LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
"Wacken Open Air 2002": 3-ioji ir paskutinė diena

2002-12-30 | Nors saulė iš palapinės vėl iškrapštė 9 val., šį kartą nutariau neskubėti. Užsukau į "Metal Marketą", ne tiek ką nors pirkti, kiek akis paganyti ir pasirinkti idėjų kitam kartui. Gal sunku patikėti, tačiau 100% teisūs tie, kurie sako, kad vieną kartą pabuvęs Wackene būtinai norėsi čia grįžti. Aš jau dabar neabejoju, kad vėl važiuosiu. Reikia pajusti visą festivalio atmosferą, jos niekaip nenupasakosi. Taigi festivalio zonoje aš tik 12:15. Iš karto prie "Black" scenos, kur gros AMON AMARTH. Šiai dienai čia suplanavau išvysti net 6 iš 8 grupių. Nusimatė "karšta" dienelė, be to, saulė išdžiovino šiaudus, kurie labai dulkėjo. Bet vokiečiai ir tam pasiruošė. Už scenos aptvaro buvo šlangai, iš kurių apsauginiai laikas nuo laiko laistė įkaitusią publiką. Tikrai pavyzdinga organizacija!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Wacken Open Air 2002: 2-oji diena

2002-12-30 | Rugpjūčio 2-oji, antroji festivalio diena. Programa tokia didelė, kad prasidėjo 10 val., o pabaiga - tik 3 val. nakties! Tad galite įsivaizduoti, kiek ištvermės reikėjo žiūrovams. Aš įsitikinau, kad geriau iš festivalio zonos neišeiti iki to momento, kol neapsisprendi nebegrįžti, nebent išeini ilgesniam laikui, nes kiekvieną kartą įeinant tikrina iš naujo, taigi gaištamas laikas. Be to, padėtį labai pablogino nelemta stichija. Visą naktį tęsėsi stipri liūtis, taigi festivalio zonos prieigose ir joje buvo toks baisus purvynas, kad kojos klimpo ir jas vos galėjai ištraukti. Žiūrovai jau iki įėjimo buvo visi purvini, ne ką geresnė padėtis ir prie scenų. Savo kailiu teko patirti tai, ką anksčiau matydavau tik nuotraukose.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Wacken Open Air 2002": 1-oji diena

2002-12-30 | Taigi, išaušo pirmoji Wacken Open Air festivalio diena. Tai jau tryliktas kartas, kai po atviru dangumi vyksta galinga metalo fiesta. Nuo 10 val. prasidėjo akreditacijų išdavimas, ir mums teko atstovėti didelę eilę, kurioje sugaišome daugiau negu dvi valandas. Ta proga pavėlavome į futbolo rungtynes, kuriose dalyvavo ir lietuvių komanda. Gavę akreditacijas, sugrįžome į stovyklą ir dar spėjome į turnyro pusfinalį. Prie specialiai rungtynėms paruošto aptvaro palaikyti saviškių susirinko visi likę lietuviai ir galbūt tai padėjo mūsų komandai užimti pirmą vietą. Taip sakant, mes laimėjom!

Lankomumo reitingas

plačiau >>

PRIMAL FEAR - naujas power metal standartas

2002-12-30 | Kai tik kalbama apie geriausias Europos metalo grupes, kalba iškarto pakrypsta link PRIMAL FEAR. Jei jūs taip nemanote - štai keletas faktų: debiutinis albumas "Primal Fear" debiutavo Vokietijos chart'uose 48 vietoje 1998-ųjų kovą. Antrasis albumas - "Jaws Of Death" -1999-ųjų birželį debiutavo 49 pozicijoje. Ir tai, verta pabrėžti, pakankamai didelis pasiekimas, nes tuo metu rinka jau buvo perpildyta naujais albumais, ypač heavy metal scenoje. Tuo pačiu metu įvykęs buvęs pasaulinis turas buvo ypač sėkmingas. Visur, kur tik koncertavo grupė, bilietai buvo išparduoti iškart, ypatingai - Brazilijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Japonijoje, galima sakyti, prasidėjo netgi "masinė PF isterija" :). Taip pat viskas buvo ir Vokietijoje - perpildyti klubai, nustebę ir pritrenkti metalo fanai, kurie negalėjo suprasti, kas per griaustinis griaudžia virš jų galvų.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

CRADLE OF FILTH sūpuoja baimės lopšį

2002-12-30 | Ar jūs kada nors bandėte įsivaizduoti, kaip atrodytų filmas, pastatytas… tikrų (bet ne skandinaviškos kilmės) black metal žvaigždžių, "black metal vizitinių kortelių", kuriuos vieni keikia, o kiti - giria? Be abejo, tai būtų siaubo filmas. O jei dar paminėti, kad vieni iš filmo bendraautorių - tokia grupė, kaip CRADLE OF FILTH, o viename iš pačių pačių pagrindinių vaidmenų nusifilmavo ir pats Dani Filth - manau, jau iš anksto galima tikėtis, ką ten galima išvysti…

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Po šešių mėnesių pertraukos - sunkiosios muzikos koncertas Vilniuje

2002-12-30 | Po pakankamai ilgos tylos Vilniuje sunkiosios muzikos gerbėjai vėl turės šansą išgirsti teisingai griežtos muzikos. Po 6 mėnesius trukusio nėštumo spalio 26-ąją dieną gimsta naujas, mirtinas kūdikis - koncertas "Giltinės Maršas". "Paskutinis mūsų koncertas išėjo ne toks, kaip norėjosi", sakė pagrindiniai koncerto organizatoriai, grupė MAGNA BESTIA - "Būtent todėl mes ir nusprendėme dirbti toliau. Trukdžių buvo visokių - neatvyko prisižadėjusios groti grupės, turėjome pernelyg mažą finansinę bazę. Šįkart, tikėsimės, viskas bus nepalyginamai geriau. Mes bent jau kokybiškai atliksime tai, kas mums priklauso".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Sunkioji muzika Italijoje - kultūra ir gyvenimo stilius

2002-12-30 | Lengviausia metalistą atpažinti, žinoma, pagal plaukus. Jie tradiciškai siekia pusiaują ir dažniausiai būna nudažomi tamsiai juoda spalva su mėlynais atspalviais. Paskutinė mada metalo pasaulyje - "plikiai". Nors tai ir netradicinis stilius, tačiau jų matoma vis daugiau ir daugiau (ir ne vien tik italai - Satyr (Satyricon), Ihsahn (Emperor) ir t.t.). Bet labiausiai stulbinanti - apranga. Italų metalistai paprastai sutinkami gatvėje atrodo taip: spygliuota odinė striukė, odinės aptemptos kelnės, mėgstamiausios grupės marškinėliai, diržas su šovinių tūtelėmis, kareiviški kaustyti batai (arba virš kelių kaip MARILYN MANSON) į batus sukištos kelnės. Rankos turi būtį apkarstytos spygliuotomis pirštinėmis piramidės formos, apvaliais ar labiausiai paplitusiais - smailiais "killer" tipo spygliais. Blacker'iai apyrankes pasidaro patys. Vietoje spyglių įveriama nuo 20
iki 40 centimetrų ilgio vinys.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

INSOMNIUM - melodingo death metalo akordai iš Šiaurės Karelijos

2002-12-30 | Besibaigiant rūsčiai 1997-ųjų žiemai, mažame Joensuu miestelyje, esančiame rytinėje Suomijos dalyje, keturi vaikinai nutarė įkurti metalinę muziką grojančią grupę. Tai bosistas Niilo Sevänen, būgnininkas Tapani Pesonen bei du gitaristai - Ville Friman ir Markus Hirvonen. Tada jiems tebuvo 17-18 metų, ir vargu, ar kas nors tikėjosi, kad šią ketveriukę aplankys greita sėkmė. Kaip ten bebūtų, ramus miestelio gyvenimas buvo sudrumstas visam laikui. Pradžioje grupė, kuri dar neturėjo pavadinimo, grojo tokių įžymybių, kaip AMORPHIS, ENTOMBED, PARADISE LOST, SEPULTURA, koverius. Vėliau buvo sukurtos ir savos dainos, kurios pasižymėjo melodingumu, bet ne brutalumu. Kadangi mažame provincijos miestelyje buvo sunku rasti tinkamą vokalistą, vieta prie mikrofono galiausiai buvo patikėta Niilo. Tuo pat metu grupė pradėjo groti melodingą death metalą pagal Skandinavijos scenos standartus.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

A. Klovos - NAUJIENOS 2002

2002-12-30 | 2002 07 07 Algirdo Klovos Fiddling Project dalyvavo bendrame koncerte su vokiečių country muzikos grupe West End Vilniuje, Rotušės aikštėje.

2002 05 17-18 Algirdo Klovos Fiddling Project dalyvavo bluegrass muzikos festivalyje EWOB Kolino mieste Čekijoje.

2002 05 03 Algirdas Klova vedė vaikų džiazo festivalį Panevėžyje ir buvo jo komisijos nariu.

2002 01 30 – 2002 02 03 Algirdas Klova dalyvavo tarptautiniame muzikantų kongrese Skageno mieste Danijoje, kur grojo koncertuose vienas Lietuvių liaudies muziką, bendrame projekte su švedu Hans Ericsson ir norvegu Sten-Vidar Larsen - autorines šiu autoriu dainas, o jam session - su geriausiais skandinavų country muzikantais.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Geriausias country muzika Lietuvoje 1981-2003

2002-12-30 | ALGIRDAS KLOVA - geriausias country muzikos instrumentalistas Lietuvoje (1995; 96); Lietuvos country muzikantų asociacijos viceprezidentas (1995); prezidentas (1996-99), yra paruošęs solinį country, bluegrass standartų CD, knygas "JAV fidlerių melodijos" ir "JAV vaikų dainos", išvertė į lietuvių kalbą ir atspausdino JAV country muzikos istoriją, skaito paskaitas apie country muziką. 1994 metais pirmasis pradėjo organizuoti Lietuvos country muzikantų suvažiavimus. Tradicinės JAV country muzikos prezidento kvietimu dalyvavo JAV country muzikos ir šokio festivalyje Vienoje 1998 m., kaip menedžeris - Piknik Country Mrągowo (Lenkijoje) 2000. Konkurse "Country Europa 99" su savo grupe "Country Blues Session Band" laimėjo II -ją vietą, grojo jam session su country muzikos žvaigždėmis: John Hill, George Hamillton V, Liz Mayer ir kt.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!