LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Metų skirtumas

2009-11-10 | Ar poros laimei turi įtakos amžiaus skirtumas? Neretai manoma, kad moteris turėtų būti bent 2 ar 5 metais jaunesnė. Tačiau yra daugybė porų, kurios neatitinka šios normos. Vis dažniau sutinkamos poros, kuriose moteris bent keliais metais vyresnė už vyrą. Kada metų skirtumas yra žalingas? Tuomet kai vieną iš partnerių praeiviai palaiko tėvu (mama), o kitą dukra (sūnumi)? Psichologų išvados apie metų skirtumo įtaką poros suderinamumui. Bendraamžiai. Ši pora gyvena ramų, monotonišką gyvenimą, nė vienas iš jų nesiekia jokių permainų.
Santuoka gali būti laiminga, jei abu sutuoktiniai vertina ramybę. Neretai tokie partneriai vienas kitą pažįsta nuo mokyklos laikų, kartu užauga, vienas kitą formuoja.
Grėsmė – nuobodulys, aistros trūkumas. Vienam iš partnerių gali pabosti pastovumas, kasdienybė. 1 metai. Šią porą sieja romantiška ir aistringa meilė, kuri vėliau gali peraugti į tvirtą draugystę ir partnerystę. Abu partneriai sugeba puikiai spręsti visas kasdienines problemas. Tokia santuoka retai išyra, dažniausiai tęsiasi visą gyvenimą. Ši pora dažniausiai turi nemažiau kaip du vaikus ir puikiai sutaria dėl jų auklėjimo būdo. Valdžia dažniausiai žmonos rankose. Grėsmė – pasibaigus audringam periodui vienam iš partnerių gali pabosti monotonija, tačiau kartu jie gali rasti išeitį, kaip paįvairinti buitį. 2 metai. Šią porą sieja ypatinga romantika, būdinga poetams ir menininkams. Jie gali vienas kitą be galo garbinti, tačiau vėliau gali praeiti toks susižavėjimas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sužadėtuvės

2009-11-07 | Sužadėtuvių ir vestuvių žiedai dovanojami nuo seno ir turi gilias mitologines šaknis. Žiedai yra ir simboliai, ir ceremonijos dalis. Sužadėtuvių žiedas – tai pažadas tekėti, o vestuvinis žiedas – ištikimybės pažadas. Kokį žiedą pasirinkti tokia ypatinga proga? Sužadėtuvių žiedus imta dovanoti senovės Romoje. Jei vyro išrinktoji priimdavo žiedą, ji pasižadėdavo tekėti ir įstatymiškai jau priklausė vyriškiui. Populiaru dovanoti sužadėtuvių žiedus su deimantais, kurie simbolizuoja apsaugą nuo piktųjų dvasių, besikėsinančių į jaunąją porą. Be to, deimantų skaidrumas simbolizuoja tyrumą, o tvirtumas – būsimos santuokos tvirtybę. Pirmasis sužadėtuvių žiedą su deimantu padovanojo Austrijos valdovas Maksimilijonas I savo būsimai žmonai Marijai iš Burgundijos dar 1477 m. Dažnai sužadėtiniai renkasi žiedus iš balto aukso ar platinos, rečiau - iš geltono aukso. Deimantai, inkrustuoti į baltos spalvos metalą, išryškėja labiau. Taip pat populiaru sužadėtuvių žiede išgraviruoti poros vardus ir, jei jau žinoma, būsimų vestuvių datą. Anksčiau žiedai būdavo dovanojami tik merginai, tačiau šiandien vis populiariau žiedus užsidėti abiem: ir nuotakai, ir būsimam jaunikiui. Žiedai gali būti ir vienodi, ir skirtingi – simbolinė prasmė išlieka tokia pati. Vestuviniai žiedai jau 17 a. pr.Kr. Egipte turėjo didelę reikšmę. Žiedas simbolizavo amžiną meilę ir buvo nešiojamas ant kairės rankos trečiojo piršto, mat buvo tikima, kad būtent iš šio piršto kraujas vena teka tiesiai į širdį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Nelaiminga meilė? – Ieškok laimingos

2009-11-05 | Psichoterapeutas Raimundas Alekna įsitikinęs, kad tik nemeilės bėdos neleidžia išnykti jo profesijai. “Kai žmonės jaučiasi mylintys ir mylimi, jų net su šautuvu pas mus neatvarysi,” – juokiasi gydytojas. Gydytojas psichoterapeutas atsakoį svarbiausius klausimus apie “meilės reikalus”. - Kuo skiriasi meilė nuo įsimylėjimo? - Meilė – stabilesnis jausmas nei įsimylėjimas. Įsimylėjimą galime įvardyti kaip aistrą, kai žmogus nelabai susigaudo, kas su juo vyksta. Esant meilei, neišvengiamai atsiranda atsakomybė, įsipareigojimai. Tai labiau apibrėžti santykiai. - Ar gali išlikti meilė po ilgo bendro gyvenimo kartu? - Tai visiškai įmanoma. Porų bendras gyvenimas praeina tam tikrus etapus. Pirmąjį galima pavadinti simbiotiniu ryšiu. Du žmonės mato vienas kitą kaip vienetą, panašiai galvoja, nemini savęs kaip asmenybės ar atskiro objekto. Antras etapas – defirenciacijos. Iškyla klausimas: kur mano interesai, kodėl viskas tik tau? Vėliau seka eksperimentavimo stadija, kai bandoma elgtis taip, kaip norisi, neatsižvelgiant į kito individo interesus. Dar viena stadija – suartėjimo. Pradedama toleruoti trūkumus ir priimti žmogų tokį, koks jis yra. Paskutinė stadija – sinergijos. Jaučiamasi visiškai gerai su kitu žmogumi. Priimami jo interesai, pomėgiai, tikslai, kurie gali būti ir visiškai kitokie. Kita asmenybė ne tik toleruojama, bet ir gerbiama. Dažniausiai kyla klausimas, ar žmogus pajėgus praeiti visus etapus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas priverčia vyrus įsimylėti?

2009-11-03 | Gyvename nebe akmens amžiuje, tad laukti, kol Jis Tave pastebės gali būti išties nuobodu. Laikas imtis iniciatyvos! Kad ir kaip bebūtų, veik elegantiškai. Sek instrukcijas, kurios padės priversti Jį trokšti susipažinti su Tavimi artimiau. Kai einate į pirmą pasimatymą, vyras dažniausiai yra tas, kuris siūlo, ką veikti. Tai jam – didžiulis spaudimas. Pačioje pradžioje Jis nė nenutuokia, ar Jo pasirinkimas nebus didžiulė klaida, Jį paversianti nuobodžiu ar vaikišku. Taigi, Tu gali pakeiti situaciją. Kadangi palikti gerą įspūdį yra svarbu ne tik Jam, pamėginkite atsidurti Jo vietoje. Pakvieskite jį į rungtynes arba koncertą ir gausite taškų vien jau dėl to, kad išvengsite nuobodžios vakarienės. Taip, vyrai mėgsta daug patyrusias moteris. Tačiau jei Tu nori laimėti Jo širdį per ateinančias 10 dienų, o tuo pat metu visai neturi Jam laiko, deja, nieko nebus. Jei Tu pastoviai užimta, jis galvos Tave esant išdidžią ir pernelyg apsėstą savimi. Jei negali susitikti su Juo, kuomet Jis siūlo, informuok, kada Tau tiktų labiau. Jei visada atsakysi neturinti laiko, o paskui tikėsiesi, kad Jis vis kvies į pasimatymus, kai laiko bus, Jis paprasčiausiai praras susidomėjimą. Galų gale, kada paskutinįkart parodei susidomėjimą? Moterys domisi mados naujovėmis, o vyrai domisi drabužiais, kurie parodo figūros privalumus, ir tuo pat metu neatrodo pigiai. Ir nesirenk taip, tarsi eitum į prabangų pobūvį. Dauguma vyrų mėgsta moteris, kurios puikiai jaučiasi savo pačių kailyje ir atrodo natūraliai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kodėl vyrai neprisipažįsta, kad myli?

2009-10-19 | Pirmiausiai todėl, kad vyrai ir moterys – tai būtybės iš skirtingų planetų. Todėl ir jų požiūris į tokį nuostabų jausmą – meilę – nevienodas. Be to, strimgalviais įsiplieskęs meilės romanas gali staiga užgesti dėl „smulkmenų“, kurių vyrai bijo kaip ugnies. Todėl kartais vyrai nei iš šio, nei iš to ima ir pradingsta moters akyse, tarsi ne jie dar vakar meiliai susikabinę už rankų vaikščiojo, ilgesingai žiūrėjo vienas kitam į akis ir jausmingai dūsavo. Dažniausiai taip atsitinka dėl to, kad moterys padaro lemtingą klaidą, kurios net nenutuokia ar nesupranta. Juk moteriai daug paprasčiau suprasti, kad dabar ji myli, o ne vien aistra ar susižavėjimas. Tuo tarpu vyrai šį reikalą sunkiai supranta, ypač meilės pradžioje. Kitaip tariant, kai pradeda audringai siautėti testosteronas, jie nebesugeba blaiviai mąstyti, nes vyrams atrodo, kad aistra, įsimylėjimas praeis ir viskas tuo baigsis, o jei jis ištars tą stebuklingą žodį „myliu“, vadinasi, prisiima atsakomybę ir krūvą įsipareigojimų. Juk paskui taip paprastai neišeisi, jei staiga meilė išgaruos. Todėl save gerbiantis vyras neskuba sakyti „myliu“, nes, jei paskui kas nors atsitiks ne taip, nesinori būti išvadintam niekšu ir melagiu. Be to, kartais atsitinka taip, kad praeina nemažai laiko, kol vyras supranta, kad myli. Patikėkite, bet kuris vyras įsitikinęs, kad jis – vertas pačios geriausios merginos pasaulyje: gražiausios, protingiausios, seksualiausios ir t. t.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Bučinio technikos

2009-10-18 | Peteliškės bučinys: Blakstienomis kutenti partneriui veidą tikrai žavingas ir neįprastas dalykas, tačiau per dažnai - erzina. Prisiliesti lūpomis: Švelniai ir atsargiai lyg plunksna palieskite partnerio lūpas šiek tiek praviromis savo lūpomis. Aplaižykite jas liežuviu ir švelniai pačiulpkite ir pakramsnokite viršutinę ir apatinę lūpas atskirai. Lengvi bučinukai: Jie labai meilūs, ypač bučiuojant vokus, ausis, sprandą, raktikaulius. Juos galima derinti su lyžtelėjimais ar pasitrynimais nosimis, ir jie yra smagesni, kai lūpos drėgnos. Prancūziškas bučinys: Švelniai praverkite liežuviu savo partnerio lūpas. Jei jo burna truputi prasiveria, tai tikriausiai reiškia, kad JŪSŲ liežuvis laukiamas. Suraskite partnerio liežuvio galiuką ir pažaiskite su juo. Apsukite ji rateliu, palaižykite visu ilgiu kaip ledinuką. Naudokitės liežuviu ištyrinėti savo partnerio liežuvio apačią, dantenas ir dantis. JŪSŲ judesius tikriausiai atspindės partnerio judesiai. Gilus liežuvis: Sudėkite lūpas tvirtai "O" raidės pavidalu ir įsiurbkite savo partnerio liežuvi pro savo lūpas iki pat gomurio galo (beveik visa jūsų burna bus partnerio burnoje). Atpalaiduokite liežuvį ir vėl ji įtraukite. Jis turėtų judėti pirmyn ir atgal, kaip atliekant feliaciją. Keiskitės, kuris bus pasyvus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pasimokykite bučiuotis

2009-10-18 | Judu jau šiek tiek pavargote nuo to, kad visi meilės žaidimai prasideda Jums abiems įprastais signalais ir tais pačiais, jau įgrisusiais judesiais? Niekaip negalite partnerio „apšildyti"? Tad pasimokykit... bučiuotis! Net jei Jums atrodo, kad tai — paauglių žaidimai, atraskite bučiavimąsi iš naujo ir suprasite, kad klydote. Dažnai atsitinka taip, kad po kelerių santuokos metų sutuoktiniai apskritai nustoja bučiuotis, arba bučiuojasi labai retai. Tai gali būti signalas apie blėstančią aistrą. Bučiniai — nepaprastai svarbi preliudijos į meilės žaidimus dalis, nes bučiuojantis sužadinami itin malonūs pojūčiai, galintys padėti paversti meilės žaidimus labai smagiais. Spalvingiausi ir yra erotiniai bučiniai. Senovės indai teigia, kad nėra vietų, kurių nederėtų bučiuoti — kiekviena mylimojo kūno vietelė tiesiog laukia, kol bus Jūsų pabučiuota. Moteris patirs ypač daug malonumo,jei bučiuosite jai krūtis, kaklą, pečius, ausų kaušelius, bambą, pilvo apačią, ypač intymiąją zoną. Vyrams ypač patinka, kai trumpais bučinukais nusėjamas jo veidas ir lūpos, ypač viršutinė lūpa (viršutinės lūpos centrą lyžtelėkite liežuviu ar švelniai įkąskite), bet didžiausią geismą sukelsite, jei bučiniais apibersite jo lytinius organus — ne kiekvienas vyras drįsta prisipažinti, kaip labai jam tai patinka. Vertėtų pasimokyti iš rytiečių — jie neįsivaizduoja lytinio akto be bučinių. O kinams jie tokie pat svarbūs kaip ir pats seksas. Jie tiki, kad bučiavimasis atkuria in ir jan harmoniją.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Atsisveikink su nuobodžiais bučiniais!

2009-10-17 | Atsisveikink su nuobodžiais bučiniais! Pasakyk sudie nusibodusiems bučiniams ir išmėgink tai, kas garantuotai privers jo kojas drebėti. Lėtas tempas. Kai valgai kokį nors skanėstą, ar tu iškart jį visą suryji, ar lėtai skanauji paskutinius kasnelius? Karštos glamonės reikalauja tokio pat principo. Kontroliuodama bučiavimosi greitį pasieksi labai karštų rezultatų. Savo delnu švelniai glostyk jo skruostą. Pasilenk tarsi ketindama jį pabučiuoti, tada atsitrauk, šiek tiek jį erzindama. Tuomet l-ė-t-a-i palaižyk savo lūpas ir švelniai jį pabučiuok. Dabar šiek tiek praverk lūpas ir jausmingai, lėtais ir švelniais judesiais masažuok jo lūpas. Gardumėlis! Aukštyn kojom. Šios technikos tikslas yra geriau susipažinti su lūpomis, prie kurių ir taip esi pripratusi (turbūt dėl per daug bučinių, tu išdykus mergiote!). Kai jis atsiguls, atsigulk priešais jį taip, kad jūsų galvos būtų šalia viena kitos, bet aukštyn kojom. Jūsų lūpos turėtų būti lygiagrečiai, o kojos priešingose pusėse. Dabar pradėkite bučiuotis. Jūs vis iš naujo atrasite vienas kito lūpas. Geismingam bučiavimuisi naudok akių raištį ar įvairaus skonio lūpų blizgius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Santuoka – tai dovanoti save visą ir visam

2009-10-15 | Norėčiau tikėti, jog po pirmojo mano bandymo nesuprantama ir vingiuota kalba susieti krikščioniškąją ir prigimtinę santuokas, šį kartą vėl pavyks laimėti mielo skaitytojo dėmesį. Šiuo kukliu ir toli gražu neprofesionaliu pamąstymu jį vėl kviesčiau paieškoti aiškesnio vyro ir moters sąjungos – santuokos - supratimo ir kartu prisiliesti prie gana sudėtingos temos: šeimos tikslo ir jos pagrindo. Juk kad ir keista, kunigaujant kuo toliau, tuo vis sunkiau jaunavedžiams pavyksta išversti į nūdienos kalbą pagrindinį krikščioniškosios santuokos sutikimo objektą – neatšaukiamai priimti kitą ir jam save visą dovanoti (plg. C. 1057 §2: vir et mulier foedere irrevocabili sese mutuo tradunt et accipiunt). Kai kas tai vadina „tikra“ meile ir turbūt neklysta. Sutikite, tai nelengva tema. Šiuo straipsniu nesiruošiu pasakyti nieko naujo. Kai kam tai bus tik „nuvalkiotos“ bažnytinės tiesios ar postringavimai apie sugedusį nūdienos pasaulį. Visgi juo norėčiau savotiškai pabandyti pasiaiškinti kai kuriems savo skaitytojams. Su jais visiškai sutinku: ne mums, kunigams, reikia kalbėti apie santuokos prasmę, grožį ar tikslus. Reikalingi susituokusiųjų pasauliečių liudijimai šia tema. Visgi – labai dažnai nutinka, jog vertinimas „iš šalies“ kartais būna tikslesnis. O gyvenantiems šeimoje kartais trūksta laiko ar galbūt ir noro įvertinti ar pamatyti tai, ką jie turi ir kiek daug jie gali. Čia ir būtų mano leitmotyvas įkišti savąjį trigrašį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Aš myliu, o manęs – ne

2009-10-10 | Pokalbis apie nelaimingą meilę bus trumpas, bet išblaivys – sugriausime šio reiškinio idealizavimą. Tačiau galbūt paskui gyventi bus lengviau, nes galėsime savęs paklausti: tikrai myliu be atsako ar tik noriu mylėti taip niekada ir nepasiekdamas savo troškimų objekto? Iliuzijas apie nelaimingą meilę padės išsklaidyti psichoterapeutė Dalė Juozapaitienė. Nelaiminga, vienpusė meilė. Kodėl taip atsitinka? Kalbant apie meilę be atsako, reiktų skirti du atvejus. Visų pirma, tai situacija, kai įsimylime žmogų, kuris neatsako tuo pačiu (nes myli kitą žmogų, turi šeimą, esame jam dėl vienų ar kitų priežasčių nepatrauklūs). Paprastai eina laikas ir susitaikome su skausmu, randame būdų, kaip jį išgyventi, ir vieną dieną prasideda nauja meilės istorija. Vienpusė meilė pasitaiko kiekvieno žmogaus gyvenime, tačiau jei pastebime, kad situacija kartojasi, jau kelintą kartą „lipame ant to paties nelaimingos meilės grėblio“, reikia susimąstyti. Toks vis besikartojantis nelaimingas įsimylėjimas – tai užslėpta žmogaus baimė turėti kontaktą, palaikyti santykius su kitu asmeniu. Žmogus pats nesąmoningai pasirenka objektą, kuris nepasiekiamas, ir tenkinasi mintyse kuriama istorija apie savo meilę jam, romantizuoja situaciją. Iš tiesų tai bėgimas nuo tikrų santykių, o nuolatinis galvojimas apie meilės objektą, kalbėjimas apie jį ar verkšlenimas aplinkiniams dėl nelaimingos meilės yra realių jausmų, buvimo kartu su kitu asmeniu pakaitalas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!