LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Muzika
"Gyvai"

2007-04-26 | Gyvai susikūrė 2001 m. rudenį. Po poros mėnesių pradėjo savo koncertinę veiklą ir aktyviai koncertuoja iki šiol. Debiutinį albumą, kuriame įrašytos 9 dainos lietuvių ir anglų kalbomis, Gyvai išleido 2003 m. birželį. Šių metų rudenį planuoja įrašyti antrą albumą. 2003 m. rudenį ir žiemą surengtas koncertinis turas „Gyvai per Lietuvą", kurio metu aplankyti: Kaunas, Kėdainiai, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė, Biržai, Marijampolė, Telšiai, Pasvalys ir kiti miestai. Didžiausias koncertas - „Lietuvos jaunimo dienose 2004", Šiauliuose (5000 žm.). 2003 m. gruodį grupė Gyvai atliko 2 savo dainas populiarioje TV laidoje „Korida". Daug koncertavo Latvijoje (Saldus, Ogre, Priekule ir Ryga), 2005 m. vasarą - koncertai Vokietijoje vykstančiose „XX Pasaulio jaunimo dienose" (Kelne ir Bonoje).

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR"

2007-04-26 | Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR" susikūrė 2003 ir netrukus sėkmingai šturmavo Lietuvos roko sceną. „IR" laimėjo kone visus šalies jaunų grupių konkursus, tapo geriausia VIII-o debiutantų festivalio „Naujas Kraujas 2004" grupe ir konkurso „EuroRock Vilnius 2004" nugalėtoja. 2004 pabaigoje iširus pirmai grupės sudėčiai, gitaristas, vokalistas ir dainų autorius Germanas Skoris kurį laiką bendradarbiavo su įvairias Lietuvos bei Latvijos muzikantais. Per tris metus grupės muzika buvo lyginama su daugeliu žymiu roko kolektyvų - nuo „Placebo" ir „Smashing Pumpkins" iki „Nirvana" ir „Foo Fighters", o tai tik įrodo, kad „IR" turi savo originalų stilių. Grupės muzikiniai įkvepėjai yra gana įvairūs - nuo „Red Hot Chili Perpers" iki „A Perfect Circle". Muzikantai vengia tiksliau apibūdinti savo stilių, siūlydami klausytojams patiems tai nuspręsti, o juos pačius tenkina pavadinimas „rokas". „Mes grojam muziką, kuri mums tai patinka, - sako „IR" - o tai yra mums svarbiausia". 2005 pradžioje „IR" pasirašė sutartį su muzikos leidybos įmone „Muzikos zona". Vėlyvą 2005 rudenį pasirodė grupės debiutinis albumas „Now or Never" („Dabar arba niekada"). Albumą labai palankiai įvertino Lietuvos ir užsienio kritikai bei roko mėgėjai. „Albumas veža nuo pradžių [...] Nuostabi kokybė taip anksti grupės istorijoje" rašė Suomijos interneto žurnalas „Overhook Music".

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Alternetatyvaus roko grupė "KAMPAS"

2007-04-26 | Mes esame alternetatyvaus roko grupė "KAMPAS" Tvirtai susiėjo 1995 m. Tai ko gero ir buvo tikroji grupės "CORNER", vėliau "KAMPAS" pradžia. Grupės nariai dažnai (praktiškai 99%) repetuoja Traku Vokėj , ten pat gimsta jų nauji kūriniai. Grupė dalyvavo daugelyje renginių, įskaitant didesnius - Druskininkų dienos 2001 (Druskininkai), Durys 2001,2002 (Vilniuje), Gyvas Sodas (Kaune), Nida99 (Nida), FiDi98,99,2000, "Blogiukai" (Vilniuje), Vasaros Maratonas 98, RokMergė (Ukmergė) ir ttt. bet vis dėlto taip iki šiol ir neįsitvirtino didžiojoje scenoje, o tai skatina juos kurti kažką naujo ir originalaus. Originalumas- jų kredo. Grupės muzikinis stilius ...hmm... sunkus klausimas ..na grupė siekia sukurti muzika, kurioje atrastu sąskambį tiek aštrus rokas ,tiek ir šokiu muzika. Visa ta "viralą" jie nori paskaninti nuostabiu merginos balsu. Beje, mergina reikalinga, kad grupės įvaizdis įgautu harmonijos, nes kolkas grupę sudaro vieni vaikinai. Grupės įvaizdis... nepastovus kaip grupės kūryba, kaip ir pati mūsų visuomenė. Ka galime pasakyti atvirai - tai, kad jis iki galo nesusiformavo, nes grupės nariai dažnai keičiasi. Bet mano manymu, muzikos stilius turėtų sakyti bent jau kažką ir apie grupės įvaizdi. Jis naujoviškas ir originalus , o kadangi nėra nieko amžino, tai ir nepastovus 100%. Mada diktuoja savo...

Lankomumo reitingas

plačiau >>

"Pelenai"

2007-04-26 | Grupę "Pelenai" dažnai girdėdavome radijo laidose, metėm videoklipus, trypčiojome koncertuose. Daugelis grupės dainų turi aukščiausius žinovų įvertinimus, o savo populiarumo dėka grupė užėmė aukštas konkursų vietas. "Pelenai", Sigitas Meilus - vokalas, Gintas Banys - boso gitara, Artūras Morkvėnas - mušamieji, Artūras Jarmalavičius - gitara, į krūvą suėjo 1986 m. rudenį, o pirmą kartą pasauliui pasirodė 1990 metų rugpjūtį Europos kelio akcijos metu Lazdijuose. Krikštynos sostinėje - tais pačiais metais Sporto rūmuose vykusioje "Pop, rock grupių prognozėje'91". Toliau įvairūs konkursai, festivaliai Lietuvoje ir pirmieji laurai - 3 vieta festivalyje "Aukštaityje'91" ir 1 vieta respublikiniame pramoginės muzikos atlikėjų konkurse "Žemaitijos taurė'91". 1993-ųjų balandžio mėnesį "Pelenai" išleido savo pirmąją kasetę "Aš pavargau", sulaukusią didžiulio susidomėjimo. Į ją buvo surinkti geriausi trijų metų kūriniai. Dainos "Aš pavargau", "Siena", "Paskutinė stotis", "Nakties sapnas", "Pelenai", "Tylos aidas" užėmė aukštas topų vietas, buvo dažnai sukamos diskotekose. Patys grupės muzikantai prisipažino, kad jų kūrybą įtakojo tokie roko gigantai kaip Billy Idol, Iggy Pop, ZZ Top, AC/DC. Deja, po tikrai sėkmingo grupės albumo tų pačių - 1993-iųjų - metų viduryje įvyko totalus grupės skilimas. Liko tik branduolys - Sigis ir Gintas, prie kurių vėliau prisijungė Algirdas "Blėka" Barniškis ir Vaidas "Taurelis" Taurinskas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Ruination

2007-04-25 | Grupės šaknys siekia vėlyvą 1992 metų rudenį, kai gitaristas Ainius nusprendė surasti bendraminčių groti griežtesnę muziką. Netrukus į perklausą buvo pakviestas dabartinis grupės būgnininkas Vytenis. Praėjus vos pusmečiui buvo sutarta, kad griežtasis death metal neatitinka muzikantų norų ir muzikinis stilius buvo pakeistas į melodingesnį ir kur kas israiskingesnį stilių. Rimtesnis darbas prasidėjo 1993 metų vasarą ir jau rudenį grupė turėjo pirmąją savo programą, bet neturėjo pavadinimo. Vienoje is repeticijų Vytenis ir Ainius sugalvoja grupei pavadinimą- RUINATION. 1993 metų žiemos pradžioje visiskai susiformuoja grupės sudėtis. 1994 metų kovą įrasomi pirmieji trys RUINATION "gabalai", bei prasideda pirmieji grupės koncertai. Pakoncertavę Lietuvos miestuose, muzikantai nutarė, kad jau pribrendo laikas įrasyti pirmąją demo juostą. Siam reikalui buvo užsakyta vienintelė ir garsiausia sostinėje metalinės muzikos studija. Tuo metu prasideda didžiausios permainos grupės narių gretose. Grupę palieka du jos nariai, nors jie, visgi, padeda įrasyti 5 gabalus, kurie vėliau pavirto į "Rests Of Beauty" demo, taip pat grupės vadybos reikalais užsiima legendinis grupių vadybininkas Sėkla. 1995 metų vasarą kasetę isleidžia "Dangus Productions". Si demo buvo vienas sėkmingiausių "Dangus Productions" leidinių. Is karto po pirmojo studijinio darbo į grupę ateina gitaristas Saulius. Tuo metu (1995 metų lapkričio 28 dieną) RUINATION sugroja pirmąjį įsimintiną koncertą kartu su DEICIDE.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Egidijus Dragūnas švęs dvigubą šventę

2007-04-24 | Balandžio 27d. grupės "Sel" lyderis Egidijus Dragūnas švęs savo 31-ąjį gimtadienį, o kartu ir "Auksinio disko" apdovanojimo įteikimą. Legendinė grupė "Sel" gyvuoja jau daugiau nei dešimt metų. Per šį laikotarpį ji niekada nestokojo kūrybinių idėjų, nebijojo eksperimentuoti ir diktuoti muzikines madas, todėl jau drąsiai gali didžiuotis išleidusi net vienuolika albumų, penkis singlus, 2 geriausių dainų rinkinius ir vieną dokumentinį DVD filmą. Kiekvienas naujas "Sel" albumas buvo su nekantrumu laukiamas gerbėjų ir tiesiog susižerdavo daugybę apdovanojimų. Paskutinis albumas "Muzika", išleistas lygiai prieš metus per 30-ąjį Egidijaus gimtadienį, taip pat susilaukė ypatingo populiarumo ir įvertinimo. Nespėjus nurimti "RC" apdovanojimų euforijai, kurioje grupė apdovanota dviejomis statulėlėmis, "Sel" užsitarnavo dar tris "Bravo" žvaigždes. Albumas neliko nepastebėtas nei profesionalų nei gerbėjų, todėl šiemet tapo pripažintas "auksiniu". Didžiausios šokių muzikos grupės įkūrėjas ir lyderis 1976 metų balandžio 23 dieną gimęs Egidijus Dragūnas yra pastoviausias šios grupės narys, pagrindinė "Sel" varomoji jėga ir idėjų generatorius. Visus tikrus savo draugus ir ištikimus gerbėjus dvigubos šventės atšvęsti Egidijus kviečia į uždarą vakarą Vilniuje neseniai atsidariusiame gyvos muzikos ir kokteilių bare "L'Amour" (Vokiečių g. 2), žadėdamas įspūdingą šventę ir malonias dovanėles visiems atvykusiems.

Lankomumo reitingasKomentarų: 1

plačiau >>

Grupės SEL koncertai būna išties sėkmingi

2007-04-19 | Netgi du savaitgalius iš eilės vykę koncertai "Pramogų Banke" įrodė, kad grupės SEL koncertai būna išties sėkmingi ir išskirtiniai. Susirinkusi gausi publika (daugiau kaip tūkstantis SEL gerbėjų) dainavo ir šėlo kartu su Egidijumi Dragūnu. "Pramogų Banke" susirinkę grupės gerbėjai nė neketino nuo scenos muzikantų taip greitai paleisti, todėl buvo pakartoti net trys kūriniai. FiDi - 39 šventėje SEL padarė staigmeną ir atliko du naujus kūrinius iš dar tik pasirodysiančio albumo. "Esu išties patenkintas šiuo pasirodymu, nors pradžioje ir kilo daug nesusipratimų, tačiau profesionalumas, mūsų tarpusavio supratingumas bei didžiulis įdirbis neleido prasiveržti neigiamoms emocijoms, būtent todėl pasirodymas buvo išties sėkmingas" - savo pasirodymą "Pramogų Banke" komentuoja grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Radijo stočių eteryje sukasi Sel šokių daina "Svetimi"

2007-04-13 | Jau kurį laiką radijo stoties "ZipFm" eteryje sukasi Sel šokių daina "Svetimi". Šią dainą perdarė jaunas ir labai perspektyvus didžėjus, apie kurį mes paskleisime šiek tiek daugiau naudingos informacijos. Dj Funny savo kūrybinę veiklą pradėjo 2000 metais, kai mokėsi mokykloje. Jis pradeda aktyviai lankyti įvairius klubus, kur susipažįsta su žinomais didžėjais ir nuolat sukasi jų apsupty, kaupia patirtį. 2006 metais Andrejus pradeda pats aktyviai dalyvauti įvairiuose vakarėliuose Lietuvoje. Užsimezga ryšiai su žinomais didžėjais, grupėmis ir prodiuseriais. Bet šie pasiekimai netenkina Andrejaus ir jis nusprendžia užsiimti savo kūryba. 2006 metų vasarą atsiranda keli populiarių Lietuvos ir Rusijos atlikėjų kūrinių DJ Funny breaks reworkai. O pirmomis 2007 m. sausio mėnesio dienomis atsiranda pirmasis DJ Funny remiksas sukurtas vienam iš visų laikų populiariausių šokių muzikos hitų Lietuvoje Sel - Svetimi, kuris transliujamas radijo stoties "ZipFm" eteryje. Andrejus pažada nepalikti be dėmesio ir kitų Lietuvos atlikėjų. Artimiausiu laiku planuoja išleisti savo singlą pavadinimu "Club Superstar". Dj Funny optimistiškai nusiteikęs, pasiruošęs atiduoti visas kūrybines jėgas ir populiarinti Lietuvoje klubinės muzikos stilių - breaks.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grupė SEL "nušlavė" net tris BRAVO apdovanojimus

2007-03-15 | Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, „Forum Palace", surengta prestižinių BRAVO apdovanojimų ceremonija. Geriausiems 2006 m. Lietuvos roko ir popmuzikos atlikėjams buvo teikiamos BRAVO žvaigždės. BRAVO apdovanojimai ko gero vieni svarbiausių Lietuvos muzikos pasaulyje. Nusipelniusius muzikantus renka itin kompetentinga komisija, kuri šiemet buvo palanki grupei SEL. Egidijus Dragūnas gavo netgi dvi BRAVO žvaigždes: "Metų albumas" - "Muzika", "Geriausia metų daina" buvo išrinkta "Muzika". Taip pat albumo prodiuseris Žilvinas Žūsinas gavo apdovanojimą kaip "Metų prodiuseris". Grupė SEL "nušlavė" daugiausiai apdovanojimų, kas perdaug nieko ir nešokiravo, visi SEL gerbėjai to tikrai tikėjosi. "Esu patenkintas, nors to labai nesureikšminu. Meluočiau sakydamas, kad nesitikėjau. Kiekvienas žmogus kažką darydamas tikisi geriausiu rezultatų, todėl įvertinimai yra tik paspirtis dirbti toliau, ir tikėti tuo ką tu darai, ypač kai turiu gera grupę, o prodiuserio Žilvino Žūsino ir mano požiūris į darbą yra išties panašus, kitaip albumas "Muzika" ne būtų toks įvertintas BRAVO komisijos, Ačiū visiems, kurie klausosi mano muzikos ir ja tiki" - dalijosi savo įspūdžiais Egidijus Dragūnas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Grupės SEL lyderiui "Bravo 2006" apdovanojimai gali būti labai sėkmingi

2007-03-08 | Kovo 15 d. įvyksiantys "Bravo 2006" apdovanojimai gali būti labai sėkmingi grupės SEL lyderiui Egidijui Dragūnui. Pasak spaudos SEL gali gauti daugiausiai apdovanojimų. Ši grupė paskelbta tokiose nominacijose "Metų albumas", "Metų daina". Egidijus Dragūnas paklaustas apie "Bravo 2006" apdovanojimus ir jo šansus laimėti neslėpė džiaugsmo, kad albumas "Muzika" ir, žinoma, visos komandos darbas gali būti įvertintas. "Na, o "Muzikos" prodiuseris Žilvinas Žusinas pakliuvo į geriausių "Metų prodiuserių" trejetuką, džiaugiamės, kad šis albumas ir dauguma singlų buvo labai gerai įvertinti ir jau apdovanoti" - kalbėjo Egidijus Dragūnas.

Lankomumo reitingas

plačiau >>

Populiariausių straipsnių Top-100
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!