LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslai
Čiau-čiau

2006-12-14 | Daugelį šimtmečių čiau – čiau buvo auginami Kinijos imperatoriaus rūmuose ir visoje Kinijoje. Iki šiol neišaiškinta, ar jų tėvynė Kinija, ar atvežti iš Tibeto arba Mandžiūrijos. Iš Kinijos čiau – čiau pateko į Angliją, kur šunų mylėtojai, naudodami grynaveislį veisimą ir atranką, išvedė veislę, netrukus paplitusią Europoje ir net Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čiau – čiau būdinga liūto išvaizda, mėlynas liežuvis, savitas charakteris ir elgsena. Tai stiprių nervų, ramus, neagresyvus, bebaimis šuo, labai atsidavęs šeimininkui, tik juo pasitikintis ir pasirengęs jį pasiaukojamai ginti. Čiau – čiau savarankiškas, nepriklausomas ir nedresiruojamas. Tai rimtas, nesuprantantis juokų, neturintis jumoro jausmo, nemokantis žaisti šuo. Jis puikus ramybę mėgstančio žmogaus palydovas ir bendražygis. Čiau – čiau vengia triukšmo, draugystės su kitais ir nori turėti šeimininką, kuris jį supratų ir neįsakinėtų. Čiau – čiau veislės taisyklingų proporcingų ir harmoningo kūno sudėjimo, išdidžios laikysenos ir didingos elgsenos. Uodegą visada laiko užriestą ir prigludusią prie nugaros. Minimalus aukštis ties ketera – 45,5 cm. Galvos kaukolė plokščia ir plati, palaipsniui pereinanti iš kaktos į snukį. Skruostai po akimis iškilę. Snukis normalaus ilgio ir platus nuo akių iki nosies veidrodėlio. Nosies veidrodėlis stambus ir platus, visada juodas, išskyrus šviesius arba baltus šunis, kurių nosies veidrodėlis gali būti ir šviesesnės spalvos.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Škotų terjeras

2006-12-14 | Škotų terjero tėvynė – Škotija. Apie tolimą jų praeitį tikslių žinių nėra. Yra žinoma, kad škotų terjerai šimtmečiais buvo naudojami kaip medžiokliniai šnys, o senovinėse pilyse jie buvo laikomi smulkių graužikų naikinimui. Tikslesnės žinios nuo 1833 metų. Kryptingos atrankos pradžia – Šiaurės Škotijoje, Aberdyno mieste. Škotų terjero pavadinimą šios veisės šuneliai gavo 1882 metais. Ilgainiui šios veislės šunų atsirado Europos šalyse bei Amerikoje. Dabartinis škotų terjeras yra išsaugojęs medžioklines ir sargybines savybes, vikrumą ir ištvermingumą, ištikimybę ir inteligentiškumą. Gyvendamas bute, jis visiškai nereiklus. Jam pakanka mažo kampelio. Visada geros nuotaikos, paslankus, santūriai reiškia savo jausmus, nepripažysta neteisybės ir reikalauja, kad su juo būtų elgiamasi sąžiningai. Pasivaikščiojimo metu niekada nepavargsta. Tai tvirto sudėjimo, trumpakojis šunelis. Galva, palyginti su nedideliu ūgiu, ilga. Liemens plaukai ilgi, prigludę, stangrūs. Nors kojos trukpos, tačiau šunelis judrus ir guvus. Judesiai lengvi, lyg plaukiantys, galūnių judesiai taisyklingi. Ūgis ties ketera – 25,4 – 28,0 cm. Svoris – 8 – 10 kg. Nosies veidrodėlis stambus. Akys ovalo formos, tamsios, toli viena nuo kitos, giliai po antakiais. Ausys stačios, plonos, su aštriais galiukais. Dantys stambūs, sukandimas žirklių principo. Kaklas raumeningas, aukštai iškilęs, ilgas. Krūtinė plati, su iškilusiais šonkauliais irkrūtinkauliu, atsikišusiu į priekį. Nugara trumpa.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Amerikiečių Koker spanielio priežiūra ir auklėjimas

2006-12-14 | Amerikiečių koker spanielis viena iš labiausiai paplitusių ir populiariausių šunų veislių daugelyje šalių. Mėgėjai įsigiję amerikiečių koker spanielio veislės šuniuką dažnai nežino nuo ko pradėti : kaip prižiūrėti, kaip auklėti. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas paprasta. Mažas nuostabiai dekoratyvus šuniukas tai ne rotveileris ir ne aviganis – specialaus dresavimo nė nereikia : antsnukio įsigijimas nebūtinas, stipri grandinė taip pat nereikalinga. Atrodo vaikščiok su malonumu ir džiaukis savo „stebuklu“. Bet viskas ne taip. Tam, kad išauginti amerikiečių koker spanielį tokį, kokį jūs jį sau įsivaizduojate, ir koks jis apibudinamas veislės standarte, būtina skirti laiko ir daug pastangų. ŠUKAVIMAS - Pirmiausiai apie kailį. Atrodo, kad pusantro mėnesio šuniuko nereikia nė šukuoti, bet šepetys ir šukos turi kasdiena būti jūsų rankose. Labai svarbu jau mažame amžiuje išmokyti šuniuką ramiai elgtis kai jį šukuojame. Pasiguldykite šuniuką ant kelių tada, kai jis bus prisižaidęs, pavargęs ir pradės snausti. Paglostykite pilvuką, nugarytę, aprimus šuniukui imkite šukas. Pradžioje, tai gali būti paprastos plastmasinės šukos su trumpais dantukais, vėliaus masažinės šukos, galiausiai specialus, labai švelnus, nestringantis kailyje metaliniais lenktais šereliais šepetys. Dar prireiks kelių šukų: „Grėbliai“- metalinės šukos turinčios skirtingo tankumo dantukus iš abiejų pusių, pūko pešimui- trimingavimo šukelės.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Berno zenenhundas

2006-12-14 | Kaip buvę aviganiai ir galvyjų varovai, Berno zenenhundai ir sendien yra uolūs, megstantys dirbti šeimos šunys, nors nepasižymi per kraštus trykštančiu nenuoramų temperamentu kaip mažieji giminaičiai - Apencelio ir Entlebucho zenenhundai. Jis yra daug jaukesnis, panašus į lokį - dėl stambesnės kuno sandaros ir ilgesnio kailio. Tačiau jis jautresnis karščiui negu jo giminaičiai. Geriausiai jaučiasi, kai temperatūra normali arba žema. Jis mieliau renkasi būti lauke, o ne šiltoje troboje, tačiau labiausiai šis šuo vertina žmonių draugyją! Nereikėtu apsirikti manant, kad Berno zenenhundai, kaip buvę darbinai šunys, geriausiai jaučiasi, kai atlieka užduotis ir yra nuolat užsiėmę. Jų veiklos pobūdis priklauso nuo kūno sandaros: yra lengvų, vikrių Berno zenenhundų, kuriuos galima išmokyti vikrumo arba atlikti gelbėjimo darbus, ir sunkių, didelių šunų, kurie yra nerangūs, bet puikiai gali atlikti sarginio arba kiemo šuns užduotys. Pagal savo būdo savybes šis šuo yra draugiškas su žmonėmis ir jo dirglumo slenkstis yra labai aukštas, jį reikia anksti pradeti pratinti prie bendruomenės - antraip užaugęs jis gali būti baukštus ir stresinėje situacijoje kąsti. Kadangi pastaraisiais metais ju populiarumas sparčiai didėjo, tai is nelegalių veisyklų vis daugiau pasirodydavo blogai išaukletų ir nepakankamai bendruomeniškų šunų, kurie gadino šios veislės gerą vardą. Agresyvūs Berno zenenhundų patinai gali sukelti problemų. Šveicarijos zenenhundų draugijos patvirtino šių šunų veisimo intstrukc

Lankomumo reitingasKomentarų: 4

plačiau >>

Briard (briaras)

2006-12-14 | Kilmės šalis: Prancūzija. Veislės paskirtis: bandšunis, sargšunis. Dydis: patino aukštis ties gogu - 62*68cm, kalės - 56*64. Kailis: briaro plaukai ilgi, sausi ir banguoti, pavilnė reta. Būna įvairių spalvų, išskirus baltą ir kaštoninę, vienspalvis. Dažniausiai juodi arba gelsvai rudi briarai. Priežiūra: briarą reikia kas savaitę šukuoti šukomis ir šepečiu. Valykite ausis, iškarpykite iš jų plaukus, patrumpinkite plaukus tarpupirščiuose. Budas: nuovokus, sumanus, ištvermingas, valyvas, narsus, budrus, ištikimas, šiek tiek užsispyręs. Neturi humoro jausmo, todėl geriau neerzinti. NETINKAMAS LAIKYTI BŪDOJE! Dresūra: briarą auklėti reikia nuosekliai ir kantriai, meiliai ir griežtai. Šuo laimingiausias namie su jį mylinčiais šeimininkais. Dresūros pasekmės: neteisingai ir šiurkščiai dresuojamas šuo neišmoks nieko. Netinkamai auklėjamas ir dresuojamas briaras tampa baikštus ir net agresyvus. Elgesys su kitais gyvūnais: tinkamai išauklėtas brianas - fantastiškas šeimos šuo! Puikiai sutaria su kambariniais gyvūnėliais. Nepažįstamais nepasitiki. Kitų šunų nelabai mėgsta, bijodamas, kad jį pakeis. Mankšta: briaras turi daug mankštintis. Gali pakakti pasivaikščiojimų po apylinkę, bet plaukimas ir bėgimas šalia dviračio jam labai patinka. Puikiai pasirodo tarnybinių šunelių parodose. Pastabos: visose šalyse, išskyrus Prancūziją, briaras naujovė. Jus ir jūsų šeimą jis pasiaukojamai gins.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"

2006-11-06 | Lapkričio 7–11 d. Seimo rūmuose vyks tarptautinė konferencija informatikos, informacinių technologijų mokymo bendrojo lavinimo mokyklose klausimais. Konferencija skirta informatikos mokymo Lietuvos mokyklose 20-mečiui paminėti. Konferencijoje dalyvaus per 150 žymiausių informacinių technologijų mokslininkų, dirbančių švietimo srityje ir atvykusių iš 39 šalių. Vieną renginio dieną atvyks per 250 Lietuvos pedagogų, besidominčių technologijomis (lapkričio 10 d. vyks Lietuvos pedagogams skirti renginiai). Plenarinius pranešimus skaitys mokslininkai Juraj Hromkovic (Šveicarija), Ivan Kalas (Slovakija), Bernard Cornu (Prancūzija), Bruria Haberman (Izraelis), Peter Hubwieser (Vokietija), Aleksis Semeniovas (Rusija), Fred Martin (JAV), Ken Kahn (Dž. Britanija), David Cavallo (JAV). Kitų mokslininkų pranešimai bus skaitomi lygiagrečiai vykstančiose sekcijose. Konferencijoje vyks 6 seminarai, kuriuos ves specialistai iš įvairių šalių. Konferencijoje veiks knygų ir elektroninių leidinių paroda, kuri atspindės informatikos mokymo Lietuvos mokyklose 20 metų kelią. Taip pat bus eksponuojamos įvairų šalių informacinių technologijų mokomosios knygos.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Kas gali paneigti, kad - teisininkai ruošiami principu, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti ?

2006-09-14 | Lyga yra įsitikinusi, kad apklausos rezultatai atitinka realią situaciją, ypatingai LR Administraciniuose Teismuose. Jos nuomone šie "Teismai" tėra priemonė, skirta pateisinti korupcinius Valstybės institucijų ar valdininkų sprendimus, ką ji gerai pajuto ,,savo kailiu". Buitinių vartotojų sąjunga visiškai pritaria Lygos nuomonei. Jos nuomone situacija yra dar rimtesnė, kadangi kaip galima spręsti iš jaunų teisininkų, dirbančių valdžios įstaigose, elgesio ir teisės "mokslininkų" pasisakymų žiniasklaidos priemonėse, susidaro vaizdas, kad teisininkams LR Konstitucijos nuostatos –"valdžios įstaigos tarnauja žmonėms", "valstybė gina vartotojo interesus" ar tai nežinomos ar nesuvokiamos ar tiesiog neprieinamos? Kyla mintis, kad teisininkai gali būti specialiai ruošiami tam, kad galėtų, kaip dainuoja rusų šansonas Vili Tokarevas – "и тут я нанял пару адвокатов, они за денги могут черта оправдать ". Lietuviškai tai būtų– tam, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

JGM stovykla

2006-08-15 | Šią vasarą JGM stovykla vyko Tytuvėnų regioniniame parke, Gauštvinio ežero pakrantėje. Šios stovyklos metu turėjome daug teorinių ir praktinių užsiėmimų. Vyko geomorfologijos, augalų geografijos, turizmo pradmenų ir kitos paskaitos. Buvome supažindinti su visuotine padėties nustatymo sistema (GPS), kuri leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Taip pat buvo rengiamos orientacinės varžybos, bado žygis bei stovyklos pabaigą reiškiantis naktinis žygis. Vyko ir vakaronės, kurių metu žaidėme tradicinius Jaunųjų Geografų mokyklos žaidimus: „Laurencija“ ir „Karalius Abrahamas“, sprendėme užduotis, bei kovojome komandose kurdami pristatymus, vaidinimus. Taip kaip ir kiekvienoje mokykloje, neapsieinama be pirmokų krikštynų. Šiais metais jas rengė trečiokai – senjorai, pasitelkę antrokų pagalbą. Visą savaitę miegojome palapinėse, virėme maistą ant laužo. Stovyklos pradžioje buvome supažindinti kaip jį gaminti, todėl nesėkmių išvengėme. Net ir pirmokai puikiai susitvarkė su šia užduotimi. Pamokos, vykusios lauke mūsų negąsdino, nes užsiėmimai dažniau būdavo praktiniai nei teoriniai, labai įdomus, todėl laiko nuobodžiauti neliko. Namų darbų, kaip ir kitose mokyklose, čia netrūksta, tačiau jie nėra nuobodūs, o net atvirkščiai – sudominantys ir plečiantys akiratį.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Optinis reiškinys atmosferoje – miražas.

2006-07-18 | Miražas – tai optinis reiškinys atmosferoje, kurio dėka galima matyti mus supančių daiktų ir objektų menamą atvaizdą. Galima pabrėžti, kad įprastomis sąlygomis šių atvaizdų neįmanoma pamatyti. Dėl miražo tikrų objektų menami atvaizdų padėtis nesutampa su realia, kartais atvaizdai būna iškreipti ir įgyja fantastiškų formų. Dažniausiai įprastą miražą tenka stebėti dažnam Lietuvos piliečiui. Ypatingai daug miražų galima pamatyti, kai aplinkos temperatūra pakyla itin aukštai, vasaros metu. Todėl miražą galima aptikti netoli vandens telkinių. Taigi paprastai atmosferoje atsirandantys miražai yra skirstomi į tris grupes: apatiniai, viršutiniai bei „Fata-Morgano“ miražai. Lietuvoje dažniausiai pasitaiko apatinių miražų – jų atsiranda tose vietose, kur prie žemės paviršiaus esančio oro temperatūra didėjant aukščiui mažėja. Dažniausiai tokį miražą galime pamatyti ant asfaltuoto kelio. Kadangi kelio danga yra visiškai juoda, ji absoliučiai sugeria saulės spindulius ir įkaista. Kartu įkaista ir oras, esantis prie pat kelio dangos paviršiaus. Šilto oro tankis mažesnis negu šaltojo, todėl šiltas oras kyla į viršų. Taip nedideliame aukštyje nuo kelio dangos susidaro šilto-šalto oro riba. Optikoje šviesos spindulys, pereidamas per tokia ribą, lūžta, nes šiltas oras – optiškai retesnė aplinka, o šaltasis – tankesnė. Kai realus objektas yra gana dideliame aukštyje, lūžęs spindulys priartėja prie žemės paviršiaus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą

2006-06-29 | Vilniaus miesto taryba vakar pradėjo svarstyti galimybę sostinės mokyklų remontą ir priežiūrą perleisti privačiam sektoriui. Viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas leistų sutelkti privačių investuotojų ir miesto pastangas ir paspartintų šių įstaigų atnaujinimą. Vadovaujantis konsultantų rengiama galimybių studija, pirmajame etape ketinama atnaujinti ir prižiūrėti 15 Vilniaus miesto švietimo įstaigų. Šiam projektui pritarė visų projekte dalyvausiančių mokyklų mokytojų kolektyvai ir tėvų komitetai. Galimybių studijoje pagrindžiama projekto ekonominė ir socialinė nauda, pateikiama paslaugų specifikacija, vertinimo kriterijai. Išanalizavus finansines galimybes tampa akivaizdu, kad nei ribotos miesto biudžeto ar paskolų lėšos, nei nuolat mažėjantis Valstybės investicijų programų finansavimas, nei nenoriai skiriama ES parama nesudarys sąlygų išspręsti visų sostinės švietimo įstaigų atnaujinimo klausimų. Tuo tarpu dauguma šių įstaigų nebuvo kapitališkai remontuotos nuo pat jų pastatymo, ir šiuo metu joms beveik visoms reikalingas remontas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!