LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mada
Roberto Cavalli

2008-10-26 | Roberto Cavalli drabužiai užima pirmą vietą tarp skirtingų firmos ženklų. Tiksliau sakant, Roberto Cavalli laikomas geriausiu dizaineriu daugelio aktorių, modelių ar dainininkų. Roberto Cavalli kelnių ir marškinių dizainas veikia mūsų vaizduotę ir nepaisant aukštų kainių žmonės nori jas pirkti ir pirkti. Pripažinkite: jus atrodote gražiau su Roberto Cavalli drabužiais.Apsirengimas yra pirmas dalykas į kurį žmonės atkreipia dėmesį. Netikėk kai žmonės sako, kad apranga nėra svarbu. Tai netiesa! Pats pirmas įspūdis yra be galo svarbu. Ar mergina eis į pasimatymą su jaunu vaikinu jeigu jis dėvės nešvarius ir nepatrauklius drabužius? Gal bet, ne kiekviena... Ar vaikinas pastebės madingą merginą vilkinčia senais nemadingais rūbais? Žinoma, kad ne! Geras įspūdis yra pirmas žingsnis link sėkmingų santykių arba karjeros. Kaip moteris jaučiasi būdama šalia stilingo ir išvaizdaus vyriškio? Maloniai, išdidžiai... Matydama Roberto Cavalli drabužius vilkinti savo vyrą, moteris jausis būtent taip... Taigi, kas yra Roberto Cavalli? Roberto Cavalli yra žinomas pasaulyje mados dizaineris. Jis kuria moterims ir vyrams, suteikdamas kiekvienam galimybę jaustis pasitikinčiu savimi ir stilingu. Roberto Cavalli šaknys veda į Italiją, Florenciją. Nuo pat mažens Roberto buvo išsiskirianti asmenybė. Jis turėjo originalių idėjų susijusių su drabužių dizainu. Jo pirmasis darbas buvo marginimas ant lengvos odos. Žinoma, Roberto negalėjo tai daryti be žinių apie medžiagas ir technologijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Carolina Herrera

2008-10-26 | María Carolina Josefina Pacanins gimė 1939 metų sausio 8-ąją Karakase, Venesueloje, Carolina Herrera yra tarptautiniu mastu įžymi dizainerė, kuri gimė su daug privilegijų. Ji gimė šeimoje, kuri apėmė politikus, valstybės veikėjus ir žemvaldžius, Herrera primygtinai reikalavo, kad nepaisant tapimo tarptautine keliautoja, kuris bendravo su karališkosios šeimos nariais, jos mama sukėlė jai tokią aistrą, kuri ir padėjo jai tapti kokia ji dabar yra. Herrera pradėjo savo mados liniją 1981 metais po šeimos iškeldinimo ir išsikraustymo į New Yorko miestą. Pradėdama su linija kuri atkreipė dėmesį, netrukus ji išsiplėtė iki kostiumų ir suknelių. Herrera toliau plėtojo savo prabangių produktų liniją daugelį metų įskaitant parfumeriją, vestuvines sukneles, rankines ir kitus aksesuarus. Taip pat ji bendradarbiavo su savo dukterimi Carolina Adriana kuriant savo 212 Men's kvepalų linija ir produktų. Be to, ji išsišakojo su savo butikų linija vadinama CH Carolina Herrera. Herreros didžiausias lūžis prasidėjo kai mados įkona Žaklina Kennedy Onasis paprašė jos pradėti aprūpinti drabužiais. Ji rengė Onasis paskutinius dvyliką jos gyvenimo metų, įgydama kitus garsius klientus, kurie norėjo pamėgdžioti Žaklinos Onasis legendinį stilių. Šiandien, Herrera rengia daugelį garsių veidų per didesnius renginius. Jos kliento sąrašas apima Nicole Kidman, Shakira, Salma Hayek ir ypač Renee Zellweger, kuri net turėjo Herreros sukurtą vestuvinę suknelę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jean Paul Gaultier

2008-10-26 | Jean Paul Gaultier augęs šeimoje, kurioje vos pavykdavo sudurti galą su galu, Jeanas Paulis dažnai lankydavosi pas močiutę, buvusią medicinos seserį. Reikia pripažinti, kad močiutę jis turėjo ypatingą, namuose priimdavusią pacientes ir joms teikdavusią įvairią pagalbą - nuo sveikatos patarimų, iki Taro kortų pranašysčių, nuo aprangos derinimo iki veido kaukių. Būdamas šešerių Jeanas Paulis nemokėjo nei žaisti futbolo, nei karstytis ant skersinio, tačiau buvo matęs visas televizijos laidas ir puikiai piešė. „Aš piešdavau močiutės klienčių „prieš" ir „po" eskizus. „Prieš" būdavo dabartinis vaizdas, „po" - tai, ką mačiau per televizorių, pavyzdžiui, Ava Gardner. Labai įdėmiai klausydavausi močiutės patarimų. Ji mane išmokė, kiek daug galima pasiekti drabužiais ir išvaizda. Ir padėjo suprasti žmonių psichologiją - mada yra susijusi su žmonių poreikiais, net jei jie nesugeba jų suformuluoti", - vaikystę prisimena dizaineris. Užaugęs moteriškoje kompanijoje (mama, močiutė, pusseserė) jis nesyk pripažino, kad šioji jam daug mielesnė nei vyriška. Išskyrus, jaunus vaikinus, žinoma. Jeanas Paulis atvirai prisipažįsta, kad jau paauglystėje skaitydamas Romeo ir Džuljetą suprato, jog Romeo jį domina kur kas labiau nei Džuljeta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Versace

2008-10-26 | Santo, Donatella ir Giani Versace užaugo Italijoje. Kol Gianni mokėsi iš siuvėjos motinos amato gudrybių, Donatella žaidė būdama jo kurybos mūza. Dar vienuolikos metų, ne pagal savo metus išsivysčiusi mergaite jau dažė šviesiai savo plaukus ir dėvėjo savo brolio Gianni sukurtus drabužius. Dizainerio darbas su trikotažu atvedė ji į Florenciją apie 1970-tųjų vidurį. Donatella sekė iš paskos. Kol ji studijavo universitete italų literatūrą, savaitgaliais ji puikiai leisdavo laiką su savo broliu ir jo kuriamos mados gerbėjų minia. Gianni persikėlė į Milaną ir Donatella dar kartą sekė paskui jį. 1978-aisiais, kai jis ryžtingai ėmėsi savo kompanijos veiklos, buvo suplanuota, kad Donatella kompanijoje dirbs kaip jo agentė. Šis planas greitai žlugo, nes dizaineris panoro savo seserį kompanijos veikloje matyti kaip mūzą ir kritikę. Nuo Gianni mirties Versace kompanija padidino savo vertę 250 - čia milijonų. 2004-ųjų liepą Donatellai buvo nustatyta priklausomybė kokainui, nuo kurios ji buvo pradėta gydyti reabilitacijos klinikoje. Paskutinį kartą ji viešai pasirodė 2006-tų birželį. Tai buvo Versace mados namų vyrų šou. Ji buvo labai sukūdusi ir dėvėjo peruką. Tikėtina, kad jos plaukai ėmė kristi dėl jos priklausomybės kokainui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Prada

2008-10-20 | Yra tvirtai tikinčių, kad ji savo sielą pardavė velniui. Tik vargu ar nelabasis apsidžiaugs, sulaukęs šios „ledinės" moters savo karalystėje - dėl jos šaltumo pragarui gresia tikras ledynmetis.2003-iaisiais pasirodė knyga, sukėlusi tikrą furorą mados gerbėjų pasaulyje: „Ir velnias dėvi Pradą". Jos autorė - buvusi amerikiečių mados žurnalo „Vogue" vyriausiosios redaktorės Annos Wintour asistentė Lauren Weisberger. Būtent šis faktas įžiebė iki šiol tebesitęsiančią diskusiją: ar baisioji Miranda - ta pati legendinė Anna Wintour? Pati Lauren tai neigia, tačiau panašumų tarp šių būtybių daugiau negu skirtumų. Jos abi globoja ir dosniai remia Niujorko „Metropolitan" muziejų ir sunkiai įsimena pavaldinių vardus. Abi turi mėgstamus daiktus, be kurių niekur nevaikšto: Miranda - baltą šalikėlį, Anna - didelius saulės akinius, kuriuos nešioja net prietemoje. Abi gimė Londone ir niekada nelankė koledžo. Abi dėvi „nulinio" dydžio drabužius ir nemėgsta užsibūti vakarėliuose - paprastai juose praleidžia 10-20 minučių ir dingsta namo. Abi mėgsta nesveiką maistą ir turi po du vaikus iš pirmosios santuokos. Net jų biurų interjeras labai panašus. Žurnalistai Anną Wintour krikštija įvairiai: „Liesa, išpuikusi, irzli perfekcionistė", „Nuostabiai žavingas vabzdys", „Šlykščiausia boba ir madų, ir leidybos pasaulyje", „Mados pasaulio ikona"...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lolita – nekaltybės ir nedorybės mišinys

2008-05-09 | Lolita – sutrumpintas ispaniškas Doloresos vardas. Taip Vladimiras Nabokovas pavadino savo romano „Lolita", išvydusio šviesą 1958 metais Amerikoje, pagrindinę veikėją. Skandalingo siužeto ir erotinių scenų dėka romanas akimirksniu tapo bestseleriu... Šiandien atsiras nemažai žmonių, neskaičiusių romano, tačiau Lolitos vardą žino visi. Vargu ar galėjo V. Nabokovas numatyti, kad jis suteiks vardą vienam kultinių XX-ojo amžiaus antrosios pusės įvaizdžių. Ir XXI-ajame amžiuje Lolitos įvaizdis – vis dar mados viršūnėse.Lengva V. Nabokovo ranka sukurtas paveikslas, pasauliui išgirdus provokuojančią jaunos mergaitės ir pagyvenusio vyro meilės istoriją, peržengė literatūrinio žanro rėmus. Matyt, įvyko kažkoks sutapimas: visuomenė, kurioje 1950 metų pabaigoje prasidėjo iki tol nematytas jaunimo maištas, pamėgo šią literatūrinę veikėją ir pavertė ją mados ikona. Galima sakyti, Lolita netgi tapo hipių, pasisavinusių iš jos mėgavimosi savimi infantilumą kartu su nepaklusnumu ir įžūlumu, įvaizdžio skelbėja. Tam, kad pavirstų madingu produktu, įvaizdžiui būtinas vaizdinis įsikūnijimas. Tai įvyko1962 metais pasirodžius Stenlio Kubriko filmui „Lolita", kuriame debiutavo Sue Lyon. Būtent jos išvaizda, filmui pasirodžius ekranuose, tapo pirmuoju gausių pamėgdžiojimų pavyzdžiu. Bet kas gi tokio ypatingo slypi šioje merginoje – paauglėje? Paslaptis paprasta: nekaltybės ir nedorybės mišinys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mada ir charakteris

2006-05-06 | Apie žmogaus charakterį galima spręsti iš ko tik nori: iš veido išraiškos, gestų, kalbos manieros, juoko, eisenos ir, žinoma, aprangos. Be abejo, mada mums sufleruoja, ką vilkėti vieną ar kitą sezoną, uždeda tam tikrą savo antspaudą, tačiau ji vis tiek nėra neperkalbama diktatorė, mat kiekvieną sezoną dizaineriai pasiūlo didžiulį faktūrų, fasonų bei spalvų spektrą. Vadinasi, mes visuomet turime galimybę pasirinkti. Ką byloja vienoks ar kitoks pasirinkimas? Odą renkasi aktyvūs, į agresiją linkę žmonės. Šiuos bruožus dar labiau pabrėžia užtrauktukų, kniedžių ir kitų metalo puošmenų gausa. Zomšas kiek sušvelnina agresiją. Šio audinio mėgėjams būdingas rūpestis dėl prestižo. Trikotažą, Angoros vilną, moherą renkasi tie, kuriems svarbus komfortas. Tai dažniausiai demokratiški, geranoriški, konfliktuoti nemėgstantys individai. Žodžiu, jie "pūkuoti" ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Šilku, kitomis dailiomis, rafinuotomis medžiagomis puošiasi blizgesio, prabangos, mėgėjai, linkę kitus apkerėti savo išvaizda visu 100 procentų. Kuo plonesnės, subtilesnės medžiagos, tuo labiau jos atskleidžia, jog žmogus trokšta aukštesnio socialinio laiptelio bei materialinės gerovės. Medvilnė, džinsas - paprasti kaip ir jų nešiotojai. Jie išreiškia žmogaus vidinio komforto, lengvumo siekį, norą atsipalaiduoti. Aukšti smailūs kulniukai vizualiai moterį daro aukštesnę ir grakštesnę. Nenuostabu: "pasilypėjus" aukščiau, tenka pasitempti: ištiesti nugarą, pakelti smakrą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus Senamiestyje siautės "Mados infekcija"

2006-03-20 | Kovo 24-25 dienomis Vilniaus Senamiestyje siautės "Mados infekcija". Lietuvos, Prancūzijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos dizaineriai skleis mados virusą Sostinės Šiuolaikinio meno centre. Penktadienį ir šeštadienį 19.30 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2) įvyks šeštoji ir didžiausia “Mados infekcija”, kurios metu žymiausi Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos drabužių dizaineriai pristatys naujausias savo kolekcijas. Britų Tarybai tarpininkaujant, šiais metai pamatysime net dviejų - Avshalom Gur ir Osman Yousefzada - Didžiosios Britanijos dizaineriu kolekcijas, kurios buvo pristatytos įspūdingos Londono madų savaitės metu. Prancūzijos ambasada šiais metai deleguoja Richard Rene, o Italijos - Massimo Crivelli. Lietuviškojo mados viruso bakterijas skleis Sandra Straukaitė, Sonata Bylaitė ir Vitalis Čepkauskas, Gabrielė Januškevičiūtė, Giedrius Šarkauskas, Jurgita Januškevičiūtė – Žiugždienė, Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė, Kristina Kruopienytė, Giedrius Paulauskas, Ramunė Strazdaitė, Dovilė Gudačiauskaitė, Aistė Baranauskienė, Agnė Kuzmickaitė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tipažai mados pasaulyje

2006-03-01 | Tipažai mados pasaulyje, kaip žinia, keičiasi labai greitai. Įvaizdis, kuris buvo madingas devintame dešimtmetyje(C. Shiffer, K. Moss, N. Campbell, L. Evangelista, K. Turlingston - legendinės gražuolės), yra išstumtas kitų gražuolių. Nekaltas, kiek naivokas veidelis švytinčiom akim, mergaitiška, bet stipri, šalta, nepasiekiama, panelė – tobulybė skaisčiu veidu. Žudikė – negailestingai medžiojanti aukas savo šaltu grožiu. Naujosios gražuolės užkariavo podiumus. Jos - kiekvieno žymaus dizainerio kolekcijos pristatymo karalienės. Kaip sukurti toki įvaizdi? Viskas priklauso nuo nuotaikos...Ji ypatinga, sieloje yra arši medžiotoja, kovotoja, tačiau to neparodanti aplinkiniams... Pradėkime nuo lupų – gundo... jos minkštos, išraiškingos, lyg butu nupieštos dailininko ant porcelianinio veido. Spalva nėra tokia svarbi. Kad ir kokia spalva būtų, rezultatas – gundytojos lupytes. Akys? Gilios, prasmingos, kiek vaikiškas žvilgsnis, bet tai tik maskuote. Akys neišduoda tikrosios padėties... Ilgos juodos blakstienos, švytintys vokai, akių šešėliai įvairių atspalvių rudi tonai, išryškinantys mėlynas bei pilkas akis. Veido odai teikiama ypatinga priežiūra. Gaivi, kūdikio švelnumo, švytinti, sveika.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mados laboratorija

2005-04-01 | Britaniškoji Taryba gerai žinoma, kaip kultūrinių renginių rengėja, tame tarpe ir mados srityje. Po jų organizuotos moteriško apatinio trikotažo parodos "Inside Out" Maskvoje, seka eilinis garsus fashion projektas. "Mados laboratorija" atvers šiuolaikinių audinių dizainerių ir modeliuotojų darbų paslaptis. Jie drauge kuria naujus audinius ir jų sukūrimo metodus, derinant senąsias tradicijas su naujosiomis technologijomis. Neskaitant visų skirtumų, juos jungia domėjimasis tiriant audinių galimybes ir sukuriant naujas saviraiškos formas. Jiems pavyksta sukurti visiškai naujas medžiagas, išlaikančias istorinius ir etninius bruožus. Aplankykite parodą ir jūs patys tuo įsitikinsite. Suknelės, kostiumai, švarkai, skrybėlės, apavas sukurti naudojantis folkloro technika ir naujausių technologijų ornamentais. Šilkas laminuotas metaliniais siūlais, įvairios detalės puoštos skirtingomis technikos rūšimis. Parodą "Fabric of Fashion/Mados laboratorija" sukūrė Meri O'Megoni ir Sara Braddok. Meri O'Megoni yra nepriklausomas konsultantas, dirbantis tekstilės ir technologijų srityse.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!