LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Įveik išsiskyrimo nuoskaudą ir įsimylėk

2003-02-24 | Moterys, kurios jau žino, ką reiškia būti paliktoms, dažnai bijo vėl pradėti vaikščioti į pasimatymus, išsisukinėja nuo kvietimų ir nuolat ieško įtikinamų pasiteisinimų. “Garbingiausia” tokio atsisakymo priežastis, beje, joms atrodo darbas. Anot psichologų, gydant sudaužytą širdį išties patartina atliekamą energiją skirti darbui. Kita vertus, neturi apsiriboti tik darbu ir plušėti iki išsekimo, nes netrukus pasijusi pernelyg atsiribojusi nuo žmonių, — o tai jau labai blogai. Psichologai tokiu atveju siūlo keisti nusistovėjusią kasdienybę. Pagalvok, ką dabar veiki tuo laiku, kurį seniau leisdavai bendraudama su kitais. Nebeišsigalvok kliūčių, atpančiok savo gyvenimą ir vėl eik pirmyn. Moterys, nusprendusios sudaryti paliaubas su vyrais, tarsi pasidalija į dvi grupes: vienos šoka į lovą nė nepagalvojusios, ką daro, o kitos vengia sekso, bijodamos, jog artimi santykiai su nauju vyru sugrąžins jas į skaudžią praeitį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Neišsipildžiusi pirmoji meilė. Jonas Grinius Salomėjos Nėries kūrybinėje biografijoje (1 dalis)

2003-02-24 | Vienu iš tokių mažiau nagrinėtų Salomėjos Nėries gyvenimo epizodų yra jos santykiai su Jonu Grinium (1902-1980) – bendramoksliu Lietuvos universitete 1924-1926 metais, vėliau – žinomu meno ir literatūros kritiku, publicistu, dramaturgu. Šį stygių lėmė ideologinės priežastys, nes J. Griniaus, 1944-aisiais patyrusio politinio emigranto dalią, darbai ir vardas tarybinėje Lietuvoje nebuvo toleruojami, o jei ir minimi – tai tik negatyvia prasme. V. Aleknos darbai pastaraisiais dešimtmečiais palaipsniui įvesdino J. Griniaus figūrą į S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kontekstą. Iš S. Nėries “Raštų” tritomio, V. Aleknos “Metraščio” bei biografinės apybraižos “Salomėja” nesunku suprasti, kad J. Grinius 1924-1926 metų laikotarpiu buvo reikšmingas žmogus poetės gyvenime. Tačiau kokio pobūdžio buvo jų santykiai ir kaip tai įtakojo S. Nėries kūrybą, spręsti vien iš užtinkamos faktografijos - duomenų nepakanka. Sugretinus visa tai su S. Nėries kūrinių parašymo datomis, dienoraščio įrašais, eilėraščių semantiniais vektoriais ryškėja intensyvaus dvasinio gyvenimo teritorija, iki šiol mažiau verbalizuota ir ne taip aiškiai suvokta, atsižvelgiant į kūrybinį produktyvumą, kurį poetės vidiniai išgyvenimai lėmė.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Sena meilė nerūdija?

2003-02-24 | Kiekviena esame išsaugojusios prisiminimą, kurio neištrynė laikas. Kartais be galo giliai paslėptą. Kai mus apima liūdesys, pagalvojame: o kaip Jis atrodo dabar? Kaip būtų susiklostęs gyvenimas su Juo? O kas, jei gyvenimas vėl sukryžiuotų mūsų kelius?.. Kartais metams bėgant vis labiau Jo ilgimės galvodamos: "Su Juo tikrai būčiau laimingesnė". Arba apie seną meilę prisimename, tvarkydamos stalčius - aptikusios pageltusių nuotraukų ar laiškų. Ir staiga sutinkame vyrą, kurį kadaise labai mylėjome. Kaip pasibaigs mūsų sentimentali kelionė į praeitį? Dainora neskubėjo į kursų atidarymą, nes žinojo, kad iš sostinės atvažiuos kažkoks nuobodybė skaityti pranešimo, kaip racionaliau naudoti darbo laiką. Jam už tai moka, o ji turėjo daug darbo ir porą vaikų, kurie "prarydavo" visą jos laisvą laiką. Įėjo pavėlavusi ir atsisėdo paskutinėje eilėje. Jau iš pradžių jo balsas pasirodė jai pažįstamas. O paskui abejonės dingo. Tribūnoje stovėjo jis. Dainora suprato, kad ją pažino. Jis vis kalbėjo, bet ji negirdėjo nė žodžio. Žiūrėjo į vyrą, kuris buvo didžiausia jos gyvenimo meilė. Pražilo, bet jo veidas nepasikeitė. Nematė jo 20 metų, bet nebuvo savaitės, kad apie jį nepagalvotų. Iki paskutinės minutės vis atidėliojo santuoką su Gyčiu, tikėjosi, kad jis sugrįš. Juk ji irgi buvo jo pirmoji meilė...

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Glano sindromas arba kaip pražudyti meilę

2003-02-24 | Laiminga meilė turi magnetizmo - mylinčius nuolatos traukia vieną prie kito. Dėl to jie ir apsigyvena drauge, sukuria šeimą. Meilė ir šeima - evoliucinis gamtos įstatymas ir vyrams, ir moterims. Dvidešimtas amžius panaikino kliūtis, trukdančias mylintiesiems sukurti šeimą - tėvų diktatą, religinę ir nacionalinę nesantaiką. Tačiau išliko kliūtis pačių mylinčiųjų sielose - savimeilė arba puikybė, kurios griaunąmąją jėgą dar amžiaus pradžioje numatė K.Hamsunas. "Pane" ir "Glano mirtyje" K.Hamsunas papasakojo apie didelę meilę, sjujungusią dvi sielas. Tačiau vienoje sieloje užgimė abejonė - o gal mane myli mažiau, negu aš? Prasiveržus tuštybei Glanas pasakoja merginai, kiek daug moterų ir kaip smarkiai mylėjo jį anksčiau. Mylinčios merginos siela įžeista. Ji jauna ir nesupranta, kad pasakodamas apie tai vyras parodė savo silpnumą. Atsakydama ji kerštingai demonstruoja abejingumą ir panieką. Prasideda tragedija. Tai abu siekia parodyti, kad ne taip jau smarkiai myli vienas kitą, tai meilė stumia juos į vienas kito glėbį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Du monologai apie vieną meilę

2003-02-24 | Darbe su Saulium jau ilgiau paplepėdavom, o kartą - įsivaizduokite! - Milda per pietus net nusitempė mane drauge pavalgyti į tą jų pamėgtą kavinę. Dėkingumo ženklan ir aš Mildą pakviečiau nueiti į spektaklį, pasakiusi, kad gavau tik du bilietus. Kai ji kiurksojo prie teatro, manęs laukdama, aš spaudžiau Sauliaus buto durų skambutį. Žinojau, kad jis namuose. "Kur Milda?! Tikiuosi, dar neišėjo?.." - giliai alsuodama paklausiau. "Kas atsitiko?" - nustebo Saulius. "Aš... ee... pamečiau bilietus... Ką dabar Mildai pasakysiu? Kaip nesmagu!" - rypavau, apsimesdama visiška kvaišele. Saulius ėmė mane raminti. Suglebau jo glėby, net ašarą nuliejau... Kad atsipeikėčiau, Saulius davė man brendžio. Ir pats išgėrė. O tada griuvo visi barjerai, dar likę tarp mūsų, ir jis pirmas apkabino mane. Žinojau, kad Mildos atžvilgiu elgiuosi šlykščiai, bet kai myli žmogų, argi paisai priemonių? Slapčia vyliausi, kad ji pareis ir užtiks mus - vien-du, ir viskas išsispręstų. Bet toji vištelė "susišaudė" bilietą (nors buvo man sakiusi, kad nemėgsta eiti į teatrą viena), ir nuėjo į spektaklį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Jis nori begėdiškos meilės

2003-02-24 | Nagi susivokime savo jausmuose. Kai kurias moteris žeidžia tai, jog vyras žiūri į jas kaip į "mėsos gabalą". Inteligentiška moteris supranta, kad gundydama vyrą šlaunimis arba krūtine ji nusileidžia iki "prostitutės lygio". "Prisivilioti vyrą krūtine pernelyg primityvu, - sako trisdešimt trejų metų Dovilė, vyresnioji mokslinė bendradarbė. - Jei moteris neturi nieko daugiau, tik gamtos jai duotas "kūniškas formas", jai belieka patraukti vyrus tokiu primityviu būdu". Tuo pat metu Dovilė nemato ryšio tarp savo tokios pozicijos ir to, jog gyvena viena. "Gašlumas - tai dar ne meilė, - tęsia Dovilė. - Noriu, kad mylėtų mane pačią, o ne mano krūtinę". Panašią poziciją užima ir Silva, dvidešimt trejų metų išsiskyrusi studentė: "Tai, kad vyras man jaučia gyvuliškus jausmus, - mane žeidžia. Esu asmenybė, o ne kūnas, ir noriu, kad manyje matytų asmenybę".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirmoji meilė

2003-02-24 | Mokytojas + mokinė = KM? Ši istorija nutiko viename iš mažesniųjų Lietuvos miestelių (pavadinimas redakcijai žinomas). 17-metė Inga baigusi 11-ąją klasę susibičiuliavo su savo mokyklos vokiečių kalbos mokytoju. Tokia “pedagoginė praktika” ją paveikė labai keistai - mergina ne tik nusivylė meile, bet net iki šiol nebaigė mokyklos (dabar jai 19-ka)! Buvo karšta vasara. Inga su drauge tingiai sliūkino šaligatviu - o ką veikti, kai daržai seniai nuravėti, o apsnūdusiame miestelyje nepakeliamai nuobodu? “Ak, kad taip kokį nuotykį ar bent pora vaikinų įdomesnių,” - sudejavo draugė. Galbūt iš tiesų kažkas danguje išgirdo šį sunkų atodūsį - po minutėlės, šauniai cyptelėjęs stabdžiais, šalia stabtelėjo automobilis. Jame - du smalsūs vyrukai: vienas - baisiausiai linksmas ir šnekus (“oi, kokios gražios merginos, lipkit, pavėžinsim”), antras - sutrikęs ir nedrąsus. “Turbūt todėl, kad jis - mokytojas, ne kartą mačiau koridoriuose, paralelinei klasei dėsto vokiečių,” - pamanė Inga. Linksmasis vairuotojas įkalbėjo jas vakarop nuvažiuoti išsimaudyti - draugės pasišnibždėjusios sutiko, nes dar vieno nuobodaus vakaro perspektyva joms atrodė beveik nepakeliama.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės vergas

2003-02-24 | Dvidešimt septynerių metų televizijos ir radijo laidų vedėjas Aurimas Dautartas savo dabartinę būseną apibūdina “tarp dangaus ir žemės”. Prieš trejus metus susituokęs su metais jaunesne Elada ir susilaukę neseniai trečią gimtadienį šventusios dukrelės Gustės, jie jau metus negyvena drauge. Aurimas grįžo į gimtąjį Kauną, Elada liko Vilniuje. Aurimas turėjo galimybę apsvarstyti situaciją ir griebėsi veiksmų, kuriuos galėtum pavadinti “kaip iš kino filmo”.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pirma diena - meilė, penkta diena - nėštumas

2003-02-24 | 21-erių metų gražuolė Ugnė modelio karjeroje skelbia ilgą pertrauką - dabar ji mieliau kalba ne apie egzotiškas fotosesijas tolimuose kraštuose, o apie būsimą kūdikį („kad būtų sveikas, storutis, raudonais žandais“) ir savo mylimąjį, prancūzą Eriką, kuris per vieną dieną tapo jos išrinktuoju, o per kelias - tėvu. Papildomi kilogramai visada buvo Ugnės siaubas. Prieš kelerius metus jie vos nesugadino jai karjeros - tik atsikračiusi dešimties Ugnė sutramdė savo dailias moteriškas formas. Juk Paryžiuje, į kurį prieš kelerius metus ji atvyko išgarsėti, populiarios labai liesos manekenės. Bet jau penki mėnesiai, kai Ugnė nesuka galvos, kad nėra viena iš jų. Atvirkščiai - turi vieną keistą nepaaiškinamą norą. „Kada mano pilvas taps didesnis?“
Dabar ji tiesiog žydi, ir to visai neslepia. „Taip, esu laimingesnė negu bet kada gyvenime.“ Ir čia kaltas jis - dar nedidelio mielo pilvuko „padarytojas“ 31-erių metų Erikas, „City“ agentūros, kurioje modeliu dirba ir Ugnė, meninis direktorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė ir religija

2003-02-24 | Kad savyje išugdyt tikrąją meilę, jei nori pasiekti aukštą buvimo laipsnį, kuriuo yra meilės būsena, reikės ilgų kruopščių ir nesuskaičiuojamų pastangų save švarint. į meilę atsitiktinai nepateksi! Meilė nėra vien biologinis potraukis, ar jausmas. Anaiptol! Ištarti žodį “myliu” ir žodį “tikrai myliu” - tai tokie vienas kitam tolimi poliai, kaip š. ir p. Tikroji meilė reikalauja, kad asmuo būtų pilnoje harmonijoje su savimi ir su visais, su kuriais kontaktuoji. Ji reikalauja, kad asmuo būtų vidiniai stiprus ir blaivus.Visa tai, ką asmuo bjauroja savo mintimis, elgsena, veiksmais, visa, ką jis gadina, darko, žaloja - rodo, kad jame meilės nėra nei kruopelės. Meilės esmė yra ta, kad ji niekada nėra izoliuota. Ji niekada nieko neskaldo ir nedarko, o priešingai. Meilė jungia, meilė vienija. Meilė, tai pažinimo aktas ir kultūra, pasiskleidžianti visuose žmogaus sielos kapiliaruose. Šis aktas, ši kultūra padeda įsijausti į pačią giliausią kito žmogaus esmę. Šis aktas, ši meilės dovana pasireiškia savo kūno atidavimu kitam lyt. suart. metu. Šis suartėjimas iššaukia tobulą dvasinę būtybių vienybę, iš kurios abiejuose partneriuose gimsta naujų jėgų siekti gyvenimo pilnatvei ir palaimai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!