LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 17 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslai
Akvariuminiai augalai: Aponogeton rigidifolius

2003-08-08 | Aponogeton rigidifolius auga lėtai ir yra labai reiklus apšvietimo kokybei. Po kelių mėnesių tinkamiausiose augimui sąlygose jis gali išsivystyti į didelį, labai patrauklų augalą su gražiais tamsiai žaliais garbanotais lapais. Skirtingai nuo kitų Aponogeton rūšių, jis neturi kuokštinės šaknies, bet turi šakniastiebį ir jam nereikalingas ramybės periodas. Jis neturi jokių specialių poreikių vandens kokybei ir gerai veši ir minkštame ir kietame vandenyje. Jų taip pat būna rausvų atmainų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton madagascariensis

2003-08-08 | Aponogeton madagascariensis yra vienas ypatingiausių augalų viso pasaulio botanikos soduoseJis buvo toks paklausus, kad beveik išnyko savo natūralioje aplinkoje Madagaskare. A. madagascariensis yra toks reiklus vandens kokybei ir dugnui, kad jis rekomenduojamas tik kaip atskiras augalas dideliame specializuotame akvariume su dažnai keičiamu vandeniu. Yra kelios atmainos su skirtinga struktūra ir lapų pločiu.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton longiplumulosus

2003-08-08 | Aponogeton longiplumulosus turi didelius garbanotus lapus, kurie jį daro nuostabiu augalu, rekomenduotinu dideliems akvariumams. Jis gana nereiklus ir neturi jokių specialių poreikių vandens kokybei. Taip pat jis dažnai žydi, gražiai papuošdamas didelį atvirą akvariumą. Reguliariais laiko tarpais jis sustoja augti, bet po tam tikro ramybės laiko vėl pradeda.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Aponogeton boivinianus

2003-08-08 | Aponogeton boivinianus yra didelis, stiprus augalas, tinkamas dideliems akvariumams. Geromis sąlygomis jis gali suformuoti labai didelius lapus (iki 80 cm ilgio ir 8 cm pločio). Senesni lapai yra tamsiai žali, o jauni būna šviesiai žali, o kartais ir rusvoki, kol pilnai neišsivysto. Laukinis A. boivinianus randamas srauniuose vandenyse ir akvariume taip pat mėgsta srovę. Jam reikalingas ramybės periodas, kai šaknys neaugina lapų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Anubias barteri var. nana

2003-08-08 | Anubias barteri var. nana yra mažas, patrauklus augalas, vešintis įvairiomis sąlygomis. Jis auga lėtai, o lapai išgyvena po kelis metus, kas leidžia lėtai augantiems dumbliams įsitvirtinti. Geriausi rezultatai gali būti pasiekti sodinant juos ant akmens ar medžio šaknies. Kol įsišaknija, žvejybinis valas gali būti naudojamas augalo pririšimui. Jei augalas pasodintas dugne, šakniastiebis neturėtų būti uždengtas, nes gali pradėti pūti. Jis dažnai žydi po vandeniu. Augalėdės žuvys jo nevalgo dėl labai kietų lapų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Anubias barteri var. Caladiifolia "1705"

2003-08-08 | Anubias barteri var. Caladiifolia "1705" populiariai vadinama "1705" (skaičius, naudotas Australijos augalų veisimo laboratorijoje). Tai labai graži atmaina su širdelės formos lapais. Lapai gyvuoja kelis metus, todėl Anubias barteri var. Caladiifolia "1705" gali lengvai suformuoti dideles lapų grupes, nepaisant jo lėto augimo. Šių augalų grupė, užaugusi didesnė nei 50cm pločio, nėra neįprasta.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Akvariuminiai augalai: Anubias barteri var. angustifolia ("afzelii")

2003-08-08 | Anubias barteri var. angustifolia ("afzelii") yra gražus augalas su ilgais, siaurais lapais. Anubias barteri var. angustifolia kartais būdavo vadinamas Anubias afzeli, kuris iš tikro yra daug didesnis. Auginamas tokiose pačiose sąlygose, kaip Anubias barteri var. nana Jis nevalgomas augalėdžių žuvų dėl labai kietų lapų.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Akvariuminiai augalai

2003-08-08 | Auginant augalus akvariume būtina žinoti ne tik vandens parametrus (pH, (KH) karbonatinį kietumą, (GH) bendrą kietumą, (Fe) geležies kiekį vandenyje, temperatūrą ir t.t.), bet ir koks jiems būtinas apšvietimas, taip pat reikia žinoti kokios reikalingos trąšos. Kaip taisyklė, žmonės, kurie augina ir kolekcionuoja augalus, žuveles laiko nedideles, dažnai būrines, tokias kaip neonai, razboros ir t.t. Jos suaugusios būna apie 3-4 cm, dėl to nepadaro jokios žalos visai augmenijai.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

Programos naudojimas

2003-07-25 | Programos naudojimas teisine prasme yra jos paskelbimas, atgaminimas ir kiti su tuo susiję ūkinės veiklos veiksmai. Kad būtų apsaugotos autoriaus teisės ir teisėti interesai, įstatymai nustato tam tikras sąlygas ir reikalavimus, kurių privalo laikytis asmuo naudojantis kompiuterinę programą, taip pat tam tikrus teisių apribojimus kurių programos naudotojai privalo nepažeisti. Visų pirma, užtikrinant kompiuterių programų apsaugą nustatomi reikalavimai, kurių privalu laikytis perduodant teises į kompiuterines programas. Pagal Kompiuterių programų ir duomenų bazių teisinės apsaugos įstatymo 12 straipsnį, programa ar duomenų baze galima naudotis, tik sudarius sutartį su jos autoriumi arba jo teisių perėmėju. Taigi, kompiuterinė programa gali būti perduodama naudojimuisi tik pagal sutartį. Įstatymas tokiai sutarčiai nustato privalomą rašytinę formą, kurios nesilaikymas pagal Civilinio kodekso 58 straipsnį atima iš šalių teisę, esant ginčui, remtis sandoriui patvirtinti liudytojų parodymais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kompiuterinės programos, kaip kūrybinės veiklos rezultatas

2003-07-25 | Civilinių teisinių santykių objektų sistemoje kompiuterinės programos priskirtinos kūrybinės veiklos rezultatams. Kūrybinės žmonių veiklos rezultatais gali būti literatūros, meno, mokslo kūriniai, atradimai, išradimai, pramoniniai pavyzdžiai. Tačiau šios nematerialios vertybės teisinių santykių, o kartu ir subjektinių teisių, objektais laikomos tik tada, kai įgyja atitinkamos kūrybos rūšiai būdingą objektyvią formą arba nustatyta tvarka yra oficialiai pripažįstamos kūrybinės veiklos rezultatais. Nekyla abejonių, kad kompiuterinės programos yra nematerialios vertybės, kurios sukuriamos intelektualinės veiklos procese. Tačiau tam, kad būtų galima jas apsaugoti teisinėmis priemonėmis, ar apskritai sureguliuoti visuomeninius santykius, atsirandančius dėl jų sukūrimo ir naudojimo, jos turi būti išreikštos tam tikra objektyvia forma.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!