LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
ŽAS

2002-12-30 | Keistą Gidono Šapiro vardą paaiškina žydų kilmė. Kadangi šios tautybės žmonės neša laimę, tai Gidonas gerbiamas ir saugomas kaip grupės talismanas. "Bilas" buvo perkrikštytas Klintono garbei JAV ambasadoje - nė vienas nenorėjo laužyti liežuvio dėl jo neįprasto ir sudėtingo vardo. Šiaip būdamas geras žmogus pateisina šia pravardę, kurios dar nesuteršė jokia "Monika"… Linas Mažeika grupėje yra muzikos autorius, gyvenime – samdomas dizaineris, sukūręs albumų viršelius grupėms BIX, FOJE, LEMON JOY, NP, MERLIN. "Ezopo" pravardę gavo dar būdamas reperiu, nes dainuodavo taip, tarsi pasakas sektų. Apie meilę "aistros šamanas" sako, kad "apie ją nereikia kalbėti. Joje reikia gyventi". Prasmingi žodžiai…

Lankomumo reitingasKomentarų: 2

plačiau >>

FOJE - biografija

2002-12-30 | 1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje (dabar Antakalnio vidurinė) įkuria grupę "Sunki muzika". Po kelių mėnesių prie grupės prisijungia Algis Kriščiūnas (mušamieji), todėl Andrius palieka būgnus ir į rankas paima gitarą. 1984-aisiais "Sunki muzika", pervadinta į FOJE, dažniausiai koncertuoja kitose Vilniaus mokyklose bei studentų šventėse. Grupės repertuare atsiranda vėliau išgarsėjusios dainos: "Kitoks pasaulis", "Liūdesys", "Krantas" ir "Vaikystės stogas". 1985-aisiais FOJE įrašo savo dainas Vilniaus plokštelių studijoje. Tais pačiais metais grupę palieka A.Kriščiūnas ir D.Tarasevičius. Andrius su Arnoldu suranda naujus muzikantus: Romą Rainį (boso gitara) ir Eugenijų Pugačiuką "Genį" (mušamieji). FOJE repetuoja Vilniaus inžinierinio statybos instituto patalpose ir koncertuoja studentų šventėse. 1986-ųjų pradžioje prie grupės prisijungia Darius Burokas (boso gitara) ir Romas Rainys tampa solo gitaristu. Grupė įrašo tris labai svarbias savo biografijos dainas: "Distancija", "Saugok vaikystę" ir "Laužo šviesa". Įrašų metu prie FOJE prisijungia saksofonistas Saulius Valikonis.Vilniuje įvykęs festivalis "Lituanica-86" atveria grupei duris į populiarumą. Po sėkmingo ir visų pastebėto pasirodymo FOJE sulaukia kvietimo nusifilmuoti muzikiniame Lietuvos kino studijos (LKS) filme "Kažkas atsitiko". Andrius su Arnoldu išeina į kariuomenę, tačiau tai nesutrukdo grupės lyderiui kelioms dienoms ištrūkti į Vilnių ir kartu su kitais FOJE nariais pasirodyti Vilniaus Kalnų parke specialiai filmavimui surengtame koncerte, į kurį susirenka iki tol Lietuvos roko koncertuose nematytas žiūrovų skaičius (apie 20 000).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pats pirmas kada nors išspausdintas grupės FOJE interviu

2002-12-30 | Vilniaus Inžinieriniame Statybos Institute pradėjo savo kelią ansamblis "Hiperbolė". Ten pat vyko ir pirmosios "Saulės Laikrodžio" repeticijos. O kas dabar jų įpėdinis? Kieno kelias prasideda ten pat, kur ir "Hiperbolės" bei "Saulės Laikrodžio", kelias, įvedęs į didžiojo muzikos pastato. Šiuo metu čia įsikūrusi estradinė grupė “Fojė”, kurios gitaristas, dainininkas, taip pat muzikos ir tekstų autorius Andrius Mamontovas sako: - Nors mes muzikuodami naudojamės ta pačia pirmtakų palikta aparatūra, tačiau stengiamės nekartoti to, kas jau buvo, ir todėl mūsų nereikia lyginti nei su “Hiperbole”, nei su kuo nors kitu. Grupė įsikūrė 1983 m., kada visi tuometiniai jos nariai mokėsi Vilniaus 18-osios vidurinės mokyklos dešimtoje klasėje. Dabar iš anuometinės sudėties be Andriaus liko tik klavišiniais grojantis Arnoldas Lukošius, kuris pasakoja: - Mūsų mokyklos saviveiklininkai visada pirmaudavo. Ir ta saviveikla buvo ištempta ne dirbtinai, per prievartą. Ne, 18-oje vidurinėje moksleiviai organizuodavosi patys, ir niekas mūsų nevaržė, leido patiems reikštis.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Keli faktai apie FOJE

2002-12-30 | Pirmasis koncertas - pirmajame grupės koncerte, kuris įvyko 1983 metų Lapkričio mėnesio pradžioje Andrius Mamontovas grojo mušamaisiais ir dainavo, darius Tarasevičius dainavo ir grojo boso gitara, o Arnoldas Lukošius muzikavo klavišiniais instrumentais. Jie atliko dvi dainas, kurių viena- "Sunki Muzika" (žodžiai A.Baltakio, muzika A.Mamontovo) dainavo Andrius o kitą - "Švininiai Sapnai" (žodžiai A.Lukošiaus, muzika D.Tarasevičiaus) dainavo Darius. Nuo tada beveik puse metu grupė vadinosi Sunki Muzika. 1986-ųjų metų Balandžio vidury, Vilniaus Plokštelių Studijoje, FOJE per vieną dieną pilnai įrašė ir suvedė tris labiausiai grupę išpopuliarinusias dainas: "Laužo Šviesa", "Distancija" ir "Saugok Vaikystę". Pirmas FOJE koncertas už Vilniaus miesto ribų, buvo 1986-ųjų metų Sausio mėnesį Taujėnuose, kur grupė kaip honorarą už pasirodymą gavo dėžę obuolių. Tame pačiame koncerte Algis Kriščiūnas vienintelį kartą FOJE istorijoje grojo sintezatoriumi... Daina "Laužo Šviesa" buvo sukurta Andriui skrendant lėktuvu iš Palangos į Vilnių 1985-ų metų Spalio mėnesį. Vėliau FOJE nariai įkalbinėjo jį šią dainą groti nes pats autorius buvo įsitikinęs, kad ji "be ryšio"... Tos pačios kelionės metu Andrius Mamontovas sukūrė muziką kitai, tik po 10-ies metų išpopuliarėjusiai dainai "Saulės Miestas".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Neseniai SKAMP nariai surengė labai neįprastą susitikimą

2002-12-30 | Neseniai SKAMP nariai surengė labai neįprastą susitikimą, kuriame pirmą kartą iš arčiau susipažino muzikantų artimieji. Kadangi Vilniuje svečiavosi iš Malio atvykusi Viktoro Diawaros mama ir iš Vokietijos atvažiavusi jo sesuo su dukterėčia, buvo nuspręsta suorganizuoti nedidelį vakarėlį, kuriame taip pat dalyvavo Lietuvoje gyvenančios Viliaus ir Ericos šeimos. “Praleidome tikrai nuostabų vakarą Trakuose su mūsų tėvais, taip pat įsigudrinome padaryti originalią SKAMP narių nuotrauką su mamomis. Be to, buvo labai smagu pagaliau susitikti su Viktoro mama, apie kurią tiek daug teko girdėti. Manau, kad tai buvo tikrai puikus gyvenimo epizodas,” - pasakojo Erica Jennings.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Platininiu tapo SKAMP singlas “Mūsų dienos kaip šventė”

2002-12-30 | Kaip prisipažino SKAMP nariai, Platininiu tapusio singlo “Mūsų dienos kaip šventė” sėkmė ypač nudžiugino visus grupės narius dėl tos priežasteis, kad tai buvo pirmasis leidinys po jų įsteigtos leidybinės firmos “Tabami records” ženklu. “Kadangi netolimoje ateityje planuojame išleisti mano solinį albumą ir Ericos mini albumą, pasiekti rezultatai tikrai padrąsina, prognozuojant mūsų “leiblo” ateitį. Sieksime, kad “Tabami Records” nebūtų vienadienė iniciatyva, todėl tikrai atsakingai rengsime būsimus mūsų projektus. Taip pat norėčiau padėkoti visiems klausytojams, Vytautui Kernagiui ir “Koja Records Group” už jų paramą,” - sakė Vilius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sėkmingai debiutavo naujas SKAMP radijo singlas “Summer is in the air”

2002-12-30 | Lietuvos radijo stočių topuose sėkmingai debiutavo naujas SKAMP radijo singlas “Summer is in the air” iš Platininio grupės singlo “Mūsų dienos kaip šventė”. Pristatydama šią dainą Erica Jennings teigė, kad interpretacijos gali būti pačios įvairiausios, bet ji jokiu būdu nėra apie “saulę, jūrą, smėlį ir atostogas”. “Šis kūrinys yra apie pojūtį, kad aplink tave - vasara su visais jos kvapais, drėgme ir aromatais, verčianti tiesiog mėgautis kiekviena diena. Juk taip nuostabu matyti saulės nušviestus veidus ir gatvėmis vaikštinėjančius laimingus žmones. Būtent šis jausmas įkvėpė parašyti “Summer is in the air” tekstą,” - sakė SKAMP vokalistė.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SKAMP: Auksas! Ar nuostabu?

2002-12-30 | Naujasis SKAMP singlas “Mūsų dienos kaip šventė” neseniai buvo pripažintas Platininiu. Jo pardavimo rezultatai iš tiesų yra įspūdingi, kadangi toli gražu ne kiekvienas singlas Lietuvoje išperkamas didesniu nei 6000 vienetų tiražu. “Mes puikiai suprantame, kad tai yra ganėtinai neįprastas dalykas, bet šiuo atveju viską nulėmė dainos “Mūsų dienos kaip šventė” populiarumas, kuris persidavė iš kartos į kartą. Vytautas Kernagis nuo pat pradžių palaikė mūsų mintį įrašyti jos cover versiją ir jam labai patiko mūsų improvizacija, skirta naujiems klausytojams. Belieka tik padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio reikalo, ir, žinoma, tiems, kurie pirko mūsų singlą,” - sakė Erica Jennings.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Erica išleidžia Kalėdinį albumą!

2002-12-30 | “Norėjau sukurti tai, kas tiktų įvairaus amžiaus žmonėms. Taigi mes perdarėme šiuolaikines dainas pridėdami šiek tiek savo stiliaus. Daina “Coming Home For Christmas” yra apie buvimą toli nuo savo šeimos ir draugų ir tikėjimą jog juos vėl pamatysi per Kalėdas. Parašiau šią dainą iš mūsų perspektyvos, nes dažnai keliaujame ir pagalvojame apie Kalėdas, kuomet galime praleisti laiką su mylimais žmonėmis apsupti geros šventinės nuotaikos. Daina turi gerą seną polėkį, kuris man labai patinka.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

SKAMP istorija

2002-12-30 | Kovas, Balandis: Daina "Skamp is in the house" yra pasiūloma į RADIOCENTRO savaitės TOP20, bet, deja, ten nepatenka.
Radijo stotis M-1 taip pat leidžia savo klausytojams išgirsti "Nematomą priešą". Muzikos leidybinė firma "KOJA RECORDS GROUP" susidomi grupės SKAMP kūryba bei idėjomis. Pradedamos derybos dėl sutarties tarp SKAMP ir KOJA RECORDS GROUP pasirašymo. SKAMP susitaria su lietuviškos šokių grupės SEL lyderiu E.Dragūnu dėl bendradarbiavimo įrašant dainą "Mes galim ir kitaip" ir netrukus seka įrašinėjimo darbai SEL garso įrašų studijoje. Tuo tarpu pavyksta susitarti ir su Andriumi Mamontovu dėl bendradarbiavimo įrašinėjant FOJE dainos "Nieko panašaus" naują versiją.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!