LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Menas būti kartu (II dalis)

2009-01-30 | Būti kartu su kitu žmogumi ne taip ir lengva. Šį tą jau pasiaiškinome pirmoje straipsnio dalyje, na o dabar tęsiame sąmprotavimus apie tai, kad leidžia santykius padaryti sėkmingus. Gana daug apie meilę ir tarpusavio santykius knygoje „Menas mylėti” rašo psichologas Erichas Frommas. Jis išskiria simbiozinę ir brandžią meilę. Pirmosios atveju žmogus yra prisirišęs, priklausomas. Tokie partneriai nėra laisvos, brandžios asmenybės. Iširus tokiems santykiams, dažnai sakoma: „ji sugadino man gyvenimą” „aš taip stengiausi jam įtikti, o jam tai nieko nereiškė, jis nemoka mylėti”. Brandžioje meilėje išsaugomas žmogaus individualumas, orumas; žmogus vienu metu yra ir laisvas, ir pririštas. Tai paradoksas, kuomet „du tampa vienu, ir tuo pat metu išlieka dviem“. Brandūs partneriai atsakomybę už nesėkmes dalinasi pusiau, nesuverčia jos vienas kitam. Jei į jausmus neatsakoma tuo pačiu, brandžiai mylintis žmogus neabejotinai liūdi ir kenčia, tačiau sugeba leisti kitam eiti savo keliu, rinktis tai, kas jam atrodo geriausia. E. Frommas apžvelgia, kaip keičiasi meilės formos augant. Ankstyvoje vaikystėje vaikas mylimas vien už tai, kad jis yra. Tėvai juo tiesiog džiaugiasi, jiems smagu matyti vykstančius pasikeitimus. Augdamas vaikas suvokia, kad jis savo paties veiksmais kuria meilę. Pajunta, kad kai kurie jo veiksmai, pavyzdžiui, meilumas, paslaugumas džiugina tėvus, o kiti, tokie kaip melavimas ar atsikalbinėjimas – liūdina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Menas būti kartu (I dalis)

2009-01-28 | „Man sunku sutarti su vyru, dažnai pykstamės” „sūnus tiesiog nesuvaldomas, visai manęs neklauso”, „tarp draugų jaučiuosi labai prastai, nemoku bendrauti”… Daugelis problemų, dėl kurių žmonės kreipiasi į psichologą, yra susijusios su santykiais. Kaip surasti bendrą kalbą, susikalbėti, būti kartu? Ką tai reiškia – mylėti kitą žmogų? Klausimai, į kuriuos atsakymų kiekvienas iš mūsų ieškome skirtingais būdais. Tačiau ieškome to paties, tad galime tikėtis, kad egzistuoja ir universalios tiesos bei šiame kelyje padedantys orientyrai. Pamėginkime pažvelgti, kas apie tai rašoma filosofinėje, psichologinėje literatūroje. Galbūt tai padės geriau suvokti kai kuriuos dalykus, arba iškels naujų klausimų, paskatins kitaip pasižiūrėti į tai, kas vyksta. Jokiu būdu nepretenduoju pateikti išsamią mokslinę analizę. Ne, aš noriu aptarti tas mintis, kurios man atrodo vertingos, skatinančios pamatyti ir suprasti daugiau, giliau, ir neabejotinai yra svarbios man pačiai, susijusios su tuo, kas artima širdžiai – egzistencine, humanistine psichologija. Kodėl žmonės bendrauja? Ko jie iš tiesų nori vienas iš kito? Kartais savo poreikius išsakome tiesiogiai („gal gali paduoti druskos”, „man reikia tavo pagalbos”), o kartais mūsų norai lieka paslėpti po sakomais žodžiais. Taip žodžiai: „neturiu laiko”, „turiu labai daug darbo, esu užsiėmusi” neretai slepia nenorą daryti tai, kas siūloma, atsisakymą bendrauti, dalintis laiku ir artuma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės ženklai

2009-01-23 | Statistika byloja, jog net 80 proc. vyrų ir 60 proc. moterų nesugeba paslėpti tikrosios kūno kalbos, žodžiais tvirtindami priešingai. Kai kurie vyrų meilės ženklai. Kai vyras priima visus tavo pasiūlymus ir eina su tavimi ten, kur tu nori, atsisakydamas susitikti su draugais. Kino teatre, koncerte ar nuėjus į spektaklį užuot žiūrėjęs į ekraną, vis stebi besikeičiančią tavo veido išraišką žiūrint filmą ar spektaklį, klausantis koncerto. Pastebėjęs net menkiausią nuobodulio ar liūdesio šešėlį veide tuojau pat susirūpinęs paklausia “ar viskas gerai”. Visuomet kviečiasi tave kartu, net jei susitinka vien vyriška draugų kompanija. Kai pradeda lyginti tave su savo mama, pajuokaudamas, jog abi jūs nemokat kepti kiaušinienės ar visiškai neišmanote apie žvejybą. Kai nebijo kalbėti apie jam reikšmingus dalykus, kurie vyko vaikystėje ar atsitinka darbe. Kai vis dažniau pradeda kalbėti, kaip judu atrodysite po kelerių ar keliolikos metų. Kai paprašo paskambinti ar skambina pats rūpindamasis, ar sėkmingai vakare grįžai namo, nuvykai pas gimines ar į komandiruotę. Kai kurie moterų meilės ženklai. Kai pradeda ruošti vakarienę, o savaitgaliais gaminti pietus, nors ligi tol visai nesižavėjo nei virtuve nei maisto gamyba. Kai tavo nuotrauką nešiojasi piniginėje ar gražiai įrėminusi pastato namuose matomoje vietoje. Kai prisipažįsta, jog jai patinka tavo kvapas. Kai kalbėdama vis dažniau vartoja “mes”, o pokalbiuose su draugais ar pažįstamais, užuot sakydama “aš”, pradeda sakyti “mes”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Santuokinis gyvenimas – šventumo kelias

2009-01-23 | „Mokytojas iš tikrųjų turi buveinę šeimoje, kuri klauso ir medituoja Dievo Žodį, kuri mokosi iš Jo to, kas yra svarbiausia gyvenime, ir tą mokymą įgyvendina praktikoje“, – kalbėjo Šventasis Tėvas. Tokiu būdu visos šeimos ir kiekvieno jos nario gyvenimas dvasiškai tobulėja. Taip praturtintas tarpusavio bendravimas ir tikėjimas yra perduodamas vaikams. Stiprėja darna ir bendrystė, o namai tampa vieningesni, kaip „namas pastatytas ant uolos“. Benediktas XVI pabrėžė, kad su galia gauta iš bendros maldos praktikavimo „šeima tampa Kristaus mokinių ir misionierių bendruomene“. Per sutuoktinių ištikimybės vienas kitam ir Dievui patirtį, per dosnumą priimant kiekvieną pradėtą kūdikį, per rūpinimąsi silpnaisiais ir pasirengimą atleisti, „šeima tampa gyvąja Evangelija, kurią kiekvienas gali skaityti“. Dar daugiau, krikščioniška šeima turi nešti savo pavyzdingo gyvenimo liudijimą ir tikėjimo išpažinimą visai aplinkai – ar tai būtų mokykla, kurioje mokosi jos vaikai, ar sutuoktinių darbovietės, ar tiesiog kaimynai. Tokios tikinčiųjų šeimos iš esmės gali pasitarnauti ir parapijinės bendruomenės pastoracijai: tiek per vaikų katechizavimą, tiek per jaunuolių rengimą santuokai. Aptardamas socialinį aspektą, Šventasis Tėvas sakė, kad šeima, kaip „gyvybiška visuomenės ląstelė“, tampa esmine jos pažangos versme ir paskutiniu prieglobsčiu tiems, kurių poreikių negali patenkinti viešojo gyvenimo struktūros.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie meilę

2009-01-22 | Apie meilę kiekvienas kalba savaip. Tad nenuostabu, kad kiekvieno žmogaus, kaip ir kiekvienos poros meilės ženklai gali būti skirtingi. Tyrinėjantys šeimos santykius specialistai pataria išmokti mylimojo meilės kalbą ir tuomet nekils nesusipratimų, o artimas žmogus nesijaus nemylimas. Meilės kalbą išmokti nesunku - tereikia atidžiau stebėti jums brangų žmogų. Psichologai, konsultuojantys poras įvairiais klausimais teigia, kad kiekvienas žmogus turi savo pagrindinę meilės kalbą, kuri reiškiama fiziniu prisilietimu, dovanomis, palaikymo žodžiais įvairiose gyvenimo situacijose, teikiamomis paslaugomis ir rodomu dėmesiu. Pasirinkusiems šią meilės kalbos išraišką labai svarbūs bučiniai, apkabinimai, fizinis kontaktas. Todėl poros ir nesidrovi dažnai bučiuotis aplinkinių akivaizdoje, vaikščioti susikibę už rankučių ar apsikabinę -šiais ženklaus jie kitiems tarsi pasako apie meilę, jungiančią juodu. Šie žmonės mėgsta dovanoti ir gauti dovanas. Ir nebūtinai brangias. Juos gali nudžiuginti ir paprasti niekučiai, įvairios smulkmenėlės ar mažmožiai, paįvairinantys gyvenimą. Bet jiems šie mažmožiai byloja apie meilę, sklindančia iš dovanojančiojo. Pasirinkę juos savo meilės kalba negaili pagyrimų ir komplimentų mylimajam. Prisipažinti apie meilę ar ištarti švelnų žodį, pagirti ar padrąsinti jie gali net keliolika kartų per ieną. Iš ryto, tik atsibudę, dar kelis kartus telefonu ir vakare - juk gražus žodis gali būti puikios nuotaikos užtaisas visai dienai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip užbaigti meilės romaną?

2009-01-18 | Kai apgaudinėji tą, kurį myli, vienas geriausių dalykų, kurį tu gali padaryti - užbaigti meilės romaną. Kai nusprendi užbaigti meilės romaną, tu įsipareigoji stengtis, kad tavo santykiai su tuo, kuriam buvai neištikima, pasisektų. Tai puikus sprendimas. Dabar sunkioji dalis. Kad galėtum išsaugoti dabartinius santykius, tu turi visiems laikams užbaigti savo meilės romaną. Tai įmanoma, bet tau teks nemažai paplušėti, rašoma Ezinearticles.com. Prisipažink žmogui, kuriam buvai neištikima, kad tu turėjai meilės romaną. Kai bandai užbaigti meilės romaną, tai yra paskutinis dalykas, kurį norėtum daryti, bet tai padės tau greičiau užbaigti romaną su kitu. Kai pasakysi tam, kurį myli, kad jį apgaudinėjai, atgailauk ir maldauk atleidimo. Pasakyk jam, kad romanas baigtas ir tu padarysi viską, ko reikia, kad tik išsaugotum jūsų santykius. Pasakyk žmogui, su kuriuo turi meilės romaną, kad viskas baigta. Tai daryti antru žingsniu yra būtina tam, kad apsaugotum save. Žmogus, su kuriuo ruošiesi išsiskirti, gali būti labai įskaudintas ir pranešti tavo partneriui, kad tu jį apgaudinėjai. Yra daug lengviau, jei tu jam jau pasakei, kad turėjai romaną, nei tada, kai jis apie tai išgirsta iš ko nors kito. Pasakyk žmogui, su kuriuo buvai neištikima, kad tai, ką jūs darėte, buvo klaida. Svarbu, kad pasakytum jam, kad dabar tu stengsies padaryti viską, kad kiti tavo santykiai pasisektų, ir kad dėl to jis nebegali likti tavo gyvenimo dalimi. Visam laikui užbaik romaną, kurį turėjai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bučinio paslaptis

2009-01-14 | „Bučiniai - tai nauja pakopa meilės mene, kuri turi prasidėti lėtai, meiliai, bet nuolat greitėjant, laipsniškai didinant gylį ir intensyvumą. Ir visada, visada su variacijomis! - tvirtina seksologas Anatolijus Gainovskis. - Būtina pasitelkti visą savo fantaziją. Iš patirties esu įsitikinęs, kad ne kiekviena moteris mėgsta, kai ją bučiuoja visą laiką vienodai! Vienos mėgsta, kai godžiai „burna ryja burną", kitos tik švelnius „it peteliškės" liežuvio prisilietimus, trečios - „liežuvių kovą". Romantiškai nusiteikę tikime, kad bučiniu įkvepiame kitam žmogui dalelę savo mylinčios sielos. O žemiškiau mąstantys seksologai bučinyje įžiūri tris momentus: lytėjimą, skonį, uoslę... Neabejotinai daugeliui žmonių bučinys į lūpas yra intymesnis nei lytinis aktas, ir todėl saugomas artimiausiems ir svarbiausiems ryšiams! Pirmas bučinys į lūpas priimamas kaip intymių ryšių signalas ir gali būti seksualinio susidomėjimo tarp dviejų žmonių „indikatorius". Juk lūpos jautresnės 200 kartų už pirštus, o burną galima pasiekti net nenusirengus... Jausmingas bučinys - tai „raktas" ir užuomina apie miegamojo lovą. Labiausiai paplitęs lūpų bučinys, kai liečiasi vidinės lūpų pusės, vėliau suimama apatinė lūpa ar abi, priklausomai nuo to, kaip porai patinka. Pasak seksologo, bučiniai gali būti skirtingi pagal pajėgumą, ilgumą, drėgnumą, greitį, ritmą, jie gali būti subtiliai, rafinuotai jausmingi, aistringi arba švelniai agresyvūs su pakandžiojimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Moters svoriui įtakos turi meilė... vyrui

2009-01-13 | Mokslininkai nustatė, kad vyrai gali padaryti nemažai įtakos moterų svoriui, mat pastarųjų kūno masės pokyčiai tiesiogiai susiję su santykiais, rašoma Littleabout.com. Tyrime dalyvavo 3000 įvairaus amžiaus moterų. Pavyko nustatyti, kad romano su vienu vyru metu moteris pereina penkias įvairias fazes, ir kiekvienos iš jų metu vyksta reikšmingi svorio svyravimai. Pirmoji fazė - asistavimo, arba "saldainių bei gėlių" periodas. Šį laikotarpį moteris sparčiai lieknėja. Mokslininkai mano, jog tai grynai psichologinis momentas, mat naujų santykių pradžioje dailioji žmonijos pusė nori atrodyti patraukliai ir jaustis puikiai. Antroji fazė - stabilūs santykiai, kurie trunka keletą metų. Šiuo periodu svarstyklių rodyklė nenumaldomai kyla į viršų. Moteriai jau nereikia nuolat būti pasitempusiai, kad pritrauktų mylimojo dėmesį. Trečioji fazė - vedybos. Prieš jas moteris vėl netenka svorio. Ketvirtoji fazė - motinystė. Nėštumo metu ir po gimdymo moterims būdinga priaugti svorio - visas dėmesys sutelktas į naują žmogų, ir laiko sau nebelieka. Penktoji fazė - atsinaujinimas. Tai laikas, kai vaikai paauga. Moteris vėl ima rūpintis savo išvaizda, kad taptų patraukli mylimam vyrui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įsimylėti = Savintis..?

2009-01-07 | Netikėtai prisiminiau vyrą parduotuvėje. Tiesa, nieko ypatingo, tačiau šiuo momentu būtent jį prisimenu: stovėjau eilėje prie kasos, krepšiuose pūpsojo galybė prekių, už nugaros šnopavo daugybė žmonių, o eilė slinko vėžlio žingsniu. Ir čia suveikė Merfio dėsnis - suskambo telefonas. Kažkur giliai po paketų, ausų krapštukų, dešros ir nupiginto sūrio ledkalniu. Telefonas netilo, o aš, degdama raudoniu, kuičiausi po krepšelį. Kaip ir reikėjo tikėtis - viskas pabiro ant žemės. Nepasitenkinimo šurmulys už nugaros stiprėjo - stabdau eilę. Konvejerį link sočios vakarienės po sunkios dienos. Karštligiškai bandžiau surinkti išbyrėjusią smulkmę, viltingai žvelgdama į netoliese stovėjusį neprastą apsauginį - nejau jo vyriška prigimtis neatsilieps mano akių kontaktui. Deja. Šiuo momentu mano kerai negaliojo. Ir tada pasilenkė jis. Nepažįstamas vyras, ėjęs pro šalį. Šypsodamasis surinko mano prekes, palaikė krepšelį ir net padėjo sudėlioti į maišus. Sumokėjau už viską (kalbėdama telefonu) ir net neatsigręždama nuėjau durų link. O jis sekė iš paskos. Nešdamas mano krepšius. Taip keistai priėjom iki autobuso stotelės, ir mano pokalbis baigėsi. Mūsų kelionė taip pat. Jis perleido mano nešulį, ir aš saugiai susirangiau ant autobuso sėdynės. Neatsimenu, ar tada padėkojau, - taip buvau nustebusi. Nemačiau jo daugiau niekada. Gal todėl, kad ilgą laiką vengiau eiti į tą parduotuvę. Ar lengva pasakyti žmogui viso gero? Kai nori, jog būtų ir liktų per amžius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė gali būti amžina

2009-01-03 | Kas dešimta pora meilę, kuri egzistavo santykių pradžioje, išsaugo dvidešimčiai metų ar dar ilgiau. Tokias išvadas padarė Niujorko Stony Brooko universiteto mokslininkai, kurie naudodami magnetinės rezonansinės tomografijos metodą palygino cheminius procesus, vykstančius ką tik įsimylėjusių porų ir porų, kartu gyvenančių ilgiau nei 20 metų, smegenyse. Mokslininkai nustatė, kad kai kurių ilgą laiką kartu gyvenančių porų smegenyse pamačius partnerio fotografiją vykdavo visiškai tokios pačios cheminės reakcijos, kaip ir žmonių, išgyvenančių ankstyvąjį įsimylėjimo periodą. Šis atradimas paneigė tradicinį įsitikinimą, kad su meile susiję, pakilią nuotaiką sąlygojantys cheminiai procesai pradeda silpnėti praėjus vos 15 mėnesių nuo santykių pradžios ir visiškai išnyksta per dešimt metų. Anksčiau skirtingi tyrinėtojai yra teigę, kad meilė miršta per 12-15 mėnesių, trejus ir septynerius metus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!