LT   EN   RU  
2021 m. birželio 19 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Meilės pakopos

2008-10-06 | Ko gero, viskas prasideda nuo to, kad žmogui įskiepytas noras ieškoti kito žmogaus, nesijausti vienišu. Kurį laiką pabuvęs vienas (ir besijausdamas vienišas) žmogus paprastai apsigauna ir gerai savijautai nuteikiantį jausmą pirmam pasitaikiusiam žmogui pradeda laikyti įsimylėjimu. Tai pirmoji meilės pakopa – susižavėjimas. Teigiama, kad jei neperauga į kitą meilės formą, šis jausmas paprastai praeina po savaitės, mėnesio. Psichologai priėjo išvadą, jog meilės jausmą patiria tik kas trečias žmogus, o likusieji meilės sąvoką tapatina su aistra, prisirišimu, pagarba, rūpinimusi. Psichologai meilę skiria į dvi rūšis – tikrąją meilę ir egoistinę meilę. Tikroji ir gryniausia meilės forma neturi nė lašelio egoizmo. Galima sakyti, kad tu iš tikrųjų myli žmogų tada, kai nereikalauji iš jo atsako, ir negriauni jam gyvenimo, jei jis pasirinko ne tave. Tikroji meilė reiškiasi tik tuo, kad nori matyti kitą žmogų laimingą. Tačiau bet kuris psichologas pasakys, kad taip mylint – labai paprasta pavirsti skudurėliu po mylimo žmogaus kojomis. O skudurėlis kasdien vis labiau nušiūra ir atsibosta. Nepaisant visko, tokia meile mylėti sugeba tik visiškos išimtys – juos po mirties būtų galima paskelbti šventaisiais. Daug dažniau sutinkama egoistinė meilė. Žmogus mano, kad myli kitą žmogų, tačiau iš tiesų tik nori, kad tas asmuo jį mylėtų. Visas jo švelnumas, elgesys nukreiptas tik į tai, kad gautų iš kito asmens atsaką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pamąstymai dualistine meilės ir egoizmo tema

2008-10-01 | Kas viešpatauja pasaulyje: meilė ar egoizmas? Klausimas nelengvas, susijęs su gyvenimo prasmės tema. Atsakyti į jį, tai tas pats, kas ieškoti atsakymo, yra Dievas, ar ne. Kam teikti pirmenybę: savo dvasiniam ar kūniškajam pradui? Ar ne apie tai kalba J. V. Gėtės „Faustas“? Ar ne tai buvo Mefistofelio ir Dievo ginčo „Prologe danguje“ objektas? Kiekvienas žmogus, tad ir moksleivis, vėliau ar anksčiau renkasi savo vertybių sistemą, gyvenimo poziciją. Tai jo asmeninė teisė. Samprotaujamasis rašinys, manyčiau, turėtų atspindėti jaunuolio pasaulėžiūrą, pasirinkimą. O ką daryti, kai moksleivis mano, jog pasaulį valdo ir vienas, ir kitas ir tam įrodyti turi svarių argumentų? Ką daryti su dualistinio tipo rašinių formuluotėmis, pavyzdžiui: „Gyventi sau ar dėl kitų?“, „Matyti širdimi ar akimis?“ Gal ir klystu, bet tokiai situacijai susiklosčius šiek tiek juokaudama primenu vaikams, jog net Dantė, vaizduodamas „Pragaro“ prieangį, apgyvendino jame tuos, kurie gyvenime nedarė nei bloga, nei gera, lyg bevalių, neturinčių savo pozicijos žmonių nenorėtų net pragaras, ne tik dangus. Manyčiau, kad galimybė samprotauti mokykloje galėtų padėti formuotis jauno žmogaus pasaulėžiūrai, o kultūriniai kontekstai aiškintis pasaulio išmintį. Rašinyje moksleivis turėtų rinktis vieną kurį nors variantą, kuriam teiktų prioritetą, o polemizuodamas pateiktų opozicinę nuomonę: juk nebūtinai ją reikia neigti, bet galima dalinai sutikti, pateisinti, daryti nuolaidas, esant tam tikroms aplinkybėms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip užkariauti romantikės širdį?

2008-09-04 | Net jeigu mergina nepripažįsta romantikos ir sako nežinanti, kas yra meilė, ar dar blogiau – yra ja nusivylusi, – netikėk! Didžiausia tikimybė, kad ji tiesiog slapukauja, o gal jos ankstesnis draugas tiesiog nesugebėjo būti romantiškas. Tau tai turėtų būti privalumas, juk šansai tapti jos nuostabiausiu princu labai padidėja... Apie ką, be namų jaukumo ir tikro vyro, dar svajoja merginos? Žinoma, apie malonius siurprizus, kuriais ją džiugintų tas tikras vyras. Kiekviena mergina turi keletą svajonių, kurias išpildę tapsite svarbiausias jos gyvenime. Prasidėjus rudeniui lis itin dažnai, taigi išnaudok tinkamą progą. Gali rinktis vieną iš šių variantų. Pasiūlyk pasivaikščioti be skėčio, o paskui šokinėkite per balas ir bučiuokitės lyjant lietui. Po tokio „šlapio“ pasivaikščiojimo belieka bėgti namo (pas tave ar ją, o gal jau turite ir savo bendrus namus?) ir šildytis po pūkine antklode. Galimas ir „sausesnis“ variantas. Nupirk (ar iškepk) draugei patį skaniausią pyragą ir pakviesk ją į svečius išgerti arbatos. Sėdėkite prie lango, o dar geriau - ant palangės ir svajokite apie nuostabią ateitį, apie atostogas, kurias praleisite kartu, kai į langą beldžias lietaus lašai ir siaučia šaltas rudens vėjas. Trečias variantas - iškyla automobilyje. Kaip miela sėdėti mašinoje, plepėti apie nieką, mėgautis greitu maistu, kai už lango siaučia gamtos stichija, o viduje taip sausa, šilta ir jauku. Paskambink į radijo stotį, kuri labiausiai patinka tavo išrinktajai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip meilę prisipažįsta lietuviai?

2008-07-21 | Pasibaigus meilės švenčių šurmuliui, skelbiame „rožinės mažylės“ testo rezultatus ir originalius meilės prisipažinimus. Apklausoje apie meilę dalyvavo beveik 700 žmonių, daugiausia, žinoma, merginų. Beveik visi (94% apklaustųjų) nurodė šiuo metu turintys savo antrąją pusę. Apklausa parodė, kad lietuvaičiai yra pastovūs ir renkasi ilgalaikius santykius. Daugelis porų draugauja palyginti ilgai - 67% atsakiusiųjų santykiai tęsiasi 1-3 metus ir ilgiau. Priešingai nei įprasta manyti, jauni žmonės neskuba turėti lytinių santykių - pirmajam seksui jaunuoliai dažniausiai pasiryžta po daugiau nei 3 mėnesių draugystės (37%), o kitiems prireikia net 1-2 metų. Pirmąją pažinties naktį pasimyli tik 4% apklaustųjų. Testo rezultatai patvirtina, kad į lytinius santykius daugelis žmonių žiūri atsakingai, tad ir pirmajam kartui pasiruošia iš anksto - 47% atsakė, kad šiam įvykiui buvo tinkama vieta ir laikas. Ketvirtadalio apklausos dalyvių pirmasis kartas įvyko spontaniškai. Kontracepcijos pasirinkimas taip pat parodo atsakingą požiūrį į seksą. 78% respondentų pirmą kartą mylėdamiesi naudojo patikimas apsaugos nuo nėštumo priemones: prezervatyvus arba kontraceptines piliules. Visgi maždaug kas penktas jaunuolis saugojosi nepatikimomis priemonėmis arba apskritai nesisaugojo. Meilė ir pasitikėjimas yra du pagrindiniai dalykai, nulemiantys apsisprendimą mylėtis su nauju partneriu. Po jų seka „jausmas, kad esame skirti vienas kitam“ ir lytinis potraukis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė be atsako - ne meilė?

2008-07-01 | Ne vienas yra susidūręs su šia problema. Ne vienas ir pasakytų, kad meilė be atsako negali būti meilė, nes jausmai tik iš vienos pusės egzistuoti tiesiog negali. Bet kodėl tada ir pats pavadinimas vadinasi - meilė be atsako? Kodėl tada nesivadina kaip nors, pavyzdžiui, jausmai be atsako? Bet ne, pirmąjį junginį naudoja dauguma. Kita vertus, žiūrint kam tie jausmai skirti. Jeigu atlikėjui ar aktoriui, tai jau tikrai, kad 99,99% ta meilė ir liks be atsako, o galų gale išblės. Yra ir kitokių priežasčių, dėl kurių galiu drąsiai teigti, kad meilė be atsako yra tikrų tikriausia meilė - labai dažnai net pirmoji meilė, kuri dažniausiai tokia ir lieka neįveikiama, neišpildyta, tačiau atminty išlieka labai ilgai. Buvo kelios tokios situacijos viena internete, kita realiai. Pastaroji gal labiau tinkanti į pavyzdžius, bet dar tiksliai nežinau, nes šiek tiek abejoju ar ir čia yra kokia nors meilė. Pirmasis atvejis truko kur kas ilgiau, ir manau, kad bent kažkas ten buvo, tačiau vėl gi nežinau, nes internetas tokia vieta, kur galima greitai labai nusivilti. Gal tai tik laikinas susižavėjimas kol nežinai visko, o gal iš tikrųjų kažkas panašaus į meilę? Nors man priimtinesnis pirmasis spėjimas. O kad ir kaip ten buvo, vis vien, net jei yra menkiausias susižavėjimas, tačiau tik iš vienos pusės labai dažnai jau galima sakyti, kad yra dalelė meilės, nors ir be atsako (juk tada net ir vienas žmogus kažką jaučia kitam), iš kurios kartais išsivysto ta nepamirštama pirmoji meilė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė per atstumą: išsaugoti ar pasiduoti?

2008-06-26 | Kiekviena pora, priversta kurį laiką išsiskirti, susiduria su šia dilema. Galvoje sukasi įvairiausios mintys: nuo „viskas bus gerai“, iki „o gal tai jau nuosprendis santykiams“. Norisi tik būti kartu, bet išsiskyrimas nenumaldomai artėja. Reikia sprendimo, kurį turite priimti kartu. O mes patarsime ką daryti, kad išsiskyrimas būtų lengvesnis ir neturėtų neigiamų pasekmių. Dar prieš išsiskyrimą nuoširdžiai pasikalbėkite ir nuspręskite, ką ketinate daryti. Išsiaiškinkite, kiek tai truks, kaip dažnai susitiksite ir pan. Juk 2 mėnesiai nelygūs 2 metams. Įvertinkite savo jėgas, tačiau niekada nepraraskite vilties. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nerealu, gali būti įmanoma. Tik reikia jūsų tikėjimo ir pastangų. Svarbiausia sąlyga, kad draugystė nenutrūktų, žinoma, yra nuolatinis bendravimas. Šiais laikais technologijų tiek daug, jog tai padaryti nebus sunku reikia tik noro. Bendravimas nebūtinai turi trukti valandų valandas, svarbiausia – nenutolti – dalintis džiaugsmais, įspūdžiais ir nesėkmėmis, klausti patarimų... Turbūt nereikia sakyti, koks geras daiktas yra elektroninis paštas ar skype programa. Tačiau nepaverskite savo bendravimo kasdieniniu raportu, apie tai, kas įvyko šiandien. Parašykite meilės laišką, atvirutę ar nusiųskite mažą dovanėlę paprastu paštu. Nustebinkite ir pradžiuginkite savo antrąją pusę. Tiesa, nepamirškite įsigyti internetinės kameros, taip galėsite ne tik bendrauti, bet ir matyti vienas kitą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Laiminga pora: atradę bendrą kalbą

2008-06-09 | Kiekvienas žmogus susikuria būsimo mylimojo paveikslą, ir kai įsimyli, akimirksniu priskiria jam visus pageidaujamus bruožus. Įsimylėjėlis svaigsta nuo savo paties jausmo, o jo jausmų objektas tampa jo paties projekcijų, fantazijų ir lūkesčių indu... Pradėję artimiau bendrauti, žmonės maloniai kartu leidžia laiką, tačiau nesiliečia kasdienėje buityje. Sunkumų nebuvimas neleidžia fantazijoms išsisklaidyti. Tačiau vėliau, kai pradeda gyventi kartu, staiga pamato, jog egzistuoja atotrūkis tarp realybės ir fantazijų. Apie šeimyninę laimę pasakoja šeimos psichoterapeutė Ina Chamitova. Kai žiūri į kai kurias šeimas, atrodo, jie neturi jokių bėdų, nes idealiai tinka vienas kitam. O žvelgiant į kitas atrodo, kad jie iš skirtingų planetų. Žmonės lengviau sutaria, kai yra panašaus išsilavinimo, kilę iš šeimų, kuriose galiojo panašios taisyklės, o tai reiškia - iš panašaus socialinio, kultūrinio, religinio sluoksnio. Įprastas mums taisykles bei normas mes atsinešame iš savo tėvų namų. Daugelį dalykų darome automatiškai, net nesusimąstydami. Kodėl kai kurie, pavyzdžiui, iš ryto geria kavą, o ne arbatą? Kodėl vienas jaučia diskomfortą, kai namie netvarka, o kitam ji nė motais? Mūsų įpročiai taip pat atsiliepia ir bendravimui. Vienas nori iš ryto kalbėtis, o kitas negali to pakęsti. Visi žmonės skirtingi, ir jų įpročiai skirtingi. Mes elgiamės natūraliai, tačiau natūraliai tik savo pačių atžvilgiu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

7 būdai, kaip priversti vyrą tau pasipiršti

2008-06-07 | Kai kas gali sakyti, kad gudrauti ir bandyti apvynioti vyrą aplink pirštą – manipuliacija. Tačiau manykime, kad tai tik būdas gyvenime siekti savo tikslo. Ir šio tikslo reikia siekti be intrigų ar melagysčių.
Jei norite, kad vyras jus mylėtų ir vertintų, turite ne tik rodyti jam savo jausmus, bet ir parodyti jam, jog esate ta vienintelė, su kuria jis gali drąsiai sieti ateitį. Ezinearticles.com pataria, kaip elgtis, kad vyras tau pasipirštų. Subtiliai užsiminkite išrinktajam, kad esate pasiruošusi santuokai. Tai galite padaryti matomoje vietoje palikdama straipsnius apie santuoką. Tik nepersistenkite – nedėkite jam po akim vestuvinių žurnalų ar nuotraukų su nuotakom – tokios tiesioginės užuominos vyrą gali išgąsdinti. Nemanykite, kad jei esate pasiruošusi santuokai, tai pasiruošęs ir jūsų vyras. Pasikalbėkite apie tai, bet neįtakokite jo nuomonės, kad ir kokia ji būtų. Pasikvieskite jį į svarbią giminės ar šeimos šventę. Taip parodysite jam, kad mylimasis jums labai svarbus ir manote, jog jis jau yra jūsų šeimos narys. Nors jūs ir norite, kad vyras žinotų, jog santuoka jums labai svarbi, pabandykite jo neišgąsdinti. Santuoka neturėtų būti jūsų tikslas – tai abiejų žmonių noras visą gyvenimą būti drauge. Jei jau mėginote kalbėtis su savo mylimuoju apie santuoką, bet tai nedavė jokių rezultatų, pabandykite atsargiai paklausti jo draugų, ar bičiulis nėra apskritai nusistatęs prieš santuoką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės ženklai

2008-05-30 | Tai, kaip du žmonės bučiuojasi, ginčijasi ir netgi valgo, gali daug ką papasakoti apie jų tarpusavio jausmus. Gestų kalba labai išraiškinga. Jūs žvelgiate į vyrą, jis pagauna jūsų žvilgsnį ir meiliai kilsteli antakius. Jūs užsikeliate koją ant kojos, pirštukais į jo pusę, jis padaro analogišką judesį ir jūsų kojos suformuoja pusratį. Jis ištiesia ranką ir suspaudžia jūsų ranką. Nebuvo ištarta nei vieno žodžio, bet kiek daug išreiškėte savo judesiais! Klaidos negali būti: jums taip gera dviese! Signalai, kuriuos mes siunčiame žvilgsniais, veido mimika, rankų judesiais ir netgi pėdų padėtimi, turi prasmės - parodo, ar mums lengva bendrauti su žmogumi, ar mes gerai vienas kitą suprantame, kiek artimi mūsų santykiai. Patys to nepastebėdami, mes nuolat išreiškiame save judesiais, siųsdami emocinius signalus ir šifruodami gautus. Tikrovėje mes pasikliaujame šia negudria neverbaline informacija netgi labiau negu žodžiais, - mat intuityviai suprantame, kad už gudrių žodžių galima ir neįžvelgti tikrųjų jausmų. Kaip mes mokomės suprasti bendravimą be žodžių? Pasirodo, daugelio dalykų supratimas yra tiesiog įgimtas. Tačiau ne pro šalį ir pasimokyti, perprasti tą "dialektą", kuriuo prabyla mylimas žmogus. Taigi kokius jausmus išreiškiame be žodžių kasdienėse situacijose? Susitinkate po sunkios darbo dienos Ir bučiuojatės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Liguista meilė

2008-05-20 | „Reikia žinoti, kad žudoma ir žudomasi ne iš meilės; taip elgiasi patologinės asmenybės, kenčiančios dėl nestabilių emocijų, nesugebėjimo palaikyti ryšio su žmonėmis bei menkos savivertės“, - sakė psichoterapeutė Jolanta Daiva Baliūnienė. Į redakciją atėjęs jaunas vyras prašė padėti jam susigrąžinti merginą, kurią sakė mylįs kaip demonas, todėl ją persekios, ir net galėtų nužudyti. Meilės teroristai gąsdina, grasina, persekioja, o kartais ir įvykdo savo žiaurius ketinimus. Kaip atpažinti pražūtingą aistrą ir užkirsti jai kelią? Psichoanalitikai išskirtų keturis meilės aspektus: seksą (libido), dvasinius santykius, draugystę („filija“ arba „broliška“ meilė) ir agape (rūpinimasis kitu, atjauta, supratimas). Erotinį potraukį charakterizuoja švelnumas, tolerancija partneriui. Mylėdami identifikuojamės su kitu, jausdami gilią empatiją. Brandaus žmogaus meilę lydi pareigos jausmas ir, žinoma, aistra. Ši nesiriboja vien sueitimi ir orgazmu, todėl meilės ribos išsiplečia iki troškimo priimti emocines ir dvasines partnerio vertybes. Poros santykiuose atsispindi pasąmonės išgyvenimai ir fantazijos, ir jeigu vieno partnerio asmenybė infantili arba ribinė, jo „superego“ gali sukurti prievartinį bendravimą. Tai yra iškreiptą meilę. Išsiskyrimo metu dažniausiai išgyvenama psichologinė krizė. Nesugebantys susitvarkyti su savo jausmais krizinėse situacijose elgiasi skirtingai. Vieni bando išgyventi, prisitaikyti, susiranda naujų draugų ir veiklos, atgauna savivertę bei dvasinę pusiausvyrą.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!