LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Meilė be atsako

2003-04-01 | Jeigu esate vienas iš tų, kurie nežino, ką reiškia kankintis iš meilės be atsako, vienas iš tų, kurie įsitikinę, jog šį nuostabų jausmą, neradusį kelio į kito žmogaus širdį, reikia "paprasčiausiai išmesti iš galvos", - šis straipsnis ne jums. Visiems kitiems pirmiausia norėtume pasakyti: jūsų laukia varginantis darbas su savimi. Kitaip nieko gero nesitikėkite. Labai dažnai žmonės iš visų jėgų siekia savo aistros objekto palankumo. Pasitaiko ir tokių, kurie griebiasi apgaulės, šantažo, smurto... Tikimės, jūs ne iš tų. Taigi aukščiau galvą - viskas pataisoma, svarbiausia - būkite išmintingesnis už savo širdį. Pirmas jūsų uždavinys - susigrąžinti prarastą savikontrolę ir toliau gyventi normalų, visavertį gyvenimą. Būkite optimistas, netgi tuomet, kai norisi verkti, nusišypsokite sau ir pasakykite: "Aš būtinai atrasiu savo laimę". Paklauskite savęs: už ką aš Ją (Jį) myliu? O kokių trūkumų turi mano mylimas asmuo? (Perspėjimas: jeigu trūkumų nerasta - vadinasi, blogai ieškota. Arba jūs per mažai pažįstate tą žmogų.) Kai atsakysite į abu šiuos klausimus, tvirtai sau pasakykite: aš būtinai sutiksiu tokį žmogų, kuris turės visus geruosius Jos (Jo) bruožus, bet neturės blogųjų. Jeigu savitaiga nepadeda ir blaivūs samprotavimai neguodžia, pabandykite veiksmingesnį metodą: susiplanuokite dieną taip, kad neliktų laiko galvoti apie savo nelaimingą meilę. Imkite lankyti sporto treniruotes, baseiną, treniruoklių salę, bėgiokite gryname ore arba mokykitės užsienio kalbos bei šokių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirmoji meilė

2003-03-15 | Jis mane stumtelėjo, paskui trenkė portfeliu per galvą, o kai aš pravirkau, rūsčiai sušnabždėjo: "Kvaiša! Aš gi tave myliu!" Štai taip pirmą kartą gyvenime man prisipažino meilę. Mano "kavalierius" nuolat mane tampydavo už kasų ir vis pakišdavo koją, o aš kantriai laukdavau, kol jis nusirašys namų darbus. Mes mokėmės antroje klasėje. Tai buvo pirmoji meilė. Nė vienas jos nelaukėme, o ji atėjo ir atsinešė ne tik džiugių akimirkų, bet ir įvairių nemalonumų. Kiek kartų aš buvau įsimylėjusi, kol baigiau vidurinę mokyklą, suskaičiuoti neįmanoma. Bet kiekvieną kartą tai buvo rimta, ir aš šventai tikėjau, jog amžinai. Man pasisekė. Su visomis savo problemomis aš eidavau pas mamą. Iki šiol atsimenu, kokiu mąsliu veidu ji išklausydavo mano emocionalius pasakojimus ir padėdavo susigaudyti situacijoje. Beje, būtent mamos patarimų dėka man pavyko išvengti daugybės klaidų. Dabar aš pati tapau mama. Praeitą vasarą mano dvimetis sūnus smėlio dėžėje asistavo trejų metų mergytei. Jis nešdavo jai saldainius, laužė jos lėles ir dalijosi savo žaisliukais. Mergytė bėgdavo nuo įkyraus kavalieriaus. Dabar mano sūnus atrado naują simpatiją - tai penkiametė gražuolė iš kaimyninės laiptinės. Tikriausia polinkis įsimylėti mano sūnui perduotas genais. Tai atsitinka ne tik šešiolikmečiams, kaip rašo klasikai, o bet kuriuo momentu - kai tik vaikas ima vaikščioti ir kalbėti. Psichologai teigia, kad būtent nuo tėvų reakcijos į pirmąjį susižavėjimą priklausys tolesni vaiko santykiai su tėvais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Rokas (SKYLĖ): "Meilė - tai menas mylėti ir kurti"

2003-02-24 | Viena kertinių roko metaforų visada buvo meilė. Deja, daugelis laisvą meilę supranta kaip laisvę palaidai gyventi, tuo pačiu susiaurindami meilės sąvoką iki vulgaraus, kūniško jos supratimo. Aš laisvą meilę suprantu kaip meilę, išsilaisvinusią nuo kūno, kaip meną mylėti ir kurti. Geras rokas - tai taip pat kūryba, kūryba mylinčio žmogaus. Manyčiau, vienintelė lietuviško roko ir meilės problema - kūrybiško priėjimo stoka

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kokios spalvos tavo meilė?

2003-02-24 | Ne kiekvienas „Aš tave myliu“ reiškia tą patį. Žmonės skirtingai suvokia ir apibrėžia meilę. Vienam ji – didžiausia laimė, gyvenimo tikslas ir prasmė, kitam – kančia ir tragedija. Skirtingas meilės suvokimas gali tapti kliūtimi kuriant abiem partneriam priimtinus tarpusavio santykius. Juk derinti jausmus, kaip ir spalvas, yra menas. Sociologui Džonui Li ir kilo mintis išreikšti jausmus spalvomis. Jis surinko apie keturis tūkstančius meilės apibūdinimų nuo Platono iki mūsų laikų bei pagal juos išskyrė šešis meilės tipus, kuriuos taip pat galima išreikšti ir pagrindinėmis spalvomis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Šventojo, meilės ar svetimos kultūros diena?

2003-02-24 | Jei… neturėčiau meilės, – nieko nelaimėčiau. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi, meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško sau naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia. Išnyks pranašystės, paliaus kalbos, baigsis pažinimas. Mūsų pažinimas dalinis, ir mūsų pranašystės dalinės. Kai ateis metas tobulumui, pasibaigs, kas netobula… Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė – šis trejetas, bet didžiausia jame yra meilė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

HAK arba meilė kibernetinėje erdvėje

2003-02-24 | Virtualios pažintys vilioja savo anonimiškumu ir atvirumu. Juk realiame gyvenime pirmą kartą susitikus retai kada šnekama apie erotiką ar partnerystę. Internete tai padaryti daug lengviau.. Dažnai besinaudojantiems internetu, o ypač IRC ar kitomis pokalbių priemonėmis, atrodo, kad pasaulis tėra vienas didelis kaimas ir visi gyvena kažkur visai šalia, „už kampo". O anksčiau galiojusio stereotipo, kad kompiuteriais, o ypač internetu, naudojasi tik spuoguoti ir truputį pamišę informatikos studentai, jau senokai atsikratyta. Tiesą sakant, internete renkasi visi tie, kuriuos galima sutikti įprastoje kavinėje ar klube kokį penktadienio vakarą. Skirtumas tik tas, kad klube daugelis elgiasi ne taip drąsiai, kaip sėdėdami priešais savo kompiuterio monitorių. Tikriausiai būtent todėl internetas ir tapo kone svarbiausia šiuolaikinio jaunimo meilės nuotykių arena. Juk ten vieną nuo kito žmones skiria tik keletas klavišo paspaudimų...

Lankomumo reitingasKomentarų: 12

plačiau >>

Kaip atpažinti meilę?

2003-02-24 | Žmonės savo meilę išpažįsta skirtingai. Vienas vaikinas jau po kelių bendravimo akimirkų pradeda prisiekinėti tau meilę. Kitas – priešingai, net ir po metų draugystės vengia pasakyti tuos tris žodžius. Moteris myli ausimis ir trokšta išgirsti, kad yra žavi ir mylima, tačiau gal geriau negirdėti tų žodžių, jei jie melagingi? Išsiburti meilę iš ramunės žiedlapių? O gal tiesiog sekti jo veiksmus? Juk iš tiesų vyrai net 80 procentų (moterys 60 procentų) informacijos perduoda neverbaline raiška, t.y., ne žodžiais, o veido išraiška, veiksmais. Tad pamėginkime paieškoti ženklų jo elgesyje.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Meilės istorija

2003-02-24 | Meilė - neatsiejama Vakarų kultūros dalis. Nuo seniausių laikų garbinama mene ir gyvenime, įamžinta nemirtinguose kūriniuose, ji atrodo universali ir nekintanti, paliečianti kiekvieną, nepriklausomai nuo epochos, padėties, turto, amžiaus ar išvaizdos. Ar nekeista, kad garsiosios Sapfo aprašyti „meilės ligos“ simptomai išliko tokie pat per 25 amžius: tai mikčiojimas, nuraudimas, širdies virpėjimas, silpnumas, išbalimas ir pan. Mes jau nuo vaikystės esame ruošiami šiam jausmui. Vaikiškose pasakose nuolat susiduriame su meilės ir kovos dėl savo išrinktojo ar išrinktosios motyvu. Literatūra, kino filmai, įvairios masinės informacijos priemonės mums kasdien pateikia įprastus meilės įvaizdžius.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Eilėraštis - Skaudi meilė

2003-02-24 | O kad užmigtų laikas, kaip užmiega šakos,
O kad sugrįžtų vėl pavasariai žali.
Tačiau ir vėl nuplikę rankų šakės vėjy kratos
Ir vėl nuskęsta mintys dūmų sukūry.
Supies, supies apsnūdęs laumės vaike,
Velniūkiškas mintis sukėlęs mano galvoje.
Net pakaruoklis lapas tavo saujoj verkia,
Kai tu kaulėtom rankom apglėbi mane.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Tarnybinis romanas

2003-02-24 | Žmonės darbe praleidžia didesniąją aktyvaus laiko dalį: nuo 9 iki 24 valandų. Namams paprastai jo lieka mažiau - dalis sugaištama kelionei į darbą ir atgal, taip pat miegui. Taigi didesnę dieninę laiko dalį mes bendraujame su kitais žmonėmis darbo reikalais. Beveik visuomet šalia mūsų yra priešingos lyties atstovų. Ir moterims, ir vyrams mes galime jausti įvairius jausmus - antipatiją, simpatiją, abejingumą. Bendradarbius gali sieti draugystė, bendras verslas, kriminaliniai interesai. Tarnybinis romanas - tai meilė, simpatija tarp bendradarbių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!