LT   EN   RU  
2021 m. birželio 19 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
French Kiss, arba Drėgnas bučinys...

2009-06-09 | Pabučiuok mane, pabučiuok mane - jeigu lietuviškai... Do not talk, but kiss - jeigu angliškai... French Kiss - jeigu visomis kalbomis suprantamai... Plasnoja nuo lūpų žodžiai. Ir nebūtinai ištarti sąmoningai, iš ilgesio, iš meilės - tiesiog, kaip miela frazė, apibūdinanti malonų procesą, kuris, jeigu tikrai atliekamas tinkamai, - visada palieka neišdildomą įspūdį. O juk niekada neturėsi antros progos palikti pirmą gerą įspūdį. Ir kalbant apie intymius santykius, pirmojo bučinio reikšmė įgyja ypatingą prasmę. Nes, pasirodo, taip, kaip TU pabučiuosi JĮ arba Jis - TAVE patį pirmąjį kartą, tokioje šviesoje ir niūniuosis tau dainos eilutės - pabučiuok mane, pabučiuok mane dar labai labai labai ilgą laiką. O jeigu bučinys bus itin sėkmingas, gali būti, kad efektas tęsis ir visą gyvenimą. Net jeigu to žmogaus ir neliks tavo erdvėje. Su tavimi liks nepakartojamas bučinys. Keista kalbėti apie GERO BUČINIO techniką. Tačiau pagrindinės taip vadinamo French Kiss (lūpos į lūpas, įsiskverbiant liežuviu į partnerio burną) taisyklės vis tik egzistuoja. Ir ne vieno kurio nors profesionalo sudėliotos, o surinktos iš bendros vyrų ir moterų patirties. Juk peržengus intymumo ribą, visi pamokymai ir apibendrinimai turi būti, na, labai jau bendri. Kadangi kiekvienas turime savo mėgstamus dalykus, vieteles ir dar kažką, kas „veža". Kaip bebūtų keista, ne visas pasaulis bučiuojasi.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kvaila įsimylėjusi ar nemylinti išmintinga?

2009-06-08 | Kartkartėmis perkratydama savo minčių bagažą, žvelgdama į praeitį pajunti nelabai malonų kutenimą sielos gelmėse. Prisimeni, kaip TAS NIEKŠAS tau meluodavo išsijuosęs, kaip tu kankinaisi nuo ašarų permirkusią pagalvę apsikabinus, nematydama aplink save pasaulio. Viską darei ne taip. Ir tokiais momentas nejučia nuo lūpų nuplasnoja desperatiška pusiau aimana, pusiau amžinas priekaištas sau – kokia gi kvailė aš buvau! Ir žinai, kas šioje situacijoje labiausiai džiugina? Tai, kad dabar tu turi su kuo palyginti: kokia buvai kvailiukė ir kokia išmintinga laikui bėgant tapai... Ak, kokia tu buvai nuoširdi. Atlapaširdiškai eksportuodavai savo jausmus be jokių kabučių. Žvelgdama ištikimo bėrio akimis kartodavai, kaip jį myli, kaip tave užveda jo kvapas, kaip nori būti tik su juo ir nieku kitu niekada daugiau gyvenime niekur niekaip nė už ką. Tu mėgai svajoti ir statyti iš savo svajų būsimo rojaus planus. Nes dabar jau tu esi rami, dabar tau laimė išsiviepė pilna burna – tu atradai savo antrąją puselę... JĮ... Nuo vaikystės mus moko nemeluoti. O nuoširdumas – tai viena iš gyvenimo vertybių, nušviečianti bendravimo esmę ir prasmę. Bet gyvenimas žiaurus ir dažnai nuskalpuoja mus beveik taip pat negailestingai, kaip drūta moteriškė nusuka vištai sprandą, kad galėtų pateikti šeimynai gardžius pietus. Pasirodo, niekam tavo nuoširdumo nereikia. Juk santykiams reikia ne nuoširdumo, o tikrų tikriausio žaidimo, kuris turi savo taisykles.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

50 būdų pasakyti „myliu“

2009-05-29 | Maži patarimai gali padėti nueiti ilgą kelią. Specifiniai bei praktiniai būdai parodyti meilę partneriui, vaikams ir draugams gali pagerinti santykius, rašo psychology.suite101.com. Sakydami „myliu“ jūs dirbate – kuriate stipresnius ryšius. Tam reikia laiko, energijos ir įsipareigojimo būti tada, kai užklumpa problema. Suvokus, kad kartu teks iškęsti ir pakilimų, ir kritimų, gali nupurtyti šiurpas, tačiau alternatyvų gali būti ir blogesnių... 50 būdų, kurie padeda pasakyti „myliu“. 1. Su niekuo jo nelyginkite. 2. Visada elkitės pagarbiai. 3. Laikykitės auksinės taisyklės – nedarykite kitam nieko, ko nenorėtumėte, kad darytų jums. 4. Skirkite visą savo dėmesį, kai kalbatės. 5. Tapkite jo didžiausia gerbėja. 6. Padarykite vienas kitam pusryčius ar pietus, kad pasakytumėte, kad aš jus myliu. 7. Pasakykite jam, kaip jie atneša meilę į jūsų gyvenimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Didelis sutuoktinių amžiaus skirtumas - pavojingas?

2009-05-26 | Kas skirtingų kartų atstovus nuveda prie altoriaus? Jiedu tikina, kad - meilė. Žmonės kalba, jog vyresniam vyrui rūpėjo tik seksas, o jauna žmona gviešėsi pinigų... O gal didelis sutuoktinių amžiaus skirtumas viso labo suteikia laimingai poros sąjungai pikantiškumo? Smalsu, ar tik ne per aštrus šis prieskonis? Daugelis psichologų sutaria, kad optimalus sutuoktinių amžiaus skirtumas yra 3-5-eri metai, kai vyras, beje, vyresnis. Tai jokia patriarchalinė atgyvena, užtikrinanti vyro viršenybę šeimoje: tiesiog stiprioji lytis psichologiškai subręsta maždaug 3-5-eriais metais vėliau ir lėčiau socializuojasi nei silpnoji. Kai sutuoktinių amžiaus skirtumas yra būtent toks, sakome, kad tai - bendraamžių pora. Nelygi amžiaus požiūriu santuoka laikoma tuo atveju, kai sutuoktiniai jau yra skirtingų kartų atstovai, t. y. kai amžiaus skirtumas - 12 ir daugiau metų. Kas gi suvedė šiuos žmones ir nuvedė prie altoriaus? Jiedu, žinoma, tikins, kad - meilė. Tačiau kiti paprastai kuždasi apie seksą ir pinigus. Jaunų piranijų, puolančių ant seno pinigų maišo, kaip ir suvaikėjusių milijonierių, perkančių jaunutę žmoną slaugę, visad buvo ir bus. Nekalbėsime apie vedybas iš išskaičiavimo, kai tuokiamasi dėl reklamos, politinių, turtinių ar kitokių merkantilinių motyvų. Tai fiktyvios santuokos, jos subyra savaime ir sukelia tik nešvarių apkalbų bangą. Tik gal ne visos nelygios santuokos yra tokios? Kalbant apie nelygią amžiaus požiūriu santuoką, svarbus aspektas yra seksas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atrasti nauji meilės tipai

2009-05-22 | Mokslininkai vis dar mėgina naujai suklasifikuoti visus žmogaus tarpusavio santykius. Todėl britų psichologai nusprendė giliau pastudijuoti vyro ir moters tarpusavio santykių prigimtį, rašoma „The Guardian“. Tyrime dalyvavo 34 moterys ir 16 vyrų, kurių buvo paprašyta patvirtinti arba paneigti 60 teiginių apie vyro ir moters tarpusavio santykius. Remdamiesi apklausos rezultatais, britų psichologai sudarė devynis naujus meilės tipus. „Mano tikslas buvo išsiaiškinti žmogaus patirtį asmeniniuose tarpusavio santykiuose, neklausinėjant jo tiesmukai“, - aiškino viena tyrimo autorių, Nottingham Trent universitete dirbanti mokslininkė Simon Wots. Jai pritarė ir Paul Shtenner, dirbantis University College Londone. „Itin retais atvejais žmogus sugeba teisingai atsakyti į tiesmukiškus klausimus, net jei jis to ir labai norėtų. Todėl mūsų užduotis buvo valstybės, kuri vadinasi meilė, padalijimas atitinkamomis zonomis. Kitaip tariant, mums rūpėjo sužinoti, koks dabar oras šioje valstybėje.“ Tyrimo rezultatai, išspausdinti leidinyje British Journal of Social Psychology, užima net 23 puslapius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikra meilė – kantrybės ir išminties reikalaujantis kelias

2009-05-20 | Daugeliui žmonių, ne tik krikščionių, labai patinka apaštalo Pauliaus himnas meilei, kuriame jis tvirtina, jog meilė kantri, viską ištveria, niekada nesibaigia. Tačiau jei paklausime apie jų pačių gyvenimus, retai išgirsime liudijimą apie tokią meilę. Veikiau išklausysime išdavysčių, nusivylimų, įsiskaudinimo istorijų. Ar tai reiškia, kad tik šventieji sugeba atrasti viską nugalinčią meilę? O gal šių dienų pasaulyje, kuriame tiek daug kalbama apie meilę, nelabai mokame mylėti? Ką apskritai reiškia mylėti? Pradėkime nuo to, kad kiekvienas iš mūsų esame sutverti pagal Dievo atvaizdą ir panašumą. Vienas iš Dievo apibūdinimų yra meilė. Tai reiškia, jog kiekvieno iš mūsų prigimtyje yra įrašytas ir meilės ilgesys, ir galimybė jį malšinti, auginti savyje dievišką meilę. Kitas dalykas - ir čia jau kalbėsiu kaip psichoterapeutas - jei spręsčiau tik pagal savo pacientus, su kuriais bendrauju, tai tik kokie penki procentai žmonių sugeba mylėti ta dieviška, kantria ir niekad nesibaigiančia meile. Mylėti sutuoktinį ar vaiką, ar savo tėvus. Įdomu tai, jog dauguma iš šių penkių procentų yra pagyvenę žmonės. Paradoksas - jauni žmonės kur kas aistringiau ir dažniau įsimyli, daugiau kalba apie savo jausmus, tačiau labai retai įsimylėjimas iš tiesų perauga į brandžią, gilią meilę. Labai svarbu suprasti, kad meilė nėra emocijų pliūpsnis, tai yra kelias - artėjimas prie to panašumo su dieviškos meilės pavidalu, kuris įrašytas mūsų prigimtyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės jausmų natūralioji atranka

2009-05-20 | Kadangi žmogaus gyvenimas labai trumpas, tai suprantamas buvo protėvių noras „įsiamžinti" per palikuonis. Kuo buvo vadovaujamasi, ieškant tinkamo partnerio? Žinoma, kad kuo simetriškesnis žmogaus kūnas, tuo didesnė tikimybė, kad jo genai bus perduoti palikuonims. Kyla klausimas: ar žmonės tikrai ieškodavo simetriškesnių partnerių? Psichologas Steve Gangestad ir biologas Randy Thornhill išmatavo įvairias tiriamųjų kūno dalis, pradedant kojų ir rankų platumu ir baigiant ausų ilgumu bei nustatė kiekvieno kūno simetriškumo koeficientą. Po to tyrinėtojai paprašė savanorių, kad šie įvertintų tiriamųjų patrauklumą. Rezultatai patvirtino, kad tarp žmogaus patrauklumo ir jo kūno simetriškumo egzistuoja tamprus ryšys - simetriškesni žmonės buvo laikomi patrauklesni. Negana to, pastarasis teiginys pasirodė esantis universalus - visiškai nesvarbu, kokiai kultūrai priklauso žmonės. Yra žinoma, kad vyrai teikia pirmenybę klasikinėms moterų figūroms. Nors skirtingų kultūrų žmonės, vertindami moters patrauklumą, nesutaria moterų svorio klausimu, psichologas Devendra Singh nustatė, kad idealus talijos-klubų santykis išlieka visuomet toks pat - vyrai visame pasaulyje laiko 7/10 santykį idealiu. Tai klasikinė smėlio laikrodžio figūra. Kodėl natūralioji atranka apdovanojo vyrus simpatijomis minėtoms moterų figūroms? Ogi todėl, kad talijos-klubų santykis yra geras vaisingumo rodiklis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mildos šventė. Mitas iš praeities - tikrovė šiandien

2009-05-18 | Milda – baltų meilės, laisvės ir piršlybų deivė, pagal T. Narbutą. Jai paskirtas balandžio mėnuo, Vilniaus Antakalnyje esą stovėjo jos šventykla. Kiti šaltiniai Mildos nepatvirtina, todėl neaišku, ar ši deivė senovės lietuvių tikėjime iš tiesų egzistavo.[1]. Šiuo metu Milda yra populiarus lietuviškas vardas. Mildos garbintojus vadino mildauninkais. Žmonės tikėjo, kad Milda apskriejanti visą pasaulį oro vežimu, kurį traukia grupė baltų kaip sniegas balandžių. Ji turėjusi sūnų – sparnuotą nykštuką, užkrečiantį širdį meilės nuodais. Mildos vardas, pasak Narbuto, pirmą kartą paminėtas 1315 m. rugpjūčio 3 d. Tryro didžiojo magistro Elbinge surašytame dokumente, kuriame nurodoma upė Milda. XVI a. rašytiniuose šaltiniuose balandžio mėnuo vadinamas Mildos mėnesiu. Senovės lietuvių Gedimino laikų kalendoriaus spiralės ženklas vaizdavo pirmąjį mitologinį mėnesį – balandį, skirtą Mildai. Spėjama, kad Mildos šventykla buvo Vilniuje, Gedimino sode, toje vietoje, kur dabartinis Kryžių kalnas. Kaune Mildos šventykla buvusi Svirbigaloje. Kita Mildos šventykla buvo alke, Nemuno ir Neries santakoje. Narbutas mano, kad deivę Mildą vaizduoja 3 colių aukščio žalvarinė statulėlė, 1840 m. surasta Gedimino kalno požemyje. Panaši statula – moteris su puokšte gėlių rankoje – buvo rasta 1782 m. Kaune, užmūryta namo, statyto prieš 1400 m., sienoje. Kunigas Mingaila, išvydęs nuogos moters statulą, palaikė ją nepadoriu dalyku ir sudaužė į gabalus. Narbutas Mildą prilygina graikų Afroditei, romėnų Venerai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės tipai pagal psichologus

2009-05-15 | "Kaip aš tave myliu? Leisk man suskaičiuoti būdus", – sakoma viename eilėraštyje. Taip autorius poetizuotai apibrėžia vieną patraukliausių meilės tyrinėtojų užduočių. Beveik kiekvienas iš jų išskyrė savo meilės tipologiją, jas dabar ir apžvelgsime. Savo knygoje psichologas Z. Rubin’as ("Liking and loving: An invitation to social psychology", 1973) meilę ir simpatiją apibūdino taip: ir meilę, ir simpatiją galima vadinti žmogaus požiūriu į kitą žmogų. Tai yra nematomas jausmų, minčių bei atitinkamo elgesio rinkinys. Tačiau meilės turinys yra kitoks nei simpatijos. Meilė susideda iš trijų komponentų: prieraišumo, rūpinimosi ir artimumo. "Prieraišumas" reiškia galingą troškimą būti kartu su kitu žmogumi, liestis fiziškai, būti priimtam, būti tuo, kuriuo rūpinamasi. "Rūpinimasis" – tai norėjimas aukotis vardan kito žmogaus. "Artimumas" reiškia santarvę ir įsipareigojimą tarp dviejų žmonių. Remiantis autoriumi, meilę nuo simpatijos skiria tai, kaip mes vertiname mylimą ir mėgstamą žmogų. Tai yra, mes pamėgstame žmogų tik tada, jei manome, kad jis yra intelektualus, teigiamas ir vertas mūsų pagarbos. Pagal E. Hatfield ("A new look at love", 1978), du pagrindiniai meilės tipai yra draugiška ir aistringa meilė. "Aistringa" meilė – tai visiško fizinio susijaudinimo būsena bei gilus troškimas susivienyti su kitu žmogumi. "Draugiška" meilė – tai švelnumas, kurį mes jaučiame tiems, su kuriais susiję mūsų gyvenimai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės chemija, matematika ir poezija

2009-05-15 | Meilė yra nuostabiausia katastrofa, kuri anksčiau ar vėliau ištinka visus žmones. Kiekvienas iš mūsų galėtų papasakoti savąją meilės katastrofos versiją... Meilės chemija. Apie meilės chemiją kalbama nuo seno. Kad įsimylėjėlio organizme dauginasi džiaugsmo hormonai, niekam ne paslaptis. Jie smarkiai dauginasi bučiuojantis, glamonėjantis. Būtų paprasta, jeigu meilę suvoktume kaip D. Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę. Meilės būseną tyrinėję mokslininkai mano, kad įsimylėjimas tėra neurocheminių medžiagų – oksitocinų sankaupa. Solidžiame leidinyje „Nature“ amerikiečių profesorius L. Jangas neseniai atskleidė cheminių meilės tyrimų rezultatus. Taigi jam pavyko aptikti meilės jausmo cheminį pagrindą: įsimylėjėlio smegenyse vyksta cheminiai pokyčiai. Galbūt šis atradimas padės sukurti vaistus meilės jausmui stiprinti arba slopinti. Meilės aritmetika. Matematinį meilės uždavinį nesunku išspręsti laikantis principo, kad vienas plius vienas lygu dviems. Gink dieve, trims. Trečias dėmuo nereikalingas, bet lyg tyčia įsipainioja. Tuomet šio paprasto uždavinio neišspręsi. Pakvimpa ašarom, isterija, turto dalybom, šantažu. Kai skaičiai pergrupuojami, buvę įsimylėjėliai vėl sprendžia tą patį uždavinį: vienas plius vienas. Sprendžia su naujais nežinomaisiais. Meilės uždavinį išsprendžia tie, kam iš sudėties, atsiprašau, sueities, gimsta trečias, mikroskopinis, vienetas. Kai kam gimsta dvejetas ar net trejetas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!