoma ginčytis apie realiai išgaunamą tokią raišką.Tokia metodika gyvenime įrodė savo teisumą..Skirtingai nuo įprastinės programinės interpoliacijos, dažnai naudojamos fotoaparatuose su įprastine matrica,Super CCD III perteikia žymiai aukštesnė vaizdo kokybė. Matricos jautrumas (ISO100-ISO1600) leidžia fotografuoti įvairiose situacijose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fuji Fine Pix S602 Zoom

2003-01-04 | Fuji Fine Pix S602 Zoom Fotoaparate sumontuota trečios kartos "Super CCD" matrica, sudaryta iš 3,1 mln. pikselių ir galinti sukurti 6,03 mln. skiriamosios gebos vaizdą (2832x2128). Ypač galingas šešis kartus pritraukiantis"Fujinon EBC" objektyvas, specialiai sukurtas "Super CCD" technologijų pagrindu pagamintoms matricoms. Firminis vaizdų apdorojimas (Pixel Data Coupling Technology), naujausia triukšmo pašalinimo technologija. Trimilijoninėmis skaitmeninėmis kameromis paprastai sunku užfiksuoti judesį - kol jį nuskenuoja, vaizdas "pabėga". Šioje kameroje jautri matrica padeda lengviau užfiksuoti judesį, tinka trumpiems vaizdo siužetams (galima filmuoti 30 kadrų per sekundė greičiu ir įrašyti 15 minučių trukmės filmus su garso takeliu). 64 zonų TTL matavimo sistema ir taškinio nustatymo funkcija suteikia fotografui galimybė savarankiškai valdyti fokusavimo režimą pagal laisvai pasirinktus taškus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Minolta "DiMAGE S404"

2003-01-04 | 12 bitų analoginis-skaitmeninis keitiklis greitai ir kokybiškai apdoroja iš matricos gaunamą informaciją ir perduoda ją 32 bitų RISC (Reduced Instruction Set Computer) procesoriui, kuris kartu su išplėsta SDRAM buferine atmintimi suteikia galimybė akimirksniu reaguoti į fotografo veiksmus ir taip pat sparčiai atlikti visas operacijas. S404 modelis turi lanksčią ir tikslią automatinio fokusavimo ir ekspozicijos nustatymo sistemą, visiškai automatizuotą baltos spalvos balansavimą ir gali nufilmuoti 60 sekundžių trukmės vaizdo siužetus su garso takeliu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuvos fotografijos istorijos apžvalga

2003-01-04 | Fotografijos istorija Lietuvoje prasideda 1839 metais, tada, kai apie naująjį išradimą buvo paskelbta pasauliui. Tų pačių metų vasarą buvo padarytos Verkių rūmų, esančių prie Vilniaus, nuotraukos. Po kelių metų Vilniuje apsilankė pirmieji uždarbiaujantys dagerotipistai. 1845 metais Vilniuje atidaryta pirmoji vilniečio Rozensono ateljė, su trumpomis pertraukomis veikusi iki 1863 m. Fotografų daugėjo, jie kūrėsi ir kituose miestuose. 1863 metais jau veikė septynios ateljė Vilniuje, trys Kaune, po dvi Šiauliuose ir Telšiuose, viena Panevėžyje. Dauguma šiose ateljė dirbusių fotografų buvo atvykę iš Prūsijos arba fotografavimo meno išmokę ten. Po sukilimo sustiprėjus rusifikacijai, padidėjo rusiškosios fotografijos mokyklos, kurios pagrindą sudarė Peterburgo dailės akademijos mokiniai, įtaka.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!