LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Išmok pažinti ženklus, kurie liudija tikrą meilę

2008-05-20 | Ar jis mane tikrai myli?” — klausimas, vertas Nobelio premijos. Net jei aplink imtų sproginėti minos, virš galvos atsivertų Juodoji kosmoso skylė, o šalyje paskelbtų dar vieną apkaltos procesą, mums vis tiek labiau rūpėtų JIS. Nes mes — moterys. Nesvarbu, kokios socialinės padėties, išsilavinimo ir amžiaus būtume, vyrų tema mūsų pokalbiuose dominuoja. Ką jis sakė, ko nepasakė, kodėl pasakė… Gera naujiena: pagaliau gali liautis knaisiotis po jo žodžius. Pamiršk, jog mes linkusios mylėti ausimis, ir atverk akis. Ar žinai, kad gestai teikia kur kas daugiau informacijos nei žodžiai? Maža to, taip gaunama informacija kur kas patikimesnė nei verbalinė. “Neverbaliniai signalai pasako visą tiesą, — sako kūno kalbos žinovė bei knygos “Sėkmės signalai” (“Success Signals”) autorė Patti Wood. — Kaip tik tie nereikšmingi veiksmai, kuriuos atliekame nė kiek negalvodami, ir atskleidžia tikruosius mūsų jausmus, nes mes jų sąmoningai nekontroliuojame.” Remdamasis šia knyga ir Spokeino neverbalinių studijų centro direktoriaus Davido B.Givenso stebėjimais, COSMO padės tau iššifruoti, ar jūsų ryšys iš tiesų tvirtas. Atkreipk dėmesį į gestus, kuriuos darai būdama drauge su savo vaikinu. Iš šalies gal ir atrodote kiek juokingai, kai vienu metu prisidegate cigaretę, sukryžiuojate kojas ar krestelite plaukus. “Na, ir supanašėjot!” — priekaištauja draugės. Tačiau tai nepriklauso nuo jūsų valios. Biologine prasme mes linkę imituoti tai, kas mums atrodo patrauklu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Analizuojant bučinį

2008-05-16 | Kai apima aistra, bučinys tarsi panardina du žmones į kvapų, skonių, paslapčių ir emocijų keitimosi būseną. Bučiuojamės paslapčia, geidulingai, švelniai, nedrąsiai arba aistringai. Bučiuojamės šviesią dieną ir tamsią naktį. Bučinys būna apeiginis, meilus, oro ir atsisveikinimo, pagaliau pasakiškas arba tik pakštelėjimas, kuris atgaivina princeses. Pirmiausia lūpos atsirado maistui, tik vėliau prisitaikė kalbai, bet bučiuojantis jos patenkina įvairius troškimus. Bučinys sužadina ištisą seką neuroninių pranešimų ir cheminių preparatų. Ilgainiui bučinys tapo gamtos sukurtu pokštu kalbai sustabdyti, kai žodžiai yra nereikalingi. Ne visi pranešimai yra vidiniai. Bučiavimasis yra dviejų žmonių bendras reikalas. Susijungdami du kūnai siunčia vienas kitam galingus pranešimus. Bučinys gali perduoti svarbią informaciją apie partnerio statusą ir ryšių ateitį. Blogas pirmasis bučinys gali staigiai sugriauti poros ateitį. Bučiavimosi paslaptis tyrinėja net mokslininkai. Kai kurie mano, kad bučiniai draugų pasirinkimo evoliucijos procesui yra esminis dalykas. Niujorko universiteto psichologas Gordonas Gallupas „Scientific American“ šių metų vasario numeryje rašo, kad bučiavimasis apima labai sudėtingą pasikeitimą informacija – uoslės, lytėjimo ir prisitaikymo, tai gali paleisti esminius nesąmoningus mechanizmus, įgalinančius žmones daryti tokius sprendimus, kuriems jie genetiškai nesuderinami.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės diena – gegužės 13-oji?...

2008-05-13 | Kai visi vasario 14-ąją švenčia meilės ir už jos slypinčių malonumų dieną bei keikia niūrias lietuvių šventes, niekas nesusimąsto, kad ir lietuviai turi gražią savo meilės šventę ir savo šv. Valentiną – dievaitę Mildą. Tai deivė, kurią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: graikai – Afroditę, romėnai – Venerą, lietuviai – Mildą. Pamiršę speiguotą vasarį, puikiai galime švęsti meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitės Mildos šventę. Ji švęstina žieduotą ir saulėtą gegužės 13-ąją dieną. Profesorė P. Dundulienė spėja, jog Mildos šventykla Vilniuje buvusi ant dabartinio Trijų kryžių kalno, o Kaune stovėjusios dvi Mildos šventyklos. Viena – dabartiniame Aleksote, anuometiniame Svibirgale, pagal tekėjusį Svibirgalos upelį. Kita – alke, Neries ir Nemuno santakoje. Pasak istoriko T. Narbuto, Mildai turėjęs būti skirtas balandžio mėnuo, o Vilniaus Antakalnyje esą stovėjusi jos šventykla. Mildos vardas pirmąkart paminėtas 1315 m. kryžiuočių Tryro magistro dokumente, kuriame rašoma apie upę Mildą. Kur ta upė, kaip ji vadinama dabar? Prūsijoje, Lietuvoje ar Latvijoje jos ieškoti ?.. Netoli Perlojos iš Ašarinio ežero išteka upeliukas Mildupis. Žinia, prieš keletą šimtmečių jis buvo didesnis, o dabar legendos nuotrupos kalba, jog ten mėgusi vaikščioti lyg tai kunigaikštytė, lyg tai dievaitė Milda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip priversti jį pasipiršti?

2008-05-10 | Daugiau nei dešimtmetį vestuvių versle besisukanti žurnalistės Ligitos Žakevičienės sesuo Diana Sugintienė savo surengtų vestuvių neskaičiuoja. Bet ji tikrai galėtų padėti merginai, kurios mylimasis apie priesaiką prie altoriaus nė negalvoja. Vestuvių planuotoja žino ne vieną būdą, kaip sėkmingai įšokti į vestuvinius batelius. – Neseniai grįžote iš Londono, kur vyko nacionalinė vestuvių paroda (National Wedding Show). Kokių naujienų parvežėte Lietuvai? – Kiekvienais metais parodoje akcentuojami vis kiti dalykai. Pirmaisiais metais buvo aptariami stalo dekoravimo būdai, antraisiais – jaunųjų išvaizda, o šiais metais buvo kalbama apie jaunųjų emocinę būseną, tostus, galimybę džiaugtis savo vestuvėmis. Jeigu pora nesikreipia į vestuvių planuotoją, labai svarbu, kad jai padėtų tėvai ar draugai. Priešingu atveju jaunieji nepaprastai išvargsta. Lietuvoje vestuvės suvokiamos vis dar kaip šventė svečiams. To neturėtų būti. Tai – jaunųjų šventė, o ne giminės balius. – Papasakokite apie šių metų vestuvinių suknelių madas. – Parodoje kalbėta apie žalsvas, gelsvas, pilkšvas, melsvas, purpurines ir chaki spalvos lengvas sukneles. Nors Lietuvoje vis dar populiaresnės šampano ir baltos spalvos. – Kokie lietuvių jaunavedžių pageidavimai jus glumina? – Man labai keista, kai jaunieji pageidauja per savo vestuves nebūti dėmesio centre. Esu mačiusi vestuves, kur jaunieji buvo nepaprastai susikuklinę, o dainininkė tapo dėmesio centru. Vestuvės virto soliniu koncertu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

V. Liesionis: „Pirmoji meilė 10-12 klasėse"

2008-04-13 | Koks įdomus yra gyvenimas. Net nesvarbu, kokio amžiaus esi. Jis priklauso tik nuo to, kokį jį nori pasidaryti pati asmenybė. Nebūtinai turi būti jaunas žmogus, kad galėtum pamatyti pievoje šokuojantį žiogą, kas rytą vėl iš naujo tekančią saulę, kad būtų malonu, kai ankstyvą rytą mama pasako: „Labas rytas". Toks gyvenimas kiekvieno iš mūsų buvo, yra ir, ko gero, bus. Tik įdomu, kaip žmonės gyveno anksčiau kitose gyvenimo situacijose ir vietose. Kas tada juos labiausiai domino, ko jie bijojo? Todėl ta proga nusprendėme pakalbinti Vytautą Liesionį ir pasiteirauti apie jo paauglystės ir jaunystės laikus, norus, troškimus, sužinoti, ar jie išsipildė. - Trumpai papasakokite, kur būdamas mažas augote. - Gimiau Marijampolės rajone Daugirdų kaime. Ten su tėvais išgyvenau 7 metus. Po to - 2 metus Lazdijų rajone, Aštriosios Kirsnos kaime. Kai man buvo 10 metų, šeima persikėlė į Seirijus, kur gyvena iki šiol. Seirijuose baigiau vidurinę mokyklą. -Mokykloje buvote pirmūnas, įvairių olimpiadų nugalėtojas ar labiau propagavote bėgimą iš pamokų? - Iki 10 klasės pirmūnas nebuvau. Tačiau iš visų rajoninių moksleivių olimpiadų grįždavau su diplomu. Fizika ir chemija buvo mano „arkliukai". Tačiau rimtai mokytis pradėjau tik vienuoliktoje klasėje. Šiek tiek per vėlai... Nespėjau atsigriebti to, kas buvo praleista prie televizoriaus, pražaista ar pradirbta. Mėgau skaityti, todėl daug skaičiau. Tas padėjo išsilaikyti moksluose „virš vandens".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mano pirmoji meilė

2008-04-06 | Buvo man tuomet gal 7 ar 8 metai. Nedrąsus mokinukas vardu Justinas gyveno savo svajonių pasaulyje, iš kurio net ir po gerų dešimties metų vis dar negali ištrūkti. Svajonių pasaulyje jis dažnai matydavo merginą vardu Aistė. Matydavo didžiulę pievą, saulę ir meilę. Tačiau tai buvo tik mažytė dalelė pasaulio lyginant su ja. Kelias į mokyklą buvo toks gražus, o paukščių garsai tokie aiškus ir skaidrūs, kad net ir kurčias žmogus galėjo juos girdėti. Žydras dangus atsispindėjo pavasario pelkėse. Pasaulis švytėjo, nes žinojau, kad pamatysiu ją - mergaitę, kurią myliu. Vieną saulėtą pavasario dieną, nusprendžiau parodyti savo jausmus ir nupirkau gėlę. Sukaupęs visą savo drasą nešiau, raudoną kaip kraujas rožę siauru provincijos takeliu. Nešiau tiesiai į namus, nes taip širdis liepė. Jos mama atidarė duris ir aš paprašiau ją pakviesti. Įteikiau ir pabėgau... Buvau toks bailiukas, kad pabėgau vos ją pamatęs. Pasakiau myliu ir pabėgau. Man buvo 8. Mamos dažnai klausinėdavau ar klasiokai gali būti vyras ir žmona. Ar taip būna, mama? Sakė, kad būna. Daug planavau, nors realių santykių tarp mūsų taip niekad ir nebuvo. Užaugom. Tokia buvo mano pirmoji meilė. Mylėjau. Vaikiškai, bet mylėjau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokslininkų laboratorijose verdamas amžinos meilės ir ištikimybės eliksyras

2008-03-29 | Meilė. Mokslininkams tai – elektros impulsai tarp nervinių ląstelių ir hormonų antplūdis kraujotakoje. Jausmingajai žmonijos daliai – trokštama būsena, kurioje jie norėtų pragyventi visą gyvenimą. Ir beveik visiems meilė, o tiksliau jos laikinumas – tai amžina problema, sėjanti skausmą, liūdesį, pyktį, baimę ir net tėvystės testus. Ką daryti, kad meilė niekada nesibaigtų, kad santuokos būtų laimingos, kad visi Žemės gyventojai jaustųsi viena draugiška šeima? Panašu, kad sprendimas jau netrukus. Jausmų pasaulio biocheminiai tyrimai įvairiuose mokslo institutuose pastaruoju metu tapo madingi, o idealios meilės priežastis jau surasta. Ji vadinama oksitocinu, taip pat – meilės, ištikimybės, pasitikėjimo ir socialiniu hormonu. Sintetinis šio hormono pakaitalas jau nuo seno naudojamas medicinoje, norint reguliuoti gimdymo veiklą bei skatinti pieno gaminimąsi. Oksitocinas, natūraliai išsiskiriantis hipofizės užpakalinėje skiltyje apsikabinant, liečiantis, orgazmo, nėštumo bei gimdymo metu, yra medžiaga, kurią gamina pats organizmas, todėl nėra jokio šalutinio poveikio, skirtingai nei vartojant vaistus. Didesni jo kiekiai sukelia palaimos, euforijos pojūtį, kuris savo ruožtu sąlygoja meilės jausmo gilumą. Tyrimų duomenimis, būtent gimdymo metu susikaupusi didžiulė oksitocino koncentracija motinos organizme nulemia jos besąlygišką meilę ir prieraišumą kūdikiui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Įrodyta: meilė iš pirmo žvilgsnio išties egzistuoja

2008-03-27 | Mokslininkai sako, kad meilė iš pirmo žvilgsnio egzistuoja ne tik romantikų ir naivuolių galvose – meilė iš pirmo žvilgsnio išties egzistuoja. Kokių santykių norime su sutiktu žmogumi paprastai nusprendžiame per pirmąsias pažinties minutes. Ohio valstybinio universiteto mokslininkai suporavo 164 studentus. Tyrimų autorius Artemio Ramirezas sako, kad greitos santykių pradžios privalumas tas, jog žmonės specialiai nešvaisto laiko. Meilė iš pirmo žvilgsnio – tai pranašystė, kuri nereikalauja jokių pastangų. Pamatę žmogų mes iš karto suprantame, kokių santykių su juo norėtume ir akimirksniu apsisprendžiame, kiek pastangų įdėsime kurdami šiuos santykius. Profesorius A. Ramirezas, tyrimus atlikęs kartu su kolega Michaeliu Sunnafranku iš Minesotos universiteto teigia, kad nauji tyrimai apie meilę iš pirmo žvilgsnio paneigė ankstesnius spėjimus. Ankstesni tyrimai teigė, kad tik per pirmąsias pažinties dienas žmogus nusprendžia, ar nori su nauju pažįstamu vystyti tolesnius santykius. Bet dabar įrodyta, kad tai įvyksta kur kas greičiau – per pirmąsias pažinties minutes. Tyrime dalyvavusieji studentai po pirmo susitikimo (kuris truko tris, šešias arba 10 minučių) su kitu žmogumi, užpildė klausimyną, kuriame jų klausė apie tai, kaip jie įsivaizduoja ateitį su tuo naujai sutiktu žmogumi. Studentai taip pat turėjo pasakyti, kiek, jų manymu, bendrų savybių jie turi su naujai sutiktu žmogumi ir kokios to žmogaus savybės jam ar jai patiko.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar santuokai amžiaus skirtumas netrukdo?

2008-03-16 | Manoma, kad santuoka, kai tarp partnerių yra didelis amžiaus skirtumas, — neilgaamžė. Vienų nuomone, didelis metų skirtumas tarp sekso partnerių pavojingas sveikatai, kitų — geriausia atjaunėjimo priemonė. Kurie iš jų teisūs? Tai suprato dar senovės romėnai, kuriems kontaktai tarp žilstelėjusių senolių ir jaunų gražuolių buvo savaime suprantami. Net pagyvenusiems pacientams gydytojai patardavo mylėtis su jaunomis merginomis, nes manyta, kad senstantis dėdulė, perėmęs partnerės energiją, gali pajaunėti dešimčia metų. Ir iš tiesų vyrai jaunėjo tiesiog akyse. Netrukus „seksoterapijos seansai“ tapo neatsiejama senių gyvenimo dalimi: jie laikydavo jaunų merginų haremus, be to, ypač vertino nekaltas mergaites, kurių „gydomoji energija“ buvo ypač veiksminga. Pagyvenusios damos taip pat neatsiliko nuo vyrų: jos jaunystės eliksyro sėmėsi iš jaunuolių. Nors visuomenė smerkė nedorus seksualinius ryšius, turtingos damos ir toliau naudojosi jaunuolių paslaugomis, o subrendę vyrai — mergaičių. Skirtingo amžiaus santuokų, kur vienas iš partnerių kitam tinka į tėvus arba motinas, pasitaiko ir šiais laikais. Žmonių neglumina nei apkalbos, nei medikų perspėjimai, kad santuoka, kur vyras gerokai vyresnis už žmoną, turi daug rizikos faktorių. Juk dažnas mano: jeigu šiandien sekasi puikiai, kam galvoti apie liūdną ateitį? Subrendęs vyras ir jauna mergina — populiariausias skirtingo amžiaus sąjungos variantas. Tai, kaip sakoma, žanro klasika.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar meilė vaikui gali kenkti?

2008-03-01 | Vaiko auklėjimas - viena iš sudėtingiausių gyvenimo užduočių. Kaip žmogui, kurį myli labiau už save, gali kažko neleisti? Ir kaip jam ar jai parodyti, koks yra brangus, tačiau neišlepinti? Sakome: „Meilės niekada nebus per daug." O jeigu?.. Manau, kad dauguma tėvų, besilaukdami į pasaulį ateinančio vaikelio svajoja apie jį. Iš pradžių spėlioja jo lytį ar į ką jis bus panašus, bando įsivaizduoti, ką ir kaip su juo veiks jam augant, lanko pasiruošimo gimdymui ir naujagimio priežiūros kursus. Tai -nuostabus gyvenimo etapas, kupinas laukimo ir malonaus rūpesčio. Tačiau, kad ir kiek buvo ruoštasi, susijaudinimas, nepasitikėjimas savimi užklumpa netikėtai, prasidėjus pirmiems sąrėmiams, kai vaikutis jau duoda žinią: „Aš ateinu!". Nepaisant visų gimdymo skausmų ir sunkumų, vos tik paėmę mažylį ant rankų suvokiate, kad nieko nuostabesnio gyvenime iki šiol neturėjote. Tai - jūsų vaikas, didžiausia brangenybė visam gyvenimui. Šią akimirką pabunda motiniški ir tėviški instinktai, jūs jaučiate savyje begalinį ryžtą padaryti dėl šio žmogučio viską, kad įrodytumėte jam savo meilę. Laikui bėgant, kai kasdienių rūpesčių verpete nuslopsta gimimo stebuklas, tėvai neišvengiamai susiduria su vaiko auklėjimo problemomis. Dirbdama psichologe neretai girdžiu skundus, kad jau trejų metukų vaikas visiškai neklauso, daro, ką nori, nepaiso jokių draudimų, visiškai nereaguoja į žodį „ne". Arba rėkia, krenta ant žemės, cypia ir kitokiais būdais reikalauja, ko įsigeidęs.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!