LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Lūpos tyli - kūnas kalba

2007-12-04 | Mielas Arkadijau, gal galėtumėte papasakoti, kokia vyro kūno kalba išduoda, kad aš jam patinku? Savo prisistatyme rašote, kad dėstėte neverbalinę komunikaciją. Mane tai labai sudomino. Ar yra konkrečių gestų, išduodančių, kad vyras labai tavimi susidomėjęs, nors nieko apie tai net neužsimena? Iš anksto dėkoju už atsakymą. Atsakymas: Sutikę mums patinkantį žmogų, per keletą minučių mes sugebame apsikeisti mažiausiai 50 –čia tai rodančių ženklų. Akių vyzdžiai plečiasi, nesąmoningai bandome užuosti vienas kito kvapą, atsisukame visų kūnu, šypsomės, dažniau kvėpuojame, ieškome vienas kito artumo. Tai, ką aš vadinu „Gervės šokio stadija“. Kiek vėliau, gavęs teigiamus ženklus iš moters pusės, vyras pereina į „Padavėjo šokio stadiją“ - tai yra jis asistuoja jam tai leidusiai daryti moteriai. Po to pereinama į „Kiemsargio stadiją“, kai jis į moterį jau žvelgią kaip į savo nuosavybę , kurią reikia apginti nuo kitų patinų. Tiesiog stebėkite atidžiau ir viską pamatysite!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Per didelė tėvų meilė gali žaloti vaikų sveikatą

2007-11-09 | Augdamas šeimoje, vaikas yra priklausomas nuo savo tėvų visomis prasmėmis. Tėvai jį apsupa meile, maitina, rengia, auklėja, perduoda šeimos vertybes ir tradicijas. Ir visuomet savo vaikui linki tik gero... Tačiau kartais ta besąlygiška meilė atsisuka... prieš taip mylimą vaiką ir gali sutrikdyti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. „Kas per daug – tas nesveika“ – teigia liaudies išmintis. Kodėl, ar tik ne dėl didelės meilės savo vaikui, leidžiame jam elgtis taip, kaip nori jis, o ne taip, kaip jam būtų naudingiau, ir neribojame: Ilgai ir nesirenkant laidų ar filmų žiūrėti TV. Iš pradžių priekaištaujame, vėliau tik retkarčiais primename, o dar vėliau lyg ir įprantame prie tokio ilgo sėdėjimo prie televizoriaus. Tačiau ilgas TV žiūrėjimas veikia vaikų psichiką – jie tampa dirglesni, jautresni, jiems sunkiau susikoncentruoti ir atlikti kai kurias užduotis mokykloje. Dėl to, kad ilgai žiūri TV, gali sutrikti miegas ar net atmintis, nekalbant apie laidų ir filmų turinio įtaką vaiko vystymuisi. Be apribojimų žaisti kompiuteriu. Ilgas sėdėjimas prie kompiuterio vargina ne tik protiškai, bet ir fiziškai. Nuo ilgo sėdėjimo kenčia stuburas, gali sulėtėti medžiagų apykaita, be to, kompiuterio ekranas labai vargina akis. Valgyti jiems patinkančius, bet organizmui visai nenaudingus maisto produktus – traškučius, saldainius, dešrainius, gerti kokakolą. Ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas Lietuvoje kenčia nuo virškinimo sutrikimų, kuriuos sukelia netinkama mityba.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip elgtis, kad vyro meilė iš pirmo žvilgsnio virstų amžina meile?

2007-09-29 | Jaunystėje tikime, kad meilė iš pirmo žvilgsnio ir tobuli pasimatymai, kuriais mėgaujasi Holivudo aktoriai, egzistuoja iš tiesų. Deja, vėliau suprantame, kad tobulus pasimatymus iš kino filmų sukuria ne tik nuostabios meilės istorijos, bet ir dekoracijos, apšvietimas, makiažas ir netgi honorarai. Vyrai šiuo klausimu turėtų būti nusiteikę netgi skeptiškiau nei moterys, tačiau apklausų duomenys rodo, kad net 48 proc. vyrų tiki meile iš pirmo žvilgsnio, rašo „Men's Health". Žinoma, klasikinis meilės iš pirmo žvilgsnio apibrėžimas nelabai sudėtingas, ypač kalbant apie vyrus: akį patraukia veidas, kūnas ar visuma, kuri sukuria patrauklų vaizdą, virstantį aistra. Tačiau vyro meilė iš pirmo žvilgsnio išties yra meilė iš dvylikto žvilgsnio – tai nėra tik pirminė psichologinė ir cheminė reakcija, kuri įvyksta pamačius moterį. Vyrui trauka atsiranda bent šiek tiek pabendrauja su moterimi. Nustebote? Taip tikriausiai yra todėl, kad vyrukai sudaro blogą įvaizdį. Kai moterys sako, kad penktadienio vakarą išeina ieškoti meilės, išties jos mano, kad sutiks vienos nakties nuotykių ieškančius vaikinus. Tuo tarpu vyrukai taip pat ieško merginų, kurios kristų į akį, bet santykiai tik tuo vienu vakaru nesibaigtų. Vyrukai elgiasi kitaip tik todėl, kad pačios moterys apie juos formuoja tokią nuomonę. Kodėl vyrai slepia savo jausmus ir tikruosius ketinimus?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kuo reikšmingas pirmasis bučinys

2007-09-08 | Mokslininkai tvirtina, kad moterims pirmasis bučinys padeda analizuoti savo partnerio pranašumus bei trūkumus. Vėliau bučiuodamosi moterys bando įsitikinti, ar vyras ištikimas ir ar jo ketinimai rimti. Vyrams bučiniai nėra tokie svarbūs. Kai kuriais atvejais jie gali padėti keistis hormonine informacija, tačiau paprastai lūpų susiliejimą stiprioji lytis traktuoja kaip sekso preliudiją. Mokslininkai tvirtina, kad vyrams geras bučinys yra toks, kai jie naudoja liežuvį ir partnerė į tai atsako aistringomis dejonėmis. Daktaras Gordonas Galapas iš Olbanio universiteto (JAV) praneša: "Bučinio metu transliuojama informacija gali lemti romantiškų santykių pradžią arba jų pabaigą. Prie romantiškos sąjungos veda daug kelių, tačiau bučinys - o ypač pirmasis - gali viską sugadinti." Šią informaciją - sąmoningai ir ne - renka ir interpretuoja abu partneriai, tačiau ji reikšmingesnė moterims, nes jos labiau suinteresuotos ilgalaikiais santykiais, teigia tyrėjai. Moterims, kai jos bučiuojasi, būdinga kreipti daugiau dėmesio į partnerio kvėpavimo gaivumą, burnos skonį ir sveikus dantis. Moterys, rinkdamosi partnerį, teikia daugiau reikšmės bučiniui nei vyrai, - sako mokslininkai. - Mūsų darbo rezultatai byloja, kad moterys įvertina, kaip partneris moka bučiuotis, remdamosi cheminiais duomenimis, tai yra kvapu ir skoniu.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip išlaikyti santykius per atstumą?

2007-09-04 | Meilė neklausia, kada jai ateiti. Tiesiog ima ir praveria širdies duris. Prašote jos išeiti, nes planuojate išvykti į metus truksiančią stažuotę užsienyje ar persikraustyti į kitą miestą? Greičiausiai ji nepaklausys, todėl vardan jos pabandykite išsaugoti santykius su mylimuoju. Kaip? Štai keletas patarimų. Dažnai aplinkiniai kalba, jog santykiai per atstumą labai greitai nutrūksta. Mokslininkai, stebėję porų bendravimą nuotoliniu būdu, tvirtina ką kita – vienodą tikimybę išsiskirti turi tiek susitinkantys kasdien, tiek toli vienas kito esantys įsimylėjėliai. Supraskite, jog dėl atstumo santykiai negali vystytis itin sparčiai, todėl neskubėkite reikalauti iš partnerio rimtų įsipareigojimų. Verčiau paverskite šį trūkumą privalumu – lėtas pažinimas turi savito žavesio. Juk kiekvieną kartą susitikus jausmai veržiasi kaip iš ugnikalnio. Svarbu išsiaiškinti, kiek rimti jūsų santykiai, ar galite būdami atskirai eiti į pasimatymus ir pan. Pasak statistikos, 70 proc. porų, kurios neaptaria panašių klausimų, išsiskiria. Tuo tarpu pasimatymai su priešingos lyties atstovais rimtų santykių nepaveikia: dėl naujo romano išsiskiria tiek pat porų (30 proc.) kaip ir be jo pagalbos. Dauguma įsimylėjėlių ypač sunkiai ištveria fizinio artumo nebuvimą, todėl sustiprėja nepasitikėjimas partneriu. Iš tiesų atstumas nelemia didesnės nei statiškai pasitaikančios partnerio neištikimybės. Todėl verčiau parodykite, jog pasitikite savo antrąja puse, nes paranojiškas įtarinėjimas santykių nesustiprina.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Poros ateitį gali nulemti pirmasis bučinys, nustatė mokslininkai

2007-09-03 | Pirmasis bučinys – išskirtinai jaudinanti kiekvieno ir kiekvienos romantiškų tarpusavio santykių akimirka. O dabar mokslininkų dėka sužinojome, kad jis ko gero yra svarbesnis, nei buvo manyta. Jei vyrams bučinys gali būti „tik bučinys“, tai moterims jis yra lemiamas suderinamumo arba nesuderinamumo su partneriu kriterijus, teigia dienraštis. Mokslininkai tvirtina, kad moterys jį naudoja išsamiai ir visapusiškai cheminių ir jausminių indikatorių, kuriais partneriai apsikeičia liesdami vienas kitą lūpomis, analizei. „Geras bučinys“ įtikins ją, kad dėl šio partnerio verta pakovoti, tuo tarpu blogai besibučiuojantis vyras vargu ar gali tikėtis bent pakvietimo kavos puodeliui. Pasak mokslininkų, ilgalaikėje perspektyvoje moteris naudoja bučinį kaip priemonę ryšiui užmegzti bei įsitikinti, kad partneris jai ištikimas ir suinteresuotas tolimesniais santykiais. Kur kas mažiau bučinys svarbus vyrams. Kai kuriais atvejais jis gali būti pasitelktas apsikeitimui „hormonine informacija“, bet paprastai jis vertinamas kaip sekso preliudija. Tyrėjų teigimu geras bučinys vyrams – toks bučinys, per kurį jis naudoja savo liežuvį, priversdamas partnerę dejuoti iš malonumo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip sukurti tikrą meilę?

2007-09-02 | Ar tai meilė? Ar jau pradėti lytinį gyvenimą? Kaip susipažinti? Kaip parodyti dėmesį? Šie ir kiti klausimai, susiję su santykiais, kyla daugeliui. Trumpalaikiais santykiais galima džiaugtis vos kelias dienas, o kaip surasti žmogų, kurį iš tikrųjų mylėtum. Kaip sukurti meilę, stengsiuosi atsakyti šiame straipsnyje. Paauglystėje svarbu užmegzti ir palaikyti daug santykių, turėti daug draugų, kelias simpatijas. Jaunų žmonių aplinkoje vis daugiau seksualumo, tačiau ne nuo jo reiktų saugotis, bet nuo per didelio mėgavimosi seksu. Kiekvienas dalykas, kuris kursto aistrą, pabrėžia lytiškumą, seksualinę trauką skatina paviršutiniškai mąstyti ir išgyventi jausmus. Tai yra žalinga. Kodėl? Tikriausiai teko girdėti, kaip „mylimieji“ kitiems yra pristatomi tik pagal išorinius, seksualumo požymius, pvz., aukšta, liekna, didelė krūtinė ir t.t. Ar tik išvaizda apibūdina žmogų? Žmogus protiškai bręsta kur kas lėčiau nei kūniškai. Nors išoriškai paaugliai seksualiai yra subrendę, tačiau psichologiškai jie dar nėra pasirengę kurti santykius. Žmogus protiškai bręsta kur kas lėčiau nei kūniškai. Nors išoriškai paaugliai seksualiai yra subrendę, tačiau psichologiškai jie dar nėra pasirengę kurti santykius. Kai kurie vaikinai (kartais ir merginos) sutapatina meilės ir sekso sąvokas. Jeigu myli – tai geidi ir turi gauti tai, ko nori. Tai vis dar vaikystei būdingas egoizmas, kai manoma, kad viskas tarnauja ir paklūsta tik tavo norams.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Viskas apie stulbinantį bučinį

2007-07-20 | Dabar imkime ir prisiminkime, kaip pirmą kartą pasibučiavome… Taip, nepamirštama…gėda. Buvo visko – vieni įsikando sau, kiti mylimam bučiuojamajam. Vieni apkabindami nuplėšė merginos suknutės sagas arba nervindamiesi ėmė beperstojo mirksėti. Jaunimo portalas links2love.com nusprendė pamokyti jaunuolius bučiuotis taip, kad visą gyvenimą nebūtų gėda. Bučiuotis - kaip važiuoti dviračiu. Vieną kartą išmokęs, nepamirši niekad, o stebuklingo bučinio technika – ne toks jau paprasta dalykas. Kai mokotės bučiuotis geriau būkite vienas. Na, blogiausiu atveju – tu ir veidrodis. Kitu atveju gali labai prajuokinti draugus, o tėvus - net supykdyti. Saugi aplinka padės išvengti bereikalingo nervinimosi ir trikdančių situacijų. Geriausias bučinys turėtų būti įvairus: prasidėti nuo trumpo pakštelėjimo, pereiti į prancūzišką bučinį, gal net reiktų įsisiurbti į partnerio viršutinę. Ir neapsiribokite tik lūpomis. Galite bučiuoti skruostus, smakrą, akių vokus, auskarus. Malonus burnos kvapas – tai labai svarbu. Būtinai išsivalykite dantis prieš eidami į pasimatymą. Nėra nieko bjauriau, nei bučiuotis su žmogumi, kuriam iš burnos dvokia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės hormonai

2007-07-17 | Daugelis biologų mano, jog gerai protiškai išsirutuliojusių primatų (t. y. ir beždžionių, ir žmonių) patelės negali tinkamai išauginti savo palikuonių vienos. štai ir tenka joms „pririšti" prie savęs partnerį. O pati geriausia tokio susaistymo priemonė (tai patikrinta evoliucijos metu) pasirodė esąs seksas. Moterys iš esmės visada gali intymiai bendrauti, o vyrai – ne. Jiems mat dar reikia susijaudinti, atitinkamai nusiteikti. Kodėl gi taip atsitinka? Ogi todėl, kad moterų lytiniai hormonai bręsta cikliškai, o vyrų – toniškai (t.y. tada, kai egzistuoja dirgiklis). Kuo tas dirgiklis stipresnis, tuo daugiau hormonų pasigamina. O kad „erzinantis" signalas būtų priimtas, jūs, vyrai, privalote pajusti jį visais jutimo organais. Pats svarbiausias informacinis kanalas – vizualinis. Todėl vyrai labiausiai susijaudina žiūrėdami erotines scenas. (Suprantama, intymus šnibždesys, švelnūs prisilietimai ir kvapai taip pat įaistrina.) Moterims šis galingas informacinis srautas nėra toks svarbus. Įsivaizduokite, vyrai, kas būtų, jeigu „amžinai pasirengusios" moterys susijaudintų, vos jus pamačiusios? Jau po mėnesio jūs būtumėte visai išsekę! Ne, gamta protinga: tikslingai „atjungė" moteris nuo svarbiausio seksualinio dirgiklio – intymioje aplinkoje jos net nori užmerkti akis. O štai klausa ir lytėjimo pojūčiai tada dar labiau sustiprėja. Skirtingai negu „akimis ryjantys" vyrai, moterys yra labiau klausančios ir jaučiančios. Kiekvienas išgyvena meilės jausmą skirtingai, bet visi įsimylėjėliai turi kai ką bendra: degančias akis, raudonį skruostuose, pasirengusią iššokti iš krūtinės širdį... šių išorinių veiksnių reiškimosi priežastis – organizme vykstantys biocheminiai procesai. O jie visiems žmonėms vienodi. Meilės jausmas – gamtos mums padovanotas natūralus narkotikas. Kai tik pastebime žmoguje ką nors žavinga, mūsų galvos smegenys pradeda išskirti biologiškai aktyvią medžiagą – finiletanolaminą. Kaip tik jis yra romantiško įsimylėjimo kaltininkas ir priverčia mus maloniai žvelgti į simpatingą nepažįstamą kitos lyties žmogų. Be to, įsimylėjėlių organizmas gamina dofaminą – cheminį adrenalino ir noradrenalino pakaitalą. Adrenalinas vadinamas „sirgalių" hormonu, kadangi yra „išmetamas" į kraują vykstant stresams, nepriklausomai nuo to, ar jus ištiko nelaimė, ar kuo nors labai džiaugiatės. Padidėja kraujospūdis, padažnėja pulsas, sudrėksta delnai – organizmas pasirengia veikti: bėgti, gelbėtis, kelti skandalą. Dofaminas kelia tuos pačius simptomus. Todėl ir sakoma, kad meilė – tai stresas. Ir kuo romantiškesnis įsimylėjėlis, tuos stresas stipresnis. Taigi, kai sakoma apie pažįstamą žmogų, staiga ėmusį krėsti kvailystes "Na ką, hormonai siautėja", iš tiesų, anot populiaraus priežodžio, pataikome kaip pirštu į akį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės būsena

2007-05-11 | Meilė yra būsena. Ji yra pastovi ir amžina. Meilė yra sąmonės išraiška - būsena. Meilė yra visur, ji - pasaulio pagrindas, kaip ir visos Kūrinijos. Iš jos gimsta Grožis, kurį matome, Išmintis, kurią įgyjame ir Laisvė, kurioje matome Meilę. Meilė niekada nesibaigia, niekada ir niekur nedingsta, tačiau nevaldomas protas ne akimirkai nebūna be veiklos ir pastoviai kuria chaoso principu. Protas paima ir suasmenina, sukoncentruoja žmogaus mintis į konkretų objektą, jį išskirdamas iš kitų. Pvz.: Jūs mylite gamtą ir visa jos išraišką, bet įvyksta kažkas, kas jus priverčia susikoncentruoti į vieną objektą, ir tuomet jūs pradedate apie jį suktis savaisiais tikslais. Taip jūs vientisą nedalomą pasaulį padalinate į daugybę dalių, suardote harmoniją, ir tampate prisirišęs prie savo minčių koncentrato, patikusio labiau už kitus objektus. Štai tada Meilė virsta jausmu, jausmas gimdo aistrą, norą turėti, valdyti, tuo būdu vyksta vidinis konfliktas, iš kurio gimsta pavydas, nusivylimas, kerštas, išsiskyrimas, kančia, jeigu objektas nepateisina jūsų vilčių. Meilė nežino, nepažįsta vergovės, ji yra nedali, visą apimanti, viską skandinanti savyje. Meilė yra Tiesa, ji yra ir visada bus, tik protas daro ją asmenišką, o žinių neturėjimas paverčia ją kančia. Mylėti reiškia paleisti, suteikti, atiduoti ir atsiduoti, - reiškia neįpareigoti, viską ištverti ir išlikti. Meilė tai - absoliutus atleidimas, o tai reiškia, kad nėra įsižeidimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!