LT   EN   RU  
2021 m. birželio 22 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Meilės gurkšnis

2006-12-06 | Seksologas Theodooras Hendrikas van de Velde'as teigia, kad jau po penkerių bendro gyvenimo metų penkiasdešimt procentų sutuoktinių primiršta erotinius bučinius, o po dešimties reta pora prisimena šį nepaprastą jaudulį dovanojantį džiaugsmą, kuris ir buvo pradžių pradžia. Iš tikrųjų meilės žaidimams turime ne vien dešimt pirštų, bet ir burną, liežuvį, lūpas, dantis. Mūsų laikais nedaugelis naudojasi senovės indų bučinių meno paslaptimis. Bučinys niekada nebūna paprastas prisilietimas. Tai - gyvas, permainingas ir savitas bendravimas. Štai lūpos lengvai prisiliečia prie odos. Praviros, įkaitusios, jos slenka kūnu. Ant mylimojo odos piešia, tyrinėja linijas. Liežuvis dovanoja dar subtilesnių ir pikantiškesnių glamonių. Jo galiukas pakaitomis juda į viršų ir į apačią, į dešinę ir į kairę, ratu. Taip galima sujaudinti jautriausias vieteles. Tai labai intymi ir rafinuota glamonė. Improvizacijai ribų nėra. Meilė nuo mechaninio sekso skiriasi jausmų ir kūno atvirumu. Kūnas - viena didelė erogeninė zona. Dviejų kvadratinių metrų odos plote yra išsidėstę pusė milijono nervinių taškų, ir kiekvienu momentu jie pasirengę priimti dirgiklius. Mylintis aktyvus tampa visas odos paviršius. Svarbiausios jautrumo zonos bendros visiems, tačiau kiekvienas žmogus turi tik jam vienam būdingų jautrumo židinių. Jie gali būti įgimti arba įgyti. Labai jautrūs taškai paprastai mažyčiai - juos lengva praleisti liečiant pirštais, bet lūpomis ir liežuviu tokia „nejautra" tikrai negresia.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sveikos meilės taisyklės

2006-10-31 | Amerikiečių psichologė Treisi Kebot, laikoma termino “sveika meilė” autore, savo darbuose nurodė principus, kurių laikantis galima sukurti tokius santykius, kurie daro žmones laimingus. Tai daug geriau, nei dėl meilės netekti ramybės, apetito ir net susirgti nemiga. Tai, beje, beveik visuomet yra meilės krizės palydovai. Kai du žmonės užmezga santykius, jų abiejų gyvenimas turi tapti geresnis, nei buvo prieš tai. Jei kažkuriam iš jų dėl partnerio elgesio ar mąstymo būdo bei įpročių, gyventi tapo sudėtingiau, geriau tokius santykius nutraukti, nei tęsti. Anksčiau ar vėliau juos ištiks krizė, o išsiskyrimas gali būti ne tik dar sunkesnis, bet ir skaudesnis. Meilės neįmanoma nupirkti. Jei kuris nors tai daro dovanomis ar padidintu dėmesiu, paslaugumu, tegu nesitiki, kad to pakaks, juolab atsipirks. Labai dažna situacija, kai vyras palieka žmoną, kurios elgesys yra tarsi be priekaištų. Ji rūpinasi viskuo iki smulkmenų, pamiršusi, kad pati turi poreikių ir darosi vis labiau nelaiminga. Būna, kad vyras klusniai pildo visus žmonos pageidavimus, o ji palieka jį dėl kur kas mažiau atidaus vyriškio. Dėkingumas nėra tai, kas gali priversti žmogų ilgai būti šalia. Pavydas yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių numiršta meilė. Reikia vengti jį išprovokuoti, nes tai yra žaidimas su ugnimi.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė pagal taisykles

2006-10-12 | Turbūt nerasime žmogaus, kuris nenorėtų mylėti ir būti mylimu, tačiau neretai beveik visą gyvenimą praieškoję savosios meilės jos taip ir nesurandame. Tuo tarpu kai kurie psichologai teigia, jog norint susirasti antrąją pusę ir ją išsaugoti, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Nepainiokite meilės ir sekso santykių pradžioje - seksas ir aistra dažnai klaidingai laikomi meile. Rūpinkitės savo sveikata ir tikrinkitės ją profilaktiškai, laikykitės asmens higienos - puiki savijauta tarpusavio santykių sėkmės laidas. Suvokite, ko norite iš tarpusavio santykių ir apie tai atvirai kalbėkitės su partneriu - be sąžiningumo artumas neįmanomas, o kai nebelieka artumo, partneriai tampa nebeįdomūs vieni kitiems. Nesitaikstykite su partnerio trūkumais: jei jums kas nors nepatinka, atvirai sakykite ir tegul partneris paaiškina, kodėl taip elgiasi - tik tuomet galėsite susitarti. Neatidėliokite iškilusių problemų sprendimo - jas spręskite tuojau pat, nes susikaupusios užgrius visu svoriu ir sunaikins jūsų santykius. Nepamirškite sekso - tai vienas svarbiausių tarpusavio santykių momentų, be to, intymumo akimirkomis išsakyti žodžiai ir mintys sukuria artumo pojūtį. Dalinkitės ateities planais, kurkite juos - nemanykite, kad vestuvės tai susitarimas, kurio dėka visą likusį gyvenimą galėsite praleisti kartu. Gerbkite save - jei save gerbsite ir mylėsite, jūsų antrajai pusei taip pat bus lengviau mylėti jus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šis bei tas apie bučinius

2006-09-28 | Psichologų teigimu, bučinio istorija siejama su motiniškumo instinkto pasireiškimu. Manoma, kad bučinys atsirado tuomet, kai paukščiai pradėjo maitinti paukščiukus, o mėgdžiojant jų susilietimą snapeliais gimė bučinys. Papuasams besibučiuojantys žmonės sukelia isteriško juoko priepuolius. Ir tai nenuostabu, nes jie kitaip reiškia savo meilę - jiems bučinys atstoja utėlių knebinėjimą. Balio saloje žmonės nesibučiuoja, o tik švelniai susiliečia žandais. Taityje - šoka ir trinasi nosimis. Eskimams mieliau glaustis žandais ir lyžtelėti vienas kitą liežuviu. Daugelyje Afrikos genčių bučinys nepriimtinas dėl to, kad jis užteršia sielą, kurią vėliau žmogus gali ir prarasti. Aistringai bučiuojantis, dirba 29 veido raumenų grupės, oda išsilygina, tampa stangresnė, joje geriau cirkuliuoja kraujas. Keli aistringi bučiniai puikiai atstoja veido kaukę ar kremą. Tai puiki priemonė, suteikianti ne tik džiaugsmą, malonumą, bet ir mažinanti senėjimo procesą. Bučiuojantis, be džiaugsmo hormonų, išsiskiria endorfinai, kurie mažina skausmo pojūtį. Tad kuo aistringesnis bučinys, tuo daugiau endorfinų. Ne veltui viduramžiais vyravo nuomonė, kad moteriai pabučiavus vyro galvą, skausmas pranyksta. Vieno aistringo bučinio metu į organizmą išsiskiria minimaliai morfijaus dozei prilygstantis raminamųjų hormonų kiekis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė trunka trejus metus

2006-09-24 | “Prašau, einam šį vakarą kur nors. Labai labai noriu pasibučiuoti”, - neatlyžo draugė Elė. Vos prieš mėnesį ji išsiskyrė su vaikinu, kuris vietą šalia jos lovoje užėmė trejus metus. Nežinau, kaip ilgai jo vieta buvo Elės širdyje. Suprantu ją: aistringi bučiniai baigėsi daug anksčiau. Ir ne tik. "Guliu, kaip guminė lėlė ir nebejaučiu jokios ugnies", - guosdavosi ji man, piešdama porelės rutiną: valgio gaminimas, namų ruoša, televizorius, jo neišauklėti draugai, sujaukiantys kambarius, dvokiančios kojinės. Elę įsivaizduodavau, kaip nervingą namų šeimininkę, kojas nusidepiliuojančią tik todėl, kad ruošiasi gimtadienio vakarėliui darbe. Klausydavausi jos "naminių" istorijų paslapčia džiūgaudama, kad nesėdžiu namuose su sidabrine "take away" dėžute iš vietinio kinų restorano ir nesiginčiju su TV pultą kontroliuojančiu draugu, ką šį vakarą žiūrėsime. Mano šaldytuve jau savaitę guli suvytusi morka, nes vietoje to, kad gaminčiau vakarienę, susitikinėju su draugais, lankausi vakarėliuose ir turiu laiko dvasiniam penui: muziejai, kino filmai, pasivaikščiojimai, knygos. Jaučiuosi žavi ir laisva. Manęs neslegia buitiniai rūpesčiai. Esu morališkai ir fiziškai pranašesnė už Elę. Taip mąsčiau klausydama draugės. Tačiau grįždama namo, nublizgintais aukštakulniais sklaidydama rudens lapus, prisiminiau ir savo turėtą trejų metų bendro gyvenimo istoriją. Nepamenu, kuriuo metu staiga nustojau sąžiningai atlikti depiliacijos procedūras, jau nekalbant apie makiažą, šukuoseną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bučiniai naudingi sveikatai

2006-08-04 | Bučinius apdainuoja poetai, išaukština rašytojai, vaizduoja dailininkai. Skirtingais laikotarpiais bučiniai buvo traktuojami skirtingai, tačiau bučinys - dviejų susijungimo akimirka - turi begalę reikšmių, tad šį fenomeną jau daugelį metų tyrinėja psichologai ir net medikai. Pastarieji, atlikę tyrimus, pateikė išvadas, jog bučiniai gali būti itin naudingi sveikatai. Bučinai balina dantis geriau nei bet kokia balinamoji dantų pasta ir tai ne pokštas. Bučiuojantis burnoje išsiskiria daugiau seilių, kurios nuplauna nuo dantų bakterijas. Bučinai - puiki mankšta veido raumenims. Jei draugiškai pabučiuojate ką į lūpas, dirba tik du veido raumenys, tačiau jei bučiuojatės prancūzišku bučiniu, dirba visi veido raumenys. Bučiniai gali padėti atsikratyti svorio. Per vieną aistringo bučinio minutę sudeginate 23 kcal. Žinoma, gal dėl to nevertėtų atsisakyti abonemento į sporto klubą, bet bučiuotis taip pat nepakenks. Bučiniai padeda atsipalaiduoti ir pamiršti stresą. Jie nukreipia mintis ir leidžia pamedituoti. Bučiniai skatina imunitetą. Bučiuojantis apsikeičiama mažomis dozėmis bakterijomis, tad organizmas gali įgyti imunitetą tam tikroms ligoms.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Meilė sargdina ar gydo?

2006-07-29 | Meilė ne visada džiaugsmas ar teigiamos emocijos. Nesėkmė asmeniniame gyvenime gali palaužti sveikatą, net pražudyti žmogų... Ir atvirkščiai - laimingas žmogus iš kitų išsiskiria savo optimizmu, gera sveikata ir mokėjimu džiaugtis gyvenimu. Kodėl meilė mus taip veikia? Poreikis mylėti – vienas iš pačių svarbiausių žmogaus gyvenime. Viskas prasideda vaikystėje... Jei šeimoje vaikas yra mylimas, jei tarp tėvų ir vaikų susiformavo šilti ir švelnūs santykiai, yra pagrindo tikėtis, kad ateityje vaikas bus kilni asmenybė, mokanti džiaugtis gyvenimu ir dovanojanti meilę savo artimiesiems. Kartais tėvų meilė dar negarantuoja vaikui laimingo gyvenimo. Kai vaikai paauga, jiems reikia kitokios tėvų meilės... Tragedijos ankstyvoje jaunystėje prasideda tuomet, kai vaikas pirmą kartą įsimyli. Jei ta meilė be atsako! Ir prasideda visos problemos... Ką tik peržengęs keturioliktus metus, paauglys pirmą kartą pajunta, kad jo aistrų objektas į jį nekreipia jokio dėmesio. Suaugusiems tokios paauglio "aistros" juokingos, bet vaikui – tai didžiulis skausmas. Jam nesuprantami guodžiantys tėvų žodžiai: "Po keleto metų pamirši savo nelaimingą meilę" ir pan. Vaikas įsitikinęs, kad gyvenimas baigėsi ir jis jau niekada nebus laimingas... Psichologų nuomone, vieniems tokie išgyvenimai padės tapti išmintingesniems, kitiems – nelaiminga jaunystės meilė yra paskutinė gyvenime.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šiandien minima ir Tarptautinė bučinių diena

2006-07-06 | Šiandien minima ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo Karūnavimo diena. Liepos šeštąją pasaulis mini ir Tarptautinę bučinių dieną. Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys. Yra užfiksuota keletas labai įdomių faktų. Pavyzdžiui, pirmąkart televizijos ekrane pasibučiavo aktoriai Mey Irvin ir Džonas S. Raye 30 sekundžių Tomo Edisono filme „Bučinys". Tai buvo 1896 metais. Filmas, kuriame užfiksuota daugiausiai bučinių yra 1926 metais pastatytas "Don Žuanas". Jame suskaičiuotas 191 bučinys. Ilgiausiai trukęs bučinys užfiksuotas 1940-ųjų filme „Dabar tu armijoj" (You're in the Army Now). Jme aktoriai Redžis Tumi ir Džeinė Vaimer bučiavosi 185 sekundes. Bučinių rekordasbuvo užfiksuotas tuomet, kai amerikietis ?. Volframas 1990 m. rugsėjo 15 d. Minesotoje vieno festivalio metu per 8 val. pabučiavo 8001 žmogų. Kiekvieną žmogų jis bučiavo kas 3,6 sekundės.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vestuvių sukaktys

2006-06-22 | Kiekvieną savaitę mūsų šalyje įregistruojamos naujos santuokos.Keletas tūkstančių laimingų porų tąkart pirmą kartą ištaria:mano vyras, mano žmona.Žiūrint į spindinčius jaunųjų veidus, visada norisi palinkėti ką nors nepaprasta ir kartu įsimintina visam laikui.Kaip priesaiką jaunavedžiams vis ištariame: „Linkime karūnuotų vestuvių!" Mūsų valstybėje pažymimi kai kurie sutuoktuvių jubiliejai, sveikinamos ilgai, darniai išgyvenusios, išauginusios ir dorai išauklėjusios vaikus , poros.Paminėsiu juos. Sutuoktuvių dešimtmetis pažymimas ąžuolinėmis vestuvėmis. Dvidešimt penkerių bendro gyvenimo metų sukaktis pažymima sidabrinėmis, o darnaus sutuoktinių gyvenimo penkiasdešimtmetis - auksinėmis vestuvėmis. Retos, tačiau iškilmingai pažymimos 75 bendro gyvenimo metų sukaktys.Tai deimantinės, gintarinės vestuvės.Šių vestuvių metu sutuoktiniui įteikaima puošni, gintaru inkrustuota krivūlė su skaičiumi „75", o žmonai dovanojami gintaro karoliai.Gintaras šiuo atveju simbolizuoja ištikimybę, pastovumą. Tačiau kai kuriose šalyse yra tradicija laimingiems sutuoktiniams savo bendro gyvenimo kelyje atšvenčia net 25 jubiliejines vestuves.Kadangi mūsų vis dažniau klausiama apie santuokos sukaktuvių pavadinimus, manome, kad tikslinga dar kartą juos priminti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Ištikimybė gali būti didžiausias jaudulio šaltinis

2006-05-30 | "Esu vedęs jau 15 metų, turime du vaikus. Visą tą laiką buvau ištikimas žmonai, nors kaip ir kiekvienam vyrui norisi patirti kažką nauja. Kartais jaučiu kitų moterų dėmesį, bet kai santykiai prieina tą ribą, apima kaltės jausmas ir atstumiu svetimą moterį. Viena jų net paklausė, ar viskas gerai tavo vyriškumui. Su žmona myliuosi beveik kasdien, abiem mums patinka įvairūs žaidimai. Kaip peržengti tą ribą ir pabandyti su kitomis moterimis? Ačiū, Rimas." Sveikas, Rimai. Tikrai nepamokysiu tavęs, kaip tau peržengti šią ribą. Manau, kad tavo juntama kaltė šiuo atveju tau pasitarnauja ir apsaugo nuo kvailo žingsnio. Pats pagalvok, ar verta tau purvinti gerus, sėkmingus santykius su žmona dėl kažkokio nuotykio. Kaip tu po to jausies glamonėdamas žmoną, apkabindamas vaikus? Šlykšti apgaulė ir išdavystė tikrai kels nerimą, sumaištį, kaltę ir kitus nemalonius jausmus, o greičiausiai ir nusivylimą. Visko gali būti, kad po to tu vėl bandysi peržengti ribas, kol galų gale jų išvis nebeliks. Bet visų baisiausia tai, kad nebeliks ir dar kažko brangaus ir švento, nebeliks pasitikėjimo, ramybės, džiaugsmo. Kam tau to dvigubo gyvenimo, melo, jei tu gali pasirinkti pagarbą žmonai, sau ir jūsų santykiams, ramybę, pastovumą, galimybę pasitikėti? Manau, kad būtent tas pastovumas, ištikimybė santykiuose su žmona ir leidžia tau mėgautis geru ir gausiu seksu, erotika bei neišsenkančia įvairove, o jei peržengsi tą ribą, greičiausiai nebeteksi to brangaus turto, kurį kūrei tiek metų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!