LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Erich Fromm "Meilė tarp tėvų ir vaiko"

2003-06-28 | Kūdikis gimimo metu turėtų jausti mirties baimę, jei mielaširdingas likimas nebūtų apsaugojęs jo nuo visokio nerimo suvokimo: ir dėl atsiskyrimo nuo motinos, ir dėl embrioninės būsenos praradimo. Net ir gimęs kūdikis mažai kuo skiriasi nuo negimusio; jis nepažįsta daiktų, nesuvokia savęs ir pasaulio kaip kažko skirtingo. Jis teigiamai reaguoja į šilumą ir maistą, bet dar neskiria šilumos ir maisto nuo jų šaltinio - motinos. Motina yra šiluma, motina yra maistas, motina yra euforiška pasitenkinimo ir saugumo būsena. Ši būsena, taikant Froido terminą, yra narcisizmas. Išorinė realybė, žmonės ir daiktai, reikšmingi tik tiek, kiek jie patenkina ar slopina vidines kūno būsenas. Tikra yra tik tai, kas jo viduje, o kas išorėje, realu tik jo reikmių požiūriu, bet ne savaime.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Erich Fromm "Meilė - atsakymas į, žmogaus egzistencijos problemą"

2003-06-28 | Kiekviena meilės teorija privalo remtis žmogaus ir jo egzistencijos samprata. Gyvūnų meilė, ar tiksliau meilės ekvivalentas gyvūnų santykiuose, jų prisirišimas iš esmės tėra instinktyvaus jų elgesio sudėtinė dalis, o žmoguje veikia tik šio instinktyvaus mechanizmo reliktai. Svarbiausia žmogaus egzistencijoje yra tai, kad jis kilęs iš gyvūnijos, iš instinktyvaus prisitaikymo, kad jis įveikė gamtos ribas - nors niekados iš jų neišsivadavo, jis yra jos dalis, - ir vis dėlto kartą pasukęs į šalį nuo gamtiškumo, kartą išmestas iš rojaus - pirminių sąsajų su gamta - jis nebegali grįžti atgal; net jei ir mėgintų, cherubinai savo degančiais kardais pastotų jam kelią. Žmogus tegali žengti į priekį, ugdydamas savo protą, ieškodamas naujos, žmogiškosios, harmonijos, vietoje negrįžtamai prarastos priešžmogiškosios.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Erich Fromm "Ar meilė yra menas?"

2003-06-28 | Tokia savotiška nuostata remiasi keliomis prielaidomis. Daugelis meilės uždavinį pirmiausia suvokia kaip tapti mylimu, o ne mylinčiu, gebančiu mylėti. Taigi jiems problema yra - kaip būti mylimu, kaip būti mylėtinu. Šio tikslo jie siekia keliais būdais. Vienas - jį dažniausiai renkasi vyrai - tai siekti pasisekimo, valdžios ir turto, kiek tik leidžia socialinė padėtis. Kitas, paprastai naudojamas moterų, tai siekti patrauklumo, rūpinantis savo kūnu, drabužiais ir t.t. Kiti būdai pasidaryti patraukliu naudojami ir vyrų, ir moterų: išmokti malonių manierų, būti įdomiu pašnekovu, būti paslaugiu, kukliu, mandagiu. Dauguma būdų tapti mylimu yra tokie patys, kokius žmonės naudoja siekdami sėkmės, norėdami "įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms". Iš tikrųjų tai, ką dauguma mūsų kultūros žmonių laiko vertu meilės, iš esmės tėra tik populiarumo ir seksualinio potraukio mišinys.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Baptistų Bažnyčia "Apie meilę"

2003-06-28 | Dievas sukūrė žmogų sugebantį kalbėti todėl, kad galėtume bendrauti. Kalbos pagalba mes mokomės, sužinome, susipažįstame, išreiškiame savo rūpesčius, nuotaikas, džiaugsmus, pergyvenimus, it t.t. Paulius sako, jei mūsų kalboje nėra meilės, tai mūsų kalba panaši į metalo žvangėjimą. Žmogaus kalba, kuri bendraujant keikia, niekina, žemina, ignoruoja pašnekovą yra bjauri šneka. Visiškai nesvarbu, kad tas žmogus yra išsilavinęs, baigęs, kad ir 10 universitetų, žino šimtus kalbų, netgi žino antgamtines kalbas. Jo kalba, kaip metalo žvangėjimas. Kalba be tikrosios meilės yra tuščia kalba.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kad meilė neišblėstų: patarimai sutuoktiniams

2003-06-28 | Šeima yra labai svarbi ir svari visuomenės dalis, jos pamatas, kuris įtakoja mūsų sveikatą ir gerbūvį. Todėl labai svarbu branginti šeimas, stengtis, kad meilė neišblėstų… Poros bendravimo, santuokos pradžioje paprastai netrūksta meilės, švelnumo, aistros ir intymumo, tačiau kai prasideda sunkumai, kurie anksčiau ar vėliau yra neišvengiami, malonios akimirkos užmirštamos, pasipila barniai ir kyla nesantaika. Ar pažinote savo šeimą? Dažnai norėdami pašalinti įtampa, Jūs susitaikote, bet tik paviršutiniškai, stengdamiesi neliesti, neanalizuoti priežasčių, keliančių nesantaiką. Tačiau problemas būtina įvardinti, priimti ir išspręsti, kitaip anksčiau ar vėliau neišaiškinti nesklandumai vėl iškils ir laikui bėgant bus vis sunkiau juos nugalėti. Meilė, santarvė šeimoje nėra nei dovanojama, nei duodama. Jūs tai turite kurti patys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akmuo ir meilė

2003-06-28 | Prieš penkiolika, o gal net dvylika metų, jei kas būtų pasakęs, jog jausiu akmenis ir kalbėsiuosi su jais - būčiau nusijuokusi, numojusi ranka, o gal net palaikiusi tą žmogų nenormaliu. Dabar sakau, jog tas, kuris sako "akmeninė širdis", manydamas "kieta, šalta, žiauri širdis", labai klysta. Jis tiesiog nepažįsta akmens. Kiekvienas jų turi savo charakterį, savo gyvenimą, savo Dvasią. Jie milijonus, milijardus metų formuojasi savo terpėje. Jų gyvenimas - tai visa, kas vyksta su jais. Jų istorijoje įrašyta visa tos vietos, kurioje jie formavosi, istorija. Jie augo esant skirtingai temperatūrai, skirtingam spaudimui, vibracijoms, jų sudėtyje skirtingi cheminiai elementai. Vieno ar dviejų laipsnių pokytis jau iššaukia fizinius pokyčius minerale, nesvarbu net jei tas laipsnis pasikeičia po keliasdešimt tūkstančių metų. Jie patyrė ir žemės drebėjimų, ir potvynių, ir gaisrų. Skirtingai nuo žmogaus, jie negalėjo įtakoti savo gyvenimo. Jie susiformavo tam, kad reikiamu momentu galėtų pasitarnauti mums, žmonėms.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Santykių astrologija: meilė

2003-06-28 | Jūs demonstruojate savo sąmoningą! nenorą tapatintis su tuo, kas negatyvaus yra Jūsų horoskope ir, indų supratimu, neatsisakydami mokytojo pagalbos bei siekdami didesnės harmonijos su Visata, iš anksto susikuriate geresnes partnerystės sąlygas galimame kitame įsikūnijime. Nuteikiate save taip pat psichologiškai pozityviai, t.y. iš savo pusės Jūs padarėte viską, ką šiuo metu galėjote, nelaukėte stebuklų tik iš kito žmogaus, o ir pats (pati) neatmetėte jokių priemonių ir jomis naudojotės. Tai vėliau krizės atveju nuramina sąžinę ir apsaugo nuo pavojingos savigraužos, esą "per mažai pasistengiau bendros laimės vardan".

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Esu šaukiamas meile...

2003-06-28 | „Jei turėčiau pranašystės dovaną ir pažinčiau visas paslaptis, ir visą mokslą: jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės, aš būčiau niekas. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji viską pakelia, viskuo tiki, viskuo viliasi ir viską ištveria. Meilė niekada nesibaigia“. Net nežinau, kodėl man kilo noras pradėti šį rašinį tokiais nuostabiais apaštalo Pauliaus žodžiais. Gal todėl, kad šiais žodžiais pasakoma tikrų tikriausia tiesa. Juk iš tiesu meilė yra tai, be ko mes negalime įsivaizduoti gyvenimo žemėje, be ko šis gyvenimas būtų neįmanomas. Kaip nuostabu yra žvalgytis aplinkui, kai visur matai trykštančias nuoširdumu, švelnumu ir draugiškumu akis. Tada supranti, jog iš visų pusių tave supa meilė. Koks neapsakomai gražus jausmas tada užplūsta: jautiesi toks tvirtas, saugus, stiprus ir norisi, taip norisi atsakyti tuo pačiu ir padėkoti kažkam už tai, ką prieš akimirką pajautei. Juk viskas, kas tik žemėje sukurta, tai yra iš meilės. Kad ir menkiausias daigtelis, kad ir mažutis, tačiau, jei jis yra sukurtas su meile, jo vertė yra neapsakomai didelė - tik tada kūriniai ir darbai yra kažko verti.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

O dabar… bučiuosimės!

2003-06-28 | Dažnai atsitinka taip, kad po kelerių santuokos metų sutuoktiniai apskritai nustoja bučiuotis, arba bučiuojasi labai retai. Tai gali būti signalas apie blėstančią aistrą. Bučiniai – nepaprastai svarbi preliudijos į meilės žaidimus dalis, nes bučiuojantis sužadinami itin malonūs pojūčiai, galintys padėti paversti Jūsų meilės žaidimus labai smagiais. Patys spalvingiausi ir yra erotiniai bučiniai. Senovės indai teigia, kad nėra vietų, kurių nederėtų bučiuoti – kiekviena mylimojo kūno vietelė tiesiog laukia, kol bus Jūsų pabučiuota. Moteris patirs ypač daug malonumo,jei bučiuosite jai krūtis, kaklą, pečius, ausų kaušelius, bambą, pilvo apačią, ypač intymiąją zoną. Vyrams ypač patinka, kai trumpais bučinukais nusėjamas jo veidas ir lūpos, ypač viršutinė lūpa (viršutinės lūpos centrą lyžtelėkite liežuviu ar švelniai įkąskite), tačiau didžiausią geismą sukelsite, jei bučiniais apibersite jo lytinius organus – ne kiekvienas vyras drįsta prisipažinti, kaip labai jam tai patinka. Vertėtų pasimokyti iš rytiečių - jie neįsivaizduoja lytinio akto be bučinių.

Lankomumo reitingasKomentarų: 13

plačiau >>

Per anksti užgimusi meilė daužo jaunuolių gyvenimus

2003-05-29 | – Norėčiau viską greičiau pamiršti, – vis kartojo su žurnalistais nebenorinti bendrauti Rūta (nepilnametės vardas pakeistas). – O dabar tie teismai, tie tąsymai, žmonių apkalbos. Kartais atrodo, kad nebeištversiu... Trylikametės mergaitės, kurią iš pažiūros greičiau pavadintum simpatiška, gražia mergina, skruostai patvinsta ašaromis. Nors laikas baigia užgydyti slogius prisiminimus, gyvenimas pažeria vis daugiau skaudžių netikėtumų. Neseniai Darius – vaikinas, kurį ji be galo myli, – nuteistas realia 5 metų laisvės atėmimo bausme. Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį apkaltintas 23-ejų metų jaunuolis, skamba labai baisiai. Trumpiau – Darius nuteistas už Rūtos išžaginimą.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!