LT   EN   RU  
2021 m. sausio 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Literatūra
Žiema

2003-06-10 | Atėjo žiema. Apsidairė, ar visi medžiai ir žolės numetė vasaros parėdus, ar išbarstė sėkleles, ir jas šiltai apklojo. Apsidairė, ir visą žemę apklojo sniegu, upes ir ežerus sukaustė ledu.
Stūkso sustingę nuo šalčio miškai, sodai. Ir, ta, mažytė žolytė miega, kietoje sustingusioje žemėje. Miega ir sapnuoja apie vasarą, kaip smagu buvo augti, mėgautis saulės spinduliais. kaip tarp medžių šakų, ir žolių, slapstėsi paukšteliai, vaikus perėjo, savo giesmelėmis visus džiugino.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nuotykiai miške

2003-06-10 | Kartą gyveno mažas, linksmas, smalsus šunelis. nenuorama buvo rudos spalvos, turėjo dailų snukutį ir purią uodegą. Gudruolis net žmonių kalbą išmanė ir mėgdavo klausytis pasakojimų apie miško žvėris. Reksui nusibodo po kiemą sukiotis, vištas vaikyti ir paršelio kriuksėjimo klausytis. Todėl nutaikė progą ir į mišką nukūrė naujų draugų pasiieškoti.
Šuniukas sutiko šerną. Šis jam pasirodė panašus į paršelį, bet nepažįstamasis puolė atstatęs iltis. Reksui vos pavyko sveiką kailį išnešti. Po to keliauninkas sutiko lapę. Gudrioji jam pasiūlė kartu medžioti, o laimikį po lygiai pasidalinti. Po medžioklės pūstauodegė apgavo patiklų naminuką ir paspruko su visu grobiu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Keistas šunelis

2003-06-10 | Seniai seniai gyveno žmogus. Jis turėjo šunelį, vardu Mikis. Tas šunelis mokėjo kalbėti ir dainuoti. Tuo šeimininkas labai džiaugėsi, nes šunelis dainuodavo jam daineles. Apie keistą šunelį sužinojo nedoras kaimynas. Jis norėjo šunelį pagrobti ir parduoti. Tai išgirdęs, šunelis pasakė savo šeimininkui. Šeimininkas nusprendė nedorėlį pamokyti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Kaip parinkti knygelę

2003-06-10 | Kiekvieną vakarą atsisėdusi prie keturmetės Miglės lovelės paskaitau pasakėlių, - pasakoja Diana. - Kai pradedu įtarti, kad duktė užsisvajoja, patikrinu. Tuo pačiu tonu ir balsu pradedu kalbėti apie ją pačią. O varge, tik po penkių minučių Miglė nustemba! O aš suprantu, kad iš mano skaitymo jokios naudos. Mergaitė išgirsta gal tik pirmus sakinius. Apie ką ji svajoja?” Psichologė Dalia Vajevaitė teigia, kad mažasis skaitytojas skiriasi nuo suaugusiojo tuo, kad jam labai svarbu, kaip skaitoma. Todėl labai svarbu tinkamai sukurti herojų charakterius. Pavyzdžiui, princesės žodžiai tariami lengvu ir žaismingu, vilko - žemu, lapės - suktu, raganos - klastingu balsu... Žinoma, neverta persistengti imituojant piktuosius raganius ir slibinus. Labai įsijautusi vėliau galite mažojo klausytojo neišsitraukti iš po lovos. Todėl kai atvėpsta maža lūpytė ir išsiplečia akytės, nusimeskite raganos kaukę ir tapkite vėl mama. Pasisodinkite vaiką ant kelių, apkabinkite ir tik tada tęskite pasaką.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Apie moteris ir pasakas

2003-06-10 | Auksaplaukė. Ką tai reiškia? Net jei jos plaukai varno sparno juodumo – mergina blondinė. Ji lengvabūdė, koketiška, nuo jos žvilgsnio išmuša karštis net šalčiausią dieną. Bet! Auksaplaukė niekada nesutiks važiuoti pas jus po romantiškos vakarienės. Ji važiuos namo, nes turi reikalų (draugių, kurioms reikia padėti, tetų, kurias reikia aplankyti, šunį, kurį reikia išvesti...). Jūsų kantrybė seks, bet neskubėkite skirtis. Kaip ją suvilioti? Auksaplaukė laukia rimtų kandidatų. Jei jūsų galvoje – skersvėjai ir jų artimiausiu metu nesirengiate atsisakyti, rimtų ketinimų galima sugalvoti. Bent jau kitam savaitgaliui. Pavyzdžiui, papasakokit apie laimingai vedusį savo bičiulį (net jei tokių nėra). Pradėkite nuo to, kaip padėjote draugui pasiruošti ir pasipuošti vestuvėms. Jei tokios istorijos nepadės, bala nematė! Supažindinkite merginą su tėvais. Perspėkite iš anksto, liepkite nesivilkti tos peršviečiamos rausvos suknelės su petnešėlėmis, nerūkyti prie stalo ir t.t. Vėliau laikykitės. Vakaras bus sudėtingas, tačiau vertas pastangų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

James Morrow "Senelio-Vampyro pasakos"

2003-06-10 | Paėmęs paštą, senelis nušlepsėjo iki šaldytuvo ir ištraukė iš jo pustašonį butelį, ant kurio etiketės puikavosi užrašas : "Koncervuotas kraujas su adrenalinu. Gerti atšaldytą." Vienas anūkas siektelėjo kito butelio, su žalsvu skysčiu, bet senasis vampyras griežtai trūktelėjo neklaužadą ir užtrenkė dureles.

- Mažas dar! Negalima pratintis prie svaigalų! Čia dar nuo tų… atskridėlių… Lyg ir kontribucija. Štai šituo ir imam…

Jis užsivertė pirmiau sugriebtą butelį ir, gurkštelėjęs gerą gurkšnį, patenkintas atsikrenkštė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tas nuostabus pasakų pasaulis…

2003-06-10 | Iš vaikystės mes atsinešame skaitytų pasakų siužetus. Vieniems prie širdies brolių Grimų, kitiems K. Anderseno ar lietuvių liaudies pasakos. Matyt, jau tokia pasakų paskirtis - nėšti gėrio pradus, gal todėl jos dažniausiai ir baigiasi gerai. O ar daug žinome apie šiuolaikines pasakas, kokią vietą jos užima šiame technologijų išsivystymo amžiuje? Pasirodo, kad ir jauni žmonės domisi pasakomis, net bando jas kurti. Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos dešimtokė Živilė Garkauskaitė - viena iš jų. Dar besimokydama Strūnaičio pagrindinėje, Živilė pradėjo dalyvauti rajoniniuose rašinių konkursuose, paskui ir respublikiniuose. Laimėtas ne vienas laureatės vardas, diplomas. Paskutinį apdovanojimą Živilė Markauskaitė pelnė už pasaką „Apie karalių Tabaką“, parašytą respublikiniam konkursui „Du tūkstančiai ir dvi pasakos“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasvalietiški pašmaikštavimai

2003-06-10 | Gaspadine vien pasikepe žosė po peč' ėr ėšėje liuobtės'. Pakepe, saka:
- Kol' ėškeps, aš pasėliuobs'.
Ain jin apsėliuobs, sosėtionk čėgonė tarpdory:
- Poniut', ge tamst nepažįst' Žosinska Jona? Gėvena Pečėnyk', on
Terbons' ėšsėkrauste.
- Aik to, - saka, - no mana galvos! Aš nepažįst nė kokia ta Jona, nė
kokia Žosinska! Aik to, aik tėk no mana galvos!
- No ka nepažįst', poniut', tė sodiev, ka nepažįst'.
Ėr ėšėje.
Paskiau ji jo pabuvs saka:
- Reik' traukt' to žųs' ėš po pečios, jo bos ėškeps.
Pradara peč', ka dyks tas pečs'! Tad ji soprata, koks tė Jons Žosinsks.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Poetas iš vienkiemio

2002-10-19 | Kalbėtis su keturių poezijos knygų autoriumi Stasiu Stacevičiumi “Vorutos ” žurnalistams teko dar pernai, kai jis Trakų Salos pilies menėje gavo fondo “Į Laisvę” premiją. Šis fondas buvo įkurtas 1960 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose kaip nepelno visuomeninė, kultūrinė organizacija. Fondo tikslai – leisti ir skatinti įvairias studijas bei knygas istorine, filosofine tematika, remti kultūrinę ir patriotinę veiklą išeivijoje, o atkūrus nepriklausomybę, ir Lietuvoje. 1990 metais Lietuvoje buvo įkurtas “Į Laisvę” fondo filialas, kuris ėmė rūpintis leidyba, organizuoti istorinių ir politinių studijų savaites bei kitokius renginius. Anksčiau S.Stacevičius dirbo Šalčininkuose ir Varėnoje, šešerius metus gyveno ir dirbo korespondentu Trakuose. Pernykščiai metai S. Stacevičiui buvo sėkmingi, juoba jis tapo ir Poezijos pavasario laureatu. Abiejų premijų laureatas gavo jas už ketvirtąją savo knygą “Toli kriokliai”. Paklaustas, ką simbolizuoja knygos pavadinimas, S.Stacevičius teigė pavadinimą siejęs su nostalgAnksčiau S.Stacevičius dirbo Šalčininkuose ir Varėnoje, šešerius metus gyveno ir dirbo korespondentu Trakuose. Pernykščiai metai S. Stacevičiui buvo sėkmingi, juoba ija subtiliam ir tyram gamtos grožiui, iš dalies ir prisiminimams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!