LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Absoliučios meilės ABC: trikampis trikampyje

2009-05-12 | Atkarpa – tai tiesės dalis, vedanti iš taško A į tašką B. Viskas kaip ir aišku. Jeigu A – tai tu, o B – tai jis, reiškia niekur nepasiklysi, kiek kartų pieštuku brauktum tą liniją ar ryškintum. A visada suranda B. Jeigu tik kada nors šalia, plokštumoje, neišnyra C. Ir tuomet viskas iškart tampa neaišku. Plokštumas ima raižyti išprotėję vektoriai. Jeigu vieną rytą gerai nusiteikusi tavo ranka ima ir surizikuoja nuslysti tiesiai prie C – tai jau trikampis. Net jeigu atkarpa nuo A iki C kol kas vos matoma, ir atrodo lengvai, vienu trintuko brūkštelėjimu nutrinama.Tik jeigu ilgai braižai į ten ir atgal – linija pasidaro tokia pat ryški, kaip ir nuo taško A kad iki taško B buvo... Net jeigu bandai slėpti ją ar neigti vadindama savo trumpalaikiu kaprizu ar akimirkos užgaida. Tik keista, kartais taip nutinka, kad vieno kaprizas tampa kito užgaida. Nes labai jau svaigu aplink. Iš taško A – į tašką C, iš taško C – atgal į B. Ir taip kampais kampais blaškaisi, nes tiesiai jau negali. Šiam meilės trikampiui egzistuoti lemta tol, kol nebus tavo gyvenime vietos kitam – absoliučios meilės trikampiui. Tik absoliuti meilė retai pasitaiko. Kaip retai gamtoje pasitaiko absoliučios spalvos. Yra daugybė atspalvių ir niuansų, kuriuos fiksuoja išlavinta menininko akis. Ir visi mes desperatiškai bandome būti menininkais net jeigu gamtos neduota.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Lietuviškoji Meilės diena. Deivės Mildos šventė

2009-05-11 | Lietuviai turėjo Mildą, meilės, laisvės ir piršlybų deivę. Jos vardas pirmąkart paminėtas 1315 m. kryžiuočių Tryro magistro dokumente, kuriame rašoma apie upę Mildą. Galbūt tai tas pats Varėnos rajone netoli Perlojos iš Ašarinio ežero ištekantis upeliukas Mildupis? Iš lūpų į lūpas sklandė legenda, kad kadaise ten vaikštinėjo gražuolė kunigaikštytė Milda. Kiti faktai byloja, kad tai buvo lietuvių meilės dievaitė. Žmonės tikėjo, kad Milda apskriejanti visą pasaulį oro vežimu, kurį traukia pulkas baltų kaip sniegas balandžių. Kad ji turėjusi sūnų – sparnuotą nykštuką, užkrečiantį širdį meilės nuodais. Balys Sruoga 1944 m. parašė pjesę „Pavasario giesmė“, kurioje aprašė jaunimo švenčiamą Mildos šventę. Ant kalnelio būdavo pastatyta maždaug 3 metrų aukščio deivės Mildos stovyla. Imdavo 5 kartis, vieną centrinę ilgesnę, o kitos keturios sukalamos rombu ant centrinės. Merginos pindavo gėlių ir žolynų pynes ir jomis apvydavo kartis. Su giesmėmis deivės stovyla buvo nešama šventinės eisenos į kalnelį ir iškilmingai pastatoma. Užkūrus aukurą, lietuviai aukodavo aukas dievams ir deivei Mildai. Deivės Mildos šventės pagrindinis simbolis – rombas. Jame susieina abu, vyriškas ir moteriškas, simbolių pradai. Rombą galima apauginti visokiausiais kitais ženklais, brūkšniais, linijomis – čia nėra jokių apribojimų, visa esmė glūdi pačių kuriančių viduje, jų išmonėje. Užkuriamas aukuras, einami apeiginiai ratai, mušami būgnai, skamba kanklės, aukojama deivei Mildai ir kitiems dievams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

“Kaip įsimylėti” 3 žingsnių programa

2009-05-06 | Hehe, pavadinimas intriguojantis net man. O iš tiesų tai pabandysiu parodyti, kaip sukurti bet kokia norima emocija. Tik kaip pavyzdį naudosiu būtent kaip save užmanipuliuot, kad galvotum esąs “įsimilėjęs” Beje, už pasekmes neatsakau, nes kai pats prisižaidžiau kokią savaitę blūdijau po to. Tai gi receptas: Paimam situaciją, kuri kažkada sukėlė norimą emocija, mūsų pavyzdžiui labai tiktu kažkas tokio: susipažinai su patrauklia/u mergaite/berniuku ir pabendravęs pastebėjei, kad jis/ji tave intriguoja ir gana malonu būt šalia ( O pvz tokioms nelabai malonioms emocijoms kaip pvz nerimas užtenka pagalvot “kiek daug darbų reik ryt padaryt”, arba įsivaizduot kita nemalonią situaciją, kuri galbūt tavęs laukia ateity). Kai jau turit išsirinkę situaciją – sąmoningai prisiminkit/įsivaizduokit ją. Ir taip kiekvieną sceną. Iš pradžių gali būt, kad prisiminsit tik pačius svarbiausius momentus, bet kiekvieną kart apie tai galvojant prisiminsit/įsivaizduosit vis naujų detalių. Idomu tai, kad net jei sąmoningai būsit dalį veiksmo užmiršę, smegenys pačios užpildys skyles pagal tai, kokiam kontekste įsivaizduosit situaciją (nesvarbu, kad galbūt viskas vyko ne taip, jūs 100% būsit tikri, kad viskas vyko taip ), tam, kad “įsimylėt” yra visai patogu galvot maždaug tokiam kontekste “wow, kaip tada fainai buvo..”. Kad pagreitint rezultatus, patogu karts nuo karto pagalvot “idomu, o ką jis/ji veikia dabar..”

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirmojo bučinio ypatumai

2009-05-01 | Visiems aišku, kad pirmasis poros bučinys turi didelę reikšmę tolimesniems santykiams. Jis gali turėti tiek teigiamos, tiek neigiamos įtakos. Visos moterys trokšta vyro, kuris moka gerai ir aistringai bučiuotis. Mes pateiksime jums keletą patarimų kaip per pasimatymą pirmą kartą pabučiuoti patinkančią merginą. Taipogi pateiksime ir dažniausiai pasitaikančių šios srities klaidų, taigi sėkmės nesusimaunant. Kaip visada, būkite vyriškas, tačiau parodykite šiek tiek susivaržymo, kai ruošitės pirmam bučiniui. Jokia panelė nenori bučiuotis su žvėrimi–maniaku. Netgi galite leisti jai parodyti kažkiek iniciatyvos, jeigu tik įmanoma. Dažnai yra sudėtinga įvertinti situaciją ir nuspėti, ar mergina yra pasiruošusi iki ryto trunkančioms glamonėms, taigi, jeigu pernelyg abejojate, geriau bučinį atidėkite kitam pasimatymui. Būtinai pasakykite jai, kad šauniai kartu su ja praleidote vakarą. Tokiu būdu sužavėsite merginą (kažkodėl gero berniuko įvaizdis tokioje situacijose pasiteisina) ir tikėtina, jog ji pati jus pabučiuos. Taip pat turite būti atsargus ir nesugadinti visko vaizduodamas per daug abejingą. Negalite parodyti, jog jums visiškai nerūpi, kaip viskas klostysis toliau – tai geriausiai pasiteisinantis atvejis, kai norite sugadinti visą reikalą. Turite parodyti susidomėjimą, tačiau subtiliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė iš pirmo žvilgsnio? Tik po 8 sekundžių!

2009-04-20 | Teigiama, meilė iš pirmo žvilgsnio atsiranda iš karto. Tačiau mokslininkai paneigė šią nuomonę. Jie išsiaiškino, kad tokiai meilei atsirasti taip pat reikia tam tikro laiko tarpo, rašo passion.ru. Meilė iš pirmo žvilgsnio gali atsirasti tiktai tada, jeigu žvilgsnis tęsiasi ne mažiau nei 8,2 sekundes. Mokslininkai ištyrė 115 studentų. Jiems buvo pasiūlyta susitikti ir pabendrauti su įžymiais aktoriais ir aktorėmis, o jų bendravimą stebėjo mokslininkai. Pasirodė, kad vyrai į jiems patinkančias aktores vidutiniškai žiūrėdavo 8,2 sekundes. Jeigu moteris jiems nepatikdavo, tai žvilgsnis išsilaikydavo ne ilgiau nei 4,5 sekundes. Merginos žvilgsnį į joms patinkančius ir nepatinkančius vyrus išlaikydavo vienodą laiko tarpą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie tikrą meilę

2009-04-19 | Nebus per daug kalbėti apie gailestingosios meilės darbus, juolab kad pats Jėzus Evangelijoje prabyla apie tokią meilę, kuri uolių Jo sekėjų negali nebūti dalinama kitiems. Dėl gailestingumo artimui ir iškilusios būtinybės pagelbėti ligoniui, vargšui ir apskritai žmogui, kuriam čia ir dabar reikia dėmesingo išklausymo, paskatinančio žodžio, užtarimo maldos, taip pat medžiaginės paramos, ši Išganytojo dovanojama meilė neapsiriboja vien tikėjimu. Ji pasižymi ištvermingu veikimu, kuris (dažnai net nepastebimai) veda tikinčiuosius į tos meilės viršūnę – dėl Jo krauju atpirktųjų net savo gyvybės nebijoti prarasti (Jn 15, 13). Pirmiausia žinodami ir tikėdami, kad esame su Viešpačiu Jėzumi drauge prikelti, idant nuolatos siektume dieviškų aukštybių (Kol 3, 1 – 2), anot šv. Augustino, turėtume kasdien mylėti vienas kitą kaip Aukščiausiojo sūnūs bei dukros, nes jei anksčiau mus slėgė naikinanti aistrų našta, tai dabar gydo meilės kryžius. Kuo labiau (dėl Kristaus malonės) mąžta mūsų nuodėmių įtaka, tuo daugiau mes pasitikime Juo, tikėdami, kad visas mūsų gyvenimo sritis apimantis Jo gailestingumas mus laimingus nuves į Dievo Tėvo karalystę. Viena pasakėčia moko, kad labai svarbu beatodairišką pasitikėjimą Dievu susieti su konkrečiais poelgiais. Žmogus, eidamas per mišką, pamatė be kojų lapę ir nusistebėjo, kaip jinai išgyvena. Tuomet jis pamatė atsėlinantį tigrą su grobiu nasruose. Tigras priėdė ir paliko likučius lapei. Kitą dieną Dievas pamaitino lapę tuo pačiu būdu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė per atstumą

2009-04-18 | Sveika, Ramune. Su draugu susipažinau, kai studijavau užsienyje. Deja, reikėjo grįžti namo – jau metai kaip bendraujame per atstumą, susitikdami kas 1-2 mėn. Jis turi galimybę kitąmet išvažiuoti mokytis į kitą universitetą, ir pasirinko praleisti metus kitame žemyne. Aš baigiu universitetą, tad lyg ir galiu važiuoti kartu, tačiau man reikia susitaupyti krūvą pinigų, todėl dabar turiu daug ką paaukoti tam, kad vėliau galėčiau vykti su juo. Jis mane palaiko ir norėtų, jog vykčiau kartu, bet aš vis tiek jaučiuosi labai daug atiduodanti dėl santykių, ir pradedu reikalauti iš jo visokiausių pažadų, noriu, kad ir jis aukotųsi. Be to, šiek tiek pikta, kad jis ėmė ir tiesiog nusprendė išvažiuoti. O kaipgi aš? Man atrodo, kad jeigu myli, tai pamiršti save ir viską padarytum, kad visada būtum su mylimu žmogumi. Deja, kartu mes niekada nesvajojame apie ateitį – nebent apie kita susitikimą už mėnesio. Aš jam tai sakiau ne kartą, tačiau jis teigia, kad apskritai niekada neplanuoja savo ateities. Jo filosofija yra mėgautis šia akimirka. Nežinau, ar turėčiau susitaikyti su tuo ir džiaugtis, kad šiuo metu jis nori savo džiaugsmais dalintis su manimi? O gal tai reiškia, kad jam tai nėra „tikroji meilė“? Arba tiesiog jam dabar sunku įsipareigoti, gal tai ateina su laiku? Juolab mūsų santykiai tokie nenormalūs – per atstumą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ką apie santuokinį gyvenimą byloja patarlės?

2009-04-18 | Patarlės ir priežodžiai moko išminties šeimos gyvenime, tad šį kartą senolių lūpomis porinsime apie tai, kaip išsirinkti žmoną, vyrą, kaip gyventi santuokoje ir rasti bendrą kalbą. Pirmiausia žmonės suranda kits kitą, kad būtų laimingi. Kad ir kaip branginama laisvė ir idealizuojama vienatvė, senoliai žino, kad pusė obuolio niekada nebus tolygu jam visam. Azerbaidžaniečiai sako: „vesti – ne vandens atsigerti“, kone kaip mordviai: „vesti – ne vyžas apsiauti“ ir vengrai: „ištekėti – ne naują skrybėlaitę užsidėti“. O airiai perspėja: „tris dalykus sunkiausia išsirinkti: žmoną, dalgį ir skustuvą“. Baskai gan atvirai sako: „kas veda pažiūrėjęs į moterį tik iš užpakalio, to laukia didelis nusivylimas“. Žydai taip pat perspėja neskubėti: „greitai įteisinta meilė baigiasi skyrybomis“. Apie tą patį kalba ir slovakai: „ant greito žirgo tuoktis nejok“. Bet ir gaišti nereikia. Kaip sakoma Rusijoje: „daug rinksies, liksi nevedęs“. Pavyzdžiui, lenkai tvirtina: „iki trisdešimties vyras veda pats, po trisdešimties būna apvesdinamas, o po keturiasdešimties jį sutuokia velnias“. Bulgarai pajuokauja: „buvo jaunas ir žalias – aplink merginos sukosi, o paseno – tik musės“. O merginoms liaudies išmintis kalba: „ne tas myli, kas žada, o tas, kas prie altoriaus veda“ (Lietuva). Pirmiausia, ir širdimi, ir protu. Anglų tradicija byloja: „rinkis žmoną paprastą dieną, ne per išeigines“, „nei žmonos, nei baltinių nesirink žvakių šviesoje“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės tėkmės dėsnis

2009-04-17 | Ar atsimeni atvejus, kai pagelbėjai, pasitarnavai žmogui, bet tas nė kiek neįtakojo jo pagarbos tau, vertinimo? Ar pastebėjai, kaip kai kuriose šeimose vienas šeimos narys vardan santykių daro viską, bet kitam šios pastangos ir įnašai nė motais? Kodėl vieni žmonės dažniau yra mylimi, o kiti užima mylinčiojo poziciją? Ir kodėl "blogos mergaitės" ir "blogi vyrukai" yra patrauklūs? Į šiuos klausimus galima atsakyti pasitelkus taip vadinamąjį meilės tėkmės dėsnį, kuris, deja, dažniausiai veikia priešingai nei galvojam. Meilė teka pastangų, davimo link. Taip taip... Tie kas įneša į žmonių santykius ką nors šaunaus - tie myli ir tiems rūpi. O kitai pusei davimas praktiškai neturi įtakos. Jei poros meilėje ar draugystėje kažkas "stringa", tai dažniausiai vyksta dėl pažeisto tarpusavio meilės tėkmės balanso. Problemos dažniausiai būna dvi: žmonės nustoja daryti įnašus į santykius, dalintis meile – nustoja duoti, arba nebeleidžia dalintis - nebeima. Pavyzdžiui, poroje vyras pradeda nebesistengti vardan santykių ir šio vyro meilė moteriai ima blėsti. O kai meilė blėsta, vyrui stengtis ir įnešti kažką gražaus juo labiau nebesinori. Kitas pavyzdys yra apie vyrą, kuris tik pradėjo draugauti su moterimi. Jis suorganizavo iškylą į gamtą (padarė įnašą) ir moteris pasisiūlė paimti pledą, pagaminti sumuštinius ir paruošti termosą puikios arbatos (taip pat norėjo įnešti kažką į santykius). Bet vyras pasakė: "ne, nesivargink, aš pats viskuo pasirūpinsiu". Kas atsitiko?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės trikampis: žmonos ir meilužės klaidos

2009-04-14 | Bene labiausiai paplitęs trio pasaulyje – žmona–vyras–meilužė – kartais lengvai virsta į duetą. Kas jame lieka, priklauso nuo kitos pusės padarytų klaidų. Vyras turi meilužę – tokia pažįstama frazė sutuoktinių gyvenime. Tačiau šį kartą atidėkime į šoną šios problemos moralinę ar etinę pusę, nes ir taip gerai visi žino, kad negalima būti neištikimam, be to, negražu. Tiesiog mes kiek kitu kampu pažvelgsime į jau įvykusią situaciją. Tarkime, vedęs vyras pagaliau sutiko savo tikrąją gyvenimo meilę. Jūs turbūt spėjote pagalvoti, kad iki tol penkerius ar dešimt metų gyveno su netikra meile? Geras ir viską pasakantis lotyniškas posakis: Errarum humanum est (juk žmogiška klysti). Beje, ar pastebėjote, kad į moterį, turinčią meilužį, visuomenė žvelgia gerokai tolerantiškiau nei į vyrą. Žodžiu, vyras sutiko didelę meilę, apie kurią jo žmona vienaip ar kitaip, bet tikrai sužinos. Jei tai būtų vien paprastas ėjimas „į kairę“ sveikatai pagerinti ar paįvairinti gyvenimo rutiną, dar galima šiaip ne taip išsisukti iš žmonos klausiančio žvilgsnio. Tačiau jei tai – didelis ir tyras jausmas, deginantis vyrą iš vidaus, anksčiau ar vėliau vis tiek iškils į paviršių. O štai nuo čia ir prasideda pats įdomumas. Turbūt niekas neabejoja, kad atsiras mažai moterų, sugebančių tokioje, švelniai tariant, keblioje situacijoje apsimesti ar išlikti ramiomis, neieškoti būdų, kaip atkeršyti ne tik jam, bet ir meilužei, o susitaikyti su tuo, kas įvyko.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!