LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Įsimylėjusiems... autentiškos žinutės, eilėraščiai

2007-05-11 | Dviejų žmonių polėkiai, ir visai nesvarbu, kokie šių žmonių vardai. Ar suklysiu juos pavadinus mylimaisiais? Žodžiai - žmonių kalba. Ir kartą sumanyti, ištarti ar parašyti, jie tampa visų žmonių - nes visi mes esame susiję. Šekspyras vienoje savo komedijų „As you like it" rašė apie Septynis žmogaus amžius (Seven ages of man). Šiame monologe žmogaus gyvenimas lyginamas su scena, kurioje žmogus lyg aktorius atlieka įvairius gyvenimo vaidmenis, suskirstytus pagal jo amžių. Pirmasis - kūdikystė, antrasis - vaikystė, trečiasis - paauglystė, ketvirtasis - jaunystė, penktasis - branda, šeštasis - senatvė, septintasis - „antroji vaikystė". Kam čia rašau apie Šekspyrą? Todėl, kad šita meilės poezija, jeigu ją taip galima pavadinti (nors iš tikro vardai nėra esminis dalykas), pagal Šekspyrą atitiktų paauglio gyvenimo tarpsnį, kurį jis apibūdina kaip gražiausią žmogaus gyvenimo etapą: jis įsimyli, jį jaudina (suaugusio žmogaus akimis žiūrint) „paprasti dalykai", savo jausmus jis reiškia per poeziją ir galbūt kitokias meno formas. Kaip ir iš visko gyvenime, galima iš to nusijuokti, o galima tuo ir pasigrožėti. Juk kiekvienas gyvenimo etapas ypatingas ir nuostabus, todėl sakau: Dalinkimės polėkiu ir švęskime džiaugsmą! Nes džiaugsmo niekad nebus perdaug!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

O gal tai meilė?

2007-05-03 | Vyrai nebejuosia žmonų skaistybės diržais su geležiniais užraktais. Civilizuotame pasaulyje lyčių draugystė tapo įprasta kaip dienos šviesa. Bet ateina naktis. Ką veikti draugams sutemus? Ir ar tai - tik draugystė? Prisipažinkime: ne džiaugsmo kibirkštėlės sušvyti akyse, pamačius savo vyrą su kita moterimi. Kas ji? Ką veikia kartu? Kas tarp jų vyksta? Lyg katino letena grybšteli širdį. Santykių specialistai sako: vyro ir moters draugystė įmanoma. Juk ne viduramžiai! O paskui patikslina: bet seksualinis potraukis egzistuoja net tarp gerų draugų. „Draugystė be sekso su moterimi? Retas vyras to pageidauja. Nors vyro ir moters santykiai gali būti labai įvairūs: meilė, įsimylėjimas, sekso pojūčių siekis, dviejų susituokusiųjų draugystė, kai kiekvienas stengiasi atkeršyti savo sutuoktiniui. Kad ir kaip būtų keista, absoliuti dauguma vyrų vis dėlto tikisi, jog santykiai pamažu pereis prie sekso", - sako psichoterapeutas seksopatologas Viktoras Šapurovas. „Kaip gali kilti toks klausimas? Be abejo - moters draugystė su vyru egzistuoja. Ir tai labai aukšto lygio santykiai - supratimas, bendrumo jausmas, pasitikėjimas, pagalba, sielų dialogas. Aš ir pati turiu daug draugų, su kuriais artimai bendrauju", - sako Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichoterapeutė Aurelija Markevičienė. Špagos jau sukryžiuotos. Kas laimės dvikovą? Kartą karštai gindama vyro ir moters draugystės idėją sulaukiau tikrai vyriško klausimo: „O kur tada tos moters vyras? Gal išplaukė į jūrą?"

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Paskaitos - Priti/Transcendentinė meilė - Šrila Bhaktivinoda

2007-04-26 | „Meilė" (tikrasis žodis bengali kalboje „priti") yra nepaprastai saldus žodis. Kai jis ištariamas, nepaprastai saldi nuotaika apima tiek kalbėtojo, tiek klausytojo širdis. Nors tik nedaugelis gali suprasti tikrąją šio žodžio prasmę, vis tiek jis visiems patinka. Visos gyvosios esybės yra valdomos meilės. Daugelis yra pasiruošę už ją atiduoti savo gyvybes. Mylėti yra žmogaus gyvenimo esmė. Daugelis mano, jog egoistiškų troškimų pildymas yra svarbiausia jų egzistencijos prasmė, tačiau taip nėra. Vardan meilės žmogus gali paaukoti visus savo interesus. Egoizmas skatina žmogų siekti vien tik savo asmeniškos laimės ir nepriklausomybės, kai tuo tarpu meilė priverčia jį paaukoti visus savo asmeninius interesus vardan to dalyko ar asmens, kuris jam yra nepaprastai brangus. Kur įvyksta susirėmimas tarp egoizmo ir meilės, ten meilė visada laimi. Netgi jeigu egoizmas yra labai intensyvus, jis vis tiek išlieka antraeilis. Kas yra egoizmas? Egoizmas yra siekti tai, kas yra brangu pačiam. Dėl to ne be priežasties galima pasakyti, jog žmogaus gyvenimas yra vadovaujamas meilės. Meilė yra svarbiausia žmogaus gyvenimo esmė, netgi jeigu jis ir siekia patenkinti savo egoistinius norus. Materialistai ir impersonalistai siekia materialių malonumų ir išsilaisvinimo iš meilės jiems. Meilė taip pat vyrauja ir transcendentalizmo kelyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bučiuokitės, apsikabinkite, dovanokite vienas kitam švelnumą!

2007-04-15 | Ilgą laiką polineziečiai, Madagaskaro gyventojai, daugelis Afrikos genčių, eskimai, japonai, kiniečiai ir dar daug kitų tautų nežinojo, kas tai yra mums įprasti bučiniai. Pavyzdžiui, kiniečiai nuo senų senovės vietoj bučinio pasitrindavo nosimis. Birmiečiai dar ir dabar ne bučiuojasi, o tik prisiliečia lūpomis ir nosimis - „įkvepia vienas kito kvapo". Japonai bučiuojasi labai droviai, neatverdami lūpų ir dairydamiesi į šalis, ar niekas nemato, - gėdinasi. Bučinys - tai reikšmingiausias pagarbos ir draugystės ženklas. XVI - XVII amžiuje Rusijoje šios apeigos buvo itin sudėtingos. Jų metu vieni kitiems nusilenkdavo ir į vienas kito sveikatą išgerdavo vyno. Po vaišių šeimininkas liepdavo prabangiai apsirengusiai žmonai prieiti prie svečio ir gurkštelėjus degtinės taurelę paduoti jam. Kartais ypatingai garbingam svečiui būdavo leidžiama pabučiuoti šeimininkę į lūpas. Anot istorikų, rusai, vaišindami svečius, atvesdavo savo žmoną, kad visi dalyviai ją pabučiuotų į lūpas. Šeimininkas į tai reaguodavo ramiai ir niekas nedrįsdavo jos nebučiuoti, nes būtų buvę išmesti iš namų. Kas tai yra bučinys? Šekspyras jį vadina „mūsų meilės ženklu", aštrialiežuvis Koleridžas sako, kad bučinys - tai „kvėpavimo nektaras", o Van de Valdas mano, jog tai tiesiog „dangiškas malonumas". Paprasčiausią, bet medicininiu požiūriu patį tiksliausią apibrėžimą galima rasti seksologijos terminų ir sąvokų žodyne.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Kaip bučiuojasi skirtingi zodiako ženklai?

2007-04-14 | AVINAS
Dažniausiai bučiniai būna greiti ir aistringi. Malonūs, tačiau prabėga tarsi akimirka. Vieną sekundę yra, o kitą - jau nebe.

JAUTIS
Dažniausiai bučiniai ilgi ir iš visos širdies. Jie gali tęstis amžinai, nes Jautis tikrai nepristigs idėjų, kaip dar galima pasibučiuoti.

DVYNIAI
Dažniausiai bučiuodamiesi kikena, šypsosi ir sako juokingas frazes. Taigi bučinys gali būti visai smagus, jei tik jums nekliudo tai, kad jį nuolat pertrauks dar vienas šypsnis.

VĖŽYS
Bučiniai šilti ir meilūs - taip ir siekia niekada nepaleisti ir laikyti glėbyje. Dažnai lėti, ilgi, bet nelabai įmantrūs.

LIŪTAS
Liūtai, tikri džiunglių karaliai, bučiuojasi kaip laukiniai: kančžiojasi, braižosi, o be to - tikisi už bučinį mažų mažiausiai aplodismentų. Puiku, jei aistra išreiškiama nepavojingai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 18

plačiau >>

Meilė metų neskaičiuoja

2007-04-10 | Kone pagrindinė XXI a. žiniasklaidoje eskaluojama tema yra "Jauniklės merginos ir pusamžio vyro romanas". Kartais atrodo, kur spjausi, ten rasi turtingą ir pilvingą verslininką, politiką, magnatą, kuris palieka savo rūpestingą, vaikus jam užauginusią, bet ne pirmos jaunystės žmoną. Nes beprotiškai įsimyli jaunutę, dar negimdžiusią, ilgakoję gazelę. Mes į šį reikalą bandėme pažvelgti iš kito kampo. Sakoma, jei vyras eina per mergas, jis laikomas sėkmingu mergišiumi, tačiau jei moteris bent kartelį pasuka į kairę, ji jau prostitutė. Todėl moterys į kairę eina lygiai taip pat kaip vyrai, tik elgiasi daug atsargiau. Ir visuomenėje sklando daug mažiau istorijų apie neištikimas žmonas. Tas pats ir dėl poros amžiaus skirtumo - reta moteris girsis palikusi šeimą, nes įsimylėjo jaunesnį. Ne taip, kaip vyrai. Netiki? Įrodysime! Pateikiame pusamžės moters ir gerokai už ją jaunesnio vaikino meilės istoriją. Tik herojų vardus dėl suprantamų ir minėtų priežasčių pakeitėme. Daugiau nei metus 27-erių menininkui Mariui į pašto dėžutę plaukė svajingi, meilės prisotinti nematytos internetinės gražuolės laiškai. Jau įtartina? Kalbėdamasis su mumis, vaikinas šypsojosi ir be jokios gėdos prisipažino paslaptingai merginai jautęs susižavėjimą, kuris, kad ir kaip keista, neišnyko sužinojus pribloškiantį faktą. Marius: Ilgai įkalbinėjau Gražiną kalbėtis telefonu, tačiau ji kažkodėl gėdijosi savo balso.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tėvų meilė ir psichologinės vaikystės traumos

2007-04-03 | Tėvų meilė - tai besąlygiškas vaiko gyvenimo ir jo poreikių įtvirtinimas. Tačiau čia reikėtų pridurti kai ką svarbaus. Vaiko gyvenimo įtvirtinimas turi du aspektus: vienas - tai rūpestis ir atsakomybė, reikalingi, kad jo gyvybė būtų išsaugota ir kad jis galėtų augti. Kitas aspektas - nuostata, teigianti gyvenimo meilę, kuri leidžia vaikui pajusti, jog būti gyvam yra gera, kad gera gyventi šiame pasaulyje. Motinos meilė gyvenimui taip pat užkrečiama kaip ir jos nerimas. Motinos meilė augančiam vaikui, meilė, kuri nieko nesiekia sau, tikriausiai yra sunkiausia meilės forma iš visų įmanomų, ir labiausiai apgaulinga dėl to, kad motinai lengva mylėti savo kūdikį. Būtent todėl, kad tai sunku, moteris gali tapti išties mylinčia motina tik tuomet, jeigu ji apskritai sugeba mylėti; jeigu ji gali mylėti savo vyrą, svetimus vaikus, žmones. Moteris, kuri nesugeba mylėti šia prasme, gali būti švelni motina, kol vaikas mažas, bet ji negalės būti mylinti motina, suvokianti savo užduotį iškęsti vaiko atsiskyrimą - ir jam atsiskyrus toliau jį mylėti. Vaikui, ypač mažam, tėvai yra visas pasaulis. Pavojus būti atstumtam tėvų, netekti jų meilės mažam vaikui prilygsta pavojui jo gyvybei. Kad išgyventų, vaikas yra priverstas priimti tuos bendravimo modelius, kuriuos pasiūlo tėvai. Kitų modelių jis nežino ir netgi nenutuokia juos egzistuojant. Jeigu vaikas nuolat patiria baimę būti atstumtas, jis auga įsitempęs ir prislėgtas. Tokia būsena jam yra skausminga, todėl vaikas siekia tapti bejausmis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė be atsako toli gražu ne naivu

2007-03-31 | Tu esi visai šale. Ištiesusi ranką tave pasiekčiau. Bet negaliu. Tu nesuprastum. Gal kvaištelėjusia, o gal per daug įžūlia palaikytum. Kaip noriu pasakyti, kad myliu tave. Kaip noriu pasakyti, kad padaryčiau dėl tavęs BET KĄ. Net nu (si) žudyčiau. Bet tu matai mane šaltą, ledo gabalą, ir niekada nesuprasi, kad viduje slepiasi tikras žmogus. Ne žvėris, kuo tu mane laikai. O juk matau tave kasdien. Ir matau, kad tu myli bet ką, tik ne mane. Ir bučiuoji ir apkabini ne mane. Mane tik skaudini, atiduodamas viską, viską ne man. Man net trupinelio tavo meilės užtektų. Na pažiūrėk, maldauju, pažiūrėk į mane bent kartą! Nekaltink manęs dėl visko bent vieną dieną. Nepadeda net vaikiški kaprizai, net banalūs pykčio priepuoliai, tu vistiek net nesureaguoji. Nenoriu verkti. Nusibodo verkti. Po galais, kodėl aš tai išgyvenu? Kokią nuodėmę padariau? AŠ NIEKO TAIP NESKAUDINAU NIEKADA! Slapčiomis darau tavo miegančio nuotraukas, arba kalbančio, kai nežiūri. Ir įsivaizduoju, kad įsirangau šale, ir užmiegu taip šiltai šiltai, užuosdama tavo kvapą... apkabinu tave, ir daugiau nebeverkiu... Bet tai tik svajonė... Kuriai, deja, nelemta išsipildyti... Jau daug metų laukiau... Ir dar daugiau teks taip pat kentėt. Rašau tau savo meilę. O tu vistiek ant manęs rėki. Netruks sustingti mano širdis. Netruks išnykti jausmai viskam. Vis kam, bet tik ne tau. Aš myliu tave, tėti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Dar kartą apie meilę...

2007-03-09 | Taip, vėl apie tą pačią meilę. Gal todėl, kad meilės tema dar vis iki galo neišanalizuota, o gal todėl, kad ir pati šiuo metu jaučiu kažką panašaus. Šiais laikais meilę galima apibūdinti ne kaip jausmą, o kaip tam tikrą materialų dalyką, kurį galima nusipirkti. Būtent taip turtingi pagyvenę vyrai nusiperka jaunų merginų kūną, mintis, bet tik labai retai - meilę. Tačiau galbūt tai jiems ir atstoja tą meilę? Juk ir tokios parsiduodančios merginos labiau vertina ne žmogų, o pinigus. Tokia šių laikų realybė. Prie to jau priprantame ir toleruojame: tokių santykių niekas nesmerkia, priima kaip natūralų dalyką. Vis dėlto meilė yra jausmas, o ne prekė arba tiesiog nuvalkiotas, visur minimas, žodis, kuris turėtų reikšti kažką labai gražaus. Bet kiek žmonių, tiek ir nuomonių: vieniems meilė yra kito žmogaus šypsena arba vidinis jo pasaulis, kitiems - tai tiesiog visur sutinkamas žodis. Ligoniui meilė yra nuoširdus artimųjų rūpestis, vaikui meilė - tai gražus žaislas ar koks nors saldainis, išsipusčiusiai „fyfai" meilė yra pilna piniginė, benamiui meile gali tapti keli praeivio numesti centai, menininkams meilė yra įkvėpimo šaltinis, šeimininkų apleistam šuniukui meilę atstoja bent kiek šiltesnis žmogaus žvilgsnis... Visgi taip yra tik teoriškai, o iš tikrųjų mažai kas iš musų supranta, kas yra tikra meilė. Ar šiuolaikinis, visada užsiėmęs, amžinai kažkur skubantis žmogus gali pastebėti artimųjų nuotaiką?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Greito vartojimo santuoka

2007-03-07 | Nežinau, kaip jūs, bet aš ilgiau nematytų draugų kartais net bijau klausti: „Kaip laikaisi, kaip šeima?“ Atsakymas: „ai, skiriuosi“ tapo nenormaliai dažnas. Kas tada? Tiesiog palinki stiprybės, kantrybės, apie meilę jau tyli, nors ir prisimeni tuos žmones dar prieš penketą – septynetą - dešimtį metų prisiekinėjusius amžiną meilę. Ir nebesupranti – kas nutiko. Man rodos, kad jeigu skyrybų skaičių apskaičiuotume pagal epidemijų taisykles (atrodo, 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų?), skyrybas reiktų pripažinti epidemija. Tačiau kiekvienas epidemiologas pasakys, jog epidemija turi priežasčių: įvairių visuomeninių sąlygų, aplinką (taip, aplinka kalta!), didelė gyventojų koncentracija, higienos trūkumas, prastai išvystyta sveikatos priežiūros sistema. Ne kitaip ir su santuoka bei skyrybomis. Dabartinę visuomenę mes dažnai krikštijame „vartotojiška“. Tad ar keista, kad vartotojiškoje visuomenėje santuoka taip pat tapo „suvartojamu“ gėriu? Lygiai tokia pačia preke ar paslauga, kaip, tarkim, automobilio nuoma. Pasižiūrėkime – vedybų sutartis įformina santuoką kaip tam tikrą civilinį sandorį, santuokai „nebeveikiant“ ar „sugedus“, o gal tiesiog – ją „sugadinus“, reiškiamos pretenzijos „kaltajai“ pusei, galiausiai virstančios skyrybomis - santuokos pabaiga. Gavome, suvartojome, sugadinome, išmetėme – tarsi mobilųjį telefoną ar kojines.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!