LT   EN   RU  
2021 m. birželio 19 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Meilė amžiaus skirtumo nepaiso

2005-01-25 | Tekėti už jaunesnio vyro vis dar reikia drąsos, tačiau tokį žingsnį žengusios moterys džiaugiasi, kad pasiryžo sulaužyti stereotipus. Praturtėję ar išgarsėję vyrai dažnai pajunta, kad jų širdyje yra vietos naujai meilei. Kad ir kaip tai pavadintume - išdavyste, vidurio amžiaus krize ar brandžiu jausmu - tokios poros nestebina. Tačiau už vyrą vyresnė žmona vis dar sukelia smalsuolių spėliones - kas, kaip ir kodėl? LNK televizijos sekmadienio laidos “Meilės istorijos” vedėja Daiva Tamošiūnaitė iš savo asmeninės patirties žino, kad jausmų keliai nenuspėjami. Pustrečių metų dukrelę Daiva augina su dešimčia metų už ją jaunesniu Dainiumi Budriu. “Galima sakyti, kad tai buvo meilė iš pirmojo žvilgsnio. Pirmąsyk Daivą buvau matęs prieš ketverius metus, tačiau tuomet ji nebuvo laisva. Lemtingas susitikimas įvyko keistomis aplinkybėmis. Daiva ta dieną sužinojo, kad skiriasi su vyru, o aš švenčiau gimtadienį. Ji atvažiavo į Klaipėdą pasiguosti savo geram draugui, kuris buvo ir mano geras draugas. Aš tą dieną švenčiau dvidešimt penktąjį gimtadienį ir pasistengiau, kad ji pamirštų visus rūpesčius. Amžiaus skirtumas man nerūpėjo, iškart pajutau, kad sutikau žmogų, artimą sielą”, - sako Dainius. Ir šmaikštauja, kad apie amžiaus skirtumą sužinojo tik iš jį pradėjusios aptarinėti žiniasklaidos. Daiva tuomet gal net nenorėjo šalia savęs matyti jokio vyro. Ji buvo įžeista ir nuliūdusi. Aš irgi buvau neseniai išsiskyręs su savo drauge.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Koks turėtų būti bučinys?

2005-01-10 | Tai turėtų patarti jausmai. Įvairiais laikais - senoviniuose Rytų rankraščiuose, kitų epochų knygose - bandyta išsamiai aprašyti įvairius bučinius. Prancūzų seksopatologas Žeraras Lelė net sukūrė bučinių klasifikaciją. Štai keletas pavyzdžių. Ramus bučinys - lūpos švelniai ir neilgam beveik be garso prisiliečia prie odos. Stiprus bučinys - spaudimas stipresnis, o garsas didesnis, kvėpavimas nenutrūksta. Bučinys įgnybimas - lūpos apima odos raukšlę. Toks bučinys padeda ieškoti partnerės erogeninių zonų. Įsiurbiantis bučinys - panašus į gnybimą, tik intensyvesnis. Lūpos stipriai įsisiurbia į odą ir kurį laiką ją čiulpia. Po šios glamonės lieka nedidelė pailga kraujosruva. Kutenantis bučinys - dėmesys sutelkiamas į konkrečią erogeninę zoną, kuri lūpomis kutenama ir kirbinama, jaudinant atitinkamus receptorius. Plunksnos grybštelėjimas - lūpos "piešia" ant partnerio odos, vedžiodamos reljefo linijas. Šiame žaidime gali dalyvauti ir liežuvis. Trasuojantis bučinys - atvira ar uždara burna šliaužia oda. Spaudimas gali būti labai stiprus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Piršlybos

2005-01-01 | Papročius ir apeigas, vykstančius prieš sudarant santuoką, kurių metu partneriai susipažįsta, suderina santuokos ekonomines ir kitas sąlygas bei pasirengia jungtuvėms, vadiname piršlybomis. Seniausiame, kiek išsamesnių žinių apie lietuvininkų piršlybų papročius pateikusiame 1638 m. bažnytinės vizitacijos dokumente sakoma, kad lietuviai „pirmiausia atvyksta apžiūrėti, paskui - užsakyti, trečią kartą – piršti, o tik ketvirtą kartą – tikrai susižieduoti. Iš šio ir kitų XVII a. šaltinių matyti, kad tais laikais piršlybos trukdavo ilgokai, turėjo tradicijos nustatytą sandarą. Maža ką tepakitusi ji išliko iki XX a. pradžios: pirmiausia buvo siunčiamas žmogus atklausais – sisižinoti, ar piršliai bus priimti. Po to derėtasi su merginos tėvais dėl santuokos sąlygų, stengtasi susipažintisu vaikino ekonomine padėtimi. Radus visa tėvams ir merginai priimtina, tartasi dėl vestuvių, prieš tai namuose atlikus juridinę galią turinčias sakralias, įvairiai vadinamas sužadėtuvių apeigas. Su krikščionybe jau nuo XVI a. į piršlybas įsiterpė užsakai, t.y. viešas pranešimas bažnyčioje tikinčiųjų bendruomenei apie numatomą poros santuoką. Taigi galima išskirti tokias sudėtines piršlybų dalis: atklausus, pažintuves, pasogos derybas, peržvalgas, suderėtuves, užsakus, sužadėtuves. Pasak T. Lepnerio, vaikino tėvų parinktas piršlys pirmiausia atjoja pas merginos tėvus sužinoti, ar jie leistų dukrą tekėti. Tuokart jis netgi neprašomas sėstis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė iš pirmo žvilgsnio – tai nuostabi pasaka

2004-11-20 | Viename iš Klaipėdos senamiesčio meno salonų jūs galite sutikti nuolat besišypsančią žaižaruojančiomis akimis moterį. Tai dailininkė Ina Lukauskaitė. Jos darbai, kuriuos galima apibūdinti kaip spalvotą grafiką arba grafišką tapybą, puikiai atspindi ir jos charakterį. Tai piešiniai, balansuojantys tarp romantikos ir sarkazmo, nepamirštant erotikos elementų. Ina gimė ir augo Gargžduose, baigė Taikomosios dailės technikumą Kaune, įgydama meninio apipavidalinimo ir sieninės tapybos specialybę. Trylika metų migravusi tarp Vilniaus ir Kauno, dailininkė jau aštuonerius metus gyvena ir kuria Klaipėdoje. Jai prie širdies ir poezija, jos eiles spausdino “Nemuno“ žurnalas, moteris mėgsta gerą vyną ir kartais užsitraukia pypkę. Bet tai jos moteriškumui nekenkia. - Kokia Jūsų nuomonė apie Lietuvos vyrus? - Gerai, kad klausiate apie Lietuvos vyrus, nes apie kitus neturiu jokio supratimo. Manau, kad bet koks vertinimas turi būti grindžiamas palyginimo principu, tad, kitų vyrų nepažinodama, negaliu “lietuviškąjį“ lyginti su kokiais japonais, portugalais ar anglais. Gal todėl lietuvių vyrai man visų pirma atrodo normalūs. Kaip jau įprasta, bendražmogiškame kontekste sąvoka “normalus“ mes vadiname daiktus, reiškinius ir pojūčius, kurie nėra netikėti, išskirtiniai bei yra paprastai paaiškinami tiek mokslo, tiek eilinių bobučių. Tad lietuvaičiai nėra kokios anomalijos. Man jie netgi žavingi ir patrauklūs, o jei akis užkliūva už kokio tobulo niekšo, sau pasakau: juk ne visi tokie.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Santuoka - Kaune, vestuvės - Švedijoje, medaus mėnuo - Šveicarijoje

2004-10-16 | Žinomos estrados dainininkės ir kapitono padėjėjo pagrindinėje gyvenimo šventėje dominavo marinistinė tema, netrūko linksmybių, siurprizų, kelte užklupo išbandymas jūros liga. Žinoma Lietuvos estrados dainininkė Birutė Petrikytė ir jos vyras, kelto “Palanga” kapitono padėjėjas Igoris Karžickis, šiuo metu mėgaujasi medaus mėnesiu Šveicarijoje. Kelte “Lisco Patria”, kur buvo švenčiamos jų vestuvės, išgirdęs naujieną apie kelionę į Šveicariją, maloniai šokiruotas Igoris nepratarė nė žodžio, o Birutė tik suokalbiškai šypsojosi: ji žinojo apie staigmeną, todėl slapta jau buvo sukrovusi lagaminus. Prabangiu keltu, kur buvo švenčiama puota, iš Švedijos į Klaipėdą antradienį grįžę žmona ir vyras iškart išskubėjo į Vilniaus oro uostą ir išskrido į Šveicariją. Šį siurprizą praėjusį savaitgalį vykusių 50 metų Birutės ir 42 metų Igorio vestuvių proga jauniesiems pateikė jų santuokos liudytojai - Violeta ir Klaudijas Kampanos. Žinia apie kelionę į Šveicariją buvo rasta jūros išmestame butelyje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ką išduoda bučinys?

2004-10-04 | Moters charakterio ypatybes gali atskleisti ne tik jos elgesys ar išvaizda, bet ir tai, kaip ji bučiuojasi. Intelektualė. Dažniausiai bučiuojasi atmerktomis akimis - tai rodo jos perdėtai rimtą požiūrį į gyvenimą. Ji didžiuojasi savo sugebėjimu valdyti emocijas, tačiau kartais persistengia. Dažniausiai tokia moteris yra kategoriška ir jaučiasi viską labai gerai išmananti. Intelektualei bučinys nėra pati svarbiausia intymaus suartėjimo akimirka: susiliejus lūpomis, ji toli gražu neskęsta saldžiame malonume - greičiau analizuoja savo ir partnerio jausmus. Savininkė. Ji stveria mylimąjį į savo glėbį tarsi išalkusi liūtė, į jo lūpas įsisiurbia aistringai ir šiek tiek gašliai. Šios moters gyvenimiška patirtis kužda - jei nori ką nors pasiekti, turi viską laikyti savo rankose, tik taip jausiesi saugi. Aistringai bučiuodama savo išrinktąjį, Savininkė tarsi pasikrauna jo energijos. Geja, vyrams tik iš pradžių tokios moterys atrodo įspūdingos, ankščiau ar vėliau jie ištrūksta iš pernelyg aistringo glėbio. Aktorė. Jai didžiausias malonumas - bučiuotis viešose vietose. Kažkodėl ši moteris mano, kad aplinkiniai mato tik ją vieną. Vien ši mintis kelia Aktorės pasitikėjimą savimi. Nepaisant begalinio noro puikuotis savo privalumais, iš tiesų ji yra jautri ir pažeidžiama būtybė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikra meilė trunka ilgiau nei trejus metus

2004-08-16 | Sakoma, kad santuokinė meilė gyvuoja trejus metus. Gal todėl šiais laikais neskubama tuoktis, bandoma pratęsti šį laikotarpį gyvenant “susidėjus”? Tačiau nesantuokinio, bet bendro gyvenimo laikotarpis nėra egzaminas, kurį išlaikius vyras ir moteris lieka ištikimi, vienas kitą mylintys ir laimingi kartu visą likusį gyvenimą. Šiuos jausmus labiau garantuoja tolerancija, mokėjimas suprasti ir atleisti, žinoma, jei norima gyventi kartu, išsaugoti šeimą. Šeimos santykių specialistai tvirtina, kad sutuoktiniams, norintiems išsaugoti meilę, būtina žinoti apie vyro ir moters charakterio ypatumus. Vyrai iš prigimties labiau linkę “nusidėti”, todėl moterims labai svarbu mokėti juos auklėti ir atleisti. Tai padaryti, juolab jei vyras, atvėsus jausmams, pradėjo slaptą meilės romaną, yra labai sunku. Tai sužinojusi nepulkite skirtis, netylėkite, bet išsiaiškinkite, kodėl jis taip pasielgė. Jei jūs jam svarbesnė - atleiskite. Jei pernelyg sunku tai padaryti - pasitelkite į pagalbą specialią literatūrą. Jūs nesate vienintelė pasaulyje išduota. Pamąstykite, gal svarbu išsaugoti vaikams tėvą namuose, o jis tikrai supras blogai pasielgęs ir jums bei vaikams bus dar geresnis. Psichologai moko: nelaikykite atleidimo nusižeminimu, nes tai neteisinga. Atleidimas yra ne priklausomybės ar silpnumo, o dvasinės stiprybės, išmintingumo ir gerumo požymis, kurio nedorėlis vyras neliks neįvertinęs. Žinoma, atleisti galima to vertam žmogui, o ne ištižusiam nepataisomam mergišiui.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokslininkai aiškina meilės stadijų chemiją

2004-07-18 | Kad ir kaip besistengtų, menininkams ir poetams ilgus amžius nepavyko paaiškinti, kas yra meilė. Galbūt laikas perduoti estafetę mokslininkams? Niujorko Rutgers universiteto mokslininkė antropologė Helen Fisher 30 metų tyrė romantišką įvairių gyvūnų (o taip pat – ir žmonių) meilę. Neseniai ji išleido knygą „Kodėl mes mylime: romantiškos meilės prigimtis ir chemija“, kurioje bandoma paaiškinti organizme vykstančius procesus, patiriamus įsimylėjus. Tarp knygos temų yra tyrimo, tvirtinančio ,kad romantiška meilė yra instinktas, paaiškinimas, pasakojimas, kaip smegenų cheminių procesų sąlygojama romantiška meilė sukelia lytinį potraukį ir kodėl būna atvirkščiai – seksas sukelia prisirišimo jausmus. Mokslininkė tiria ir tokius dalykus kaip atsitiktiniai lytiniai santykiai, lytiniai santykiai su daug partnerių, meilė keliems žmonėms vienu metu ir palaidas gyvenimo būdas. „Gyvūnams meilė yra tokia pati įprasta, kaip ir baimė. Ji visiems vienoda nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Tai – sudėtingas evoliucinis signalas“, sakė H.Fisher. Iš tiesų, dažnai girdime sakant, kad įsimylėjimas yra tiesiog cheminių reakcijų seka smegenyse, kad ji panaši į laikiną silpnaprotystę. O mes paprastai apie tai manome, kad galbūt kitiems žmonėms taip ir yra, bet taip mylėti, kaip mes patys, negali niekas. H.Fisher taip pat įžvelgė meilės skirtumus ir suskirstė ją į tris rūšis: geidulį, potraukį ir prisirišimą. Pirmoji meilės stadija yra geidulys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip mylėjo pirmieji krikščionys: ar liko vietos erotikai?

2004-06-16 | Nežinau kito šventraščio, kuriame toks svarbus ir reikšmingas būtų žodis „meilė“. Naujajame Testamente jis kartojamas itin dažnai. Turbūt net netikintys yra girdėję didžiausią ir svarbiausią krikščionybės įsakymą: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visu protu. Mylėk savo artimą kaip save patį“ (Mt 23, 37. 39). Ir ne vienas turbūt susimąstė: „Na, kaip gi aš mylėsiu kokį vargetą ar vagį? Koks jis man „artimas“? Myliu savo tėvus, vyrą ar žmoną, vaikus, draugus. Bet mylėti kiekvieną sutiktą, netgi man kenkiantį?..“ Čia ir vėl pakiša koją mūsų lietuvių kalba. Meilė meilei nelygu. Agapė juk ne erotas. Jėzus, atsakydamas į klausimą, kas yra „artimas“, kartu pasako ir ką reiškia „mylėti“. Gerojo samariečio palyginimas (Lk 10, 29–37) moko, kad artimo meilė yra sąmoningas pasirinkimas ir veiksmas, o ne jausmas. Jėzus sako: „Eik ir tu taip daryk“. Ne „jausk“ ar „galvok“, o „daryk“. Suprantama, žmogus negali visiškai valdyti savo jausmų, tačiau gali valdyti savo elgesį. Tuomet aiškesnė darosi ir garsioji šv. Augustino frazė: „Mylėk ir daryk, ką nori“. Juk ne apie įsimylėjimą jis kalba. Įsimylėjėliai ir taip būna truputėlį „išprotėję“, o jeigu dar darytų viską, ką nori... Žmogus netobula būtybė ir jo meilė netobula. Jeigu tai suprasime per jausmo prizmę. Tačiau jeigu galvosime apie meilę Dievui kaip apie Jo įsakymų vykdymą, kaip apie Jo matymą kiekviename sutiktajame, „mylėti“ ir „daryti“ reikšmės sutaps.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kaip mylėjo senovės hebrajai? Giesmės ir realybė

2004-06-10 | Giesmių giesmė – vienas gražiausių meilės poezijos pavyzdžių ne tik hebrajų, bet ir pasaulio literatūroje. Tai pastebi visi skaitę bent keletą posmų. Dėl to ginčų nekyla. Tačiau apie kokią meilę kalbama šioje knygoje? Ar įmanoma, kad greta knygų, skirtų Dievo tautos žygiams, Sandorai, pranašų darbams aprašyti, atsidurtų toks erotiškas tekstas? Dalis Šventojo Rašto tyrinėtojų sau nesuka galvos – erotika, tai erotika. Pasak jų, kūniška meilė yra natūrali gyvenimo dalis, todėl nieko keisto, kad tokia knyga yra senovės hebrajų šventraščio dalis. Skaitant pažodžiui, Giesmių giesmė iš tiesų skamba kaip odė žmogiškai ir, žinoma, kūniškai meilei. Šis tekstas toks seksulaus, kad vienu metu žydų berniukams iki 13 metų buvo draužiama jį skaityti. Čia gausu tiesioginės ir netiesioginės meilės kalbos. O juk, kaip sakoma, iš dainos žodžių neišmesi. Dažnai Giesmių giesmėje minimi žodžiai „vaisius“, „obelis“ ekstrabiblinėje to meto literatūroje simbolizuoja vyriškas genitalijas. Razinų pyragas (Gg 2, 5) buvo naudojamas senovės Babilono vaisingumo ritualuose, paprastai kepamas moters formos. Kaip ir obuoliai, razinos buvo laikomos afrodiziaku. Sodas paprastai simbolizuodavo moterį arba jos intymiausias vietas, uždaras ar paslėptas sodas – nekaltą mergelę, o įžengimas į sodą – lytinį aktą. Žodžiai „koja“ ir „ranka“ taip pat dažnai buvo naudojami kaip genitalijų eufemizmai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!