LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
19 požymių, kad esate stipriai įsimylėję

2010-04-07 | Pavasaris... romantikos, gamtos ir meilės atsinaujinimo laikas. Kas nenorėtų įsimylėti! Tačiau kai kurie trumpai paflirtavę galvoja, kad jau įsimylėjo iki ausų. Mat užgimusios meilės jausmas turi savo požymių, todėl mes ir pateikiame jums juos, kad suprastumėte...ar tikrai esate įsimylėję. 1. Jaučiatės pakylėti; 2. Jūsų vyzdžiai išsiplėtę; 3. Prastas apetitas; 4. Pradedate mylėti visą pasaulį; 5. Visi jausmai paaštrėja; 6. Netikėtai praeina persišaldymas; 7. Kas penkias minutes nesąmoningai kartojate sau jo (jos) vardą; 8. Ėmėte dažniau šypsotis; 9. Širdis ima smarkiau plakti ir tiesiog pasiruošusi iššokti iš krūtinės; 10. Norisi dainuoti; 11. Labai subtiliai elgiatės su jo (jos) daiktais. (Kai kurie net miega su mylimųjų dovanomis.); 11. Labai subtiliai elgiatės su jo (jos) daiktais. (Kai kurie net miega su mylimųjų dovanomis.); 12. Kai praeivis pasako, kad spindi jūsų akys, nesąmoningai atsisukate; 13. Labai nuliūstate, kai pasimatymas netikėtai atšaukiamas; 14. Jums atrodo, kad visą laiką esate truputėlį apsvaigę;

Lankomumo reitingas

plačiau >>

8 priežastys: kodėl verta bučiuotis daugiau!

2010-03-10 | Daugiau nei 90 proc. žmonių bučiuojasi, taip rodydami, kad ši sena meilės jausmo ekspresija, yra naudinga mūsų kūnui ir sielai, rašo telegraph.co.uk. Mums patinka bučiuotis, nes apima malonus jausmas, jaučiamės arčiau savo partnerio, tačiau tai dar ne viskas – bučinys mus paveikia kur kas giliau nei galite paalvoti. Kai kurios moterys sako, kad gali pajausti kaip klostysis santykiai su vyru vos po pirmojo bučinio, tvirtina Michaelis Cane‘s, knygos „Bučiavimosi menas“ autorius. Ir tai tik vienas iš dalykų, kodėl verta daugiau bučiuotis. Bučiniai: Mažina stresą. Naujausias Lafayette koledžo mokslininkų tyrimas parodė, kad bučiavimasis sumažina kortisolio, streso hormono, kiekį. Primena meditaciją. Bučiavimasis leidžia užmiršti rūpesčius ir tą akimirką ramybės neduodančias mintis. Jis suteikia labai panašų psichologinį efektą į meditaciją. Vyrams sukelia prisirišimo jausmą. Bučiavimasis padidina oksitocino kiekį, kuris vyrui sukelia prisirišimo jausmą. Mokslininkai iš Lafayette koledžo nustatė, kad bučiavimasis skatina vyrus įsipareigoti. Leidžia išsaugoti sveikesnius dantis. Papildomas kiekis seilių padeda nuplauti nuo dantų bakterijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Penkios meilės kalbos

2010-03-08 | “Jūsų ir sutuoktinio meilės kalba gali skirtis kaip kinų kalba nuo anglų. Jeigu sutuoktinis supranta tik kinų kalbą, kad ir kaip stengsitės postringauti apie meilę angliškai, niekada nesuprasite vienas kito. Sakydamas savo žmonai, kad ji graži ir jis didžiuojasi būdamas jos vyru, mano bendrakeleivis kalbėjo jai palaikymo žodžių kalba. Jis sakė nuoširdžius meilės žodžius, bet žmona jų nesuprato. Galbūt ji laukė, kad meilę jis išreikštų veiksmais. Neužtenka būti nuoširdžiam. Turime norėti išmokti sutuoktinio meilės kalbą, jei norime suprantamai perteikti meilę. Dvidešimt metų konsultuodamas žmonės santuokos klausimais, padariau išvadą, kad penkios pagrindinės emocinės meilės kalbos – penki būdai, kaip žmonės išsako ir supranta meilę. Lingvistikoje kalba gali turėti daug dialektų ir tarimų. Lygiai taip ir su penkiomis pagrindinėmis meilės kalbomis – yra daugybė jų dialektų. Tai patvirtina žurnalų antraštės: “20 būdų, kaip išlaikyti vyrą namuose” arba “365 sutuoktinių meilės išraiškos formos”. Nėra 10, 20 ar 365 pagrindinių meilės kalbų. Mano galva, jos yra tik penkios. Tačiau gali būti daugybė jų dialektų. Būdų, kaip išreikšti meilę tam tikra jos kalba, skaičių apriboja žmogaus vaizduotė. Svarbiau yra štai kas – kalbėti sutuoktinio meilės kalba.” Retai vyras ir žmona kalba ta pačia pagrindinė emocine meilės kalba.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meile daugiau tiki moterys

2010-02-18 | Izraelio Viliojimo meno centro vadovybė Šv. Valentino dienos išvakarėse paskelbė neseniai atlikto tyrimo duomenis, gautus per apklausą. Apklausa buvo atliekama įvairiuose šios šalies naktiniuose klubuose, baruose ir kitose pramogų vietose, rašo „The Times“. Pranešama, kad apklausoje dalyvavo 500 vyrų ir 500 moterų, kuriems 20–35 metai. Apklausa parodė, kad 87 proc. moterų ir 62 proc. vyrų tiki meile. Tačiau net 95 proc. viengungių vyrų jaučia didžiulį jaudulį, o kartais baimę, susipažindami su moterimis. 34 proc. viengungių įsitikinę, kad moteris domina tik jų graži išvaizda, pinigai ir brangūs automobiliai. „83 proc. apklaustų moterų į klausimą, „ar galvojate, kad vyrai supranta jūsų emocinius poreikius?“, atsakė neigiamai. O apklaustos netekėjusios moterys nurodė draugystės su vyrais „schemas“: 84 proc. jų tvirtina, kad niekada pirmosios „nekabintų“ vyrų, nes jie turėtų žengti pirmą žingsnį. Tačiau į klausimą, „ar vyrai kaip nors reaguoja į jūsų subtilias užuominas?“, 72 proc. respondenčių atsakė, kad, jų manymu, vyrai bijo susipažinti su jomis“, – rašoma leidinyje „The Times“. Taip pat pranešama, kad remiantis apklausos duomenimis, 87 proc. moterų tiki meile, tačiau ilgainiui jų tikėjimas meile pamažu blėsta. „92 proc. moterų, kurioms 20–25 metai, optimistiškiau nusiteikusios meilės atžvilgiu, o tarp 30–35 metų tiek išsiskyrusių, tiek netekėjusių moterų labiau išryškėja pesimistinės gaidos, bet vis dėlto 75 proc. jų dar tiki meile. Tuo tarpu tarp vyrų atvirkščiai: 62 proc.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė

2010-02-16 | Аmerikiečių psichologas Arthuras Aaronas paaiškino įsimylėjimo būseną iš mokslinio taško. Specialisto tvirtinimu, meilę galima drąsiai lyginti su narkotikais arba šokoladu, rašo „News of the World“. Mokslininkas atlikęs tyrimą išsiaiškino, kad įsimylėjimo būsena veikia žmogaus smegenis taip pat, kaip ir kokainas arba didelis kiekis šokolado. Kai moteris ar vyras žiūri į savo mylimo žmogaus fotografiją, jų smegenyse padaugėja dopamino. Būtent ši medžiaga atsakinga už malonumą ir perdirbama žmogaus organizme tada, kai, pavyzdžiui, vienas yra bučiuojamas ar glamonėjamas kito mylimo žmogaus. Таip pat, kai žmogus yra įsimylėjęs, jo kraujyje padidėja oksitocino ir vazopresino hormonų lygis, kurie atsakingi už emocinio ryšio tarp įsimylėjėlių formavimą. Beje, neseniai kitas atliktas tyrimas parodė, kad meilė nemiršta, kai išblėsta aistra tarp partnerių, kaip buvo manoma anksčiau, o gyvena dar ilgus metus. Remiantis statistikos duomenimis, apie 30 proc. porų ir po 20 bendro gyvenimo metų jaučia vienas kitam tokį pat jausmą ir aistrą, kaip ir pažinties pradžioje. Vienintelis skirtumas, kad pora, pragyvenusi kartu daug metų, nebejaučia nerimo.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime

2010-02-15 | Mokslininkai išsiaiškino, kad jausmas, kuris vadinasi meilė, labiau būdingas dailiosios lyties atstovėms nei vyrams. Be to, paaiškėjo, kad moterys gali patirti tikrą meilę tik vieną vienintelį kartą gyvenime, o visi kiti intymūs ryšiai – tai tik trumpalaikiai susižavėjimai, seksualinė trauka bei banalus prisirišimas, rašo thelondonpaper.com. Kas dėl vyrų, tai jie gali įsimylėti 5-8 kartus per gyvenimą. Šis skirtumas paaiškinamas tuo, kad moterų genuose - siekis sukurti tvirtą šeimą ir išsaugoti ją, o vyrų – stiprus instinktas daugintis. Tyrinėtojai taip pat išsiaiškino, kad net labiausiai romantiški ir stiprūs jausmai negali tęstis ilgiau nei ketverius metus. Dėl visko „kalti“ tie patys genai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Apie ką pasakoja mano meilės dainos?

2010-02-14 | Labas. Su švento Valentino diena. Linkiu žiauriai daug meilės. O ypač tiems, kurie šiandien su pavydu žvelgia į televizoriaus ekraną, rodantį meilės filmą, gatves, pilnas gėlėmis apsikrovusių ir širdelėmis nusagstytų porų, išjungia radiją, grojantį dainas, kuriose – kas antras žodis “myliu”. Prisiminkit, kad Valentino diena visų pirma yra meilės diena, o mylėti galima ne tik savo antrąją pusę, bet ir kačiuką, mamą, tėtį, sesę, brolį, kaimyną ir bet kurį žmogų pasaulyje. Todėl jei vis dar galvojate, kad jūsų niekas nemyli, galit patys sau nusišypsoti veidrodyje, nes tikrai yra kažkas, kam jūs rūpite ir kas jus myli. O aš sutinku su kažkokiu aktoriumi, kuris drąsiai pareiškė, kad geriau tegu būna viena neapykantos diena ir 364 dienos meilės. Mylėti reikia kasdien. Apie ką aš čia? Prieš kelias dienas darbe ieškojau visų laikų geriausių meilės dainų, šį bei tą suradau, supratau, kad norėčiau kur nors sudėlioti SAVO geriausias meilės dainas. Na, šį bei tą reiškiančia man. Tai štai. Nori nenori, niekaip negalėčiau sau leisti į šitą sarašą neįtraukti Celine Dion – My Heart Will Go On. Taip, yra žmonių, kurie sako “šūdas tas Titanikas”, net nesusigraudinau. Tik sako tai penkissyk peržiūrėję filmą. Aš irgi, žinokit, neverkiau jau po tiek kartų. Bet daina nuostabi. Ir dabar – klausau ir norisi brangiausiam įsikniaubti į kaklo duobutę ir užsimerkus stovėti iki pasaulis nustos suktis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę

2010-02-11 | Meilės fiziologiją tiriantys mokslininkai padarė neįtikėtinų atradimų, praneša „The Los Angeles Times“. Atlikęs įsimylėjusių žmonių smegenų tomografiją, Niujorko psichologas Arthuras Aronas nustatė, kad įsimylėjimo pradžia smegenis veikia tarsi kokaino dozė, praneša žurnalsitė Jessica Pauline Ogilvie. „Kai eksperimento dalyviai žiūrėjo į savo mylimųjų nuotraukas, smegenų dalis, atsakinga už motyvaciją ir apdovanojimą, prisipildydavo dopamino – medžiagos, kuri išsiskiria į kraują patiriant malonius pojūčius, tokius kaip seksas“, – rašo leidinys. Po to į kraują išsiskiria hormonai oksitocinas ir vazopresinas, skatinantys įsimylėjėlių emocinių ryšių kūrimąsi. „Oksitocinas išsiskiria artimo kontakto metu – tai gali būti ilgas abipusis žvilgsnis, apsikabinimas ar lytinis aktas. Būtent šis hormonas formuoja motinos emocinį ryšį su naujagimiu“ , – rašo laikraštis. Vazopresinas atsakingas už vyrų emocinių ryšių formavimąsi. Tradiciškai buvo manoma, kad daugumos porų aistringą meilę ir hormonų audras ilgainiui pakeičia ramesnė meilė, labiau primenanti brolio ir sesers jausmus. Tačiau neseniai Santa Barbaros universiteto tyrėja Bianca Acevedo ištyrė sutuoktinių, tvirtinančių, jog yra beprotiškai įsimylėję vienas kitą net ir praėjus 20 m. po vestuvių, tomografijos rezultatus. Paaiškėjo, kad šių laimingųjų smegenų reakcija lygiai tokia pati, kaip ir ką tik įsimylėjusių porų – tik nebėra nerimo ir įkyrių minčių.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

TOP 10 meilės dainų Valentino dienai

2010-02-11 | Meilės diena neatsiejama nuo romantikos, gėlių, daugybės šokolado, bučinių ir – geros muzikos. Ne vienas atlikėjas yra sukūręs dainų, kurias kritikai drąsiai įtraukia į geriausių pasaulyje meilės dainų sąrašus, o klausytojai ir gerbėjai, pašauti Amūro strėle, nenustoja niūniuoti jų melodijų, cituoti žodžių. Alfa.lt pateikia dešimt gražiausių meilės dainų, kurios ypač gerai skambės uždegus žvakes, valgant romantišką vakarienę, žvelgiant į dangų ar tiesiog keliaujant automobiliu kartu su mylimu žmogumi ten, kur veda akys. O galbūt dar spėsite kurią nors vieną išmokti ir sudainuoti savo meilei patys? Elvis Presley – Love me tender. Kas gi nežino šio legendinio atlikėjo, kadaise dar vadinto meilės karaliumi? Tikriausiai kas antra pasaulio moteris svaigo nuo jo dainų, stengėsi patekti į visus atlikėjo koncertus, o patekusios – klykti kuo garsiau tam, kad būtų karaliaus pastebėtos. Viena gražiausių jo dainų apie meilę – „Love me tender“. U2 – Unchained melody. Daugelis šią dainą labiau prisimena ne dainuotą tikrųjų atlikėjų „The Righteous Brothers“, bet perdainuotą legendinių rokerių „U2“. Vis dėlto pripažinkit: kad ir kas dainuotų „Unchained melody“ žodžius, ši daina vis tiek savy slepia tiek aistros, kiek tikrai įsimylėjęs žmogus. Elton John – Can you feel the love tonight. Eltonas Johnas – ne vienas itin mėgiamos ir klausomos meilės dainos autorius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Valentino diena. Kad bučinys būtų nuostabus...

2010-02-10 | Geriausias bučinys turėtų būti įvairus. Kitaip tariant, jis turėtų prasidėti trumpu pakštelėjimu, o vėliau pereiti į prancūzišką bučinį. Nereikėtų apsiriboti tik lūpomis, galima bučiuoti skruostus, smakrą, akių vokus, auskarus. Jaunimo portalas Links2love.com pateikia pagrindines bučiavimosi taisykles. Gaivus burnos kvapas. Tai itin svarbu. Prieš keliaudami į pasimatymą, būtinai išsivalykite dantis. Nėra nieko bjauriau kaip bučiuotis su žmogumi, kuriam dvokia iš burnos. Jei per pasimatymą ketinate kažkur užkąsti, būtinai turėkite su savimi kramtomosios gumos arba mėtinį saldainį, kuris atgaivintų burnos kvapą iškart po valgio. Bučiuojantis geriau burnoje nieko neturėti. Drėgnos lūpos. Būtų geriau, jeigu lūpos bučiuojantis būtų drėgnos. Drėgnos lūpos palengvina bučiavimąsi ir padaro jį malonesnį. Sudrėkinkite jas liežuviu. Nenaudokite lūpų blizgio, nes nuo jo bučinys gali tapti pernelyg lipnus. Geriau nenaudokite ir lūpdažio, nebent norėtumėte, kad po bučinio jo žymės liktų ant partnerio. Poza. Stovėkite arti partnerio. Artėdami vienas kito link truputį pakreipkite galvą. Matydami į kurią pusę galvą kreipia partneris, pakreipkite savąją į priešingą pusę. Užmerktos akys. Prieš pat lūpoms prisiliečiant, užsimerkite. Kai kuriems žmonėms patinka bučiuotis atsimerkus, bet kol gerai nepažįstate partnerio ir nežinote kas jam patinka, o kas ne, geriau per bučinį būti užsimerkus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!