LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių

2006-05-24 | Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: „Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate...“ Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo amžiaus, jiems lengviau ir paprasčiau. Čia viskas aišku: bendri interesai, draugai ir pramogos. Kartais ir tėvams ramiau, tarkim, juk dukra išteka už buvusio klasės draugo! Bet ši sąjunga turi šiokių tokių minusų. Jis nepasakoja „savojo laikmečio istorijų“, nenustebina gyvenimiška patirtimi ir pan. Vyrai subręsta vėliau, todėl ir atsiranda prieštaravimai tarp partnerių: ji nori ištekėti, o jis dar ne; jai laikas gimdyti, o jis neskuba tapti tėvu; ji nori susitvarkyti buitį, o jį bendras gyvenimas baugina. Sulaukę keturiasdešimties, vyrai dažnai palieka savo bendraamžes žmonas dėl kitos moters. Nedidelis amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių - 6-7 metai - daugeliui atrodo idealus. Vyrai pasiveja moteris ir išnyksta tas psichologinis skirtumas, kuris kartais trukdo bendraamžių poroms. Su vyresniu partneriu moteriai lengva: jis išmintingesnis, turi daugiau gyvenimiškos patirties, galantiškas, už jo, kaip už akmeninės sienos. Vienu žodžiu - jis tikras vyras. Moterys dažniau linkusios pasirinkti vyresnius vyrus. Tokio elgesio priežastys gana įvairios. Galbūt mergaitė anksti neteko tėvo ar apskritai neranda bendros kalbos su savo bendraamžėmis. Iš kitos pusės, šalia vyresnio vyro moteris atrodo jauniau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Išrinktos geriausios meilės dainos

2006-05-08 | Lou Reed klasikinė baladė “Perfect Day” buvo išrinkta visų laikų geriausia meilės daina. Apie tai šią savaitę paskelbė britų dienraštis “The Sun”, kurio skaitytojai išrinko geriausių meilės kūrinių dešimtuką. Daugiausiai balsų surinkusi Lou Reed daina pirmą kartą buvo įrašytas dar 1972 m., tačiau prieš šešerius metus ją naujai atliko rinktinė muzikos žvaigždžių komanda. Skelbiame “The Sun” skaitytojų išrinktą visų laikų geriausių meilės dainų Top 10: 1. Lou Reed “Perfect Day”; 2. Frankie Goes to Hollywood “The Power Of Love”; 3. Diana Ross & Marvin Gaye “You Are Everything”; 4. Rod Stewart “I Don’t Want To Talk About It”; 5. Simply Red “If You Don’t Know Me By Now”; 6. Van Morrison “Have I Told You Lately That I Love You”; 7. Heatwave “Always and Forever”; 8. The Corrs “Runaway”; 9. Cindi Lauper “Time After Time”; 10. Shania Twain “From This Moment On”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirmoji meilė - su mėlyne paakyje

2006-04-29 | Gal pirmoji meilė buvo pionierių stovykloje? Vokietukė iš tada dar Vokietijos Demokratinės Respublikos, išvažiuodama pažadėjusi niekada nepamiršti. Keista, bet niekas nesityčiojo. O gal pirmoji ir labiausiai mylima buvo ta strazdanota blondinė aštuntoje klasėje? Su kuria galėjai ne tik pasilaižyti, bet ir paliesti jos nuogas krūtis. Laimingas, prisigraibęs ir nuo bučinių tinstant liežuviui, tu darei už ją braižybą, sprendei algebros namų darbus. Mokslui ji buvo blondinė. Ne, pirmoji buvo rudakė mažylė, kuri padarė tave dešimtoje klasėje vyru. Tu buvai dar žalias tuose reikaluose, tik prisiklausęs iš draugų, kaip jie tapo vyrais. Jie pasakodavo smulkiausias detales. Pasigardžiuodami. Kaip atsegė liemenėlę. Kaip jos priešinosi, kol leido įkišti ranką į kelnaites. Netapti vyru septyniolikmečiui buvo tiesiog nepadoru. Galėjai likti „abeliu" visam gyvenimui, su kuriuo gėda nueiti į plotą gerti alaus ar vyno. Paglamžyti vienkartines, vakarui skirtas „čiuvichas", kaip tada vadindavo paneles. Mažylė rudakė, nors porą metų jaunesnė, nebuvo iš tų, kurios ilgai laužėsi. Tai tau buvo pirmas kartas, o ji šiuose reikaluose jau buvo patyrusi. Norėdavai ją matyti kasdien. Tada dar nemokamu telekomo telefonu su rudake prapliurpdavai valandas. Romantiški pasivaikščiojimai naktį po tada dar veikiantį Kultūros ir poilsio parką.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sužadėtuvės ir meilė – nesiejami reiškiniai

2006-04-27 | Piršlybos yra vienas iš seniausių ir įdomiausių lietuviškų papročių. Piršlio vaidmuo lietuvių vestuvėse buvo vienas iš svarbiausių. Jis vadovaudavo vestuvėms, kartu su jaunikiu vykdavo pas jaunąją pirštis. Tačiau pokario metais piršlybų papročiai galutinai išnyko, o išliko tik tam tikros detalės. Šiandien piršlio funkcijas baigia perimti studijų draugai, bendradarbiai ir internetas. Slapti giminaičių susitarimai, tylios jų intrigos – visas tas sąmyšis, kurį taip gerai žinome iš klasikinės literatūros, nuėjo į praeitį. Šiais laikais siekdamas susižadėti, vaikinas dažniausiai pats vienas oficialiai pasiperša merginai, padovanoja jai žiedą. Kartais vaikinas paprašo jaunosios rankos, kreipdamasis į jos tėvus. Tačiau dažniausiai jaunieji patys tiesiog paskelbia tėvams savo sprendimą. Ypač retai vaikinas paprašo pabūti savotišku piršliu savo draugą. Siekdamas išsiaiškinti, kaip šiais laikais lietuviai vertina piršlybas, informacinis portalas www.info.lt atliko apklausą. Jos duomenimis, 40 proc. respondentų piršlybas laiko romantišku gestu, o kiti 39 proc. teigė, kad piršlybos yra žingsnis į santuoką. Likusieji atsakė, kad senovėje buvusios itin populiarios piršlybos šiais laikais jau yra praradusios savo reikšmę ir gyvuoja tik kaip tradicija. Tad tik keturi iš dešimties lietuvių vis dar galvoja, kad piršlybos yra rimtas veiksmas, kurio galutinis tikslas – vedybos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tik trys poros iš dešimties saugo ištikimybę

2006-04-03 | Iš esmės visos neištikimybės istorijos panašios. Skiriasi tik konkrečios aplinkybės. O siužetai rutuliojasi ta pačia linija. Bendras vardiklis - santykių krachas, džiaugsmo ir kančių šaltinis. Savo naujoje knygoje "Išdavystė" psichologė psichoterapeutė Roberta Džomi rašo: "Kai mes nutraukiame nuo inkaro savo gyvenimą ir perduodame jį į kito žmogaus rankas, turime atsiminti, kad tokiu būdu galbūt dedame pagrindus galimam nusivylimui. Išdavystės nutinka tik tada, kai žmonės myli, bet neįmanoma pamilti nerizikuojant būti išduotam". Paskutiniais duomenimis, Italijoje 7 iš 10 vyrų yra neištikimi. Nemažai ir tokių moterų. "Jų skaičiai beveik susilygino", - sako Džomi. Neištikimybės ir atleidimo už išdavystę problema užsiima ir katalikiškas leidinys "l'Avvenire". Debatų esmę trumpai galima būtų nusakyti taip: išdavikui reikia atleisti; nors tai nėra lengva, tačiau vis dėlto įmanoma. Kodėl taip nutinka? Išduodama įsimylėjus kitą asmenį ("meilė - tai toks trokštamas jausmas, kurio visuomet ilgimės; kai jis atsiranda - nelyg džiaugsmo pasiuntinys - mes pasiryžtame jį priimti"); iš smalsumo (noras sužinoti, koks jis/ji lovoje); iš nuobodulio (kai pavargstame nuo monotoniškų santykių); dėl aistros ir seksualinės priklausomybės (mes netikėtai atsiduriame aštrių pojūčių poreikio nelaisvėje). Protas, širdis ir kūnas yra neištikimybės variklis, todėl labai svarbu suprasti, kaip užgimsta neleistinas ryšys. Visais trimis atvejais ima veikti kerai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bučiuok, bučiuok…

2006-03-31 | Įdomūs faktai apie bučinius:

1. Vidutiniškai moterys pasibučiuoja su 7-9 vyrais, prieš tapdama kurio nors žmona.

2. Iš visų gyvūnų, šimpanzių bučiniai yra labiausiai panašūs į žmogaus bučinius. Taip pat bučiuojasi į lūpas ir šunys bei arkliai.

3. Senovės Egipte apie bučinius nieko nebuvo žinoma. Gali būti, kad garsioji Kleopatra, vyrų širdžių užkariautoja, niekada nėra iš tiesų pasibučiavusi. Nebent, Cezaris ją to išmokė...

4. Viduramžiais Italijoje vyras, pabučiavęs merginą viešumoje, turėjo būtinai ją vesti. Neapolio mieste įstatymai buvo dar griežtesni: pasibučiavus prie žmonių gatvėje, galima buvo supūti kalėjime, arba ir visai netekti galvos, jei bučinį matė aukščiausio rango dvasininkijos atstovai.

5. 1979 m. David Bowie išrado „lipografą“, kuris gali nuimti lūpų atspaudą, kuris identifikuoja žmogaus asmenybę. JAV buvo surengtas garsenybių „lipogramų“ aukcionas. Visos surinktos jame lėšos (16 tūkst. dolerių) paaukotos Pagalbos vaikams fondui. Micko Jaggerio lūpų atspaudas buvo parduotas už 1600 dolerių! Deja, „lipografas“ taip ir nebuvo pritaikytas kriminalistų darbe.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Bučinys į kaklą yra laikomas pačiu erotiškiausiu

2006-02-28 | Bučinys į kaklą yra laikomas pačiu erotiškiausiu. Trečdalis moterų prancūziškai bučiuotis kategoriškai atsisako (9 proc. vyrų taip pat), bet užtat bučinys į kaklą sujaudina beveik visus - tai pati nedviprasmiškiausia užuomina pasaulyje. Bučinį į ausį irgi sunku traktuoti kitaip kaip tam tikrą prisipažinimą meilėje. Į užmerktas akis bučiuoja labai įsimylėję! O bučinys į delną aprašytas netgi "Kamasutroje". Geriausi pasakotojai apie bučinius yra Australijos gyventojai - ten kasmet vyksta atitinkamos rungtynės. Populiariausi pasakojimai apie pirmą, patį įsimintiniausią bučinį žmogaus gyvenime. Psichologai išsiaiškino, kad daugelis žmonių netgi prisimena, kaip jie tuomet buvo apsirengę! Daugelis apklausos dalyvių prisipažino, kad tą įsimintiną akimirką jų mintyse šmėžavo tik vienintelis klausimas: vis dėlto , kur dingsta nosis bučiuojantis?!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie mylimus vyrus, ir ar tikrai juos mylime?

2006-02-28 | Suraskite moterį, kuri netrokštų būti mylima. Kiekviena heteroseksuali Veneros palikuonė svajoja apie savo princą. Na, o jei tokio sutikti nebesitiki, tai bando princą nulipdyti iš savo Jono. Moterims, žinoma, lengviau su tais princais, nes psichologijos autoritetai tvirtina, kad vyrai turi vieną idealios moters vaizdinį, o moterys – nors vežimu vežk. Štai kodėl kiekvieno vyrioko moterys neretai kaip du vandens lašai panašios viena į kitą, o va, moteris gali laiminga būti čia su jaunikliu, čia su žilabarzdžiu, čia su storuliu, o čia su raumenų kalnu. Atrodytų, kad jau taip prie kiekvieno vyro tos moterys geba prisitaikyti, tai ir jų meilė plati lyg Atlanto vandenynas. Ar tikrai? Pasaulinio garso psichiatrijos autoritetas Ronaldas Laingas savo knygoje „Ryšiai“ daug kalba apie moterų meilę. Štai itin dažna moteriškos logikos ir požiūrio į vyrus schema. Skaitant šią tokią įprastą moters mąstymo schemą, vyrui jau turbūt perdegė visi saugikliai galvoje. Bet mums turėtų būti aišku, kad niekada niekada niekada nereikia rinktis mus gerbiančių ir mylinčių žmonių. Kokia ten laimė, jei tavo išrinktasis laikosi duoto žodžio, sutartu laiku sugrįžta namo, rodo tau daug dėmesio ir trokšta su tavimi mylėtis. O štai amžinai nuo bendravimo su degtinės buteliu „šiltas“, niūrus, tau panosėje kumščiu mosuojantis ir visokiais ...matj besisvaidantis tipas – svajonė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kad norėtųsi jus pabučiuoti

2006-02-20 | Mokslininkai nustatė, kad bučiniai ne tik suteikia malonumą, bet ir pailgina gyvenimą. Tiesa, bučinys turėtų trukti ne mažiau kaip 3 sekundes. Tikriausiai visi norime gyventi ilgai, kodėl gi nepabandžius bučinių galios? Todėl pasirūpinkime, kad lūpos būtų visada gražios ir sveikos. Vėjo ir šalčio bučiniai mūsų lūpoms nėra labai švelnūs, todėl jos skilinėja, džiūsta, švelni oda ima luptis. Tikriausiai iš karto pasakysite, jog, kad taip nenutiktų, reikia vartoti lūpas apsaugančias priemones: higieninius lūpų dažus, balzamus, specialius kremus. Jūs teisūs. Tose priemonėse turi būti daug riebalinių komponentų, suminkštinančių lūpas, sudarančių ant jų nematomą plėvelę ir apsaugančių nuo „blogo oro". Ypač tinka priemonės su šaltalankiais, kurie skatina žaizdelių gijimą. Puiku, jei jūsų pasirinktoje priemonėje yra vitaminų. Vitaminas E skatina odos regeneraciją. Beta karotinas ar vitaminas A nepamainomi, jei lūpų kampučiai linkę skilinėti. Kad išorė būtų graži, tikslinga vartoti ir vitaminų preparatų, kurių sudėtyje yra vitamino A, nes lūpų kampučiai skilinėja dėl dviejų priežasčių: dėl avitaminozės A ir nepalankaus oro poveikio lūpoms. Jei jūsų lūpų oda vis tik sausa, atpleišėjusi, nesistenkite nuplėšti negyvybingų odos gabaliukų. Užplikykite paprasčiausios juodosios arbatos ir 15-20 minučių ant lūpų užsidėkite jos kompresą. Du kartus per savaitę lūpas apsaugančias priemones galite naudoti kaip kaukę.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

„Mūsų ispaniška vestuvių ceremonija“

2006-02-13 | Kai verslininkų pora - 31 metų Greta Jansonaitė ir aštuoneriais metais vyresnis Giedrius Klimkevičius - po žiemos darbų maratono pasijuto išsekę, viską trenkė velniop ir nieko nelaukę išskrido į Kubą. Po dviejų savaičių atostogų į Lietuvą jie grįžo susituokę. Ne kartą draugams žadėję vestuvių puotą, Greta ir Giedrius amžiną meilę vienas kitam prisiekė Gibaro miesto bažnyčioje sausio 22-ąją. Įdegusi ir laiminga 31 metų Greta pasimatymą paskyrė darbe. Bendrovės „Klimkynės parkai“ direktorė po atostogų skuba perimti verslo reikalus į savo rankas, todėl iki šiol neturėjo laiko pasikalbėti su draugais ir pranešti džiugią naujieną. Kalbėdama apie vieną įsimintiniausių gyvenimo akimirkų, Greta jaudindamasi taršo plaukus ir rankose gniaužia kavos puodelį: „Suprantu, kad dabar pasakoju vienam žmogui, tačiau po savaitės šiuos mano žodžius skaitys visa Lietuva. Sunku atverti dūšią. Visa tai labai labai jautru“. - Kartu esate pusšeštų metų. Ne kartą planavote tuoktis, tačiau vis atidėliojote. Ir štai: išvažiavote atostogauti, o grįžote vyras ir žmona. Nuo ko slėpėte savo planus?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!