LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, I dalis

2002-12-30 | Metalo pradininkais drąsiai galima vadinti tokius roko monstrus, kaip BLACK SABBATH. Jų sukurtos prieš 30 metų muzikos įtaka dabartiniam metalui jaučiama iki šiol. Apie metalo stilius galima rašyti dviem būdais: chronologine tvarka ir sunkumo tvarka. Šiame darbe aš bandysiu kombinuoti abu analizavimo metodus. Į kiekvieno stiliaus aprašymą įeis jam būdingi bruožai, būdingos grupės, atsiradimo priežastis, atsiradimo data, propaguojamos idėjos ir nuotaikos. Visą metalą bendrai galima nagrinėti kaip kažkokią n-matę erdvę, kur matas yra metalo stilius. Šito darbo tikslas nėra suklasifikuoti visas įmanomas grupes, uždėti ant jų stilių "leiblus". Atvirkščiai, šiame darbe grupės bus tik kaip priemonė vaizdingiau apibrėžti analizuojamus metalo stilius.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo kalviai dar nepavargo

2002-12-30 | "Sunkioji muzika mirė" - šie žodžiai, galima sakyti, tapo viena mėgstamiausių senojo tūkstantmečio pabaigos ir naujojo pradžios muzikos kritikų bei apskritai melomanų fraze. Na, iš tiesų, sunku nesutikti su tuo, kai šių dienų paaugliai tuo pat metu gali klausytis ir Britney Spears, ir Metallica. Pastaruoju metu smarkiai išbujojo (ypač JAV ) visokie rap metal, nu metal, etc. metal - arba kitaip "tai, ką jankiai padarė iš metalo" ( © ghoul, 2002). Ir iš tikrųjų, tai sunku pavadinti "metalu" - tai tiesiog pop muzika, pritariant "fūzuotomis" gitaromis ir "piktų" jaunuolių šūkčiojimais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, II dalis

2002-12-30 | Speed Metal - metalistams yra būdinga eksperimentuoti. Garsiau, sunkiau, lėčiau, šlykščiau, greičiau. Speed metal yra kilęs iš bandymų su muzikos greičiu. Stiliaus pradininkai, kurie išvystė ir nustatė minimalų speed metalo greitį, yra Motorhead - kažkur 1978-ieji metai. Jų žinomiausi pasekėjai yra Helloween, Exciter, ankstesni Anthrax. Šitas stilius neturi kažkokios konkrečios dainų tematikos. Vienintelis reikalavimas grojamai muzikai yra didelis greitis. Stiliaus ideologija - perduoti klausytojui reaktyvinio greičio jausmą, pakelti ant sparnų, užvesti, pajusti kažkokią laukinę laisvę. Apie stiliaus sunkumą galima pasakyti, kad tai yra heavy metal sunkumas, bet greitis turi tokį efektą, kuris pasireiškia tuo, kad greita muzika skamba lengviau negu lėta. Paimkite koki lėtą, sunkų gabalą ir pagreitinkit jį - daina apčiuopiamai palengvės. Kaip ir su visais senais metalo stiliais scenoje išlieka tik senos, ištikimos speed metal grupės. Naujų grupių, grojančių gryną speed metal, jau neatsiranda. Speed metal turėjo didelę įtaką tolimesnei metalo evolucijai. Dabar greitis yra daugumos dabartinių metalo stilių atributas. Kažkur 90-ųjų pradžioje, pagrindinai Vokietijoje ir greičiausiai įtakotos Helloween ir Gamma Ray, atsirado daug grupių, kurios buvo apibūdinamos kaip melodingas speed metal.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, III dalis

2002-12-30 | Thrash'as yra vienas iš svarbiausių metalo evoliucijos etapų. Atsiradęs 1983-ais metais, jis padarė milžinišką įtaką visam metaliniam judėjimui. Pirma grupė, kuri pasiekė tada dar neregėtą sunkumą, agresiją ir chaosą, buvo METALLICA. Lars Ulrich įgyvendino savo norą groti kuo įmanoma sunkiau. Thrash'o aukso metai buvo 1986-1990. Būtent per šitą laiko periodą buvo sukurti visi klasikiniai thrash metal albumai. Vėliau thrash'ą į šešėlį nustūmė death metal. Thrash'o ideologija - agresija, griovimas, protestas prieš viską, kas tik įmanoma ir kas neįmanoma, garsus riksmas apie tai, kas dažniausiai yra nutylima, apie ką yra nepadoru garsiai kalbėti ir galbūt -galvoti. Thrash'o pagrindiniai elementai yra greitis (yra nuomonių, kad thrash'as išsivystė iš speed metalo), rėkiantis vokalas ir agresyvūs tekstai. Muzika pilnai atitinka stiliaus pavadinimą. Vienas iš didžiausiu thrash'o arealų buvo Kalifornija - Bay Area.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Marcus Siepen iš BLIND GUARDIAN: "Mes netinginiavome"

2002-12-30 | Po ilgokos tylos BLIND GUARDIAN išleido nauja albumą "A Night at the Opera" ir išvyko į beveik metus truksiantį turą po visą pasaulį. Metal E@gle žurnalistas Spyros "Olorin" Vris kalbina BLIND GUARDIAN gitaristą Mercus Siepeną, kuris, kaip grupės atstovas spaudai, pasirengęs atskleisti visas kortas - kokias dainas gros turo metu, ką planuoja nuveikti ateityje ir daugelį kitų dalykų…

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Mes dar gyvi" koncertų istorija - ar dar gyvas metalas Panevėžyje?

2002-12-30 | Pirmasis "Mes dar gyvi" koncertas įvyko 2001 metų birželio 2 dieną "Night zonoje". Pagrindinis šio festivalio organizatorius, grupės D.A.R. vokalistas Audrius, paklaustas, iš kur kilo idėja organizuoti šį koncertą, sakė: "Vieną dieną paskambino draugas Ruslanas ir pasiūlė surengti koncertą. Po kurio laiko susitikome ir pasitarę pradėjome ieškoti rėmėjų. Po ilgų ieškojimų juos surasti pavyko. Teko kreiptis net į Panevėžio merą Valdemarą Jakštą! Aparatūrą ir kitus techninius reikmenis pavyko gauti iš pažįstamo Henriko, kuris padėjo surasti patalpas ir įgarsino visą šį renginį."

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Metalo stiliai - evoliucija ir analizė, IV dalis

2002-12-30 | GrindCore - dar vienas žingsnis link muzikinio chaoso ir disharmonijos. Grindcore yra death metal ir punk mišinys. Grindcore dievais yra laikomi NAPALM DEATH, kurie pirmi pademonstravo šitą originalų stilių derinį. Tai įvyko kažkur 1988-aisiais metais. Grindcore tikslas yra išprievartauti harmoniją, sudraskyti visus žinomus muzikinius standartus, suekstremalinti muziką iki maksimumo. Iki tam tikro laiko grindcore buvo laikomas sunkiausiu ir ekstremaliausiu metalo stiliumi. Grindcore yra būdinga: labai trumpos dainos, kurios gali tęstis tik keletą sekundžių (yra ir ilgų gabalų), melodijos nebuvimas (melodijos ta prasme, kaip ji dažnai suprantama - ar 10 sekundžių gabalas gali turėti melodiją?), labai greitas dainavimas (ar kaip tas dalykas vadinasi…), pankiški tekstai (tipo). Įdomiausia yra tai, kad tai vis dar yra muzika. Grindcore idėjos yra punko ir deatho idealogijų mišinys. Žinomiausios grindcore grupės yra : TERRORIZED, BRUTAL TRUTH, EXTREME NOISE TERROR, CATACLYSM, PAN.THY.MONIUM.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Pakeliui į Wackeną: "Open Hell Fest 2002"

2002-12-30 | Šių metų pradžioje užklydau į internetinį puslapį www.wacken-open-air.de, pamačiau grupių, dalyvausiančių festivalyje, sąrašą ir pradėjau labai rimtai brandinti mintį apie patekimą į jį. Kas dar nežino, kalbama apie Wacken Open Air - vieną didžiausių metalo muzikos fiestų ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje. Nors teko nuvažiuoti į Metalmania bei Ozzfest Lenkijoje, Wackeno trauka nuo to nė kiek nesumažėjo, greičiau atvirkščiai. Taigi, liepos pradžioje pradėjau intensyviai ieškoti transporto, juolab kad geras draugas gavo 5 akreditacijas (nemokamas praėjimas) ir vieną iš jų paskyrė man. Pasirodė, kad tai nepaprasta užduotis. Mašina, kuria pažįstami jau trečią kartą susiruošė į festivalį, šiemet lyg tyčia buvo pilna. Tuo tarpu kitų idėjų, neskaitant gana nepigaus varianto, t.y. vykti mikroautobusu iš Kauno, nebuvo. Kai viltis pakliūti į Wackeną sumenko, netikėtai pasitaikė labai viliojantis pasiūlymas - važiuoti su OBTEST muzikantais į turą, kuris kaip tik vedė į Vokietiją, o po to bandyti tranzuoti iki Wackeno. Žinoma, šiuo pasiūlymu ir pasinaudojau.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

THEATRE OF TRAGEDY - daugiau nei POP muzika?

2002-12-30 | Ilgą ir nevienareikšmį muzikinį kelią nuėjo norvegų grupė THEATRE OF TRAGEDY. Pradėjo jie nuo gražaus ir sunkaus doom-metal, "lopšio" dešimčių taip vadinamų "Beauty and the Beast" kolektyvų (niūraus, žemo, agresyvaus vokalisto riaumojimo ir moteriško, angeliškai švelnaus balso priešprieša). Su laiku metalinis "Teatro" skambesys buvo paveiktas madingų elektroninių rūdžių: "sunkios" gitaros be ceremonijų "susiporavo" su šokių ritmais... ir kuo toliau, tuo labiau. Dabartinis jų skambesys jau pilnai telpa į "popsinę" THE CARDIGANS nišą - kas buvo įrodyta (tiksliau, patvirtinta) paskutiniu albumu "Assembly". Tarp metalinių planetos gyventojų, THEATRE OF TRAGEDY pripažinti išdavikais "numero uno", nors... gal ne viskas taip blogai?

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Wacken Open Air 2002, I dalis: "Wackenas laukia mūsų"

2002-12-30 | Taigi, liepos 28 d. popietę stovime trise prie išvažiavimo, prie degalinės netoli Lubbeno - autobanuose mašinos stoti negali. Trise tranzuoti jau savaime yra problematiška, be to, padėtį dar labiau apsunkino prasidėję didžiuliai karščiai, kurių lyg tyčia nebuvo, kol važinėjomės mikroautobusu. Praėjo 2 valandos ir kai rankos, laikančios lapą su užrašu BERLIN ir HAMBURG (Berlynas - artimiausias didelis miestas, Hamburgas - tik 60 km nuo Wackeno), apsunko nuo alinančio karščio, staiga sustojo mašina-namas. Mums nerealiai pasisekė, nes ja iš atostogų Italijoje važiavo vokietis, gyvenantis Lubecke, kuris yra į šiaurę nuo Hamburgo. Taigi, ne tik visi trys tilpome su kuprinėmis, bet iš karto buvome nuvežti apie 500 km. Nusprendėme važiuoti ne iki Hamburgo, o iki Lubecko, nes didmiestyje grėsė ilgas užstrigimas. Nusiprausę ir nusipirkę maisto, užmiestyje susiradome vietą nakvynei ir ramiai išsimiegojome.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!