LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mobilūs ryšiai
Lietuvoje pabaigta diegti numerio perkeliamumo paslauga

2005-02-02 | Nuo 2006 m. vasario 1 dienos visi telefono ryšio naudotojai, pasinaudoję numerio perkeliamumo paslauga, gali gauti visas telefono ryšio operatorių teikiamas paslaugas. Išsaugodamas savo numerį, vartotojas gali rinktis bet kurį paslaugų teikėją pagal jam svarbius kriterijus: paslaugų kokybę, kainas, teikiamų paslaugų įvairovę, klientų aptarnavimo kokybę, taikomas nuolaidų sistemas. Naudodamasis kito judriojo telefono ryšio teikėjo paslaugomis, vartotojas gali naudotis ne tik balso perdavimo paslauga, bet ir trumpųjų žinučių (SMS), vaizdo žinučių (MMS) bei visomis kitomis judriojo telefono ryšio teikiamomis paslaugomis. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, iki 2006 m. vasario 1 d. numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 61 367 vartotojai. "Numerio perkeliamumo paslauga vartotojams suteikia laisvę ir galimybes rinktis geriausiai jo poreikius atitinkančio operatoriaus paslaugas ir kartu išsaugoti savo turimą telefono numerį", - sakė RRT direktorius Tomas Barakauskas. - "Veikiant numerio perkeliamumo paslaugai, didėja ir konkurencija tarp tokias telefono ryšio paslaugas teikiančių operatorių, kadangi jiems tampa svarbu ne tik pritraukti į savo tinklą kuo daugiau naujų abonentų, bet ir išsaugoti jau esančius", - pažymėjo T. Barakauskas.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

"Tele2" kviečia išsivaduoti iš didelių sąskaitų

2005-02-02 | Telekomunikacijų bendrovė "Tele2" nuo pat savo atėjimo į rinką įtakojo mobiliojo ryšio kainų kritimą ir toliau laikosi savo kovingos pozicijos, kviesdama vartotojus rinktis pigesnes mobiliojo ryšio paslaugas teikiantį operatorių ir taip neriboti savo bendravimo. Ryšių reguliavimo tarnybos įsakymu visi, keičiantys telefono ryšio paslaugų teikėją, turi teisę išlaikyti senąjį abonentinį numerį. Nuo vasario 1d. viešųjų telefono ryšio tinklų operatoriai ir paslaugų teikėjai užtikrina, kad abonentams numerio perkeliamumas būtų pradėtas vykdyti naudojant centrinę duomenų bazę. Tai reiškia, kad mobiliojo ryšio vartotojai nuo šiol galės be jokių sunkumų rinktis kitą operatorių, siūlantį pigiausias jų poreikius atitinkančias paslaugas. Ekonomistų vertinimu, galima tikėtis nemažos mobiliojo ryšio vartotojų "migravimo" bangos. "Tele2" generalinis direktorius Petras Masiulis mano, kad mobiliojo ryšio kainos Lietuvoje yra per aukštos. "Mes visada siūlėme mažiausias kainas rinkoje ir savo pažadą tęsime, o taip pat daug investavome į paslaugų ir ryšio kokybę, kuri nebenusileidžia konkurentams", - komentuoja P. Masiulis. Todėl "Tele2" kviečia pasinaudoti per centrinę duomenų bazę pagaliau veikiančia numerio perkėlimo paslauga ir išbandyti bendrovės pasiūlymus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

„Tele2“ skelbia informacinę kampaniją už skaidrius viešuosius pirkimus

2005-01-13 | Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pradeda informacinę kampaniją, taip siekdama atkreipti valdžios atstovų ir visuomenės dėmesį į valstybės lėšų švaistymą, vykdant neskaidrius viešuosius pirkimus. Pradėjusi dalyvauti biudžetinių organizacijų skelbiamuose viešuosiuose mobiliojo ryšio paslaugų pirkimuose, „Tele2“ pastebėjo nusistovėjusią subjektyvumo tendenciją, nepagrįstai nepalankią daliai telekomunikacijų rinkos dalyvių. Valstybinėms organizacijoms nesilaikant viešųjų pirkimų ir konkurencijos įstatymų, neoptimalaus paslaugų pasirinkimo pasekmės gula ant mokesčių mokėtojų pečių. Beveik visos valstybinės organizacijos jau seniai naudojasi mobiliuoju ryšiu, pirkdamos šią paslaugą iš seniau į rinką atėjusių kompanijų. Informacijos slaptumas, asmeniniai ryšiai ir kitos priežastys gali paversti viešąjį pirkimą iš anksto suplanuotu susitarimu, palankiu tik vienam kandidatui.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

„Tele2“ toliau plečia tinklą ir gerina ryšio kokybę

2005-01-13 | Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ investuoja į tinklo plėtrą ir ryšio kokybę, kad ir toliau galėtų teikti aukštos kokybės, konkurentams nenusileidžiančias paslaugas, tačiau daug patrauklesne kaina.
Bendrovė pradėjo savo veiklą Lietuvoje penkiais metais vėliau nei pagrindiniai konkurentai. Šiandien, greito ir efektyvaus darbo dėka, „Tele2“ gali pasigirti jau daugiau nei 96% Lietuvos teritorijos dengiančiu mobiliojo ryšio tinklu, kurį nuolat plečia ir tobulina. „Tele2“ sėkmingos veiklos priežastys pirmiausia yra tarptautinė patirtis 23 šalyse, centralizuotas sistemų valdymas, patikimų tiekėjų pasirinkimas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, įmonė sėkmingai bendradarbiauja su „Siemens“ kompanija. Beje, „Siemens“ organizacinė struktūra panaši į bendrovės „Tele2“. Abiejų įmonių techniniai darbuotojai dirba pasiskirstę pagal veiklos sritis, o ne pagal valstybes ir teritorijas. Taip per ilgą laiką sukaupta patirtis leidžia nekartoti tų pačių klaidų plečiant veiklą kitose šalyse ir operatyviai diegti naujas technologijas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Baltarusijoje sukurtas "aliarmo mygtukas" mobiliajam telefonui

2003-09-30 | Baltarusijoje sukonstruotas specialus įrenginys, leidžiantis išsikviesti skubią pagalbą paspaudus į mobilųjį telefoną įmontuotą ypatingą mygtuką. Įtaisas, kaip pranešė susivienijimo "Apsauga" prie Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos techninių priemonių valdybos viršininkas Michailas Kovaliovas, montuojamas į specialų mobilųjį telefoną. Paspaudus mygtuką, signalas apie žmogaus buvimo vietą palydoviniu ryšiu perduodamas į "Apsaugos" susivienijimo operatoriaus pultą ir į vietą iškart išvyksta milicijos darbuotojai.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Nokia" tebeprognozuoja pasaulinės mobiliųjų telefonų rinkos spartų augimą

2003-09-30 | Verslo dienraščio "Financial Times" teigimu, didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja - Suomijos bendrovė "Nokia" dar kartą pakartojo savo optimistišką prognozę, jog šiais metais pasauliniai mobiliojo ryšio priemonių pardavimai turėtų padidėti 10 proc. Be to, suomiai nuramino investuotojus, teigdami, kad sunkumų patiriantis jų ryšio tinklų padalinys turėtų įvykdyti šiemet iškeltus užimamos rinkos dalies didinimo tikslus. Pranešimas, kurį "Nokia" išplatino kartu su atnaujinta pusmečio strategija, buvo optimistiškas, nors dar antradienį bendrovė įspėjo apie mažesnius nei tikėtasi antrojo ketvirčio pardavimus. Šią savaitę niūrias prognozes skelbė ir antra didžiausia pasaulyje sektoriaus gamintoja - Jungtinių Valstijų "Motorola".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Nokia" sprendimas leido bendrovei "TeliaSonera" pristatyti visos Skandinavijos MMS paslaugas

2003-09-30 | Suomijos telekomunikacijų milžinė "Nokia" pranešė tiekianti centralizuotą daugialypės terpės žinučių siuntimo sistemą (MMS) ryšių operatorės "TeliaSonera" tinklams Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Vieninga "Nokia" sistema pakeičia atskirose regiono šalyse naudotus skirtingus MMS sprendimus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Japonijoje bandomos jau ketvirtosios kartos bevielio ryšio sistemos

2003-09-30 | Japonijos korporacija "NTT DoCoMo" ketvirtadienį pirmoji pasaulyje gavo licenciją ketvirtosios kartos bevielio ryšio sistemos bandymui. Didžioji dalis iš daugiau kaip milijardo pasaulyje naudojamų bevielio ryšio telefonų priklauso antrajai bevielio ryšio technologijos kartai, įskaitant ir Europos GSM standartą. Trečiosios kartos diegimas šiuo metu tik pradedamas, ir kol kas tik techniškai pažangiausiose pasaulio valstybėse. Japonijos korporacijos prognozėmis, ketvirtosios kartos technologijos diegimas gali būti pradėtas 2010 metais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ar prigis GPS implantai?

2003-09-30 | "Applied Digital Solutions" pristatytas implantuojamo GPS įrenginio prototipas yra disko formos ir dydžiu primena įprastą širdies stimuliatorių. Jo skersmuo - 6,35 cm, storis - 1,27 cm. Prietaisas turi miniatiūrinę anteną, kuri gali priimti GPS sistemos palydovų signalus. Pasak kompanijos atstovų, pirmieji tokio implanto bandymai buvo sėkmingi, nors nedetalizuojama, ar jo veikimas buvo tikrintas toje aplinkoje, kuriai jis skirtas, t.y. žmogaus organizme. Įrenginio maitinimo šaltinis pagrįstas elektros indukcija -jį galima įkrauti iš išorės. "Applied Digital Solutions" tikisi dar iki šių metų pabaigos sumažinti implanto dydį mažiausiai perpus. Į jį turėtų būti įdiegtas ir mobiliojo ryšio modulis, kurio dėka žmogaus buvimo vietos koordinates būtų galima pranešti kitiems.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Internete jau galima įsigyti telefoną iš "Matricos"

2003-09-30 | "Matrica: Perkrauta" premjeros dieną "Samsung" internete pradėjo pardavinėti šiame filme nusifilmavusį savo mobilųjį telefoną "SPH-N270". Jis kainuoja 500 JAV dol. ir kol kas pardavinėjamas tik amerikiečiams. Kadangi tai kolekcinis telefono modelis, kiekvienas pažymėtas specialiu numeriu - pradedant nuo 00002. Pranešama, kad telefonų skaičius ribotas. Vienas neįprasčiausių futuristinės išvaizdos telefono elementų - ekraną uždengiantis slankiojantis dangtelis, kuriame įmontuotas garsiakalbis. Nuotraukose matomas žaliai juodas TFT ekranas iš tikrųjų gali atvaizduoti 65 tūkstančius spalvų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!