LT   EN   RU  
2021 m. sausio 18 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mama ir vaikas
Konsultuoja gydytoja Eglė (kūdikio maitinimas ir priežiūra)

2005-05-27 | Esu gydytoja neonatologė Eglė Markūnienė. 1990 m. baigiau Kauno medicinos akademiją. Toliau dvejus metus gilinau žinias pediatrijos rezidentūroje. Tapau II kategorijos pediatre. 1994 m. pradėjau dirbti Kauno klinikose, naujagimių skyriuje. 1996 m. baigiau neonatologijos rezidentūrą, po metų įgijau II gydytojos neonatologės kvalifikaciją. Nuo 1998 m. Kauno medicinos universiteto doktorantė. 2003 m. apgyniau daktaro disertaciją. Teoriškai, praktiškai ir moksliškai gilinuosi į kūdikių žindymo klausimus. Pagrindinė mano „mokslinė” komanda – vyras Saulius ir trys vaikučiai. Nesu tobula motina. Dažnai trūksta laiko šeimai, dar dažniau – kantrybės, bet, stebėdama savo vaikus, jų poreikius, skaitydama literatūrą, panorau dalytis žiniomis ir patyrimais su Jumis, mielos mamos, močiutės, tėčiai ir seneliai, merginos ir vaikinai, kad taptume vis tobulesniais tėvais, gebančiais mylėti savo vaikus tokia meile, kuri „visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria.” (1 Kor 13, 7), kad užaugintume juos gerais, teisingais, mylinčiais ir besidžiaugiančiais gyvenimu žmonėmis. Per kelerius savo kaip motinos ir gydytojos praktikos metus surinkau ir atsakiau dažniausiai mamoms iškylančius klausimus. Jei tarp jų nerasite Jums rūpimų, atsiųskite žinutę, būtinai atsakysiu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 5

plačiau >>

Konsultuoja gydytojas Gerimantas (vaisingumo pažinimas ir šeimos planavimas)

2005-05-26 | Koks simptoterminio metodo patikimumas? Simptoterminis metodas pagrįstas patikimų fiziologinių moters organizme vykstančių pokyčių nustatymu ir išmokus jį naudoti yra gana patikimas. Oponentai, teigdami, kad natūralūs šeimos planavimo metodai nepatikimi, remiasi arba kalendorinio metodo statistika, arba į apklausas įtraukia visas moteris, tvirtinančias, kad "naudoja natūralius metodus", nesigilindami, ar šios moterys iš tiesų pažįsta savo vaisingumą. Taip sumaišomos "vartotojo klaidos" ir "metodo klaidos". Diuseldorfo universiteto duomenų bazėje kaupiama patikimai simptoterminio metodo apmokytų moterų mėnesinių ciklų stebėjimų statistika rodo, kad, kruopščiai laikantis taisyklių, simptoterminio metodo patikimumas yra panašus kaip ir kontraceptinių piliulių. Kad būtų išvengta vartotojo klaidų, reikia visus kylančius klausimus išsiaiškinti Vaisingumo pažinimo kabinete su natūralaus šeimos planavimo mokytojais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mama, nupirk šuniuką

2005-05-11 | Tikriausiai nevienam iš tėvelių pažįstama situacija, kai vaikas partempia namo kokį nors gyvą padarėlį ir rodydamas sako: „Žiūrėkit, ką man padovanojo!“ Arba grįžta iš kiemo nešinas kokiu purvinu, blusuotu gyvūnėliu ir žiūrėdamas didelėm, kupinom noro jį pasilikti akytėm sako: „Ar Murziukas gali gyventi pas mus?“ Ir galų gale turbūt daugelis patiria nuolatinį vaiko zirzimą: „Mama, nupirk šuniuką…“ Kaip taisyklė, tokiose situacijose tėvai griebiasi už galvos, tačiau dažniausiai viskas baigiasi tuo, kad namuose atsiranda naujas šeimos narys – keturkojis vaiko draugas. Tačiau prieš žengiant tokį žingsnį, derėtų susimąstyti: kodėl jūsų vaikui iškilo poreikis turėti keturkojį draugą? Ar vaikas bus pakankamai atsakingas už savo augintinį? Juk gyvas padaras – ne žaislas. Jo negalima paimti, pažaisti, o kitą dieną išmesti. Todėl neskubėkit pirkti pirmo pasitaikiusio šunyčio ar katinėlio, kad patenkintumėt vaiko užgaidą. Pirmiausia įsitikinkite, kad tai ne laikina vaiko užgaida. Juk neretai jis prašo nupirkti gyvūną būtent todėl, kad jį turi jūsų mažylio draugas ar kaimynas: „Mama, nupirk man šuniuką kaip pas Tomą, arba katytę kaip pas Justę“. Bet kai mažylis atranda kitų artimesnių draugų, susidomėjimas šuniuku ar kačiuku dingsta ir jis tada ima prašyti mašinytės kaip pas Mantą arba lėlytės kaip pas Laurą. Ir spėkite, kam tuomet atitenka visi rūpesčiai vaiko keturkoju gyvūnėliu? Žinoma jums, tėveliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaikas ir liga - draugai ar priešai?

2005-04-29 | Didžiausia laimė visiems tėvams – auginti sveiką vaiką. Tačiau vargu ar rastume nors vieną šeimą, kuri nebūtų susidūrusi su vaiko negalavimais: didesniais ar mažesniais. Natūralu, kad net menkiausia sloga, jeigu ja suserga kūdikis, sukelia rūpesčių mamai. Ką jau besakyti apie karščiavimą, vėmimą ar kaulų lūžius – tai stresas tiek vaikui, tiek tėveliams. Taigi, viena aišku – liga yra fizinis ir psichologinis diskomfortas. Tačiau visi žino posakį “Dvi medalio pusės”. Pamėginkime pažvelgti į ligą iš dviejų pusių. Tikiuosi, kad dabar jau visi vaikų gydytojai, konsultuodami ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvelius, ramina juos ir paaiškina, kodėl mažiukai palyginus dažnai serga. Juk, susidūrus su išorinio pasaulio mikroorganizmais: virusais, bakterijomis, vaiko imuninė sistema reaguoja apsauginėmis reakcijomis - sloga, kosuliu, karščiavimu. Tokiu būdu organizmas susipažįsta su ligų sukėlėjais, ir kitą kartą su jais susidūręs iš karto gamina antikūnius, kurie efektyviai saugo ir neleidžia pasireikšti ligai. Taigi, šiuo atveju, tiek tėvų, tiek gydytojų pagrindinė užduotis gerai slaugyti vaiką, sureguliuoti rėžimą, mitybą, taip padedant vaiko organizmui pačiam kovoti su ligų sukėlėjais ir “treniruoti” savo imunitetą. Kartais, kai liga akivaizdžiai stipresnė už vaiką, prireikia medikamentų, kurie padėtų nusverti svarstyklių lėkštelę vaiko naudai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tėtis vietoje mamos

2005-02-02 | Kokie vyro auklėjimo ypatumai ir kuo jie skiriasi nuo mamos? Mamos savo auklėjimo stilių formuoja labai ilgai. Vaikystėje migdydama suvystytą lėlę, mergaitė nesąmoningai ruošiasi motinystei. Todėl motinos auklėjimo stilius remiasi daugiau intuityviu patyrimu, kauptu visą gyvenimą. Motina moka nuspėti, ko kūdikiui reikia konkrečiu momentu, konkrečioje situacijoje. Tačiau tai kelia mamai ir labai daug nerimo. Remdamasi savo vidiniu žinojimu apie vaiką, ji neturi kito patvirtinimo, išskyrus savo vaiką, kuris ne visuomet priima mamos pastangas. "Ar esu gera mama?"- dažnai užplūsta abejonė. Tuo tarpu tėvas, ruošdamasis likti vienas su kūdikiu, turi daug ko mokytis jau būdamas sąmoningas. Atsakinga už žinių ir įgūdžių pateikimą tampa kūdikio motina. Kurį laiką ji yra tarpininkė tarp kūdikio ir tėvo. Tėčio žinios ir įgūdžiai remiasi sąmoningu žinojimu, protu, atmintimi. Jei tėtis jaučiasi tvirtai išmokęs vaiko priežiūros pradžiamokslį, kasdienėse situacijose jis rečiau puola į neviltį, rečiau pasiduoda emocijoms. Tikriausiai tiek pats tėtis, tiek aplinkiniai vyrą, būnantį su kūdikiu, pripažįsta puikiu tėvu ir vyru. Jausdamasis gerai, tvirtai žinodamas, kaip turi būti, vyras lengviau kelia reikalavimus ir pačiam kūdikiui. Taip vaikas sužino, kad ne visuomet pasaulis paklūsta jo poreikiams, bet ir jis turi taikytis prie jį supančios aplinkos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Malvinoje" apsilankę vaikai mokysis dizaino abėcėlės

2005-02-02 | Pirmajame Lietuvoje mergaičių žaidimų kambaryje "Malvina" nuo vasario mėnesio kiekvieną ketvirtadienį 18 val. vaikai galės susipažinti su dizaino pagrindais, patys kurs estetiškas dizaino detales. "Pastebėjome, kad tėveliai, kelioms valandoms į "Malviną" atvedę vaikus pažaisti, norėtų, kad vaikai ne tik žaistų, bet ir ko nors išmoktų. Tokia galimybe labiausiai domisi tėveliai, kurių vaikai nelanko būrelių. Todėl pasikvietėme dizaino specialistę Aureliją Vėželytę, kuri tokių užsiėmimų vedimo patirties sėmėsi Vokietijoje. Ji pas mus žaidžiančius vaikus galės pamokyti įdomių darbelių. Vaikai čia galės piešti, pasidaryti žvakidę, lėlę, verbą ar kamuolėlį iš ryžių", - sakė "Malvinos" vadovė Rūta Trainytė. Skirtingai nuo įprastų būrelių, "Malvinoje", pasibaigus užsiėmimui, tėveliams neteks skubėti tam tikrą griežtai nustatytą valandą pasiimti vaiko. Jų atžala galės dar pažaisti ir palaukti, kol tėveliai, ramiai sutvarkę reikalus, atvažiuos. "Jei matysime, kad kūrybinės vaikučių pamokėlės patinka tiek tėveliams, tiek vaikams, kartosime jas dažniau - du, tris kartus per savaitę", - žadėjo R. Trainytė. Įgyvendinti šį sumanymą mergaičių žaidimų kambariui "Malvina" padeda partnerė VšĮ "Dizaino laboratorija" (www.dizainolaboratorija.lt).

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Įvaikinimo procedūros Lietuvoje

2004-12-12 | Konstitucijos 38-39 straipsniuose įtvirtina, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl valstybė įsipareigoja globoti šeimą, kuri augina vaikus. Ši Konstitucijoje įtvirtinta nuostata reiškia, kad auginanti vaikus šeima yra laikoma svarbiausiu visuomenės elementu. Įregistruota vaiko kilmė sukelia visas Civiliniame kodekse ir kituose įstatymuose nustatytas tėvų ir vaikų tarpusavio teises ir pareigas. Įvaikintą vaiką ir įvaikintojus sieja tokios pačios teisės ir pareigos kaip vaiką bei jo biologinius tėvus. Įvaikinimas, neturėdamas biologinio pradmens, yra tam tikras juridinis veiksmas (faktas), kai vaikas ir įvaikintojai įgyja vaikui bei biologiniams tėvams būdingas ir įstatyme įtvirtintas teises ir pareigas. Be to, po šios procedūros baigiasi visos įstatyme nustatytos vaiką ir jo biologinius tėvus siejančios teisės ir pareigos. Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos preambulėje pabrėžiama, jog vaikas gali visapusiškai ir deramai bręsti tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą. Minėtos konvencijos 22 straipsnio 3 dalyje taip pat nurodoma, kad laikinai ar visam laikui netekęs savo šeimos aplinkos, vaikas turi gauti alternatyvią priežiūrą, kuria laikomas ir įvaikinimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vaikų gimtadienis, o ką žaisime?

2003-10-30 | Meškio slėpynės

Visi vaikai sėdi užrištom akim vienoje eilutėje.Maždaug už dešimties žingsnių paslėpkite meškį. Po duoto ženklo puola visi vaikai ieškoti meškiuko ir laimi tas, kuris pirmas jį ras. Galima sugalvoti kokį prizą.

Paslaptinga virvė

Ištempkite tarp dviejų medžių ar sienų virvę vaikų pasiekiamam lygyje. Ant jos prikabinėkite visokių daiktų: konkorėžių, vatos, kaspinėlių, kempinių ir, žinoma, supakuotos dovanėles. Kiekvienas vaikas eina palei virvę su užrištomis akimis ir ieško dovanėlės sau.

Nykštukų lenktynės

į stiklines pripilam skanaus gėrimo vaikams. Prie šiaudelių priklijuojame iš skirtingo spalvoto popieriaus iškirptus nykštukus. Naudojamas kauliukas ne su skaičiais, o su spalvomis. Kiekvienas vaikas ridena kamuoliuka. Jei išmetė savo spalvą, tai gali iš savo stiklines tris gurksnius gerti. Laimi tas, kuris pirmas išgėrė

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!