LT   EN   RU  
2021 m. birželio 24 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Meilė
Kokių klaidų darome įsimylėjusios

2009-08-11 | Be perstojo šypsaisi praeiviams, sukinėjiesi priešais veidrodį ir bijai gaminti valgyti, nes tikrai žinai - persūdysi! Taigi įsimylėjai! Ir visos tavo mintys vien apie jį. Ką gi, tavęs laukia nuostabus metas. Tiktai neužmiršk ankstesnės patirties, - savo ir kitų, - kad bent šį kartą viskas susiklostytų būtent taip, kaip tu svajojai. Psichologijos požiūriu, įsimylėjimas mažai kuo skiriasi nuo bet kokios kitos persekiojančios idėjos. Pavyzdžiui, tave sužavėjo be galo madinga ir labai brangi rankinė, ir nuolat šmėžuoja tau prieš akis. Kur bebūtum, jeigu kuri nors iš praeivių ją turės, tu pirma tai pastebėsi. Todėl netrukus tau ims atrodyti, kad madingąja rankine "jau seniai džiaugiasi visas pasaulis, išskyrus tave vieną". Įsimylėjimas - ne pirmasis meilės etapas, o visiškai savarankiškas jausmas. Šie abu jausmai užgimsta ir vystosi kiekvienas pagal savo dėsningumus ir tiktai išoriškai primena vienas kitą. Įsimylėjimų, neperaugančių į meilę, ženkliai daugiau, negu peraugančiųjų. Be to, meilė gali užgimti ir be įsimylėjimo. Įsimylėjėliai tikrąja to žodžio prasme "pameta galvas". Tai patvirtino neseniai Milano universitete atlikti tyrimai. Mokslininkai nustatė, kad įsimylėjėlių kraujyje labai sumažėja sąveiką tarp galvos smegenų nervinių ląstelių aktyvinančio baltymo lygis. Todėl nervinės reakcijos akivaizdžiai sulėtėja. Biochemikų stebėjimus patvirtino ir psichologai: jų nuomone, įsimylėjėlių elgesys labai panašus į elgesį žmonių, kurių silpna nervų sistema, - neurastenikų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Marc Anthony: Meilė iš pirmo žvilgsnio

2009-07-28 | Dainininkas Markas Entonis (Marc Anthony) pirmą kartą pamatęs Dženifer Lopez (Jennifer Lopez) suprato, kad vieną dieną ji taps jo žmona. Pora pirmą kartą susitiko daugiau kaip prieš dešimtmetį, kai Dženifer savo karjeros pradžioje atvedė tėvą į Marko koncerto Brodvėjuje užkulisius. "Tai įvyko prieš 12 metų. Ji buvo tik pradedanti populiarėti. Kai pamačiau Dženifer, pasakiau tikriausiai patį kvailiausią dalyką: "Tu būsi mano žmona, nors to dar nežinai", - pirmojo susitikimo su dabartine žmona įspūdžius prisiminė M.Entonis. Vyras pripažįsta, kad toks akibrokštas išgąsdino Dženifer. Prireikė septynerių metų, kol dainininkė suprato, kad būtent Markas yra jos vienintelis. Pora susituokė 2004 metais ir dabar augina dvynius Maksą (Max) bei Emą (Emme).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės iš pirmo žvilgsnio nebūna

2009-07-15 | D. Britanijos psichologai pareiškė, kad meilės iš pirmo žvilgsnio nebūna! Be to, tų, kurie tvirtina, kad įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio vienas kitą jau per pirmąjį pasimatymą, santykiai pasmerkti nesėkmei. Specialistai atliko ne vieną tyrimą, kuriame dalyvavo šimtai porų ir priėjo prie išvados, kad tiesiog negali būti meilės iš pirmo žvilgsnio, nes norint įsimylėti žmogų pirmiausia reikia jį pažinti. „Tiesiog kvaila tvirtinti, kad pakanka atsitiktinio susitikimo, norint įsimylėti“, – aiškino mokslininkai tyrimo rezultatus. Vienintelis jausmas, kuris gali kilti pirmojo susitikimo metu, yra simpatija arba aistra. Tuo tarpu net 47 proc. amerikiečių tiki meile iš pirmo žvilgsnio, o 51 proc. neįsivaizduoja, kad galima įsimylėti iš pirmo žvilgsnio. Tvirtinama, kad 28 proc. JAV gyventojų turėjo galimybę asmeniškai tuo įsitikinti. Apklausa, kurią atliko laikraštis „The Washington Post“, taip pat parodė, kad vyrai – gerokai romantiškesni nei moterys ir jie labiau tiki tuo pojūčiu. Įdomu tai, kad jauni žmonės, kuriems 18–34 metai, daug rečiau galvoja, kad yra meilė iš pirmo žvilgsnio nei vyresnės kartos žmonės. Labiausiai linkę įsimylėti 45–54 metų stipriosios lyties atstovai, pasižymintys liberaliomis pažiūromis. Savo ruožtu žurnale „Evolution and Human Behavior“ išspausdinti tyrimo rezultatai, kuriuos atliko Kalifornijos universiteto mokslininkai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė daro stebuklus

2009-07-10 | Mokslininkai bando tapatinti meilę su poravimusi, reprodukcija ir kitais biologiniais terminais, o poetai sako, kad tai yra stebuklas. Iš tiesų meilė daro stebuklus, ir per įsimylėjėlių šventę jų būna itin daug. Štai Japonijoje pernai artėjant Šv.Valentino dienai gimė veršiukas su širdies formos balta dėme ant kaktos. Šimtai žmonių pradėjo plūsti į netoli Tokijo esančią fermą, kad pamatytų nepaprastą gyvūną. Jis gavo vardą Ha-chan, kas japonų kalba reškia "širdis". Dar vieną gražią išdaigą gamta iškrėtė prieš tūkstančius ar net milijonus metų, bet ji tapo žinoma tik šią savaitę. Interneto paieškos sistemos "Google Earth" vartotojai išsiaiškino, kad Zadaro kanale prie Kroatijos krantų esanti Galesniako sala turi širdies formą. Salos savininką greitai užplūdo porų iš pasaulio prašymai joje praleisti Šv. Valentino dieną.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės rūšys: kaip tu myli?

2009-07-04 | Meilė yra daugialypė. Ji netelpa į apibrėžimus, taisykles, nepaklūsta norams. Kai kurias meilės formas mes pripažįstame ir aukštiname, kai kurias smerkiame. Bet vis dėlto mylime kiekvienas, tiesa, skirtingai: beatodairiškai, karštai, per nuotolį, tyliai, beprotiškai… Šis straipsnis - apie meilės įvairovę. Meilės klasifikavimui labai svarbūs yra trys esminiai dalykai – aistra, artimumas ir įsipareigojimas. Tai trys kertiniai psichologo Roberto Sternbergo meilės trikampio kampai. Taigi kokia gali būti ta meilė? Užvaldanti meilė. Tokia meilė visiškai užvaldo žmogų. Jomintys, fantazijos dažnai kupinos nerimo, netikrumo, įtampos ir sukasi vien tik apie mylimąją/-ąjį. Troškimas nuolat matyti mylimąjį/-ąją labai stiprus, o trukdymai tai pasiekti sukelia daug skausmo. Dažnai pasireiškia jausmų kontrolės netekimas. Susikuriamos įvairios problemos dėl itin intensyvių jausmų, t.y. dažnai pasireiškia pavydo scenos(„Kodėl nepaskambinai vakare?“, „Turi laiko draugams, o man ir nebelieka“ ir kt.), prisiimamas aukos vaidmuo („Aš dėl tavęs taip stengiuosi, o tau tai visiškai nerūpi“ ir kt.). Reikalaujama dėmesio, meilės patvirtinimo. Vienas vaikinas pasakojo, kad jis labai myli savo merginą, bet ji nuolat kontroliuoja jį – kur, su kuo būna,kada grįš ir t.t. Nuolatinė kontrolė išduoda žmogaus menką pasitikėjimą savimi, žemą jo savivertę. Užvaldyti meilės asmenys be mylimojo/-osios meilės gyvenime nieko daugiau nemato ir bet kuria kaina siekia tą meilę užsitarnauti, išlaikyti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Tikėjimas ir ištikimybė

2009-07-02 | Štai ir pildosi mūsų žodžiai, kai sakome kaip greitai bėga laikas. Jis tikrai nieko nelaukia! Mes kartais palaukiame vieni kitu, o laikas nieko nelaukia, net ponų J. Šiame pokalėdiniame laike, labai norėčiau prabilti apie tikėjimą ir ištikimybę. Apie tikinčio žmogaus ištikimybę. Ištikimybė yra teigiama, labai patraukli sąvoka, mes didžiuojamės ištikimais draugais, ištikimomis šeimomis ir pan. Beje abu žodžiai – „tikėjimas“ ir „ištikimybė“, jei pastebėsit yra bendrašakniai. Ar ištikimybei būdingas religinis atspalvis? Taip ir yra. Tada, kai yra gilus tikėjimas, visada esti ir ištikimybė. Tačiau kartais žmonės lanko bažnyčią metus, penkis, dešimt o paskui nustoja. Pasidarė neištikimi? Ši problema ne tik religinė. Senojo Testamento pranašai pabrėždavo: apleisti Dievą tolygu svetimauti. Ką reiškia, kad turėsiu mylėti ir būti ištikimu amžinai. Netikintis nesuks sau galvos: na, pamilau, paskui meilė praėjo ir... sudie! Tikinčiajam viskas kitaip. Ir vis dėlto tikinčiųjų religinė patirtis, o netikinčiųjų meilės patirtys byloja, kad ištikimybės sąvoka neatskiriamai susiję su tikėjimu ir meile. Kas yra ištikimybė – jausmas, motyvas, pojūtis? Ištikimybių būna visokių. Būname ištikimi Dievui, artimui, tėvynei, pareigai, šeimai, netgi sau patiems. Meilė Dievui, moteriai arba yra, arba jos nėra. Visai kas kita pareiga. Yra kurie eina į bažnyčią kada užsinori. Būti ištikimam – tai būti teisiam.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilės trikampis - buvusios meilės pabaiga?

2009-06-23 | Meilė turi daugybę spalvų ir atspalvių. Meilė - tai aistra, pasiaukojimas, prisirišimas, draugystė, partnerystė, pragmatizmas, meilikavimas, flirtas. Deja, žaisti su ja pavojinga. Ji - kaip ugnis: įsiliepsnoja akimirksniu ir virsta fakelu. O kartais - meilės trikampiu, kurio kampai ypač skaudžiai žeidžia. „Meilė, ko gero, egzistuoja viena ir vienintelė. Žinau, ką esu dėl jos patyrusi ir išgyvenusi, tačiau nemanau, kad jos turėjau vengti“, - sako prieš dvejus metus su širdies draugu išsiskyrusi, depresiją patyrusi ir jos jau atsikračiusi džiazo atlikėja Neda Malūnavičiūtė. Viena jos bičiulė šiuo metu išgyvena panašų ir, Nedos žodžiais tariant, žiauriai sudėtingą laikotarpį - augina du nuostabius paauglius, turi puikius namus ant upės kranto, mėgstamą darbą, tik jos sutuoktinio širdis, deja, priklauso kitai. Ir visi apie tai žino. „Ji dvejus metus stengiasi apie tai su vyru kalbėtis, visomis išgalėmis trokšta jį susigrąžinti. Skaito knygas apie dvasinius dalykus, klausia savęs, kodėl taip įvyko. Tačiau kvailiausia, kad vyras nieko nenori keisti, nes jam taip gyventi labai patogu.“ Pasirodo, jis nenori palikti šeimos, nors iš esmės ją jau seniai palikęs“, - dėl draugės jaudinasi Neda. Ką daryti patekus į panašią padėtį? Atkakliai kalbėtis ar laukti, kol viskas išsispręs savaime? „Su vyru kalbėtis reikia nuolat ir apie viską - kad nesusidurtum su šia situacija. Bet jei jau atsitiko taip, kad jis pamilo kitą, reikia jį paleisti“, - kilniadvasiškai ištaria Neda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Top 10: ekstremaliausi būdai pasipiršti

2009-06-20 | Kai kurie vyrai didžiuojasi pasipiršę ant Eifelio bokšto, kiti — viduryje krepšinio rungtynių, tačiau niekas neprilygsta ekstremaliesiems romantikams. Oddee.com pristato dešimt originaliausių pasipiršimų žmonijos istorijoje. 27 metų Graciela Asturias gimtadienio proga gavo daugiau negu tikėjosi. Jos partneris Alexas užsakė vietas specialiame Boeing 727 skrydyje, kuriame per keturias minutes trunkantį kritimą keleiviams suteikiama galimybę patirtį nesvarumo būseną. Kai Graciela ir Aleksas plūduriavo lėktuvo kabinoje, pastarasis staiga ištraukė sužadėtuvių žiedą ir pasipiršo. Graciela, žinoma, atsakė teigiamai. 2007 metais Moviesignas (vyro internetinis slapyvardis) nusprendė pasipiršti virtualioje erdvėje. Jis pakvietė savo merginą (Furtive Penguin) ir du kitus draugus sužaisti „Halo 3” partiją. Pradėjus virtualų žaidimą, Moviesignas nulydėjo Furtive Penguin į vietą, kur jis esą paliko energijos kardą. Tačiau vietoje vieno energijos kardo Furtive Penguin nustebo pamačiusi daugybę į krūveles sukrautų ginklų — jie suformavo žodžius „Tekėsi už manęs?“. Toddo sužadėtuvės buvo kruopščiai suplanuotas šou. Su draugo kaskadininko pagalba, jis apsirengė ugniai atspariu kombinezonu ir stovėdamas ant baseino tramplino padegė savo kūną. Dramatiškai užgesinęs liepsnas vandenyje, jis išlipo iš baseino, nusitraukė kapišoną ir atsiklaupė priešais savo merginą: „Malissa, tu mane uždegi. Norėjau pademonstruoti, kad dėl tavęs degu ugnimi“.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Meilė. Tai ramunės žiedlapiai ar lova?

2009-06-09 | Meilė. Kas išvis yra tas jausmas? Galbūt jis net neegzistuoja šiandieniniame pasaulyje, galbūt tai tampa tik žmonių prasimanymu, kuris yra bevertis... Kuris yra visiškas nulis daugeliui žmonių. Juk ir skamba per daug nerealiai, kad žmogui skirta tik viena idealiai tinkanti pusė. O jeigu mano "pusė" yra Afrikoj, tuomet būtinai privalau keliauti į Somalį, kad ją sutikti ir būti laimingu..? Iš tikrųjų atrodo beprasmiška ir teatrališka... Taigi kokiame pasaulyje mes gyvename? Kupiname apgavysčių, gundymo ir sekso? daugeliui tampa nesvarbios jokios moralinės normos. O gal šiais laikais madinga nesilaikyti ir moralinių taisyklių, kurios stumia mūsų gyvenimą teisinga kryptimi, veja degradaciją šalin ir neleidžia kilti globaliniam nusmukimui... Iš tiesų kartais žodis "meilė" naudojamas ne pagal paskirtį (dažniausiai vaikino lūpomis), kuris padeda pasiekti tikslą, visiškai nieko artimo neturinčio su šiuo tauriu jausmu. Kaip vulgaru ir... per „madinga"! Jau nežmoniškai atsibodo draugų pasakojimai apie jų santykius, kuriuose jam svarbiausia ne jautrumas, o galutinis tikslas ir „lova". Ir atrodo, kad žodžio "myliu" paskirtis suprantama tik merginai. Galbūt aš vienintelis galvoju priešingai? Juk meilė - tai jausmas, jungiantis dvi širdis, meilė negali buti "vienafrontė", tik abipusis jausmas gali sušildyti, tik dvi širdys kuria harmoniją, ramybę ir palaimą. Ramybę ir džiaugsmą, kurie veda i dvasinį pakylėjimą, taip vadinama gyvenimo tikslu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 9

plačiau >>

Ar jis eina iš proto dėl tavęs?

2009-06-09 | Dažniausiai ženklai, kad tu vaikinui nepatinki, būna daugiau nei akivaizdūs. O ar visada lengva suvokti, kad esi užvaldžiusi jo širdį ir mintis? Štai požymiai, kurie patikimai sufleruoja: TAIP, tu jam patinki! Jei vaikinas, su kuriuo susipažinai ar jau susitikinėji, sako „aš tau paskambinsiu“ ir iš tikrųjų taip padaro – jis tavimi susidomėjo. Jei jis sako paskambinsiąs, bet to nepadaro, tiesiog ištrink jį iš atminties ar prie jo vardo savo mobiliajame telefone pridėk įspėjimą: „neatsiliepti“. Mat jis gali paskambinti po keleto savaičių nuo savo pažado dienos, bet tai reiškia tik tai, kad esi jam atsarginis variantas, jei su kitais kas nors neišdega. Mesk jį kaip netikusį įprotį. Jis gali būti darbe ar pramogauti su draugais, bet vaikinas, kuriam tu patinki, ras laiko bent jau parašyti „labas“. Galbūt jis ir neturės ką pasakyti, bet parodys, kad galvoja apie tave. Tikrai, šis ženklas patikimai parodo, kad kritai jam į akį. Nors tai akivaizdu, daugybė merginų šį ženklą pamiršta. Jos pačios kviečiasi vaikinus kur nors išeiti, nes mano, kad jie tiesiog yra pernelyg drovūs pakviesti arba nemoka planuoti laisvalaikio. Tačiau vaikinas, kuriam tu patinki, tikrai mes visas savo pasimatymų fobijas šalin, išlįs iš savo kiauto ir pakvies tave kur nors. O jei tu jam nepatinki – jis tikrai vengs pasirodyti su tavimi ten, kur vaikšto įsimylėjėliai. Net jei jis nėra didysis kombinatorius, susižavėjęs tavimi tokiu taps.

Lankomumo reitingasKomentarų: 6

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!