LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Turbo moment. Istorija

2007-02-18 | Ansamblio veiklos pradžia datuojama 1987m. pavasari, kai neturtingų Vilniaus inteligentų ir tarnautojų sūnūs susitiko gamybinio mokymo kombinate (dabar tiksliųjų mokslų licėjus), kur tėvukų pagalba buvo įkišti mokytis garbingos vairuotojo specialybės. Po keleto trumpų alaus gėrimo sesijų buvo nutarta sukurti jaunimo ansamblį ir varyti taip žostkai, kaip tik gali varyti AC/DC, SEX PISTOLS, MOTORHEAD ir STRANGLER visi kartu paėmus. Pirmasis lyrinis herojus Kastis turėjo rusiška “akustička” už 15 rublių, o antrasis lyrinis herojus Kriaučius, kuris pradžioje groti jokiu instrumentu nemokėjo, nutarė varyti akustiniais smogiamaisiais. Pirminiame variante perkusijai buvo naudojamas pionieriškas būgnas (nupyzdintas iš 48 vid. m-klos) ir kietas kelioninis “čemodanas”. Kiekviena muzikinė sesija buvo įrašinėjama į Kasčio kasetinę magę “Vesna”, o veliau su neslepiamu susižavėjimu ilgai klausomasi gurkšnojant “Miežinį” už 50 kap. (pirktą “Širvintoj”). Gimė genijai… Reiketų paminėti, kad nuo pat įsikūrimo pradžios, TURBO REANIMACIJA tapo priebėga emociškai nesubalansuotoms arba ekscentriškoms asmenybėms. Tai atsitiko todėl, kad grupės įkūrėjams bei lyderiams Kriaučiui ir Kasčiui niekaip nepavykdavo rasti trečio grupės nario, galinčio bent pakenčiamai atlikti savo funkcijas. Būtent dėl šios priežasties genialūs grupės lyderiai ir stengdavosi kuo daugiau trūkstamų narių pareigų bei funkcijų skirti būgnų mašinoms, kompiuteriams, vestuvių muzikantams, gitaroms, fūzams ir alui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

dr.GREEN. Grupės istorija

2007-02-18 | "Baltijos ska pionieriai", "ska-punk-reggae", "ska-hardcore", "punk-ska", "lietuviškas ska", "skunk" ir dar visaip kitaip apibūdinami dr.GREEN, tačiau svarbiausia, jog "grynai" visada stengiasi paimti tai, kas, jų nuomone, yra geriausia įvairiuose stiliuose ir likti ištikimi "pasidaryk pats" (diy - do it yourself) mąstysenai. tekstuose su ironija žvelgiama į gana niūrią kasdienybę ir dalykus, kurių "normalūs" žmonės net nepastebi. dr.GREEN grojo daugybę koncertų visoje Lietuvoje, Suomijoje, Rusijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Airijoje. Lietuvoje, o ypač savo gimtajame mieste Vilniuje (1996-98 metais nauja alternatyvinių grupių banga aktyviai reiškėsi a.a. "Geležinio kablio" klube), dr.GREEN tapo viena aktyviausių "požeminių" grupių. "daktarai" grojo laive, kalėjime, vaikų darželyje, kareivinėse, pankų vestuvėse, festivaliuose, klubuose, baruose, alternatyvinės kultūros centruose, skvotuose ir kitur. Pirmą kartą Ve (ex-Turboreanimacija), Mindas, Domas (abu ex-WC News) ir Saragosa (ex-Varnų Vėjas) kartu ant scenos užlipo 1996-ųjų gegužės 9 d. pankroko festivalio "Durnių laivas #6" metu. keturiese buvo įrašytas ir pirmasis 4 dainų demo įrašas, platintas kartu su pirmojo grupės turo užsienyje (Sankt Peterburge-RU) koncerto fragmentais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pendelis. Istorija

2007-02-18 | Trims FC VOVA žaidėjams 2005 metų rudenį gimė idėja sukurti grupę. Kaip dažnai pankeliams būna, viskas prasidėjo nuo alaus bokalo ir tuo gal būtų pasibaigę, jei ne... Žodžiu, po kelių mėnesių, Paulius ir Olegas vėl sėdėjo gerdami alų ir nuprendė imtis ryžtingesnių veiksmų. Žinutė kartu repetavusių mergaičių grupės tenoro saksofonistei Eglei ir kitą dieną jau pirma repeticija. Kiek vėliau prisijugia dar vienas vovinis - Doncė. Eglė pasikviečia Rusnę ir varom toliau. Blogiausiai sekasi ieškant būgnininko. Bandomi įvairūs variantai, galiausiai į vieną iš repeticijų ateina Stepas. Su juo atkalus tris repeticijas, per tris dienas, ilgai nedvejoję, užtvirtinam kolektyvo sudėtį. Debiutavome gegužės 27 dieną FC VOVA šventėje su Netvarkoi!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Spički”

2007-02-18 | 1993 metais gegužės mėnesį “Spički” užkariavo žiūrovų simpatijas Pačių Blogiausių Grupių Festivalyje. Laikui bėgant, grupė dalyvavo įvairiuose koncertuose, akcijose, festivaliuose. “Spički” dalyvavo tokiuose festivaliuose: "Trans" (Kaunas, rugsėjis 1993); "Vilniaus Dienos" (Life) – 1996, 1997 metais; "Roko varnai" (Vilnius, 1997). Grupė taip pat daug koncertavo įvairių Lietuvos miestų muzikos klubuose (Kaune, Klaipėdoje, Visagine, Ukmergėje). Siekdami padėti išsaugoti rusų kultūrą Lietuvoje, “Spički” aktyviai dalyvavo organizuojant ir įgyvendinant 4 Lietuvos Rusų roko festivalius. 1996 metų pradžioje buvo įrašytas ir išleistas albumas “Spički” (Zona Rec). 1997 metais firma “Azbi” išleido antrą grupės albumą “Raduga-duga”. 2000 metais liepos mėnesį “Spički” koncertavo Berlyne ir dalyvavo festivaliuose Soli Party (Kulturschok 2000) ir Mauer Strip auf dem Todesstreifen. Vėliau sekė daug koncertų Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje. 2001-2003 metais grupėje grojo Tomas ”Maišas“(gitara). 2002 “Bomba Records” išleido trečią grupės albumą “Tri belyh konia”. 2003 metais gyvai įrašytas ir savarankiškai išleistas albumas "Žyvoj". Tuo pat metu grupės pavadinimas pasikeitė į meninės saviveiklos ansamblį (aXs) “Spički”. 2005 metais prie grupės prisijungė gitaristas Frank‘as. 2005-ųjų pabaigoje įrašytas albumas „Pro!.. Kosmos”, prie grupės prisijungė antrasis būgnininkas Kostia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Zimbabwe

2007-02-18 | Grupe sudaro keturios merginos - Juliana Lozovskaja (vokalas), Eliza Lozovska (gitara ir vokalas), Raminta Jonušaitė (bosinė gitara ir vokalas) ir Eglė Bagdonaitė (būgnai), bandančios išvengti bet kokių įmanomų socialinių bei muzikinių rėmų. Dažnai jų muzika yra apibūdinama, kaip socialinė kritika ska/punk ritmu, tačiau, atidžiau žvelgiant, ji apima žymiai platesne erdve: pradedant ska ritmais, punk elementais ir baigiant emocionaliomis melodijomis. Žaisminga, ironiška, kartais net sarkastiška kūryba paskutiniu metu liko nuspalvinta emocijų proveržiu. Dainų emocinis valentingumas glaudžiai siejasi su metų laiku ritmu, o tekstų turinys paliečia įvairią socialine problematiką, nors kartais ir netiesiogiai, per subjektyvią, asmenine patirtį. Merginos aktyviai dalyvauja feministiniuose judėjimuose Lietuvoje ir Europoje, pristatė savo kūrybą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Italijoje, šitaip skatindamos publiką aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą ir lyčių problemas. Tarp įdomiausių festivalių, kuriose dalyvavo merginos, galima paminėti “Girls in rock”, vykusį 2004 metais Lietuvoje, “Ladyfest”, vykusius Vienoje ir Varšuvoje, “Venelettrica’2006” merginų roko festivalis, vykes Perugia, Italijoje. Neseniai merginos išleido savo naują albumą “Social dump”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bad Disposition

2007-02-18 | Bad Disposition - punk grupė iš Vilniaus. Dar 2005m. rudenį aš (Ežys) su Plūgu turėjom minčių apie grupę. Buvom padarę "projektą" pavadinimu "Oi! Griausmai Oi!", su kuriuo pagrojom vieną koncertą. "Projektas" tuo vienu koncertu užsibaigė, tačiau noras grot nedingo. Suradom naują vokalistą (Artūrą) bei būgnininką (Fodą) ir 2006m. žiemos pabaigoje pradėjome repetuoti.

Tai turėjo būti oi!/punk projektas, tačiau galutinis rezultatas - Vilniaus punk grupė "Bad Disposition".

Ateik ir išgirsk.

Vokalas - Warchief (Artūras)
Gitara - Audrius
Bosas - Ežys (Marčius)
Būgnai - Vacant

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Egidijaus Dragūno albumą "Muzika" klausytojai išrinko geriausiu

2007-02-08 | Praėjusią savaitę vykusiuose RC muzikiniuose apdovanojimuose dainininko Egidijaus Dragūno albumą "Muzika" klausytojai išrinko geriausiu. Antrą statulėlę SEL gavo už dainą "Parašyk man laišką iš Paryžiaus". Paklaustas kaip jis jaučiači po apdovanojimų Egis atsakė, - "Labai džiaugiuosi, kad šis albumas buvo įvertintas mano gerbėjų, tai geras spyris tęsti savo darbus toliau, tik dabar turiu stengtis, kad sekantis albumas būtų gersnis už "Muziką". Svarbiausia ne statulėlė, o didžiulio kūrybinio darbo įvertinimas. Kiekvienas užsisėdėjimas prie gero produkto tokio kaip albumas "Muzika", užima labai daug laiko, bet darbas būna kokybiškas ir išbaigtas." Taip pat primename, kad pirmieji penkiasdešimt įsigiję bilietus 20 - 35 Lt ir užsiregistravę el. paštu bus maloniai nudžiuginti. Jūs gausite dovanų kompaktinę plokštelę su paties SEL autografu. Štai tokios kompaktinės plokštelės pasirinktinai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Nuodėmės užkalbėjimas"- visai kitoks A. Puipa

2007-02-07 | Žiniasklaidai pristatytas naujausias lietuviškas vaidybinis filmas „Nuodėmės užkalbėjimas", J. Ivanauskaitės romanų „Ragana ir lietus", „Placebas" ir „Sapnų nublokšti" motyvais. Dviejų kūrėjų skirtingos patirties išraiškos sintezė. Rašytoja Jurga prisipažįsta filmavimo aikštelėje stebėjusi jau gerokai primirštus pagrindinės herojės Vikos išgyvenimus, o A.Puipa prisipažįsta tik atrandantis moterišką temą lietuviškame kine. Į ją, kaip į neliestą žemę, jis įžengia su neslepiamu smalsumu, juntamai palydimas ir palaikomas puikių moterų - filmo prodiuserės Uljanos Kim, antrosios režisierės Janinos Lapinskaitės, „įkvėpėjos" J. Ivanauskaitės bei dviejų unikalių aktorių Rasos Samuolytės ir Nelės Savičenko. Taigi, J. Ivanauskaitė ilgą savo kūrybos laikotarpį lydėjusią gaivališko moteriškumo temą kaip draugišką palikimą atiduoda patyrusiam režisieriui į rankas. A. Puipa, kino kritikų giriamas už sugebėjimą prisitaikyti ir kurti tai, ką nori - dar kartą sąžiningai prikausto dėmesį savo asmeniniais atradimais išplėtotais ekrane. Švelnaus žvilgsnio ir lengvos ironijos persmelktame filme daug emocinės istorijos, kuri nejučia priverčia juostą žiūrėti su gilia asmenine pajauta. Na, o filmo vaizdų estetiškumas ir tapybiškumas dovanoja skonėjimosi malonumą. „Mačiusieji filmą (daugiausia kolegos) vienu balsu kartoja, kad tai - visai kitoks Puipa. Galbūt šiuo filmu prasidės kitas mano, kaip kūrėjo etapas, kuriame dominuos kamerinės istorijos", - teigia režisierius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lukiškių aikštės kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus per 70 menininkų

2007-01-30 | Istorinės Lukiškių aikštės rekonstrukcijos vizijas ketina pateikti daugiau nei septyniasdešimt menininkų arba per dvidešimt skirtingų kūrybinių kolektyvų. Tai paaiškėjo pirmadienį pasibaigus registracijai į Vilniaus centrinės dalies viešųjų erdvių ir prieigų prie Lukiškių aikštės kūrybines dirbtuves, kurios prasidės jau šį penktadienį Vilniaus rotušėje rengiamu seminaru. „Džiaugiamės sulaukę aktyvaus susidomėjimo šiuo renginiu. Lukiškių aikštės vaidmuo miesto ir šalies gyvenime turi simbolinę prasmę, tačiau reikia nepamiršti, kad tai yra ne tik istorinė, bet ir kiekvieną dieną miesto gyvenime veikianti erdvė. Tikimės, kad menininkai pasiūlys naujų įkvepiančių idėjų atgaivinti šiai šiek tiek primirštai Vilniaus aikštei, kad ji vėl taptų miesto traukos centru“,- sako Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – pagal išsakytas idėjas papildyti ir pakoreguoti numatomo skelbti tarptautinio konkurso dėl Lukiškių aikštės rekonstrukcijos sąlygas. Šio konkurso laimėtojai turės galimybę parengti Lukiškių aikštės rekonstrukcijos planą ir sukurti „Laisvės“ idėją vainikuosiantį simbolį – centrinį aikštės akcentą. Registruotis į dirbtuves buvo kviečiami visos Lietuvos kūrybininkai. Iš septyniasdešimties dalyvių, panorusių išmėginti savo jėgas kūrybinėse dirbtuvėse, dauguma yra menininkai iš Vilniaus, tačiau ketinimą dalyvauti taip pat pareiškė kūrybininkai iš Kauno, Ukmergės, Elektrėnų ir net – Olandijos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Lietuva”: teisė griauti ir teisė gintis

2007-01-28 | Praėjusią savaitę žlugo Vilniaus valdžios bandymas buldozeriais užbaigti “Lietuvos” bylą ir palaidoti nepatogius klausimus, į kuriuos atsakymus gali duoti tik teisėsauga. Žiniasklaidos dėmesys ir judėjimo “už Lietuvą be kabučių” veiksmai neleido tyliai ir greitai patvirtinti detaliojo plano, kuriame numatyta nugriauti “Lietuvą”, sunaikinti viešąją erdvę ir jos vietoje pastatyti gyvenamąjį komercinį kompleksą. Miesto tarybos Plėtros komitetas buvo raštu perspėtas, kad rizikuoja įteisinti galimai nelegalius UAB “Rojaus apartamentai” veiksmus valstybinės žemės sklype, nes kyla rimtų abejonių, ar ši bendrovė teisėtai naudojasi nuomos sutartimi ir vykdo detalųjį planavimą. Keturi judėjimo “už Lietuvą be kabučių” nariai kreipėsi į teismą, prašydami panaikinti detalųjį planą patvirtinusios Vilniaus apskrities viršininko administracijos sprendimus. “Lietuvos” griovimo mašina buvo pristabdyta. Tačiau trumpam. Buldozerių urzgimas prie paskutinio kino teatro sostinės senamiestyje vėl stiprėja. Šį kartą drąsos jam įkvėpė savaitgalį pasirodžiusios žinios apie Vyriausybės Peticijų komisijos sprendimą. Judėjimas “už Lietuvą be kabučių” apie jį neturi jokios oficialios informacijos - ją žadėta pateikti tik savaitės viduryje. Kol kas iš žiniasklaidos pranešimų aišku tik tiek, kad Vyriausybė atsisakė suteikti “Lietuvai” nacionalinį statusą, nes šis reikalavimas, jos manymu, neturi teisinio pagrindo. Išsamesnė šios išvados motyvacija dar nėra pateikta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!