LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kultūra
Argentinos tango stiliai

2006-10-20 | Tango visuomet buvo įtraukiamas į standartinių šokių programą, neatsižvelgiant nei į jo argentinietišką dvasią, nei į kultūrinį – socialinį kontekstą, kuriame jis atsirado. Pirmiausia, mes žinome daugybę faktų apie Argentinos tango ištakas bei jo ankstyvąjį laikotarpį, apie didelę jo įtaką Europoje XX a. pradžioje ir tolesnį jo vystymąsi įvairiose valstybėse. Tačiau apie jo raidą pačioje Argentinoje žinome kur kas mažiau, ypač kai kalbame apie dalykus, kurie vyko prieš 40–50 metų. Po jų sekė ištisi karinės diktatūros Argentinoje dešimtmečiai, kuriuos išgyveno kelios argentiniečių kartos. Antra, tango istorija Argentinoje daugiausia buvo perduodama žodžiu. Jeigu apie tango, kaip socialų šokį (socialus tango – tango, skirtas bendravimui, o ne pasirodymui) 4–6 – ajame dešimtmečiuose paklausinėtume dar gyvų amžininkų, išgirstume įdomių istorijų ar net anekdotų. Be abejo, reikėtų atsižvelgti į tai, kad šie pasakojimai yra dabartinių 60–70 – mečių prisiminimai, todėl labai subjektyvūs. Amžininkai savo istorijose dažnai hiperbolizuoja savo ir savo artimųjų reikšmę, tačiau jų prisiminimai yra vieninteliai, galintys nukelti mus į tą laikotarpį, kai Argentinos tango buvo įprasta kasdieninio gyvenimo dalis. Reikšmingas Argentinos tango stiliaus pokytis įvyko 5-jame dešimtmetyje. Jį pradėjo nuostabus ir novatoriškas šokėjas Carlos Alberto Estevez, pravarde Petróleo (isp. – žibalas, nafta). Tai liudija, kad net ir ankstesnės epochos šokėjams Petróleo idėjos iš pradžių atrodė kiek keistos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Lietuvos" kino teatro vietoje iškils daugiabutis

2006-10-13 | Vilniaus prekybos" grupės įmonė "Regiono investicija" užsienio investuotojams pardavė veiklą nutraukusį "Lietuvos" kino teatrą Vilniuje, kurio vietoje iškils daugiabutis. Kino teatro pastatą įsigijo bendrovė "Rojaus apartamentai", kurios 90 proc. akcijų priklauso Didžiosios Britanijos investuotojų bendrovei "Cinema Scotland", o dar 10 proc. - nekilnojamojo turto plėtros įmonei "M2 Invest". "Įsigijome pastatą ir jau parengtų architektūrinių sprendimų nekeičiame", - Eltai sakė "M2 Invest" vadovas Dalius Kaveckas. Pasak jo, gavus visus reikalingus leidimus statyboms "Lietuvos" kino teatras bus nugriautas, o vietoje jo iškils 10,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas, kuriame didžioji dalis ploto (apie 4,5 tūkst. kvadratinių metrų) būtų skirta butams, o pirmajame aukšte būtų įrengtos komercinės patalpos. Į šias statybas planuojama investuoti apie 7 mln. eurų (24 mln. litų). "Leidimą statyboms tikimės gauti per įprastą laikotarpį - 8-12 mėnesių", - teigė D.Kaveckas. "Lietuvos" kino teatras buvo privatizuotas 2002 metais. Už 92,6 proc. kino teatro akcijų "Vilniaus prekybos" grupės bendrovė sumokėjo 3 mln. litų ir įsipareigojo trejus metus - iki šių metų rugsėjo 25 dienos - nekeisti jo paskirties.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Fotografai ir fotografuojantys žurnalistai kviečiami dalyvauti konkursuose

2006-10-05 | Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA) ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Spaudos fotografų klubas fotografus ir fotografuojančius žurnalistus kviečia dalyvauti fotografijų konkursuose "Kolegos objektyvo sūkury" ir "Provincijos kontrastai". Konkurse "Provincijos kontrastai" kviečiami dalyvauti šalies periodinės regioninės ir rajoninės spaudos, išskyrus dienraščius, fotografai (etatiniai ir neetatiniai) ar fotografuojantys žurnalistai. Konkursui teikti galima 2005-2006 metais skelbtas arba niekur nepublikuotas fotografijas konkurso "Provincijos kontrastai" tema. Konkurse "Kolegos objektyvo sūkury" kviečiami dalyvauti šalies periodinės spaudos (nacionalinės, regioninės, rajoninės) arba internetinės žiniasklaidos fotografai ar fotografuojantys žurnalistai. Konkursui teikti galima 2005-2006 metais skelbtas arba niekur nepublikuotas fotografijas konkurso "Kolegos objektyvo sūkury" tema. 2005-2006 metais sukurtas fotografijas (atspaustas, ne mažesnio nei 15x20 cm formato, arba įrašytas į elektroninę laikmeną, tinkamas spaudai) tema "Provincijos kontrastai" arba "Kolegos objektyvo sūkury" siųsti į Lietuvos žurnalistų sąjungą (Teatro g. 8, Vilnius) iki 2006 m. lapkričio 16 d. Originalius darbus, atitinkančius konkurso tematiką bei tikslą, gali teikti redakcijos, LŽS ir NŽKA nariai bei patys fotografai ir fotografuojantys žurnalistai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Už buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimą kovojantiems aktyvistams – sostinės mero idėja

2006-10-04 | Vakar Vilniaus rotušėje sostinės meras Artūras Zuokas su miesto visuomeninių organizacijų, bendruomenių ir kultūros įstaigų atstovais diskutavo apie Vilniaus miesto viešųjų erdvių bei nekomercinio kino situaciją ir perspektyvas. Miesto bendruomenei buvo pristatytos jau sukurtos ir planuojamos kultūrinės erdvės: „Skalvijos“ kino teatras, Aktyvusis kultūros trikampis, kurį sudaro Vilniaus mokytojų namai, Šv. Kotrynos bažnyčia ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Menų spaustuvė, Užupio meno inkubatorius. Susitikimo dalyviai supažindinti ir su strateginiais miesto kultūros objektais: daugiafunkciniu kultūros centru, planuojamu Koncertų ir sporto rūmų teritorijoje, Tautos namais ir Klasikinės muzikos sale, kuri atsiras vietoje dabartinių Profsąjungų rūmų bei Kongresų – konferencijų centru, kuriam numatyta teritorija prie Seimo. Sostinės meras kaip unikalų reiškinį sveikino „Pro-testo“ laboratorijos projektą, neformalų pilietinį judėjimą „Už Lietuvą“, surinkusį per 7 tūkst. parašų už buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimą. Susitikimo dalyviams meras priminė, kad Vilniaus miestas remia „Skalvijos“ kino teatrą, dotuoja „Menų spaustuvės“, kurioje numatomos erdvės nekomerciniam kinui, projektą, ir į planus nėra įtraukęs buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tarptautinis rytietiškų šokių festivalis "Rytų žvaigždė 2006" Visagine

2006-09-30 | Jaunimo kultūros centre "Orbita" (Visagine) įvykęs tarptautinis festivalis "Rytų žvaigždė 2006" nustebino ne tik programos įvairove, bet ir puikiu organizatorių darbu. Mūsų nuomone, tai geriausiai organizuotas renginys, kuriame iki šiol teko dalyvauti. Po beveik tris valandas trūkusios kelionės iš Kauno į Visaginą buvome pasitikti maloniai, su šypsenomis - pasijutome ypatingais svečiais. Iš karto buvome nuvestos į tik mums skirtą pakankamai erdvų persirengimo kambarį (kurį, tiesa, paskui teko draugiškai pasidalinti su dviejų Vilniaus kolektyvų šokėjomis). Vėliau nuskubėjome apžiūrėti scenos. Likus dviems valandoms iki renginio pradžios, jaukioje salėje svečių jau laukė užkandžiais ir gėrimais nukrauti stalai. Pradžioje į sceną pakviesti visų dalyvaujančių šokių kolektyvų atstovai buvo pasveikinti aplodismentais, o renginys prasidėjo nuo raiškiai skaitomos poetinės įžangos, kuri suteikė vakarui arabiško jausmingumo, paslapties bei išbaigtumo. Kadangi Visagine gyvena daugiau rusų tautos atstovų nei lietuvių, visas renginys buvo vedamas rusų kalba, kas šiek tiek sutrukdė kelioms mūsų šokėjoms, nes jos negalėjo suprasti eilių lydėjusių kiekviena šokį. Renginio vedėjo skaitomomis eilėmis išaukštintus šokėjų klubų judesius stebėjo scenos pakraštyje įsitaisęs, smagiai nusiteikęs „sultonas“ kartu su keliomis savo „žmonomis“. Pasibaigus pirmajai daliai, turėjome progos ir pačios prisidėti prie renginio, įnešdamos specialiai paruoštą plovą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Paskelbti Tarptautinio mažųjų kino formų festivalio „Tinklai" 2006 nugalėtojai

2006-09-26 | Susumavus Klaipėdos ir Vilniaus žiūrovų balsus, rugsėjo 22 dieną Vilniuje, "Skalvijos" kino centre, buvo teikiami apdovanojimai. Prizų autorius - skulptorius Džiugas Jurkūnas. Šių metų "Tinklų" apdovanojimai keliauja į: Prizas "Auksinis žiūrovas" keliauja į Suomiją, režisieriui Jalmari Helander už vaidybinį filmą "Retos eksporto prekės, reg." ("Rare Exports Inc."), 2003. Prizas "Sidabrinis žiūrovas" keliauja į Baskų kraštą (Ispanija), režisieriui Jose Mari Goenaga už vaidybinį filmą "Suderinimas" ("Sintonia"), 2005. Prizas "Bronzinis žiūrovas" keliauja į Belgiją, režisieriui Xavier Diskeuve už vaidybinį filmą "Revoliucija" ("Revolution"), 2006. Ketvirtą vietą užėmė animacinis filmas "Sapnų nykštukai" ("Dream Dwarfs"), 2006, Latvija, režisierė Dace Ridūze. Penktą vietą užėmė dokumentinis filmas "Paskutinis šuo Ruandoje" ("The Last Dog in Rwanda"), 2006, Švedija, režisierius Jens Assur. Šeštą vietą užėmė muzikinis video "Obuolys ant obels" ("Apple On A Tree"), 2006, Vokietija, režisieriai Astrid Rieger ir Zeljiko Vidovic. Septintą vietą užėmė vaidybinis filmas "Užstrigusi tualete" ("Water Closed"), 2006, Prancūzija, režisierė Flores.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ESKANDARANI – ????????? - ALEXANDRI?N - ALEKSANDRIETIŠKAS

2006-09-26 | ALEKXANDRIA (Aleksandrija) – antras pagal didį Egipto miestas, turintis daugiau Viduržemio jūros nei arabiškų bruožų. Šio miesto kultūra skiriasi nuo kitos Egipto dalies, nors jis ir yra tik 225 km. Nuo Kairo. Arabiškai ALEXANDRIA tariasi kaip - ESKANDARANI (ėskandarani). ESKANDARANI šokių stilius labai linksmas, žaismingas ir užvedantis. Tradicinis šio stiliaus kostiumas – suknelė su raukiniais ir didelė skara – ????? – MELAYA (melaja). MELAYA – tai ALEKXANDRIA moterų apdaro dalis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

ANDALUSIAN – أندلوسين - ANDALUZIETIŠKAS

2006-09-26 | ANDALUZIA (Andaluzija) vadino pietinę Ispanijos dalį, kuri 800 metų buvo okupuota arabų. Šis šokis susiformavo būtent ten ir įgavo daug flamenko bruožų. Tarp kitko, viena iš žodžio „flamenko“ atsiradimo versijų – nuo arabiško - هغنى الفلاح – GHINA FALLAHY – (hina fellahi) - dainuojantis valstietis. Šio stiliaus šokis atliekamas akomponuojant gražiai, ritmingai ir tuo pačiu raminančiai muzikai. Kostiumas turėtų pabrėžti kiekvieno judesio lengvumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

BALADI – بلدي

2006-09-26 | BALADI (baladi) verčiant iš arabų kalbos reiškia „gimtinė“ arba „gimtasis miestas“. Egiptiečių tarmėje skamba kaip –- فن شعبي ORIENTAL SHAABI (oriental šaabi) arba FAN SHAABI (fan šaabi). Tik nuo 1921 metu ORIENTAL SHAABI tapo antru BALADI stiliaus pavadinimu. BALADI stiliaus šokis būdavo atliekamas daugelyje gyvenviečių visame Egipte. Paprastai moterys jį šokdavo moterims namuose. Šio šokio pagrindą sudaro klubų judesiai. Rankų judėjimas gana paprastas ir nepasikartojantis. Tradicinis šokio kostiumas – - جلابية GALABIYA (galabija)(ilga, balta, tiesaus kirpimo suknelė iki žemės) su skara ant klubų ir skara ant galvos. Šokama basomis. BALADI – tai stilius, kuris labai populiarus Egipte, ypatingai centrinėje senojo Kairo dalyje Mohamedo Ali gatvėje, kur gimė ir gyvena daug žymiu aktorių. BALADI stiliumi šoka tokios žymios šokėjos kaip Nagwa Foad, Fifi Abdu, Zinat Olwy.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

FOLKLORIC - فلكلور – ORIENTAL – FOLKLORINIS

2006-09-26 | Folklorinis šokis – tai šokis gimęs iš tam tikros šalies arba šalies regiono tradicijų. Šokis dažniausiai sudarytas iš paprastų judesių, kuriuos gali išmokti daug žmonių (ne profesionalų). Tradiciškai folklorinis šokis pereina iš kartos į kartą toje vietovėje, kurioje jis šokamas. Folkloras – tai tam tikros vietovės kultūrinis paveldas, atspindintis žmonių, gyvenančių šioje vietovėje, papročius, muziką, kostiumus ir istoriją. Folklorinis šokis yra dviejų tipų: 1. Atliekamas visų gyventojų, atvaizduojantis jų jausmus. Jis neturi jokio ryšio su teatru, labai populiarus tautinėse šventėse, vestuvėse. 2. Atliekamas teatrinio šokio meno profesionalų. Egipte yra virš 25 skirtingų folklorinio pilvo šokio stilių. Mes pateikiame kelis populiariausius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!