LT   EN   RU  
2021 m. vasario 27 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslai
Šunų jutimo organai

2003-02-08 | Šunys girdi geriau nei žmonės, ypač aukšto dažnio garsus (ultragarsą). Ši savybė naudojama dresuojant – yra specialus ultragarsinis švilpukas, kuris negirdimas žmogui, bet puikiai suprantamas šuniui. Tą patį garsą šuo išgirs iš keturis kartus didesnio atstumo nei žmogus. Labai didelę reikšmę turi išorinės ausies forma. Aukštai stovinti ausis garsą priims geriau nei kabanti. Dėl to pėdsekių ir kraujasekių šunų veislių ausys nulėpusios ir net nuleidus galvą specialios raukšlės uždengia klausos landą, kad šuo visą dėmesį skirtų uoslei ir nereaguotų į garsus. Dėl šių priežasčių būna labai sunku prisišaukti skaliką, kuris susekė pėdsakus. Šuo gali filtruoti nereikalingus jam garsus ir koncentruoti klausą tik į reikiamus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Šuns vieta namuose

2003-02-08 | Kiekvienas gyvas padaras turi turėti savo kampą, kuriame jis jausis saugiai ir jaukiai. Todėl, prieš įsigydami šunį, turite žinoti, kur bus įrengta jo vieta. Vieta – tai ne tik grindų ruožas. Priklausomai nuo šuns dydžio, tai gali būti kilimėlis, čiužinys, krepšys ar net mažas namukas. Kilimėlis ar čiužinys daromas iš tvirtos medžiagos, kuriuo aptempiamas porolono ar sintepono gabalas. Tokiam čiužiniui pravartu pasiūti lengvai skalbiamą apvalkalą. Čiužinį galima įdėti į krepšį. Pirkti šuniukui brangaus krepšio neverta – jis greitai jį sugrauš. Palaukite, kol šuniukas paaugs ir pasibaigs graužimo periodas – tada galite pirkti gražų ir brangų guolį.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Šuniuko parinkimas

2003-02-08 | Netgi linksmų švenčių negalima palyginti su ta puikia diena, kada einate pasiimti šuniuko. Labai gaila, kad kai kurie iš tų mažylių kartais atsiduria šunų prieglaudoje tik todėl, kad nepagalvojama, ar tinka šios veislės šuniukas būsimo šeimininko butui, nepagalvojama, kad būsimas gyvenimo draugas turės savo įpročius ir norus, nepagalvojama apie sąlygas, prie kurių teks prisitaikyti keturkojui augintiniui. Aišku, atsitinka, kad gyvenimo pokyčiai nuo mūsų nepriklauso, ir šuniukas, paimtas su pačiais geriausiais norais, negali pasilikti su mumis 10-14 metų. Šeimininkus gali ištikti netektis, ištuoka, liga. Gali pasikeisti jų pajamos, gyvenimo būdas. Prieš įsigydami šuniuką turite suprasti, kad prisiimate atsakomybę už gyvą padarą, kuriam bus reikalingi patogumai, maitinimas, pasivaikščiojimai lauke, veterinaro pagalba ir, svarbiausia, meilė, be kurios nė vienas namų augintinis negali gyventi.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

Šuns atsiradimo istorija

2003-02-08 | Šuns atsiradimo klausimas iki šiol yra atviras. Tiksliai nežinoma, kas buvo protėviai ir kurioje žemyno dalyje šuo atsirado. Vieni mokslininkai mano, kad dabartinis šuo kilo iš vilkų ir šakalų. To įrodymas – išorinių formų, vidinės sandaros ir elgsenos panašumai. Kiti galvoja, kad šuo kilo iš kelių išnykusių laukinių rūšių, kurių liekanos randamos archeologinių kasinėjimų metu. Apie tai byloja dabar egzistuojančių veislių įvairovė ir dideli skirtumai tarp jų. Seniausios šiaurinių šunų veislės galėjo kilti iš prijaukinto laukinio vilko arba vilko ir vadinamojo pelkių arba durpinio šuns hibrido. Panašios į vilkus yra ir laikos. Daugelis pietinių šunų veislių, manoma, kilo iš prijaukinto laukinio šakalo, kuris priklauso vilkų genčiai ir turi su jais evoliucinės raidos panašumų. Šakalai dažniausiai apsigyvendavo šalia žmonių, taip gindamiesi nuo stambesnių grobuonių. Jie įspėdavo žmones, kad prie jų buveinės artinasi laukiniai žvėrys. Tarp smulkių šunų veislių yra išoriškai labai panašių į šakalus.

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

2000-2001 Publikacijų apie architektūrą šąrašas

2003-02-08 | N.Tolvaišienė, A.Jankevičienė, V.Levandauskas, M.Rupeikienė. Lietuvos architektūros istorija, III t. – Vilnius, “Savastis”, 2000, 509 p.

N.Tolvaišienė. Istorizmas ir modernas Vilniaus architektūroje. – Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2000, 181 p.

A.Miškinis. Žeimelis. Istorija ir architektūra. – Kaunas, “Žiemgalos” leidykla, 2000, 147 p.

J.Bučas. Kuršių nerijos nacionalinis parkas. – Vilnius, “Savastis”, 2001, 474 p.

V.Stankevičius, J.Karbauskaitė. Gyvenamųjų namų šilumos nuostoliai. – Kaunas, “Technologija”, 2000, 142 p.

Lankomumo reitingasKomentarų: 3

plačiau >>

"English for Busy People" - recenzija

2003-01-27 | Recenzuojamas mokymo-metodinis kompleksas adresuotas, kaip ir nurodoma pavadinime, "veikliems" arba "užsiėmusiems" žmonėms, kurie turi mažai laiko, bet turi norą ir jaučia būtinybę išmokti anglų kalbą. Pakankamai dažna mūsų dienų situacija. Kompleksas skirtas suaugusiems žmonėms, kurie kažkada mokėsi anglų kalbą, bet yra užmiršę, arba turi tik pagrindus (pradedantieji), arba vyresniųjų klasių moksleiviams, pajutusiems poreikį realiai mokėti šnekamąją kalbą ir naudoti bendravime.. Visų pirma, norėtųsi pastebėti ir pasveikinti sėkmingą bandymą išspręsti dvi problemas, apie kurias daug kalbama, bet ne taip daug daroma. Pirma - užsienietiškų vadovėlių ir mokymo medžiagos (šiuo atveju - gerai žinomo ir puikiai užsirekomendavusio anglų kalbos videokurso "LOOK AHEAD" (BBC) susidedančio iš kelių lygių, į kiekvieną kurių įeina video-, audiokasetės ir savarankiško mokymosi vadovėliai) adaptacija naudojimui mūsų šalyje (Rusijoje - "ANKOMOS" pastaba), atsižvelgiant į mokymo situacijos ypatumus, nacionalinį mentalitetą ir kitus faktorius. Antra - medžiagos pritaikymas distanciniam mokymui, kaip pagrindinei mokymo formai netolimoje ateityje.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

LOOK AHEAD — nauja mokymo kurso karta

2003-01-27 | 1970-ųjų metų pabaigoje BBC ENGLISH išleistas anglų kalbos kursas FOLLOW ME mokomųjų videokursų parengimo srityje pelnė pasaulinį pripažinimą. Pritaikytas dėstymui įvairiomis kalbomis, FOLLOW ME per pastaruosius dešimtį metų apkeliavo daugiau kaip aštuoniasdešimties pasaulio šalių televizijų ekranus ir tapo žinomiausiu istorijoje anglų kalbos kursu. Jis padėjo įgyti anglų kalbos žinias milijonams žmonių (tiek namų sąlygomis, tiek mokymosi auditorijose). LOOK AHEAD — nauja mokymo kurso karta. Parengtas BBC (British Broadcasting Corporation) kartu su Longman leidykla, Britų Taryba bei Kembridžo universiteto egzaminų komisija, dalyvaujant Europos Tarybai, be jokios abejonės, LOOK AHEAD yra pilniausias ir prestižiškiausias iš visų kada nors sukurtų anglų kalbos videokursų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Knygos - Practice Book, Workbook

2003-01-27 | Additional Reading - papildomo skaitymo tekstai. Medžiaga parengta kiekvienai pamokai ir sudaro 10 – 12 psl. papildomų užduočių ir tekstų. Pamokų medžiaga susisteminta pagal temas, kurios pateikiamos kiekvienos pamokos pradžioje. Vienas iš vadovėlio privalumų – grįžimas prie tos pačios temos (leksikos arba gramatikos) keliose pamokose, tą temą plėtojant ir gilinant.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Anglų kalbos pamokos

2003-01-27 | As you can see from the picture, there is a line of turbines and a wather jet flowing throgh them. Let's say that the water is flowing withouth any looses from a tank pozitioned 10m higher then the turbines. According to the mathematics and physics, from the powwer needed to pump the wather back into the tank., and the ideal power that we can get from the turbines is not the same. Let's assume that the magnitude of the flow is 10 liter per second (m=10 l/s). The speed of the injetion flow is u=14.00714104m/s. The power, needed to pump the wather back into the tank is P=F*v=m*v*v, that meanes that P=1.962 W.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

12 klasės anglų kalbos pamoka 7

2003-01-27 | Pupils are given handouts with the speech of Domingo Solans “Parameters of the eurosystem’s monetary policy”, which has been copied from the internet http://europa.eu.int, dictionaries and guide questions: 1. What factor is closely connected with the rate of exchange? 2. What does “central banking independence” mean? 3. How do you understand “preparation of the markets”? 4. Which factor is the most significant for the currency to become international?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!